Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   134 / 135
(#) zaza99 válasza uniman hozzászólására (») Aug 24, 2024 /
 
3+3m a kapu
(#) zaza99 válasza uniman hozzászólására (») Aug 24, 2024 /
 
ez az a kapu
(#) SzilCsong válasza zaza99 hozzászólására (») Aug 24, 2024 /
 
Roll 230-at nem bíznék egy ipari kategóriára, az lakossági felhasználásra készült, gagyi relék, vékony vezetősáv, amit javasoltam vezérlést, az jó (V2 city1)
Ráadásul, igen kedvező áron van (kicsit gyanúsan, lehet, elfekvő készlet)
Kicsit furcsállom, hogy a gyári vezérlését szintén nem lehet bekötni ikerkapuhoz
(#) zaza99 válasza SzilCsong hozzászólására (») Aug 24, 2024 /
 
Hát igen a BRAINY dupla árba van, nem tudom melyik lenne jobb. Gate controll 1000 gsm lesz még rákötve.
(#) SzilCsong válasza zaza99 hozzászólására (») Aug 24, 2024 /
 
A city1 nagyon jó vezérlés, mindent lehet rajta állítani, még a lassítási sebességet is, van rajta áram figyelés is, ami 220-as vezérléseken ritka.
Azt a kaput milyen sűrűn fogják nyitogatni? Mert túlmelegedés tud gondot okozni, a tűző napsütésen
(#) zaza99 válasza SzilCsong hozzászólására (») Aug 24, 2024 /
 
Programod van hozzá?
(#) mraulajos válasza zaza99 hozzászólására (») Aug 24, 2024 /
 
(#) zaza99 válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 24, 2024 /
 
Megtaláltam én is ebben nincs rádió.

Enkódert lehet a meglévő motorhoz szerelni?
A DAS-t keresem most hogy az mi meg mi kell hozzá.
(#) mraulajos válasza zaza99 hozzászólására (») Aug 24, 2024 /
 
Bocs. Elnéztem.
(#) zaza99 válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 24, 2024 /
 
gsm-el lesz vezérelve tehát ez is jó

Enkóderben tudsz segíteni?
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2024
(#) mraulajos válasza zaza99 hozzászólására (») Aug 24, 2024 /
 
Milyen a meglévő motor?
(#) zaza99 válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 24, 2024 /
 
Proteco Mover 15N. Nem enkóderes.
(#) mraulajos válasza zaza99 hozzászólására (») Aug 24, 2024 /
 
Miért fontos Neked az enkóder? Mind olyannal szereltem, amelyen nincs enkóder.
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2024
(#) Andralin hozzászólása Aug 25, 2024 /
 
Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni azzal kapcsolatban, hogy egy GATEPRO BOXER WIFI 500 szettet vajon tudnék-e működtetni simán napelemről. Látom, hogy lehet rá 24 V akkut csatlakoztatni hálózati kimaradás esetére. Arra gondoltam, hogy egy 24 V napelemet és egy solar vezérlőt rákötnék páruzamosan az akkura és az folyamatosan visszatöltené az akkut, amikor süt a nap.

Vajon ez a vezérlő tudna teljes értékűen működi csak akkus táplálásról is? A kezikönyvben ezt így kifejezetten nem említik, csak azt tudom, hogy kimaradás esetén az akkuról is tud működni.

Egy kiskert végében lévő tolókapura szerelném fel, ahova nagyon költséges lenne kivinni a hálózati tápot. Elég ritkán van nyitogatva a kapu, csak tavasztól őszig van használatban is akkor is hetente átlag 4-5 nyitásra lenne csak szükség.
Mit gondoltok erről a megoldásról?
(#) SzilCsong válasza zaza99 hozzászólására (») Aug 25, 2024 /
 
(#) SzilCsong válasza Andralin hozzászólására (») Aug 25, 2024 / 1
 
Kérdés, hogy mennyit fogyaszt üresjáratba a vezérlés. A jobbacskák, már fel vannak készítve folyamatos akku üzemre (stab IC-k helyett dc/dc konverterek, ledeket lekapcsolják egy idő után)
Ez sajnos csak akkor derül ki, ha megveszed és leméred, utána lehet számolni, hogy bírja az akku.
Nyilván az infra védelmet el kell felejteni, mert az is 2-3 watt
(#) Andralin válasza SzilCsong hozzászólására (») Aug 25, 2024 /
 
Az infrák azok folyamatosan aktívak? A kapu zárt állapotában is, amikor nincs semmi védelmi szerepük?
(#) SzilCsong válasza Andralin hozzászólására (») Aug 25, 2024 / 1
 
Igen, ez nagy hülyeség a gyártók részéről, de amivel eddig találkoztam, az mind ilyen
(#) Andralin válasza SzilCsong hozzászólására (») Aug 25, 2024 /
 
De ezt könnyen ki lehet iktatni, nem?

Felszerelnék a kapura egy végálláskapcsolót, ami a kapu teljesen zárt állapotát érzékeli és zárt helyzetben egyszerűen megszakítja a tápfeszültséget az infrák felé. Ez így működhet, ugye?
(#) pipi válasza Andralin hozzászólására (») Aug 25, 2024 /
 
Nem fogsz tudni nyitni, mert az infráknak van éledési ideje, meg áram nélkül "hibát" jelez.
(#) Andralin válasza pipi hozzászólására (») Aug 25, 2024 /
 
De az infra leírása szerint azoknak csak egy NO/NC relé kimenete van a vezérlő felé. Hogyan jelezne hibát?

A vezérlő kézikönyve alapján pedig zárt állapotban és nyitás közben nem foglalkozik az 1-es infrasorompó állapotával, csak nyitott állapotban vagy záródás közben.
Ezek alapján gondoltam, hogy teljesen rendben lenne lekapcsolni a tápját zárt kapuk esetén. Vagy tévedek?
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2024

infra1.jpg
    
(#) 444Tibi válasza Andralin hozzászólására (») Aug 25, 2024 / 1
 
Az infra ha nincs közte semmi, meghúzza a reléjét,azaz NO kimenete van.
ez azért van így mert ha bedöglik, a relé akkor is ugye elejt és ez komoly biztonsági feature.
Így megáll a kapu onfra üzemzavar esetén.Í
Viszont, sok vezérlőt fel lehet programozni hogy nyitásnál ne reagáljon az infrára. Ez megoldás lehet a kikapcsolásra.
(#) mraulajos válasza Andralin hozzászólására (») Aug 25, 2024 / 1
 
Mikor zárod be. A teljes bezárás pillanatában a Te általad javasolt végállás kapcsoló ha lekapcsolja az infrát, azt fogja érzékelni, hogy valaki bele ment, és vissza fog nyitni.
(#) Andralin válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 25, 2024 /
 
Értem, erre nem is gondoltam. Erre is vannak ötleteim.
Vagy teszek egy elég nagy elkót az infra tápjára a tápmegszakító kontakt után. És akkor pár másodpercig talán még működik, ami elég lehet a vezérlőnek, hogy ne nyisson vissza.
Vagy dupla végálláskapcsolót teszek fel és kapu zárt állapotban a másodikkal fixre zárom mindig a infra relé kimenetét, mintha folyamatosan jelen lenne az infra és azt érzékelné, hogy nincs akadály az útban.
(#) SzilCsong válasza Andralin hozzászólására (») Aug 25, 2024 / 1
 
Működhet a dolog kondival, ki kell próbálni, még sose próbáltam, kérdés, hogy a vezérlés mit szól nyitás esetén egy szakadt infrához?
De amúgy kell az oda? Írtad, hogy ritkán lesz használva, én nem raknám be az infravédelmet
(#) Andralin válasza SzilCsong hozzászólására (») Aug 26, 2024 /
 
Végülis igaz, lehet, hogy nem rakom be akkor az infrákat.

Amúgy mi a véleményetek a GATEPRO BOXER 500 típusról? Elfogadható minőség, nem lövök nagyon mellé vele?
(#) uniman válasza Andralin hozzászólására (») Aug 26, 2024 / 1
 
Vajon hány wattos lehet az a 24V-os motor? Ez a legolcsóbb motor a piacon (vajon miért?)...nézd meg a nevesebb gyártók 24V-os cuccai mennyibe kereülnek...
(#) Andralin válasza uniman hozzászólására (») Aug 26, 2024 /
 
Nagyon gagyi lenne? Azt írják, adnak rá 2 év garanciát.
Vagy a motor kis teljesítménye / sebessége lehet a gond? A forgalmazó szerint: "Nagyon gyors motor, maximum sebessége: 27cm/s"
(#) uniman válasza Andralin hozzászólására (») Aug 26, 2024 / 1
 
Külföldi weboldalakon 60W-osnak írják ...az 500E-ben pedig 120W-os a motor.
Magyar leírásokban 120W-os... Én nem ismerem ezt a márkát, csak a profi neves gyártókét.
Még a vezérlő leírását nézd át, melyiket adják hozzá.
(#) Andralin válasza uniman hozzászólására (») Aug 26, 2024 /
 
A vezérlő leírása szerint is 120 W-os a motor. Akkor ez elvileg elég teljesítmény?

gatepro1.jpg
    
Következő: »»   134 / 135
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem