Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   45 / 399
(#) Pyte válasza SALáta hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
Szerintem ha sikeülr is valahogy belepréseli abba a dobozba 16panelt plus még a kiegészítőket abba biztos lesznek gerjedések főleg ,hogy vezetékkel kötöd a tranyókat is ! De nem lehet tudni Egyébként nekem 2barab van egy 46*35*12cm es dobozba és épp hogy eltudtam rendezni úgy ,hogy fajin legyen ja én és nekem is ventilátorral van benne 2db 30*10*5cm es borda! A borda azé lett ekora mert elvileg 4Quad ment volna bele csak fő a lustaság
(#) Szebence válasza Pyte hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
Egy barátommal együtt csinálunk egy 2.1-es quadot, még nagyonm az elején járunk (alkatrészbeszerzés)...

Én 2 dobozt szeretnék neki, egyik csak a panalek meg kiegészítők másik meg a táp...

Egyszerűen nem fér el szerintem 1 dobozba normálisan egy 18cm átmérűjű, 8cm magas toroid, 2db 33000µF-es kondi, 2db 4700µF kond, 3db quad panel és egy csomó kiegészítő áramkör... digitális (nyomógombos) hangerőszabályzó, hangszínszabályzó, Topi által készített LCD-s kivezérlésjelz, lágyindító, koppanásgátlő...

200W-os panelek lesznek, tehát hűtés is kell kellően, meg, hogy ne gerjedjenek így nem tehet egymás alá-felé a paneleket... Meg minden melegedni fog, jó lenne ki hely is maradna...
(#) gabikft hozzászólása Okt 16, 2008 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy a quad mennyit disszpál, ugyanis bordára nem sok pénzem van, mondjuk úgy a nullával egyenlő. Viszont bordát tudnék heggesztetni, az is jó lenne? Bordából gyakrolatilag korlátlan méretet tudok!
Köszi! :worship:
(#) lapose válasza gabikft hozzászólására (») Okt 16, 2008 /
 
Szia!
Ha alumíniumból vagy rézből tudsz hegeszteni akkor ok!
(#) gabikft válasza lapose hozzászólására (») Okt 16, 2008 /
 
Szia!


Természetesen alu, lehet hogy nem szép, de 5-tös alu gen jól vezethet
Köszi válaszodat! Helló
(#) hapro hozzászólása Okt 16, 2008 /
 
Ti is úgy emlékeztek, hogy a "16 QUAD egy dobozban" srác már nagyon rég óta nem jelentkezett?
Vagy lemaradtam valmiről?
Esetleg neki támadtak konstrukciós problémái....?
Minden esetre nagyon kíváncsi lennék ám arra a 16 végfokra egy dobozban.
Esetleg ha olvasod (Saláta) akkor tehetnél fel képeket róla, hogy állsz vele.
(#) gabikft válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 16, 2008 /
 
Hy!
Ha nem így van akkor nem lesz jó? Mert sajnos nem így lett kialakítva mert már megvan csinálva. A tönkje 5mm-es, és függőlegesen vannak rajta bordák, nem vízszintesen! A borda hossza 35cm, szélessége 11,5 CM erre vannak merőlegesen hegesztve, 5mm-es vastag darabok, egy így nem lesz jó? Holnap rakok fel róla képet, ha lelesz eloxálva, ha nem akkor hétfőn! Várjátok Üdv!
(#) lapose válasza gabikft hozzászólására (») Okt 16, 2008 /
 
Szia!
Ha kellően nagy a mérete jó lesz! Minnél nagyobb a felülete annál jobb a hőleadása!
Ha a tönkje csak 5 mm, azon tudsz javítani: a tranzisztorokat egy hosszú legalább 4mm vastag L idomra rakd!
(#) lapose válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 16, 2008 /
 
Szia!
Idézet:
„Tehát ha a tönk 10mm-es akkor 5darab 2mm vastag bordát rakhatsz rá.”

Ennek nem feltétlenül kell így lenni! Ha megnézel egy gyári bordát sok esetben ott sem teljesül ez a feltétel!
De nem is kell mivel a bordára a hőátadás nem pontszerű, hanem nagyobb felületen történik. persze egy adott értéknél kisebb sem lehet, mert akkor kicsi lesz a hőáramlás értéke.
(#) gabikft válasza lapose hozzászólására (») Okt 17, 2008 /
 
Helló!
Az L idom 5mm-es így megvan a 10mm de a Borda elég nagy, este teszek fel róla képet, hogy milyen lett! Hali!
(#) lapose válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 17, 2008 /
 
Szia!
Én nem vagyok híve a közbenső lemeznek!
Persze mindenki másképp csinálja ízlése szerint...
Ha plasztik tokozású tranzisztorral építek valamit, vagy IC-vel közvetlenül a hűtőbordára teszem őket, ha lehet!
Ha TO-3-as tokokkal akkor pedig L-idomra. Az idomot pedig közvetlenül a hűtőbordára, hogy minnél jobb legyen a hőátadás!
A múltkor viszont szereztem réz hűtőbordát, hát sokkal jobb volt mint az alu! Sokkal egyenletesebben melegedett!
Ki akarom majd próbálni, hogyha legalább az L idomot rézből csinálja az ember, mennyivel lesz jobb a hűtés hatásfoka!
(#) gabikft válasza gabikft hozzászólására (») Okt 18, 2008 /
 
Itt vannak a képek!
(#) Szebence válasza gabikft hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Szerintem ezzel csak az a baj, hogy csak 3 helyen heggesztetted oda a merőleges lemezeket és nem végig... ez így szép meg jó, de így csak ott, azon a 3 helyen (hegesztsénél) fog elvezetődni a hő a merőleges lemezekre... így nem sokat ér.
Szerintem végig kellett volna heggeszteni...
(#) Tomi20 válasza gabikft hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Én úgy oldottam meg a tápegységemben, hogy megvolt az alu borda, és a sima felére nem L idomot csavaroztam, hanem merőlegesen rá heggeszttettem egy vastag alu lapot, és erre fogattam a TO3-as tranzisztorokat. Mind a két oldalon teljesen végig volt hegesztve, és mégsem adta át a hőt rendesen. Ha hirtelen melegedtek a tranzisztorok, akkor a lap kb 70 fokos volt, a borda 35-40. Erősítőben lehet hogy jó, mert ott nem melegszenek ilyen gyorsan a tranzisztorok, mint egy tápban (természetesen extrém körülményeket szimuláltam) 50V DC a táp bemenő feszültsége, 5A az áramkorlát, 0,1 ohmot rádobtam a kimenetre, így 0,5V volt a táp kimenetén 5A mellett, ez kb 250W fűtőteljesítmény volt két MJ15003-as tranyóra. Ezzel csak azt szeretném mondani hogy mindenképpen jobb ha L idomot használ mindenki a hegesztés helyet. Kicseréltem a bordát L idomosra, és sokkal jobban átveszi a hőt.
(#) gabikft válasza Szebence hozzászólására (») Okt 19, 2008 /
 
Tudom hogy ott fog a hő átmenni, ugygondolom elég lesz, mert ha fele ennyi borda lenne rajta akkor se lett volna végig hegesztve, ugyanis a hegesztés úgy elhúzta az anyagot hogy így is alig lehetett visszhajlítani, és az alaplamez mire heggesztve van az is nagyon elhajlott, azt is visszakelett egyengetni, sok meló volt vele, remélem azért jó lesz, úgyse lesz nagy igénybevétel, éneknek van szánva, persze azért biztosan kilesz hajtva zenével is . L idom helye már megvan meg a tervek is ha egyszer készen lesz rakok fel képeket!
(#) bubu hozzászólása Okt 22, 2008 /
 
Sziasztok!

Van egy kis problémám. Egy GIANT-os (GPA 100-M) Quad 405-öst szeretnék megjavítani. Tápfesz probléma miatt ment tönkre.
Kicseréltem a tranzisztorokat, de az R25 ellenállás is kiégett, amit nem tudok beazonosítani, mi lehet, mert kapcs. rajzot nem találni hozzá! A szívkód alapján talán (Szürke-piros-fekete-arany-barna) elméletileg 82 Ohm. Lehetséges ez?
Mellékeltem 2 képet, nem tudom mennyire látszik rajta.
Esetleg valakinek van 5 szinkodos ellenállásvisszafejtője?
Vagy valakinek ez a fajta Quad405 kapcsi rajza?

A válaszokat előre is köszi!
(#) sound.man válasza bubu hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
Nézd meg a Rádiotechnikás Quad-ot és keresd vissza. Vagy legalább mond meg h hol van mert így csak az tud segíteni akinek van ugyan ilyen kit-je. Amit leírtál az viszont tényleg egy 82 ohm -os ellenállás színkódja.
(#) botond válasza bubu hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
A színkód alapján ez tényleg 82 ohm. Ezt a változatot nem ismerem, viszont az Urbán-féle Quadban van az eredeti 75 Ohm helyett 82(R23). A színkódokat itt találod meg, az Urbán-Quad pedig ezen a helyen van.
(#) bubu válasza sound.man hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
Köszi a segítséget!
A baj az , hogy ilyen tranzisztorokkal, ellenállásértékekkel sajnos nem találtam meg, egy elméletileg hasonlót találtam annak a BOM-ja tartalmaz 82 Ohm-ost.
Ahogy véginéztem sztem ott marad a 82, ...

Még1X köszi!
(#) bubu válasza botond hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
Köszi a választ!
És a 75Ohm-mal nagyobb lenne a torzítás? Mert
C556B van a BC 212 helyett is.
(#) sound.man válasza bubu hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
Nem hiszem h nagyobb lesz a torzítás vagy ha nagyobb akkor se nagyon fogod észrevenni.
(#) bubu válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Köszi a Választ!

Sokat segítettél!
A dioda nem ment ki, de van még egy pár ellenállás ami tönkrement!
Elégni valszeg a nagy áramtól. Régebben más egyszer sikerült elégetni, mint itt is a külső lakkréteg égett le. A másik NYÁKon nem is látszik a színkód se

Még1X köszi!
(#) gabikft hozzászólása Okt 28, 2008 /
 
Sziasztok!
Írtam hogy rakok fel képet majd ha kész lesz a quadom, de most így félkész állapotba is rakok fel egyet, már csak a tekercsek kellenek és remélem minden jó lesz!
Üdv!
(#) hapro válasza gabikft hozzászólására (») Okt 28, 2008 /
 
precíz! de hova teszed hűteni a PNP tranyókat?
(#) gabikft válasza hapro hozzászólására (») Okt 28, 2008 /
 
A bordánra furtam 4 lyukat, ezek felfogatásának céljára . Azok közvetlen lesznek rárakva, és rövid kábelell bekötve
(#) hapro válasza gabikft hozzászólására (») Okt 28, 2008 /
 
Az nem olyan rövid kábel......de reméljük a legjobbakat.
(#) kosa hozzászólása Nov 13, 2008 /
 
Hali mindenkinek!

Olyan kérdeéssel fordulnék hozzátok hogy nem-e tudja valaki miért égeti el a quad 405modulom folyamatosan az 1ik biztositékot(4A)! már töbször cseréltem benne tranzisztorokat (2n3773 és bd244c ) és 1 elégett 22ohm-os ellenállást deh még mindíg elküldi a biztiket és tanácstalan vagyok! jó lenne ha valaki tudna segíten előre is köszönöm!

SSA54174.JPG
    
(#) Bassmester válasza kosa hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Melyik Quad verzióról van szó?(eredeti, Urbán féle, egyéb)Hány wattos kivitel?
Tipikusan az egyik tápágban megy ki a bizti, vagy itt is ott is?A Quadok eléggé gerjedékenyek tudnak ám lenni, kényesek a vezetékelésre és még sok mindenre.
Ha mellékeled a kapcsolási rajzot és bejelölöd az elfüstölt ellenállást akkor jobban rá fogok látni a problémára.
(#) Bassmester válasza kosa hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Jajj bocs!
Most látom ám hogy mellékelted a fotóját is
(#) kosa hozzászólása Nov 13, 2008 /
 
Hát igen utólag de mellékeltem és csak az 1-ik táp ágban megy el és amit kicseréltem ellenéllást az is mindig szétmegy ! sajnos nincs kapcsolási rajzom készen vettem a panelt a giant KFT-nél
Következő: »»   45 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem