Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 1 Farados kondi bekötése autóba
Lapozás: OK   1 / 3
(#) lacikacikacika hozzászólása Jún 13, 2006 /
 
a remote szallal volna a gond ami sehogy sem akar mukodni a cd-lejatszoval egyutt!!!
(#) Inhouse válasza lacikacikacika hozzászólására (») Jún 13, 2006 /
 
A kondinak van remote szála és az nem akar bekapcsolni? Vagy csak én nem értem a kérdést?

Üdv
Inhouse
(#) lacikacikacika válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 14, 2006 /
 
szia, hat en irtam rosszul inkabb
az a gond ,hogy bekapcsolja a lejatszo a kondit de az erosito konfliktusba van a rendszerrel
vagyis nem valt at zoldre a pirosled, ha kiiktatom a remotot a cdlejatszon es csak a kondin meg az erositon marad akkor minden ok . nemtudom mibaja a cdlejatszoval ?.....
(#) Inhouse válasza lacikacikacika hozzászólására (») Jún 14, 2006 / 1
 
Ööö, megint nem teljesen tiszta.
Alap esetben a remote egy kapcsolt 12V-os szál és a fejegység (nálad CD) adja ki. Tehát, ha kiiktatod a CD lejátszót, nincs remote, hacsak nem adsz a kondinak és az erősítőnek erre a bemenetére 12V-ot.

Az erősítő piros LED-je hibát jelez, ez elég érdekes, ha egyébként működik. Nincs elkötve valami?

Üdv
Inhouse
(#) vicsys válasza lacikacikacika hozzászólására (») Jún 14, 2006 /
 
Hova van kötve az a kondi pontosan?
(#) lacikacikacika válasza vicsys hozzászólására (») Jún 14, 2006 /
 
a kondinn is van remote kapcsolo az erositonn is van es a cd lejatszo remotja kene be kapcsolja ezt a ket konponenst de nem tudom meg oldani sehogyse hogy jo legyen lehet az lenne a baj hogy csak egy remote szalja van a cd lejatszonak? nem lehet meg osztani a kondinak is es az erositonek is azt az egy remote szalat? azert mert meg probaltam es nem mukodik hogy kell be kotni??????????????
(#) Inhouse válasza lacikacikacika hozzászólására (») Jún 15, 2006 / 1
 
A remote szál láncba köthető, tehát egy kimeneted van a fejegységen, és ezt kötöd a kondi remote-jára és az erősítőjére is. Ugye nem a kondi + lábára kötötted a remote-ot?
Szóval a kondihoz minél rövidebb és vastagabb kábel az akkutól (attól 25-30cm egy bizti), majd a konditól minél rövidebb távolságra tovább az erősítőhöz. Minimum 6-os, de inkább 10-es sodrott réz kábel legyen. A remote egy vékony 0,75-1-es vezeték is lehet, fejből ki, rá a kondi bemenetére és az erősítőjére is.

Nem akarok okoskodni, de tudnál rendesen, értelmesen is írni? Tudod rendes egész, értelmezhető mondatokkal, ahogy az iskolában is tanították...

Üdv
Inhouse
(#) Tom Lord válasza lacikacikacika hozzászólására (») Jún 15, 2006 /
 
Inhouse-nak teljessen igaza van!
Biztos többen vagyunk (én biztos), akik az írásod értelmezésénél elakadunk.
Nem csak neked szól:
Próbáljatok meg egész, érthető mondatokat fogalmazni.
Amit írsz, és ahogy, az téged minősít!
(#) bladika válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 15, 2006 /
 
Sziasztok!

Inhouseal nem teljesen értek egyet! A tápkábelt nem lehet csak így rámondani hogy ennyi annyi legyen!Azt a fogyasztók határozzák meg!Csak példaként nekem !!50es!! tápkábel van bent nem 6os vagy 10es! A kondit pedig nem az aksi közelébe hanem a legnagyobb fogyasztó, a subot meghajtó erősítő közelébe kell rakni, a lehető legrövidebb kábellal! És a remote problémádra a megoldás!--> felhívsz egy autóhifi szervízt és segítenek neked! Nekem is segítettek bármi gondom volt! De esetleg lehet az a próbléma hogy a kapcsóló szálnak is van terhelhetősége és már az erősítőt nem tudja bekapcsolni ha ráakasztottál mindent. Bár nekem gondnélkül kapcsol 2 erősítőt!

Remélem tudtam segíteni!
(#) Inhouse válasza bladika hozzászólására (») Jún 16, 2006 /
 
Az, hogy a tápkábel minimum 6-os, de inkább 10-es legyen, alap. A te 50-esed jóval 100A felett kell. Nem mindennapi cuccod lehet.
A kondit félreérthetted, nem az akksihoz írtam, hanem az erősítőhöz minél közelebb, ami nem zárja ki, hogy az akkuhoz is minél közelebb legyen, mivel ott nagyobb a hossz, nagyobb lehet a veszteség.

És nincs remote problémám, az a kérdezőnek van.

A kérdezőnél elég sok kérdőjel van, ezért csak általánosságokat írtam, de azért kössz, hogy figyelsz.

Üdv
Inhouse
(#) tatabike válasza lacikacikacika hozzászólására (») Jún 20, 2006 /
 
Szerintem vezérelj egy relét a remote szállal, és úgy kapcsolj áramot a kondi és az erősítő megfelelő kapcsaira, akkor elég lesz a villany....
(#) Subwoofer hozzászólása Ápr 9, 2007 /
 
Szevasztok!
Én arra lennék kíváncsi,hogy ha full üres a kondenzátor, a feltöltésnél elég,hogy ha egy 22omh-os/5W-os ellenálláson keresztül töltöm fel??? (1Farados MXM kondenzátor) Máshol olyat láttam,hogy izzót kötnek sorba. De mekkora legyen az az izzó? ja meg még annyi,hogy amíg feltöltöm addig nem kell kapcsolószálon jelet adni neki ugye??
(#) hjoi válasza Subwoofer hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Hello
A negativot a kasztniról huzod a kondi negativján keresztül az erösitöbe. A pozitívot meg az akkuról a kondi pozitivján kereszül az erösitöbe. A feltöltést ugy csinálod, hogy a pozitivot egy izzón kereszül (mondjuk 12V/15W) viszed a kondira.Az izzó kigyullad, majd ahogy töltödik a kondi, lassan alszik el. Ha totál elalszik, fel van töltve.
Egyébként a remote szál csak a kijelzőt kapcsolja. semmi befolyása a kondi működésébe. Ha a kondin van elektronika akkor nem kell az izzó
(#) zoli92 hozzászólása Máj 27, 2011 /
 
Sziasztok!

Nagy kapacitású kondenzátor miatt kérnék némi segítséget. Van nekem egy 800wos erősítőm autóba + már rendeltem hozzá egy 300w rms teljesítményű mélysugárzót amit egy reflexládába építek be. Kezdő vagyok még ilyen téren és a kondi bekötésével és milyenségével kapcsolatban szeretnék informálódni!
Kinéztem már egyet , ami 1F-os. Ez elég_e?
A válaszokat előre is köszönöm! üdv
(#) Inhouse válasza zoli92 hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Az akku nem 45Ah-s, ugye?

Üdv
Inhouse
(#) Horoby01 válasza hjoi hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Hali! azt szeretném megkérdezni hogy hogy lehet feltölteni a kondit??? köszi
(#) Inhouse válasza Horoby01 hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Elvileg adnak hozzá egy ellenállást, azzal feltöltöd, aztán kötheted a +12V-ra...

Üdv
Inhouse
(#) Horoby01 válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
az a baj hogy nekem nincs hozzá ellenállás és nem tudom hogy milyen kell hozzá!! tudsz ebben segíteni??
köszi üdv
(#) Inhouse válasza Horoby01 hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
itt a lap alján van egy kalkulátor (alulról a 2.)

pl. 20ohm 10W jó lehet...

Üdv
Inhouse
(#) napiplus hozzászólása Aug 14, 2011 /
 
Sziasztok!

Sürgős segítségre lenne szükségem az alábbiakkal kapcsolatban:

- Jelenleg az autómban az aksi 4 nap alatt teljesen lemerül, ha nem megyek vele. (az aksi új 80Ah 700A indító)
- Álló helyzetben 2 fogyasztó van az autóban, az egyik a riasztó, a másik pedig az 1F-os kondenzátor az erősítő mellett.

Az autóvillamossági szakember azt mondja, hogy véleménye szerint a kondi a ludas, mivel az húzza le az aksit. Ő azt javasolta, hogy a kondi pozitív csatlakozójáról csavarozzam le a kábelt.

Én úgy gondolom, hogy az nem a legjobb megoldás, mivel rosszul bontom meg az áramkört és előtte lekellene meríteni a kondit is.

Én lekötném az aksi pozitív sarkáról a kondi pozitív vezetékét (amin a biztosíték van), így amikor bekapcsolnám az erősítőt, az lehúzná a maradék töltést a kondiról. (info: Ebben az esetben a pozitívot csak a kondiról kapná az erősítő)

A válaszokat, javaslatokat előre is köszönöm!
(#) Pety_ válasza napiplus hozzászólására (») Aug 14, 2011 /
 
Helló!
Vedd ki a kondi biztit, keress egy 5W-os izzót kösed rá a kondira és várjad meg amig kialszik az izzó. Az erősítő nem szereti ha elfogy az árm . Autovill.szerelő ki tudná mérní hogy mi fogyaszt álló helyzetben, mert azért ez nemkevés! P.l.: Csomagtartó világítás, rossz remote kapcsolás, generátor hiba, stb...
Üdv
(#) Inhouse válasza napiplus hozzászólására (») Aug 14, 2011 /
 
Idézet:
„véleménye szerint a kondi a ludas”


Nem tűnik biztosnak. Ha autóvillamossági szerelő, akkor illene kimérni, hogy biztosan az-e, és mennyit fogyaszt, nem csak véleményezni...

Üdv
Inhouse
(#) napiplus válasza Pety_ hozzászólására (») Aug 14, 2011 /
 
Szia!

Értem.
Melyik kábelt és honnan kössem le először?
(#) didyman válasza napiplus hozzászólására (») Aug 14, 2011 /
 
Egy áramerősség-mérőt beiktatni csak egyszerűbb, és aztán lekötögetni, amit egyszerű, majd ami bonyolutabb. Biztosítékot leszedni.
(#) napiplus válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 14, 2011 /
 
Szia!

Az autóvillamossági szerelő azt mondta, hogy "170miliamper az össz fogyasztás álló helyzetben." Említette, hogy a töltés jó. És lehet, hogy a kondenzátor zárlatos. -ennyi infót kaptam
(#) Inhouse válasza napiplus hozzászólására (») Aug 14, 2011 /
 
A lehet kevés, ha már megmérte az összfogyasztást, akkor megmérhette volna külön a kondit is, és már nem is kellene jósolni, hogy az okozza-e ennek a jelentősebb részét vagy nem. A "lehet, hogy zárlatos"-ra már nem is írok semmit...

Üdv
Inhouse
(#) pinyó39 válasza napiplus hozzászólására (») Aug 14, 2011 /
 
Bármi lehet, egyenként le kell húzni a biztiket, és folyamatosan mérni .5 perc alatt meglesz a hibás kör ahol nagy a nyugalmi áram. Találkoztam már olyannal hogy a fejet rosszul kötötték be, a fej meghibásodott, a végfok nem kapcsolt ki egy jó kondi viszont évtizedeket is kibírhat, de mérni kell mindent.
(#) didyman válasza napiplus hozzászólására (») Aug 14, 2011 /
 
Ekkora terheléssel 20 napot állhatna a kocsi a tökigmerülésig és 10 nap után még gond nélkül indíthatnál. Valami nem jó ott vagy az akkuval, vagy a kábelezéssel. Fogyasztó lehet akár a sérült kábelköteg is és az ide-oda beszivárgó víz is. A riasztó is szeret szivatni, ha beázik például, ez elég gyakori a többnyire "jó" elrendezése, elhelyezése miatt.
(#) EcoPityu válasza napiplus hozzászólására (») Aug 14, 2011 /
 
Szia!
Azért az a 170mA sem kevés,de inkább töltsd fel rendesen az akksidat!
Egy 80Ah-s akksinak 170mA-el majd 20 napig üzemelnie kéne!(persze akkor már nem indít semmit!)
Az, hogy 4 nap mulva már nincs benne annyi "craft", hogy nem índít, csak az lehet, hogy nincs rendesen feltöltve!
Az a 170mA 2W-nyi fogyasztás...
0,17A x 96óra, az 16,32 Ah-nyi energia, még mindíg kéne, hogy legyen 63,68Ah-nyi!
Legfőképp , mint az előttem szólók is írták, kondi nélkül meg kéne mérni az össz áramfelvételt!
Amúgy, milyen kondi? Nem kijelzős-feszültségmérős véletlenül? Vagy, csak síma látvány nélküli?

Pityu
(#) Pety_ válasza napiplus hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Akku pozitív !
4napig lent, utánna vissza, ha ekkor sem indul akkor az aksi döglött meg .


!!!(#1045295)!!! Szerintem is!
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem