Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   11 / 579
(#) Frankye válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 15, 2008 /
 
Hiába, no, az ember mindig tanul valamit! Eszembe nem jutott volna a krétapor+cement a műgyantába...
Egyébként a műgyantás topicban régebben volt szó róla, hogy van egy olyan, habszerű, de rugalmas (mint a gumi) anyag, amiből a formát ki lehet képezni. (Ha jól tudom, kétkomponensű anyag.) A "kötés" után rugalmas marad, könnyen leválasztható a mintáról, ad absurdum, akár a
Idézet:
„kiálló vas pecek”
is megformálható belőle.
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 15, 2008 /
 
Persze ez is lehet megoldás, - vagy faragunk bele...
Ha összeszámolom a ráfordított időt, akkor inkább elmegyek a Puskás zsibvásárra, és ha ott nem találok, akkor nem ér a nevem.
(#) hifiklub válasza djhans hozzászólására (») Szept 16, 2008 /
 
Szia djhans! Ezen a rádión a 66 - 74 MHz-es sáv van.
a Juventus meg 89,5 MHz-en ad.

68,1-en veszed ugye?

Szerintem te egy tükörfrekin veszed a műsort,de ha szól akkor örülj neki
Pista
(#) djhans válasza hifiklub hozzászólására (») Szept 16, 2008 /
 
Gondolom aúgy lehet ahogy mondod mert mindegyik URH-s videoton rádiómon ugyanúgy bejön a Juventus meg az MR2. Mindegyik rádió OIRT-os. Ja és még az újabb Unitra rádión is bejön ezen a frekin. Teljesen korrekt minőségben jön. Még szerencse hogy van mert nem kell áthangolni ezeket a rádiókat hogy fogjon valamit.
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 17, 2008 /
 
Hát, nem tudom... Keresni kell! Sok a kacat, nehéz megtalálni.
Mikor mész legközelebb?

Október 11. szombat
Október 25. szombat
November 9. + nosztalgia
November 22. szombat
December 13. szombat
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 17, 2008 /
 
A többin nincs is börze???
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 18, 2008 /
 
Még csak olyan NAGYon voltam.
(#) retro hozzászólása Szept 18, 2008 /
 
Sziasztok!
Hozzájutottam egy rádióhoz. 1930 és 1936 között gyárthatták a külseje és a belseje alapján ítélve, viszont nem találom sehol a neten, ki gyárthatta. Szóval, ha valaki felismerné kérem írja már ide a típusát, vagy a gyártóját, hogy célirányosan kutakodhassak kapcsolási rajz és egyéb infó után.
Előre is köszönöm a segítséget.

radiom.jpg
    
(#) retro válasza Iszkakof István hozzászólására (») Szept 18, 2008 /
 
Ez az Unire, egy Orion AR201-es. a rádió felső élén még az embléma is látható.
(#) Iszkakof István válasza retro hozzászólására (») Szept 18, 2008 /
 
Szép készülék !
A nyakamban nagyobbat ütött az ütő a láttán.
(#) djhans válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 18, 2008 /
 
Zoli, az mitől lehet hogy a Kossuth nagyon halkan szól alig hallani miközben ha arrébb tekerem akkor a másik adónál üvölt? És csak ez az egy rádióm(VTRGY EA 53) csinálja ezt.
(#) djhans válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 18, 2008 /
 
Jöhet az infó! Akkor 3 forgót kell helyre pofoznom mert még a másik két rádiómnál meg biztos hogy a recsegés állomás keresés közben ettől lehet.
(#) llaci56 válasza retro hozzászólására (») Szept 18, 2008 /
 
Nemááááááááááá....
Hol lehet ilyen készülékhez "hozzájutni"????
(#) djhans válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 18, 2008 /
 
Köszi! Ha lesz időm akkor nekifogok. Először a kis Szatmárból RA2103 szedem ki mert ebből a legkönnyebb. Aztán az R4430 Szimfónia de luxéból. Itt még az URH egységet is le kell bontani a tetejéről. Ezek a recsgősek. Legvégül jön a régi vadásztöltény EA 53. Itt már nagyon ramaty a 3 rögzítő gumibak lehet hogy el fognak szakadni. Ez az amelyik nem fogja a Kossuth-ot.
(#) retro válasza llaci56 hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
Véletlen, mást akartam venni egy internetes hirdetés során és az eladó lakásában láttam meg a szekrény tetején.
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
Segítségképpen elmondanám, hogy az esetleg elveszett golyókat lehet pótolni csapágy szaküzletből, de ha van pöttyös méret, akkor talán én is tudok segíteni.
(A sajátomat NEM ADOM! )
(#) llaci56 válasza llaci56 hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
Mázlista!!! :yes:
(#) edgar hozzászólása Szept 19, 2008 /
 
Kaptam egy Roman oldalt ahol regi radiokat ad el valaki:
Bővebben: Link
Aki nem erti annak leforditom a kommentarokat az egyes kepek alatt ami lathato.
Pld. a :
Hornyphon
Prinz 39B W134B Keszulekre azt irja, hogy 20 eve nem volt meginditva, minden alkatresze eredeti es mar a beszerzes idejen sem mukodott (most sem).
A Philips-en latszik, hogy egy kis restauralasra szorul.
Veszem eszre, higy az elso cso AF7 az nem eredeti mert atvan ultetve az eredeti foglalataba.
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 20, 2008 /
 
Akkor rajzolj a kondiba is!
(#) svebis.zoltan hozzászólása Szept 24, 2008 /
 
üdv mindenkinek keresek .:AZ 1,EM80 tipusu csöveket aki tud az kérem segitsen köszönöm
(#) kisgeri válasza svebis.zoltan hozzászólására (») Szept 24, 2008 /
 
Szia!
EM80 itt:Link
AZ1 pedig ezek között van, de szerintem csak egyben eladó: Link
(#) Hurka hozzászólása Szept 27, 2008 /
 
Hellosztok!

Találtam a polcon egy Belson kisrádiót (bővebb típust nem tudok mondani). Ki akartam próbálni, kapott 4,4V tápfeszt, de meg se nyikkant. Kivettem a burkolatból és elkezdtem méricskélni szkóppal. A végfok biztosan jó, mert megbúgattam(szól az a 0,3W ) Viszont a potira már nem megy jel, sőt, a demodulátor diódán sincs semmi, viszont ha hozzáérek csavarral a ferriten lévő KH tekercshez, kiszól a hangszóróból Kossuth.
Sajnos nem tudok továbbhaladni, mert nincsen hozzá kapcsolásom. Esetleg ha lenne valakinek rajza vagy ötlete, kérem, ossza azt meg velem...

Köszönettel: Hurka
(#) kisedison válasza Hurka hozzászólására (») Szept 27, 2008 /
 
Kapcsolási rajz engem is érdekelne.
(#) Imi65 válasza Hurka hozzászólására (») Szept 27, 2008 /
 
Ilyenkor általában a helyi oszcillátor nem indul be, mert a ferritről ( a ferrit tekercseket is vizsgáld meg) a jel ezek szerint végigfut a keverőn, és a KF-en. Ezeknél önrezgő keverőt szoktak használni, általában AM-re sárga tekerős árnyékolással ellátott kis tekercsre (annak szakadására, forrasztási hiba, stb) kéne koncentrálni, de a forgókondi is lehet hibás, meg a trimmere is. Az oszcillátor 1-2MHz-en rezeg, a hangolásól függően( pontosabban 1 KF-el magasabban a venni kívánt állomástól, ami 450-480kHz). Kerámiakondik zárlata is lehet probléma.
(#) Hurka válasza Hurka hozzászólására (») Szept 27, 2008 /
 
Itt van egy-két kép a burkolatról, hátha valaki ráismer...
(#) Hurka válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 27, 2008 /
 
Köszi Imi a segítséget, én is valami ilyesmire gondoltam. A kiskondi zárlatot lehet ohmmérővel mérni? (amatőr kérdés, bocsi ha baromság...)

Köszönettel: Hurka
(#) Imi65 válasza Hurka hozzászólására (») Szept 27, 2008 /
 
Zárlatot igen.
(#) Hurka válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 27, 2008 /
 
Kérdés. Ha enm jön össze a helyi oszc. javítása, át lehet kötni a keverőt?(hogy egyenes vevő legyen?)

(Bár ez eddigi szuperheterodin-ismerteteim szerint badarság...)

Köszi!
(#) burgdavid válasza Hurka hozzászólására (») Szept 27, 2008 /
 
Szia! Szerintem cseréld ki a pár mikrós kondikat benne. Lesz amelyik csutkára lesz száradva. Ránázésre nem mai darab Utána nézd végig a panelt szakadást/repedést keresve. Ezeket a rádiókat előszeretettel ejtik le az öregek. Hamég mindig nem jutsz dűlőre, akkor az oszcillátor tranzisztort és környékét nézdmeg. Esetleg próbálj bele másik tranyót. Nézd végig a ferritre menő tekercsek vezetékeit, nincs-e valahol leszakadva. A forgókondi több helyzetében is nézd meg hogy megy-e az oszcillátor. Jártam már úgy hogy kitekerve jó volt, befelé haladva pedig egyszercsak leállt.
(#) Hurka válasza burgdavid hozzászólására (») Szept 27, 2008 /
 
Köszi a válaszod!

Holnap átkondizom, mert ma már kifolyik a szemem... Egyébként ez nem öregé volt, hanem nagybátyámmal szolgált egy harckocsiban

Üdv: Hurka
Következő: »»   11 / 579
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem