Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orion CTV-025M Tv
 
Témaindító: Gabi, idő: Máj 24, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Gabi hozzászólása Máj 24, 2005 /
 
Sziasztok!

Információt, esetleg leírást szeretnék kapni ORION CTV-025M típusú tv készülék gyári típushibájának megszüntetéséről.

A hiba abban jelentkezik, hogy a készülék bekapcsolásakor néhány percig „pattog”, ami a képben és a hangban is jelentkezik, utána néha „lefagy”, nem reagál a távkapcsolóra. (Valószínüleg valami nagyobb feszültség átcsapkodhat és a processzort kicsit megbolondítja.) Tudomásom szerint ez gyári hiba, talán a földelés hiánya valahol. A késöbbi készülékekben ezt már megtették. (hangszorórács-infravevő fémháza környékén) Jó lenne egy leírás a készülék szerviz programozásáról és a Computer-09 távkapcsoló szervizgombjainak kiosztásáról is. A neten kerestem, de teljes a titoktartás, a szervíz meg cseszik megcsinálni, valamit vakaróznak, de újra előjön a hiba, persze nem rögtön.
(#) vicsys válasza Gabi hozzászólására (») Máj 24, 2005 /
 
Szerintem sorkimenő csere lesz...
(ha valahol áthúz, leszokták kenni szigetelő festékkel ami ideig-óráig megoldja a nagyfesz áthúzását)

VIC
(#) Gabi válasza vicsys hozzászólására (») Máj 24, 2005 /
 
Kösz, megnézem. A probléma az, hogy a régi kollégámnak is van (vagy volt) ilyen tv-je ugyanezzel a hibával. Ő annak idején valami leföldelésével megoldotta a problémát, mert valahol kóborol valami fesz aztán az intézkedik Csak sajna már nincs vele kapcsolatom :no: Én erre gondoltam, erre kerestem, hátha valaki tud valamit a témában

THX
(#) ideggyogyasz válasza Gabi hozzászólására (») Máj 24, 2005 /
 
Nah nekem egyik ismerősöm is szenvedett ilyennnel.
Már nem nagyon emléxem rá, hogy mit csináltunk, de meg lett oldva.

A sorkimenő primer körében van asszem 2 elkó, az mi nagyobra cseréltük, ill újra. És van a hangoló panel, és ott pedig van egy rossz érintkezés, vagy valami föld, vagy közös táp bibi. Ha jól tudom, akkor ott össze kellett kötni a két kimenő közös lábat.
Valami ilyesmit csináltunk, de sztem várj meg valami szakértő véleményét, mert ez csak emlék.. nehogy hazavágd a tv-d.
(#) Gabi válasza ideggyogyasz hozzászólására (») Máj 24, 2005 / 4
 
Kösz, sejtésem szerint is valahol itt a bibi. Várok még a próbákkal, meg talán sikerül kapcs rajzot szerezni, anélkül csak optikailag boldogulok.
(#) kacorm válasza Gabi hozzászólására (») Júl 5, 2005 /
 
Szia Gabi!
Nekem is Ilyen tv-m volt (van még tartalékba). Újkorában ez volt a hibája és még garanciában kicserélték a képcső nyakán lévő panelt, mert ott húzott át bekapcsoláskor egy fóliából kialakított szikraköznél. Az új panelen máshogy volt a fóliavezetés. Egyébként van hozzá kapcsolási rajzom. Ez a hibás képcsőpanel csak az első szérián volt, a későbbiek már az új panellel készültek.

Kacorm
(#) szabi83 válasza kacorm hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
Kaptam egy Orion Gall (CTV1567) tv-t ami szerintem színes, ezért megcsinálnám, ránézésre a nagyfeszű részen van hiba.
Ha találkoztok a kapcsrajzzal lécci jelezzétek
a TV 85 áprilisi.

üdv
(#) Thom válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
A hibajelenségről valami bővebb?
(#) szabi83 válasza Thom hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
nem tudom h mi, én csak szépen kiszedtem a belsejét, ha lenne kapcsrajz akkor áttudnám nézni az általam gyanusnak vélt területett..

amugy 1 ellenállás helyet 2 volt(sorba) berakva ami vszínű felfort elégett a drót és a hátsó borításba olvadt.. szentem.

üdv
(#) lacib válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
sziasztok. szabi talán ha pontositanád hogy hol található az a két sorba kötött ellenállás
(#) szabi83 válasza lacib hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
találtam rajzot, bekarikáztam 10ohmos csak hány W-os már csak ez kell kiszámítani.. csak nem vág az agyam
(#) szabi83 válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
felrakom az egész kapcsrajzot, az első oldalon van az "R525" ami hibádzik.

barbár módon a 10 ohm helyet!!! 30ohmot rakot bele aki csinálta anno...

a kapcsrajz ebben volt, ha érd valakit..:
"modul tv keszulekek szervizkonyve 2.djvu" thx oldtesla-s oldalak
(#) Thom válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 24, 2006 /
 
Szerintem kezd azzal, h a táp primerjében kicseréled a 47u-t, szekunderében a szűrőkondikat!
(#) Thom válasza Thom hozzászólására (») Jún 24, 2006 /
 
AZ R525 az nem lényeg, az csak védőellenállás (a táp védelmére) egy esetleges túláramnál, esetleg annyiban szólhat bele a működésbe, h az eltérítés nem lesz "teljes", de az látszik .
(#) egabor51 hozzászólása Ápr 17, 2011 /
 
Nekem is van egy ORION CTV-025M tévém azzal a hibával, hogy egy ideig rendben működik, majd ezután
nem reagál a távirányítóra. A hálózati kapcsolóval történő
ki-be kapcsolás után egy ideig újra működtethető a
távirányítóval. Sajnos még nem sikerült a hiba okát
megtalálnom.
(#) mav hozzászólása Máj 5, 2011 /
 
Nekem is egy hasonló problémám lenne.

Van egy régi 20 éves orion TV-m.
Elvileg Orion CTV-025A - TX.
Namost eddig SAT TV-s előfizetésem volt amikor rádugtam a T-com beltéri egységét Scarttal alapértelmezettként tök sötét volt a kép. Feltoltam a fényerőt maxra de akkor olyan szürkés lett.

Azon a beltérin át lehetett állítani a képet valahogy PAL vagy NTSM (vagy valami ilyesmi formátumra) ha a PAL-t választottam akkor kivilágosodott és normális lett.

Ma váltottam IP tévére, rákötötte a szerelő és szintén sötét szürke a kép max fényerő esetén is, viszont ennek a menüjében nem lehet átállítani vagy világosítani a képet.

Állítólag a tv hátuljában van valami potméter amit meg kell tekergélni és akkor lehet a fényerőt állítani. Ezt meg tudnátok mondani hogy hol keressem hogy néz ki és mennyit kell tekerni rajta? Nem fog felgyulladni vagy felrobbanni? (nem merek belenyúlni nagyon)

Vagy olyan módszerre gondoltam még hogy a Sony videómmal összekötöm az IP tévét Scarttal, és a videóról viszem tovább a jelet a TV-be analóg antennával. De valamiért a TV nem találja meg a videót, lehet hogy úgy nem lehet összekötni hogy a bemenet Scart a kimenet meg analóg?

(ha minden kötél szakadna tudnátok a Moszkva tér környékén egy TV szerelőt ajánlani aki nem húzna le de párszáz ft-ért megtekergetné nekem ott a hátulján a potmétert hogy élvezhetőbb legyen a kép ))

köszi
(#) elektromos válasza mav hozzászólására (») Máj 5, 2011 /
 
Pár száz forintot ne is hangoztasd. Ha pár ezrest mondasz, talán valaki bevállalja. Ha nem értesz a tv-hez akkor nem ajánlom a bele nyúlkálást, mert csak feszültség alatt tudod állítani.
(#) mav válasza elektromos hozzászólására (») Máj 5, 2011 /
 
Te ***

A fórum azért van, hogy itt javítunk ha tudunk, ha nem, szerviz a következő lépés .
(#) mav válasza mav hozzászólására (») Máj 5, 2011 /
 
Őőő.. Bocsánat ez valami moderálási szabályzatba ütközött?

Akkor tudnátok egy szervízt ajánlani, mert kb körberöhögnek a 20 éves Orionommal. Ill a sima Orion szervíz a kínai új orionokat javítja a régit nem
(#) kadarist válasza mav hozzászólására (») Máj 5, 2011 /
 
Szia!
Állítsd át a beltéri kimenetét RGB-ről kompozitra vagy YUV-ra, vagy valami más fajtára, a lényeg az, hogy ne RGB-n legyen.
(#) mav válasza kadarist hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Köszi!

A SAT TV-n ezt meg tudtam játszani de ezen a sz..r IP TV-n nincs ilyen funkció ((

Mi a baj az RGB nek hogy nem kezeli le?
Valami más ötleted nincs esetleg, minden megoldás érdekel, vagy valami átalakító egységet nem lehet venni hozzá?
(#) kadarist válasza mav hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Teljes kiépítettségű Scart-kábelt használsz? Lehet kábel-probléma is ez a jelenség.
(#) mav válasza kadarist hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Hú, az hogy néz ki? 2 éves Scart kábelt használok ami a SAT TV-hez volt. Van valami újabb
(#) mav válasza mav hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
de átdugtam amit az IP tévéhez kaptam, ennél vastagabb a kábel, de a hiba itt sem szünt meg
(#) kadarist válasza mav hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Gondolom a tévén nem lehet állítgatni a bemenet fajtáját.
(#) mav válasza kadarist hozzászólására (») Máj 6, 2011 /
 
Sajna nem.
(#) mav válasza kadarist hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Sziasztok!

Megoldódott a problémám, 9 eres Scarttal kellett rácsatlakozni a TV-re mert a régi orion nem szereti ha megkapja fullon az összes Scart jelet.

Egyik TV szerelő ismerős mondta, le a kalappal előtte, nem jött ki, nem húzott le több ezer Ft-al csak telefonba megmondta a frankót.

Tudom nem a reklám helye, akinek szüksége van egy megbízható és profi szerelőre írjon egy mailt, és megadon az elérhetőségét.
(#) kadarist válasza mav hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Kértél a boltban egy kilenc eres Scart kábelt?
(#) mav válasza kadarist hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Igen. Állítólag csak pár boltban tartanak de valami Kerekes utcaiban volt
(#) kadarist válasza mav hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Ezek szerint profik voltatok! Gratulálok!
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem