Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   284 / 3959
(#) robbbb hozzászólása Szept 9, 2008 /
 
Sziasztok!

Tudom,hogy nem ez a legjobb fórum,de viszonylag gyorsan kellene a segítség.
Keresek olyan nyáktervező programot,amiből pdf-re vagy valami más ismert formátumra tudom menteni/konvertálni a nyákrajzot.
Orcad-et és multisim-et használok,de ott sajna nincs erre mód.


Köszi előre is a segítséget!
(#) huba válasza robbbb hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
Ami neked kell az virtuális nyomtató. Valós nyomtatónak jelenik meg, de az eredmény pdf-be kerül bele. Pl PDF Creator link
(#) MolnarG válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
Hát igen megfelelő műszerek hiányában az állítgatás a legefőbb problémám. Ezért maradok inkább az elsőnél változatnál, no meg a címben a
Idézet:
„precision”
szó kifejezetten tetszik . Köszi a segítséget mindenkinek!
(#) oleg53 válasza MolnarG hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Szia.
Lehet, hogy rosszul tudom, de a "precision" szót ugyanúgy használhatnánk a második kapcsolásra is. A pontosság egyrészt relatív, másrészt leginkább a kvarcból ered.
De ha tévedek, akkor légyszi javítsatok ki! Nem szeretnék tévhitben élni.
(#) MolnarG válasza oleg53 hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Igazából fogalmam sincs. Nem tudom, hogy a miben nyújthat, többet vagy jobbat. Valaki el tudná mondani esetleg mi a különbség a két áramkör között? Miért áll az egyik "pár" alkatrészből és a másikhoz miért kell ennyi? (Egy órához használnám időalapnak)
1. vs. 2?
(#) MolnarG válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Sokallom azt az 1 percet . Csak a másodiknál az a sok kondi mire van... Az lesz a vége megcsinálom mindkettőt aztán amelyik állítgatásával kevesebbet kell törődni az kerül később felhasználásra.
(#) MolnarG válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Bocs az elsőre akartam írni csak már megkeveredtem.
(#) uli válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Köbzoli!
Mi az a kristálykályha??
uli
(#) vicsys válasza MolnarG hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Azért azt is tegyük hozzá, hogy ha magasabb frekit osztunk le nagyobb a pontosság. Már jópár időalapot építettem. Nekem az első szimpatikusabb.
(#) MolnarG válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Jónak hangzik
(#) p_istvan válasza MolnarG hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Megnéztem a kvarcokat a LOMEX-nél a 32,768 kHz es 20ppm pontosságú/hőfokfüggésű a 4,194304 Mhz es pedig 30ppm-es

(Általában az alacsonyabb frekvenciájú kvarcok pontossabbak)

Tehát a második elvileg pontossabb, a 32,768 kHz-et kifejezetten óra időalapnak gyártják.
Az első oszcillátora lehet hogy kapcsolástechnikailag korektebb, de a leosztott jelet az nem érdekli, hogy az oszcillátoron milyen szép jel van.

Üdv.
(#) -Bady- hozzászólása Szept 11, 2008 /
 
Kezdő vagyok és alap áramköröket keresnék. Multkor már találtam leírásokat, de sajnos elfelejtetem melyik fórumban vagy topicban olvastam.
Linkeljetek már be ide néhányat. köszi
(#) bbalazs_ válasza -Bady- hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Talan egy kicsit kozelebbi meghatarozas jobb lenne.
Mit ertesz alaparamkor alatt? Mondjuk egy egyszeru erositot vagy esetleg egy zsebtelep-izzo-kapcsolo semat? Esetleg kondis-tranzisztoros astabil multivibratort? Vagy mondjuk PC-rol vezerelnel par relet vagy beolvasnal nehany potmetert?
Egyszeru radiot epitenel?
Szoval: legy szives kicsit pontosits, segitve nekunk ezzel, hogy segithessunk.

(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Idézet:
„...Már jópár időalapot építettem...”


Tudjuk, Gabriel Sylar...

(Bocs, de nem bírtam kihagyni! :hehe:
(#) fureszk válasza Frankye hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Sylar az kemény. =) Legjobb sorozat.
(#) Müszi válasza fureszk hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Tudok jobbat: Cobra 11
(#) csakip hozzászólása Szept 11, 2008 /
 
Sziasztok!
Hogy tudom meghatározni egy egyenáramú motorról, hogy mennyire tudom "túlhajtani"? 6V-ról megy alapból, és semmi felirat nincs rajta. Esetleg tapasztalat szerint mekkora plusz feszültséget viselnek még el általában?
Természetesen próbálgatásos-elfüstöléses módszeren kívül.
Köszönöm.
(#) MolnarG válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Tetszik . Ezzel megépítem a saját atom nélküli atomórámat .
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Ha itt tartunk, ez is nagyon szép megoldás lenne:
EZ és hozzá kiegészítésnek EZ IS.
(#) aderka hozzászólása Szept 11, 2008 /
 
Hali!
Egy Tápot csinálok, annyi kérdésem lenne, hogy az üzemi füldelést is kivezethetem GND kimenetnek?
A testre rákötöttem, a de kivezetésnek is szeretném kivinni! Tehát a 230-as dugalyból jövő üzemi földelésről van szó!
(#) AMD hozzászólása Szept 11, 2008 /
 
Hello!
ZPD11-es zénert lehet BZX55C11-el helyettesíteni?
(#) mex válasza aderka hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Egyes gyári tápoknál ezt úgy oldják meg,hogy külön csatlakozóhüvelyen kivezetik a hálózati védőföldet,ami természetesen össze van kötve a doboz fémvázával,és a készülék negativ,vagy pozitiv pontját összekapcsolhatóvá teszik egy sin segitségével a védőföld hüvelyével. Tehát nem fix kötésről van szó,csak ha szükség van rá.Itt egy példa
(#) -Bady- hozzászólása Szept 11, 2008 /
 
Alapáramkökök:
Hogy működik ez meg az az áramkörben (tranzisztorok, ellenállások kondenzátorok, ilyesmik)
amit én találtam a multkor az olyan volt, hogy tranzisztorokból meg kondikból villogót csináltak.
NAgyából ilyesmit. Az "égős elemes"-áramkörtől már kicsit több tudásom van. meg ha már itt vagyok:
olyan leírást is keresek, ahol leírják hogy az ellenálláson a szines csíkok milyen számot jelentenek.
(#) aderka hozzászólása Szept 11, 2008 /
 
Értem mex!
Kösz!
Tehát akkor a földet egy az egyben kivezethetem egy banándugallyal (GND). Természetesen a testre rákötöttem. Nem kell nekem sem fix kötés, ha éppen arra van szükségem majd összekötöm a negativ vagy épp a pozitiv polussal a GND-t!

Köszönöm még1X
(#) aderka hozzászólása Szept 11, 2008 /
 
Egyébként Bady!

Az a villógó amit te láttál az Astabil multivibrátor..
Abban a kapcsolásban a tranziszotorok kapcsolóként viselkednek, a kondenzátorok és az ellenállások segítségével pedig az időállandót tudod változtatni ( milyen sűrün villogjon a LED )
Az ellenállásokon a csikokat szinkódnak hivják. Ha jo memoriád van akkor megjegyzed ha nem akkor pedig utána kell nézni. De miére megnézed addig megméred
(#) -Bady- hozzászólása Szept 11, 2008 /
 
Oké de ettől nem lettem oksabb. link kellene vagy pedig a fórum/cikk nece.
köszi az ifót, rá is keresek a színkódra.
Ds ha meg keresgélek a panelokon ellenállásokat, lehet hogy fals eredményt kapok, mert egy másik áramkörön gyengébb ellenállás van, és kiátlagolja vagy mittudom én.
(#) Macsek71 hozzászólása Szept 11, 2008 /
 
Szakik !

Légyszives erősítsetek meg vagy javítsatok ki :

supressor dióda egy olyan félvezető, ami rá jellemző feszültség alatt szakadást, felette szinte rövidzárat produkál ?
Így alkatrészeink túlfeszültségvédelmére használhatjuk ?

Köszi: Macsek
(#) _elektropolice_ hozzászólása Szept 11, 2008 /
 
Ez és ez is tiszerintettek micsoda, az a fehér pöttyöződés a vezetékeken? Annyit tudok rolla, hogy egy speciális kamerával látni, de mire szolgál?
(#) Macsek71 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Köszönet ! :worship:
(#) -Bady- válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 12, 2008 /
 
Ne haragudj de ettől nem lettem kisegítve. Azt tudom hogy itt van a fórumon a megoldás de merre? most ránézek egy kapcsolásra és honan tudjam hogy az a kondenzátor miért került oda, meg minek ilyen meg lyen ellenállás, miért nem jó oda a gyengébb meg ilyesmi.
hogy most komótosan megkeressem arra nincs időm, így is kevés szabadidőm van, mert fősulin tanulok (PTI - programtervező informatikus)

Nem azt kérem hogy áítsatok fel egy tanmenetet, meg hogy szájbarágósan magyarázztok el mindent, mert ez az iskolák dolga. Én egy bizonyos cikket (vagy miafenét) keresek, (több részes) ahol egy Astabil multivibrátor(Hála Aderkának tudom ezt is) kapcsolási rajzát mutatják be példaként és elmagyarázzák, hogy hogy működik.

Remélem nem értettetek félre, Nem akarok megsérteni senkit.
Következő: »»   284 / 3959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem