Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1130 / 1134
(#) david87 válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 5, 2024 /
 
ez nem egyértelmű ez az írásod Bővebben: Link

Letöltöttem az iso-t
át mozgattam ahova mondtad azon kívül semmi sem megy.
Hibát dob mindenre.
nekem ekkorát ír a gép.
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2024
(#) Udvari Zsombor válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 5, 2024 /
 
Mekkora az a méret? Utálom, ha nem MB vagy GB a mértékegység.
(#) Suba53 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 5, 2024 /
 
Ejnye már!
(#) Udvari Zsombor válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 5, 2024 /
 
Ha kisebb a mértékegység, mint MB, akkor azt már nem tudom értelmezni, ha túl nagy a szám.
(#) Suba53 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 5, 2024 /
 
Ezt véletlenül se említsd a matek tanárodnak, ha összefutnál vele !!!
(#) Doky586 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 5, 2024 /
 
ekkora kell hogy legyen: 6,52GB

win10.PNG
    
(#) Udvari Zsombor válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 5, 2024 /
 
Akkor elvileg annak 8GB pendrivera rá kellene mennie!
(#) Doky586 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 5, 2024 /
 
Így van. Nem vagyok egy linux zsonglőr, de egy mount parancsot simán ki tudok adni.
(#) Udvari Zsombor válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 5, 2024 /
 
Akkor vajon miért nem akar rámenni?
(#) david87 hozzászólása Aug 5, 2024 /
 
Sikerűlt ki irnom win 10linux alatt.
5,6GB lett
(#) szs válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 5, 2024 /
 
-Egyrészt: ha akarsz, tudsz osztani 4683079680-at 1024-el, ismét 1024-el, es ismet 1024-el. Kijön az a 4,361GB.
-Masrészt a második képen ott is van: 4,36GB

Fejben is lehet közelíteni, ezerrel csak tudsz fejben osztani. Rgyáltalán nem lesz pontos, de nagyságrendileg közeli (igaz, erősen közelít 10%-hoz a pontatlanság)
(#) Doky586 válasza david87 hozzászólására (») Aug 5, 2024 /
 
Igen, az a régi 1 éves iso ahogy az első hozzászólásomban linkeltem. Arra nem tud felmenni a fontos kb5034441 biztonsági frissítés. Lukas marad a rendszer..
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2024
(#) david87 válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 6, 2024 /
 
Már csak valahogy aktiválnom kell.
(#) bbb válasza david87 hozzászólására (») Aug 6, 2024 / 1
 
Mondjuk egy megvásárolt licenckulcsot használva?
(#) david87 válasza bbb hozzászólására (») Aug 6, 2024 /
 
Van de nem tudja aktiválni.
(#) bbb válasza david87 hozzászólására (») Aug 6, 2024 /
 
Ahonnan vetted, ott reklamálj, hogy nem megfelelő a licenckulcs, küldjenek másikat. Egy jó kulcsot használva vidáman kellene aktiválódnia.
(#) Suba53 válasza david87 hozzászólására (») Aug 6, 2024 /
 
Arra figyelj, hogy csak a megfelelő kulcs lesz jó. A home verzióhoz home kulcs kell, a pro verzióhoz pro kulcs kell, stb.
Én csak pro verziót használok minden gépemen, és pro kulcsokat.
( Vagy nézz körül a "W10_digital_activation_..." témakörben a neten )
(#) veroka hozzászólása Aug 6, 2024 /
 
Sziasztok,

jótékonyságból építek egy régi laptopot, kellene rá operációs rendszer. A fiókban volt egy SSDm, rajta egy igen öreg Win10Pro ami ide pont megfelel. Csakhogy, a Win10 az még 1703. Szeretném frissíteni mondjuk 22H2-re, csak nem tudom, hogy milyen sorrendben és mit kellene feltelpítenem hozzá. Magától nem frissül, hibát kapok a windows upgrade-ből.
Valaki meg tudná mondani, hogy mit és honnét telepítsek?

(a clean install nem járható út, hacsak a jelenlegi termékkulcs nem átvihető.)
(#) Suba53 válasza veroka hozzászólására (») Aug 6, 2024 /
 
Tedd be a telepítő USB kulcsot, és futó rendszer alatt indítsd el a setup.exe-t.
Az frissíti a meglévő rendszert arra, ami az USB kulcson van.
Válaszd az adtok megtartását, és elvileg jó lesz. 1903-ról 22H2-re simán működik.

Arra vigyázz, hogy csak azonos verzióra igaz. Home-home, Pro-pro. Ezt tudod ellenőrizni a futó rendszeren a saját gép tulajdonságok fülön.

Elvileg az aktiváltsági állapotot egy MS szerver tartja nyilván. Kivéve, ha céges aktiváló szerveren volt aktiválva egy volume licenc kulccsal. De ha korábban egy egyedi kulccsal aktiválták, akkor az örökre vasalva. Akárhányszor telepíted újra, aktivált lesz, ha az alaplap egyedi azonosítóját a telepítés után megtalálja az MS szerveren. És ez azokra is igaz, amiket az ingyenes periódusban WIN7-ről frissítettek.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2024
(#) veroka válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 6, 2024 /
 
nem tudom mivel lett aktiválva, de most a laptopban jónak tűnik a 1703 verzió. Megpróbálom letölteni a 22H2-t aztán meglátjuk.
(#) Suba53 válasza veroka hozzászólására (») Aug 6, 2024 / 1
 
Ha letöltöd az ISO file-t, ki sem kell írni USB-re, hanem a WIN maga kezeli az ISO állományokat, és azt megnyitva ugyanúgy indíthatod a setup.exe-t.
Mintha egy DVD-ről települne. Csak gyorsabb.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2024
(#) Massawa hozzászólása Aug 9, 2024 /
 
Egy agymenés volt ma délután. Primitiv sablonokat kellett a nejemnek rajzolni. 3 fért egy A4-s lapra.
Én mérethelyesen ki is tudtam nyomtatni a nejem nem, sem PDF sem JPG formában. A PDFben nekem is hibás lett a rajz. A 16,5 cm hosszu alak vagy 6-7 mm-rel lett kisebb vagy nagyobb 3 cm-vel.
A rajzoloprogrambol minden formatumban helyesen nyomtatott. A rajzolo programban van egy PDF export funkcio, de sem az sem a PDFcreator ( mint nyomtato) nem csinált mérethelyes képet.
A nejem PCjén a JPG is nagyobb lett, de ö az egyik JPG képet PDFbe konvertálva helyes méretet kapott.
Mi lehet a gond?
Az év elején közel 100 müszaki részletrajzot készitettem és azokat PDFben küldtem Olaszországba, mindeb jo volt és a rajzok alapján készitett alkatrészek is jok lettek. Azota nem igen változtattam semmit a PCn.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2024
(#) bbb válasza Massawa hozzászólására (») Aug 9, 2024 /
 
Nyomtatáskor valószínűleg az adobe readerben be volt pipálva az "oldalhoz igazítás" / "túlméretes oldalak kicsinyítése" funkció a "valós méret" helyett. A képnél se mindegy miből próbálja nyomtatni, hiszen van olyan alkalmazás, ami felfogja a dpi értéket, van, ami nem törődik vele.
(#) Massawa válasza bbb hozzászólására (») Aug 9, 2024 /
 
Ezeket mind átnéztem, söt megbirkoztam a w10-s nyomtato appjával is. Még a dpi-t nem vizsgáltam át mert ott nem igen lehet olyan felbontásokat válogatni ami egy A4 lapot 1-2 cm -s különbségeket okozzon. De majd még átrágom a kérdést. Csak az mérgesit, hogy azzal 100, több nagyságrenddel bonyolultabb rajzzal nem volt ilyen gondom.
(#) uniman válasza Massawa hozzászólására (») Aug 9, 2024 /
 
WIN 10-ben..."app"? ...van olyan?
(#) Massawa válasza uniman hozzászólására (») Aug 9, 2024 /
 
Mit tudom én mi az, csak nem ugyanaz mint az enyémben ( az is W10-s de csak karácsonytol és én messziröl kerülök ilyen updatetoakte, már amugy is sok bajom van vele.). Ha nyomtatni akarok egy képet jobb felsö sarokban szinten fekete mezöben ikonra megnyilik valami ize hasonlo beállitásokkal mint az enyémen csak egészen máshol, es máshogyan ( a bal oldalon van egy fekete mezö ahol ilyesmiket be lehet állitani.)
Szoval nem tudom miert olyan azon a gépen meg miért nem olyan az enyémen, de elvben ugyanazt tudja.
(#) img válasza uniman hozzászólására (») Aug 10, 2024 /
 
Pl. a HP csinálja azt, hogy a nyomtatóihoz, szkennereihez, stb, Windows 10 és 11-en a Microsoft Store-ból kell letölteni egy univerzális app-ot, ami aztán nem szeret 100%-osan működni és egyes funkciók nem elérhetőek.
(#) bbb válasza img hozzászólására (») Aug 10, 2024 / 1
 
Már Win7-nél elkezdte ezt játszani a HP... Ráadásul a párszázezres gépeinél is azt csinálja, hogy szerinte minden illesztőt a windowsupdate tartalmaz és akkor a saját support oldaláról le se tudod tölteni. A HP 150-es multifunkciós akkus géppel mentünk rá bő nyállal, hogy a szkenner részéhez viszont se a windowsupdate, se a HP oldal nem tartalmaz illesztőprogramot. Szerencsére fel tudtuk kajtatni a hozzá kapott CD-t, s azon rajta volt. Na de ha azt nem tudjuk beolvasni, vagy nincs meg egyáltalán, akkor mi van? Dobhatjuk el a gépet? Mondjuk a HP tartalék alkatrészt se ad, hogy javíthatóak legyenek a cuccai...
(#) Massawa válasza bbb hozzászólására (») Aug 10, 2024 /
 
Hát igen. Kb 10 éve amikor beharangozták a WXP végét a cégnél egy teherautonyi ki sem csomagolt uj HP lézer nyomtato volt ami állitolag nem volt kompatibilis a W7-l. Ingyen vihette akinek kellett. Én is hoztam egyet meg vagy 5 tonert, mert még ma is van néhány XP gépem. Egyszer csak a W7-s gép felismerte a csatlakoztatott HP gépet és azota is hibàtlanul megy, nem ugy mint az ujabb Canon nyomtatok. Azok gyönyörüen nyomtatnak, ha mennek, de egyik sem birt ki 3-4 évnél többet. Azokhoz is van mindenféle elképesztöen nehézkes kezelö felület, mindenféle extrával, de ez a méretbaromság nem a nyomtatok, és a kezelöfelületeik hibája. Tegnap amikor ezzel veszödtem 3 különbözö nyomtato 4 különbözö PC-n hozta a hülyeséget. Az eredeti rajzolo programbol egyenesen meg JPG-be konvertálva minden nyomtato jol nyomtatott. A 3 PDF konvertor okozta a hibát. Érdekes az is ami eddig soha nem hibázott a Corelbe beépitett PDF export is. Halvány fogalmam sincs miért.
(#) xxxyyy válasza Massawa hozzászólására (») Aug 10, 2024 /
 
Csak egy tipp: pdf file nyomtatási problémájánál érdemes megnézni, hogy az adott nyomtatóhoz nincs-e véletlenül PS driver (PostScript). Ha van, azzal is próbáld ki.
Következő: »»   1130 / 1134
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem