Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   170 / 3581
(#) Tomi20 válasza googa hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Durvának durva, szerintem 18-as is, de borzasztó jót röhögtem rajta.
(#) szamóca válasza Tomi20 hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Na ki is moderálták!
Na de ilyen embereknek látszó valamik, mint akik kérdeznek benne....
(#) googa válasza szamóca hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
(#) válasza googa hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Ezek szerint úgy ítélték hogy nem ide való...hát mindegy, szerintem vicces volt, én legalábbis fetrengtem néhol a röhögéstől - bár szó ami szó volt egy-két szánalmasan durva is benne, de összességében azért jó volt
(#) wg_kezdo hozzászólása Szept 7, 2008 /
 
Na most olyat írok
Vettem egy új Laptopot és Vista volt rajta.
Első nekifutásból tetszik, nem is értem mit kifogásolnak rajta.
Gyors, igaz még félig üres, de nem rosszabb az XP-nél.
Látványos és használhatatlan funkciókkal van tele.
Nem is tudom mi baj vele.

(#) szamóca válasza hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Durva!?
Ez durva.
(#) googa válasza hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Úgy ítélték meg?! Hányan? Nem tudom értékelni az ilyen intézkedéseket.
Jól jönne egy olyan funkció, ami pl a jút(y)úbon is működik, hogy ha valakinek nem tetszik a hozzászólásom, akkor nyom rá egy minuszkát és a hozzászólás szövege eltűnik, ha meg valaki el akarja olvasni, akkor megnyitja...
(#) sound.man hozzászólása Szept 7, 2008 /
 
(#) válasza szamóca hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Hogy az a......ez tényleg durva!
Ilyesmin még nem gondolkoztam, de valóban így van, és tényleg meredek a dolog...

Mindegy, ezzel szerintem csak azt érik el, hogy még többen fogják P2P hálózatokról letölteni az M$ termékeit, méghozzá teljesen ingyen (villanyáram-fogyasztástól most tekintsünk el) - de több pénzük nem sokkal lesz belőle a microfostos fiúknak.
Lehet deviáns vagyok hogy ilyen nézeteim vannak, de amíg ennyibe kerül egy XP (nem is tudom hányszor tízezer HUF), addig hót sicher hogy nem fogom megvenni!
Még szerencse hogy vannak alternatívák is oprendszerek terén... Csak hát ugye itt jön képbe a link amit mutattál az előbb, és megint ott tart a magyar, hogy bezárult az ördögi kör, mehet megvenni (vagy valahogy megszerezni) az XP-t...
(#) válasza sound.man hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Húúú ezt ismerem! Jó kis tanmese, de van egy olyan érzésem hogy az ismeretlen nevű felsőbb erők megint ki fogják csillagozni
Viszont szép kis költői kép lett a dologból, az már egyszer biztos...
(#) szamóca válasza hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Gé, te egy jós vagy :yes:
(#) válasza szamóca hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Majd meglátjuk...!
(#) _ampervadasz_ válasza szamóca hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Üdv! Akkor még a Vi$ta-ról még egy szó sem esett!
Néztem a linket, hát majdnem leformáztam a C meghajtót! Pedig nekem legális az M$ redszerem .
(#) szamóca válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Vagy ne adj isten a google chrome.
(#) Moderátor hozzászólása googa hozzászólására (») Szept 7, 2008
 
Idézet:
„Úgy ítélték meg?! Hányan? Nem tudom értékelni az ilyen intézkedéseket.”


Akkor kívül tágasabb.

Bármennyire is tetszik, vagy nem tetszik, Norberto jogosan moderálta ki, ugyanis itt nem kevés a 10-14 éves, vagy azalatti kissrác.

Tehát abszolút jogtalan a felháborodásod. "Én sem tudom értékelni az ilyen intézkedéseket"
(#) _ampervadasz_ válasza szamóca hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Ja meg ami durva volt, hogy a 8500Gt -m meghalt, és már 8600GT tudtak helyette hozni. Erre kijön egy Popup ablak, hogy elértem a window$ mennyiségi liszensz számát?! kb 5-8 percig magyaráztam telefonon mi van, aztán a matricán mivel több vonalkód is található volt, ebböl betudták azonosítani hogy legális példányt használok, ill. mindig megkérdezték, hogy hány számítógépre installáltam! Mivel nem akartam magam nagy költségbe verni magam ezért a VoipCheap nevű programot használtam, telefonálásra. 4X20percet engedéylez. de egy kis trükkel, megkerülhető
(#) válasza szamóca hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Pffff......na neeeee...Én meg ~ 1hete az egekig magasztaltam magamban (meg ha jól emlékszem itt az OFF-ban is) a Chrome-ot. Hát ez nem semmi.
[*****] A szögletes zárójelben a véleményem további (nem szalonképes) részei lennének láthatóak, de nem akartam munkát adni a modiknak, így jó előre kicsillagoztam az egészet... Mindenki azt képzel oda amit gondol
Mindenesetre köszi az infót, még jó hogy szóltál...


szerk.: érdemes megnézni a videót is ami az általad küldött link alatt található 'The Google Conspiracy' néven. nem semmi...
(#) _ampervadasz_ válasza szamóca hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Na ez még jobb, erről hallotam már korábban! De ilyen formában még nem is találkoztam vele!
Szerencsére én ezalól mentesülök, mert életemben még a környékére sem mentem ennek a szoftverre, csak kiváncsisából rákerestem, de ennyi, még a böngési elözményeket is töröltem!
(#) wg_kezdo válasza szamóca hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Szerintem csak a verseny hozta ki, hogy a microsoft jobb, mint amit linux próbálkozások.
Án elég sok szoftvert fejlesztettem és minden évben megpróbálom linux alá is elérhetővé tenni a szoftvereimet, de amíg nincs egy olyan fejlesztői környezet linux alatt amivel ugyanolyan gyorsan tudok fejleszteni, mint ms alatt addig nem fogok 10x annyit dolgozni csak azért, hogy alternatívát nyújtsak cégeknek.
Ergo, vagy megveszi az MS-t mondjuk 30.000-ért és vesz rá szoftvert 100.000-ért, vagy megkapja ingyen a linuxot foglalkoztat valakit aki karbantartja és vesz rá szoftvert 200.000-ért.
Senki sem fog ingyen dolgozni cégeknek.
Amúgy éppen most fogom ismét megpróbálni átdolgozni a szoftvereimet linux alá.
Remélem most már van olyan fejlesztői eszköz ami megfelelő. Az én munkámhoz a delphi a legjobb azzal lehet a leggyorsabban szoftvert fejleszteni. Ha találok olyat linuxra akkor már rakom is át s szoftvert.
Szóval ne csak azt lássátok, hogy a cégek csak MS alá fejlesztenek, hanem azon is gondolkodjatok el, hogy miért?

u.i.: a szoftvereim legnagyobb értéke az UI amit megpróbáltam java-ban, C++-ban és mindenféle alternatív rendszerben megvalósítani, de annyi többlet munkával járt, hogy az ügyfeleim nem tudták volna megfizetni.
És valljuk be nincs is rá szükségük. Nekik az a lényeg, hogy tudjanak számlázni készletet nyilvántartani stb...
Amíg a linux alatt egy hálózati nyomtatót nem tud telepíteni egy mezei user, addig marad a windows.
Senki sem járna olyan autóval ahol újra le kell vizsgáznod mert máshova rakják a kormányt, a pedálokat felcserélik stb....

(#) wg_kezdo válasza wg_kezdo hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Ja még egy dolog alternatíva:
Openoffice-t használok ami igazi alternatívája az office-nak.
Párom általános iskolában is hajlana az office-ra, csak sajnos a gyerek ezáltal nem lenne versenyképes amikor munkahelyet kell választania. (pedig ő is openoffice-ban dolgozik).
Nekem sem kéne olyan munkaerő akit nekem kell betanítani a munkára így pl első kérdésem ismeri-e az openoffice-t és ezzel diszkriminálom azokat akik ms office-t tanultak eddig.
Szóval minden csak nézőpont kérdése.
Azért, ha jobbak lennének a szoftverek fordításai és nem lennének ennyire MS ellenesek talán jobban elfogadnák az emberek.
Én halálra röhögtem magam az OpenOffice "Tündérjein".
(#) _ampervadasz_ válasza szamóca hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Már az iw_iw -en az üzenő falra kiküldtem a linket, egy kis szöveggel, ami a cikkben is ki van emelve félkövér, nagybetűvel. Biztos ami biztos, az ismerőseim se töltsék le! pedig a faterom is ilyen, ha valami csicsás és sokmindent lehet benne elállítani, akkor letölti feltelepíti. Idáig 17 video szerkesztőt 7 audo szerkesztőt és 23 féle képszerkesztőt telepítette fel, nem csoda hogy már az elején dobálja a hibákat az M$. Az meg még jobb hogy ezekből csak ketőt használ, az egyik az M$paint a másik az X-ara 3D.
(#) vicsys válasza hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Krómot használok meg IE-t. Nincs légzsák az autómban. Férfiként akarok meghalni!
Szerintem túl van lihegve ez a dolog. Most mondd, mit tudnak elvenni tőlem? Szerintem jobb lesz a világ, ha hamarább találok megoldást a neten, a gondjaimra.
(#) wg_kezdo válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
Szép...
És még az a jelmondatuk, hogy ne légy Gonosz.....

(#) _ampervadasz_ hozzászólása Szept 8, 2008 /
 
Jó éjaszakát mindenkinek, én metem felrakódni a töltőre, mert kritikus a töltettségi szintem.
(#) válasza vicsys hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Idézet:
„Krómot használok meg IE-t. Nincs légzsák az autómban. Férfiként akarok meghalni!


Ehh ez jó volt!!

Idézet:
„Szerintem jobb lesz a világ, ha hamarább találok megoldást a neten, a gondjaimra.”


Hát, nem tudom...én valahogy nem bírom igazán ezeket az adatgyűjtő jószágokat, még ha van jó oldala is a dolognak (amit említettél is).
Habár a túllihegésben igazad lehet, ki tudja, hogy pl az M$ Windows vagy Office nem gyűjt-e adatokat a userről, mégis nagyon sokan használják ezen termékeket anélkül, hogy erről bármi fogalmuk is lenne. De hát alapszabály ugyebár, hogy amiről nem tudsz, az nem is fáj...
(#) szamóca hozzászólása Szept 8, 2008 /
 
(#) wg_kezdo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Hálózatban gondoltam.
Van 3 gépem, ha mindegyiken windows fut akkor probléma nélkül meg tudom osztani a nyomtatót, de ha linux akkor konfigolhatok ítéletnapig.
(ubuntut használtam és semmi extra pontosan úgy hogy egy windowst mezei userként)

Nekem 2 éve van XP az egyik laptopon amivel naponta 7-8 órát dolgozom és még nem volt vírus támadásom sőt azóta semmilyen bajom nem volt vele pedig jól tele is van és fejlesztek is vele. Igaz szinte csak a hibernálást használom így újraindítva sem volt sokszor.

A szervereimen meg linux van és azokkal sem volt probléma így nem tudok egyikről sem rosszat mondani a saját feladatát mindkettő ellátja.

Kipróbálom az új laptopon az ubuntut kíváncsi leszek mit alkot .
A régin nagyon lassú volt. Mindenféle trükkel fel lehetett gyorsítani, de kinek van arra ideje, hogy napokig keresgéljen a neten?
(#) Ricsi89 hozzászólása Szept 8, 2008 /
 
Helló
valaki tudna linkelni egy működő youtube letöltőt? Kellene egy pár filmet leszednem telefonra, de amit találtam letöltőt nem megy. :no:
(#) sound.man válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Nekem van egy de azt nem tudom honnan lehet letölteni. Ha érdekel majd feltöltöm a data.hu-ra.
(#) hozzászólása Szept 8, 2008 /
 
Ma sikerült ellenállást mérnem egy feszültség alá helyezett relé behúzótekercsén...tulajdonképpen feszt akartam volna rajta mérni, de 2k ohm-os állásban volt a multim... Mindenesetre túlélte, tehát szerencsém volt
(3 hónapja vettem a multit, főtt volna is a fejem ha elpukkan benne valami...)


szerk.: na jó, megnéztem a garijegyet, és 5 hónapos már. Mindegy, akkor se örültem volna neki ha megpusztul...
Következő: »»   170 / 3581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem