Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Audiofil, High End Audio
"Majd Békéscsabán meghallgatjuk a bejáratott és a másik kábel közti különbséget ! "
Tudod ez így értelmetlen szerintem. Főleg a többesszám. Hiszen nem bírák vagytok, hanem remélhetőleg érdeklődök, akkor meg mindenki saját rendszerén tapasztalhatja meg valóságosan, hogy egy változtatás nála mit jelent. Ahhoz meg béke, nyugalom, kedvenc felvételeinek meghallgatása szükségeltetik. Nem az odautazás zajterhelése a füleitekbe, és az idő szűkössége, a társasághoz való viszonyulással teli kobak.
Istenem, de rossz duma...
Vagy hallható -vagy nem. Pont.
Ezen már túl vagyunk. A téma nem az ellenvéleményekről szól, hanem a téma szerinti tapasztalatokról!
Tapasztalni pedig füllel lehet, a helyszínen.
Nem érzésekből táplálkozván leírva.
Eddig Csabán egyszer sem mentem be a "szentélybe" laikusként de ebben az évben ígérem véleményt mondok ha tudtok mutatni bejáratott és szűz kábelt . De csak és kizárólag egyforma hosszú tipusú kábel legyen hogy tényleg értékelhető legyen a külömbség . Hitetlen vagyok de nyitott (meggyőzhető) Nem lényeg szerintem a "te rendszered-énrendszerem" egy rendszeren is lenni kell külömbségnek és reméljük az nem csak általad hallható
A hozzászólás módosítva: Vas, 17:07
És valójában pontosan a te (és a bejáratásra esküdők) álláspontod/álláspontját erősíteném azzal, hogy füllel kell azt hallani.
Egy vaktesztben szívesen segítkeznék, irkálnank, mikor melyik kábel volt épp bedugva (hol a "bejáratott", hol a nyers új) a vájtfülűek pedig irkálnák a + és a - jeleket. (Bár tartok tőle, hogy 52%-nál "ugyehogy" felkiáltas ,48%-nál "belefáradt a fül" felkiáltások is elhangzanának. Pedig mindkettő döntetlen valójában. De a teszt megmutatja ezt is) A hozzászólás módosítva: Vas, 17:11
Csakhát valódi teszteredményhez tucatnyi (értsd: minimum 12) meghallgatás (időnként, és a hallgató álal nem láthatóan váltogatott kábelek) kell.
Türelmes és sok (ugyancsak tucatnyi)vájtfülű kell a megnyugtató eredményjez. Borítékolnám az 50% környékét, de ez csak az én álláspontom, teszt nélkül. A hozzászólás módosítva: Vas, 17:32
Ha vaktesztben mindig ugyanaz a kábel üzemelne, ennek eredményére lennék kíváncsi. Illetve tudom.
Vakteszt, avagy, amikor elszakadunk a realitás talajátólLassan 20 éve csináltunk vaktesztet, persze ott az erősítők voltak a porondon.Írtam erről akkor egy cikket, mit hogyan, miért... Akit érdekel, itt elolvashatja. https://www.hobbielektronika.hu/cikkek/vakteszt_avagy_amikor_elszak...l.html
Hadd maradjak ki más érzékelésének véleményezéséből. Abban sem szívesen vitatkoznék, hogy milyen a rendszerek, rendszerelemek közti különbség, már rálátásra e téma szerint (audiofil), mivel ebben sem biztos, hogy egyformán látunk dolgokat, és még nem is a hangzásáról van szó.
Nem látok ebben semmi orvoslásra szoruló dolgot. De elvárnám azért, hogy Ti sem sértegettek azért, mert bizonyos dolgokat másképp látok, gondolok. Én sosem rólatok vélekedek, hanem a tapasztalataimat közlöm. Vagyis akinél nem nyert, tovább mehet öncélú véleményezés nélkül. Minden esetre jó hangulatot kívánok a Csabai találkozóra! A korom miatt annak is örültem, hogy a hifi show-ra eljutottam, nem ilyen messzire. Idézet: „füllel kell azt hallani” Most már csak az a kérdés melyikkel. A hir szerint ugyanis New Yorkban van valamilyen jól menö plasztikai sebész aki zenészeknek cserél fülkagylot mert az ujakkal jobbnak hallják azt a zenét, amit maguk produkálnak. Valshinü mást is, de arról nem szól a hir. ![]() ![]()
"Ha vaktesztben mindig ugyanaz a kábel üzemelne, ennek eredményére lennék kíváncsi."
Először is, nem a más véleménye fontos, hanem a sajátod ez esetben is. És ha otthon csinálsz egy ilyet a szemedet sem kell bekötni, mert még elesel valamiben, és magadat már csak nem akarod becsapni... És, ha nálad nem nyert, mit számít más véleménye.
Vettem a fáradságot, és elolvastam. Fenntartom a véleményem, ahány tesztelő, annyi személyiség, annyi zenei részletérzékelési képesség. Minden esetre adatokat, alkalmi tapasztalatokat tartalmaz, amik esetleg valakinek valamilyen következtetésre alkalmas lehetnek. Én erősítőt sosem vettem, mivel képes voltam magamnak készíteni. Tapasztalataim szerint rengeteg dolog befolyásolja egy adott erősítő képességeit. Az egyik dolog amit érdekesnek találtam eme tesztben, pedig a tesztelésben indokolt, az az azonos hangfal. Kicsit olyan érzése támad az embernek, mintha az adott hangfalhoz keresnénk a legjobb erősítőt. És ha ezt megfordítom az egyes erősítők legjobb hangját a hozzájuk legjobban illeszkedő hangfallal érhetnénk el. Itt már csak egy kérdés maradt, lehet e így erősítőket gyakorlatilag helytállóan tesztelni?
Mint írtam
Idézet: , de nem szavak által . „Hitetlen vagyok de nyitott (meggyőzhető)” A hozzászólás módosítva: Hé, 3:50
Nem tudom, hogy ugyanarról a az összehasonlításról van-e szó, de EcoPityu egyik videójában, ahogy a saját "Kör" csövesét (a fenti cikk képeben megtalálható ez az erősítő is) mutatta be, szintén beszámolt egy vaktesztről és ott mindenki véleménye alapján egy TDA7294 mindenkit lesöpört a pályáról.
Ha ez tényleg igaz, és nem csak egy fricska a High-End cuccokra milliókat költő hívők felé, akkor le a kalappal.
Belinkelnéd azt a videót, amiről szó van?
Erős fenntartásaim vannak. Nehogy úgy tűnjön, "azzal" a csővel azt a hangminőséget lehet csak elérni! Egyébként majdnem mindegy melyikkel...
Amikor egy csöves (EL84-6P14) csövekkel megépített PP-ről tudom, milyen anyagokból, tápegység(ek!)ből van felépítve és az anyag került 1 millióba a mono blokknál, akkor nem lehet összehasonlítani egy "továbbfejlesztett" + RC tagokkal degradált táplált 6550-es PP -vel sem. Az se biztos, hogy mindenkinek ugyanaz a véleménye egy erősítő minőségi alkatrészeit illetően, van akinél a pl. 4 csatoló kondi is elég, ha jó drága... ![]()
Persze. 22 perc környékén van az ominózus rész.Bővebben: Link
Tök mindegy miből, ki, miből és hogyan építkezett. Akik hallották, egyöntetűen a TDA-t hallották a legjobbnak. Ez a lényeg, erről szól a zenehallgatás. Az összes többi csak mellébeszélés.
Én nem akartam elbonyolítani a dolgokat, mert valóban nem mindegy, hogy késztermékről, vagy saját építésről beszélünk. Azonban, mint írtam az ilyen teszt akaratlanul nem az erősítőről szól.
Én úgy gondolom, hogy akkor lenne hasznos ha mondjuk legalább 5 hangfal lenne (lehet több is) része az ilyen tesztnek, amiből kiderülhetne, hogy melyik erősítőhöz melyik hangfal előnyösebb. Az azonban erősen kérdéses, hogy kik lennének azok a teszterek akik erre annyival több időt szánnának, ami ezzel járna, meg ilyenkor a biológiai szükségletekre is gondolni kellene. Szóval elég bonyolult az ilyen kivitelezése. No meg a véleményünk szerint kérdéses a teszterek ez irányú képessége? Mert ugye minden versenyen a versenyzőket hitelesítik, hogy hogy jutottak a döntőbe... Más, milyen "ütősek" a hibridemen a déli harangszó harangjai.
Valóban esztétikus, szemnek tetszetős a kivitelezés, de amúgy semmi olyan nincs benne, amit egy ügyes kezű, elhivatott hobbista ne tudna megcsinálni.
Az hogy a fülnek is tetszetős-e, az a másik, viszont lényegesebb kérdés. ![]()
Ha csak magamból indulok ki, mivel zenebarát vagyok, magamnak igyekszem ehhez minél jobb feltételeket teremteni a lehetőségeim alapján, és nem más véleményére, elismerésére vágyom ezzel kapcsolatban.
"Akik hallották, egyöntetűen a TDA-t hallották a legjobbnak. Ez a lényeg, erről szól a zenehallgatás. Az összes többi csak mellébeszélés."
Lehet, hogy Neked igen. Nincs ezzel semmi baj, csak ne akard általánosítani a saját véleményed. És akiknek ez megfelelt azok is legyenek vele elégedettek. De van olyan is aki másképp vélekedik, mert a világunk már csak ilyen. "Tök mindegy miből, ki, miből és hogyan építkezett" Hát már akinek. Mivel egy építés mikéntje alapvetően hat egy erősítő hangjára. Nekem már az is furcsa, amikor egy erősítőben, legyen csöves vagy nem egy hálózati trafóra bízzák a két csatorna táplálását, és persze lehet folytatni, de minek... A hozzászólás módosítva: Hé, 12:25
Idézet: „Én úgy gondolom, hogy akkor lenne hasznos ha mondjuk legalább 5 hangfal lenne (lehet több is) része az ilyen tesztnek, amiből kiderülhetne, hogy melyik erősítőhöz melyik hangfal előnyösebb.” Ez -már megbocsáss- de baromság. Nem lehet mindent csereberélni, ha vaktesztet akarsz csinálni akkor csakis azt az egyetlen alkotóelemet lehet csereberélni amit éppen tesztelsz. Másodszor, nincs olyan, hogy egy erősítő csak A vagy B hangszórókon szól jól, és nincs olyan sem hogy bizonyos hangdoboz csak bizonyos zenetípusra való. Ez csak marketing duma, amivel az adott hangdoboz hiányosságait igyekeznek palástolni. Egy jó hangdoboz minden erősítővel jól kell hogy szóljon, ez alaptézis. De ha belemegyek ebbe a zsákutcába is, akkor muszáj lenne minden erősítőnek minden hangfalat megszólaltatnia (ismét sic.) hogy összemérhessük őket. És utána kénytelenek lennénk variálni is: mi van, ha a csöves vagy épp a TDA-s erősítő most ver mindenkit, de átviszem a szomszéd szobába ahol nincs függöny az ablakon? Akkor hogy teljesítenek, akkor is az A vagy a B erősítő a legjobb vagy akkor is X vagy Y hangdoboz/tölcsér/ribbon a hozzáillő pár? Nos pont ezek miatt tartom a fülelős vakteszteket öncélú időtöltésnek. Mert az adott összeállítás csakis ott és akkor fog úgy szólni ahogy éppen leírják. Viszont baromi jól lehet marketingelni ![]() Idézet: „Lehet, hogy Neked igen. Nincs ezzel semmi baj, csak ne akard általánosítani a saját véleményed.” Ha veszed a fáradságot és elovasod, netán értelmezed amit írtam, akkor talán magadtól is rájössz, hogy ez nem az én véleményem. Egy találkozó keretein belül volt vakteszt és hallgatóság döntő többségének véleménye döntött.
A cikkben szereplő vakteszt volt az első ilyen megmérettetés. A szelektort EcoPityu készítette erre az alkalomra, és úgy tudom, hogy utána más összejövetelen is használta, s valószínűleg ott készült, vagy arról készült a video. Itt a csöveseken kívül csak a HTA-30 volt tesztelve.
Mint írtam, 50 éves, vagy még régebbi az a kapcsolás. A különbség az azóta megjelent, esetenként kiválóbb anyagok - kapacitások, egyenirányítók, félvezetők - maga a kapcsoláson semmi, de semmi újdonság nincsen. Az Alkotójuk azt mondta: Tiszta szerencse, hogy én nem elektromérnöknek tanultam, mert akkor ugyanolyan ipari, csicsás hulladék tucatokat készítenék, mint manapság ami van.
Van egy zenész és tanító ismerősöm, aki szerint a jazz-ban az 50-es évek végére mindent kitaláltak, amit meg lehet csinálni, variálni. Hány millió zenész, zenéje, tehetsége fordult e felé is? Az erősítő építő hasonlót mondott a csöves technikáról - szín csövesekről beszélünk - a 60 évek végére mindent kitaláltak már, amit csővel a hangtechnikában el lehet követni. 100 éve volt a Föld elektro mérnökeinek, hogy mindent kipróbáljanak, variáljanak, meghallgassanak - eladjanak. Azért lehetnek viszonylag újabb bővítések, variációk, mert a félvezetők sokkal később jelentek meg és bele lehetett őket főzni a csöves lebbencs levesbe és ezzel semmi baj nincsen szerintem. Idézet: „Tiszta szerencse, hogy én nem elektromérnöknek tanultam, mert akkor ugyanolyan ipari, csicsás hulladék tucatokat készítenék, mint manapság ami van.” "Imádom" az ilyen elméleteket. Nem vitás, hogy sok mindent meg lehet tanulni, gyakorlatot lehet szerezni, de az a proletár mentalitás, amit a szocialista rendszerekben a cipész párttitkárok, meg traktoros TSZ elnökök, meg ügyes kezű műszerész főmérnökök képviseltek a marxista leninista esti egyetem pár kurzusának elvégzése után, elég sokat romboltak kis hazánk műszaki kultúráján.
Látom nem ment át a lényeg, de ebben nem én vagyok hibás. Nem sikerült felfogni, amit írtam. Vagy csak azzal nem lehetne vitatkozni... Szóval a rendszerelemek szinergiája alapvető, ha audiofil szemlélet szerint gondolkodunk. És nem a teszt virtuális hajtogatása ad valóságos eredményt mindenki számára, hanem a saját rendszerelemeinek a képességeik szerinti illesztgetése a jobb hangzás reményével. És ebben egy adott hangfal is számíthat, nem beszélve a saját erre a célra szolgáló helység képességeiről. Mint írtam, a vaktesztek értéke eleve az abban résztvevők ez irányú képességeinek tisztázatlansága miatt is kérdéses. Nos ez lenne a valóság, és nem más.
Aztán meg alapeset, hogy aki csövest épít az azt isteníti, aki meg mást, az meg azt. Nem látok ebben problémát, csak azt nem értem, hogy mért kell ezért perelni másokkal?
Kedvenc Mérnököm! Az igaz, hogy volt ilyen. Kérdés azonban, hogy ezt össze kell e mosni jelen esettel? Volt olyan is az elmúlt időkben, hogy embereket képeztek közösségek szétverésére, a hangadók ellehetetlenítésére, és egy pillanatra sem gondolnám, hogy ez rád érvényes lenne. Csak nem tetszik Neked az a valóság, hogy egy cégnél nem a mérnök dönti el, hogy mit, és hogyan csinál, hanem a gazdasági opció a meghatározó ebben. Míg ahogy Ódenka írta, az amatőr maga dönt arról, hogy mit, miért, és hogyan csinál.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |