Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapunyitás gombnyomásra olcsón! - avagy automata kapu házilag
Lapozás: OK   19 / 107
(#) Inhouse válasza Pixi hozzászólására (») Okt 3, 2008 /
 
A dupla anya helyett rakhattál volna menetesszár összekötőt...
A csapágyházat miből csináltad?
Amúgy grat!
Direkt nem nyílik 90fokra?

Üdv
Inhouse
(#) Pixi válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 3, 2008 /
 
A csapágyházat egy esztergályos ismerős csinálta, a két anya azért van, mert égen földön nem kaptam 20-as összekötőt!
A nyílás azért van, mert a jobb oldali szárny felmenne a vízóraakna betonjára amire a motor nemtudná felhúzni, így azt még le kell faragni utána nyílik rendesen!
Amúgy megoldottam azt is, hogy a rácsukodó kapu később érjen be, és annyi az egész, hogy a Trabi ablaktörlő motor két sebességes, vagyis van egy test és 2 pozitív! Eggyik kicsit lassabb! Vagyis az a lányeg, hogy nyitásnál mindegyiken az azonos, gyors tekercs indul, de csukáskor a rácsukodónál a lassú tekercs indul így tuti később ér be!
De ezt még ki kell próbálnom!!
(#) Pixi hozzászólása Okt 16, 2008 /
 
Elkészült végre a kapunyitómat működtető elektronika is! A nyákot Eagle-ben készítettem el, majd vasalásos megoldással és vaskloridos maratással készítettem el a nyákot! Ahoz képest, hogy az első volt életemben, nagyon jól sikerült! A képen látható a nyák!
MAjd összeállítottam az egész elektronikát!
Sajna nem lett túl dizájnos, de a célját tökéletesen ellátja!!! Vettem bele egy univerzális 4 csatornás RF vevőt, és azzal működtetem a reléket! Lett rajt egy relé kapcsoló kimenet, ami a motorok indulását oldja meg addíg míg a végállás kapcsolók valamelyike nyitott állaptban van! Ez késleltetve van, és kb 5 másodpercig tartja a relét zárva, és nem íddíg míg az adó gombját nyomva tartjuk, így tuti elindul egy rövid gombnyomással! Akkor lett rá egy kimenet a villogó számára, ami majd a kapunál jelzi a nyitást-zárást. ÉS végül lehet rá kötni két külső nyomógombot, amivel távirányító nélkül lehet nyitni zárni a kaput!
Amint meg lesz a vezeték hozzá, már építem is össze készre!
Tervben van majd egy nagyobb menetemelkedésű szár készíttetése, aminek az emelkedése kb 4-5mm lesz! Így a nyitási zárási idő felére fog csökkenni!
De ez még a jövő!
(#) Frankye válasza Pixi hozzászólására (») Okt 16, 2008 /
 
Szép lett a NYÁK, bár egy kicst túl "szellős", de ha nem volt feltétel hogy minél kompaktabb legyen, akkor nem rossz.
Még egy észrevétel: Ha jól látom, a két tekercs "lábai" egymás felett mennek át. Ez nem "szerencsés" így, mert egy mechanikai behatástól hamar rövidzár lehet, aminek a következményei jobb esetben az, hogy nem nyílik a kapu, rosszabb esetben egy komoly tűz is lehet! Ezt nem ártana korrigálni a beéípítés előtt.
(#) Pixi válasza Frankye hozzászólására (») Okt 16, 2008 /
 
Hali!
Lakkozott vezetékből ksézült a tekercs így tuti nincs gond ha összeér, a másik meg hogy a tekercs a pozitívval van sorbakötve, és innen megy a motor reléhez! Vagyis ki van zárva a rövidzár, mert mindegyik tekercsben ugyan az megy!
A tűz is ki van zárva, mert minimális zárlat, pontosabban 9-10 amper feletti áramfelvétel esetén a számítógép táp lekapcsol! Ez akkor is jó ha valami történik a nyitó mechanikával és megnő az áramfelvétel akkor leáll az egész!
Vagyis tuti nem lesz vele gond!
A nyák meg így készen látva, sztm is lehett volna kisebb, de életem első saját tervezésű nyákja lett! Az meg hogy mekkora az nemszámít, mert bőven elfér!
Azért köszi az észrevételekt!
(#) Frankye válasza Pixi hozzászólására (») Okt 16, 2008 /
 
OK, akkor így nincsen vele gond, de a jövőre tekintve erre majd figyelj, ne bízz semmit a véletlenre.
Amúgy tényleg szép lett a NYÁK, s minthogy ez az első ilyened, hát: :kalap:
(#) Pixi válasza Frankye hozzászólására (») Okt 16, 2008 /
 
Másik kapcsolásnál ahol zárlat veszély lehet, ott nem adok rá esélyt! Amúgy a számítógép táp miatt nincs benne bizti sem, mert elöbb lekapcsol a táp mint a bizti kimenjen!
Nagy találmány volt a trafó helyett a géptáp! Arról nem is beszéllve, hogy mennyi lenne egy trafó ami lead legalább 8 ampert!
Amúgy a nyákon is látszik, hogy előrelátó voltam, mert ahol nagy áram megy, ott jelentősen meg vannak vastagítva a vonalak, és még cinnel is átfutattam azokat a részeket, majd készen az egészet lelakkoztam! Így nagyon minimális a zárlat esélye!
Majd ha összeáll az egész akkor kiderül!
(#) poros hozzászólása Okt 17, 2008 /
 
Üdvözlet Mindenkinek!
Gyakorlatlan forumozó lévén segisetek légyszi
hol találom Frankye telefonos relé cikkét.Mert már az asszonyom is sokalja azt az idöt amit a kapunyitó miatt
a gép elött üldögélek köszi
(#) Frankye válasza poros hozzászólására (») Okt 17, 2008 /
 
Itt találod (mint legilletékesebb, válaszolok )
(#) poros válasza Frankye hozzászólására (») Okt 17, 2008 /
 
Köszi
(#) kaqkk hozzászólása Okt 22, 2008 /
 
Végre én is elkészültem a Pic-es vezérlő elektroniámmal
(az első pic -es projektem) a programját parsicban írtam
3 motort kezel (kétszárnyú kapu +garázs ajtó)
van kiskapu funkció (amikor csak a kapu egyik oldalát nyitja ) időzített 1'perc visszazárás és zárásnál
az infra jelére visszanyit . A garázsajtó a kapuval egyszerre nyílik (telefon hívásra ) de nyomógombbal
külön indítható, a kiskapu rejtett reed relével aktiválható
És a végére 2 kép
(#) poros válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Gratulálok bár már én is itt tartanák.
De én még csak itt és itt tartok
(#) kaqkk válasza poros hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
A led és az ellenállás (ami ott lóg a levegőben)
csak a teszt kedvéért került bele villog ha dolgozik
a pic . Eredetileg a programba azért írtam bele hogy
lehessen villogó lámpát tenni a kapu mellé
viszont a nyák régebben lett tervezve ezért nincs rajta a 7. relé . De a következő nyákon már rajta lesz az is

A 7805 azért van ilyen csunyán szerelve mert kistokos
volt oda tervezve de csak ilyet találtam a fiókban
(#) Frankye válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Elismerésem! A programot Te magad írtad, a kivitel kiváló, szóval csak jót mondhatok! :kalap:
(#) kaqkk válasza Frankye hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Ahhoz képest hogy annyit értek a számítógéphez mint
hajdú a harang öntéshez jó lett

És köszönöm a segítséget és a bíztatást Dcsabinak
Igaza volt a parsic egy jó progi .Kezdők és nagyon amatőrök is eredményesen használhatják!
(#) Frankye válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Mindenki kezdi valahol. Azt hallottam, hogy a hajdúk voltak a legjobb harangöntők, miután kitanulták a szakmát!
(#) Pixi hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
Hali!

Elékszült a kapunyitó teljesen, és már üzemel is ahogy kell!
Csak kell egy nagyobb táp, mert ez néha lekapcsol, mert pont a határ közelében mozog az áramfelvétel, így ha "erölködni-e" kell a motornak, akkor lekapcsol, mert a védelem lekapcsolja!
Amúgy a táp összesen 9 ampert tud 12 volton, és a két motor 7-8-at vesz fel együtt, így hamar átlépi a 9 ampert ha nagyobb a terhelés!
De elvileg lesz 15 ampert leadó táp hamarosan!
Tettem fel képet a vezérlő egység kialakításásról, mert összehoztam egy dobozba a tápot meg a vezérlést!

Amúgy tudna valaki segíteni abban, hogy ehez a vevőhöz milyen antenna lennejó amivel növelhetném a hatótávolságot?
De legalább jól működik, és nem is túl lassú!
(#) pepe1125 válasza Pixi hozzászólására (») Okt 31, 2008 /
 
Fém dobozból mindenképp ki kéne tenni a vevő rész antennáját. Látom hogy csak a modul van ott szépen magában árnyékolva a dobozban. Szerintem egy mezei TV, rádió antenna is megteszi.
Amúgy tetszik a dolog. Nem hülyeség. Kérdés az, hogy az egészet mennyiből lehet összehozni teljesen, és megéri-e vele szenvedni?!
(#) Pixi válasza pepe1125 hozzászólására (») Okt 31, 2008 /
 
Az antenna ki lesz hozva, és már ki is van hozva, de ki akarom vinni a ház falára és oda akrok egy külső antennát majd!
Azt nem mondom hogy olcsó volt, mert az adó és a vevő cucok megnyomják az árát nagyon! Amúgy kb 20e körül járok vele, de ebben benne van minden! Ja és már kész van teljesn, plusz költség már nem igen várható! Max apróságok! De ha azt veszem, hogy boltba is csak 70e körül kapok az nagyon sok ehez képest!
Nekem megérte nagyon!
A motorok meg anyag nagy része meg volt ingyen, de ha azt veszem, hogy a neten van iylyen motor már 500 Ft-ért!
A vezérlés se lett bonyolult, meg elég jól működik ahoz képest, hogy saját tervezés! Kicsi segítség kellett hozzá, de sikerült!
Ha kell valami infó keress meg!
(#) kaqkk hozzászólása Okt 31, 2008 /
 
Most készült el a pic-es kapunyitóm továbbfejlesztett változatának panelja ez annyival fog többet tudni az előzőnél hogy az 1 perces visszazárási idő kikapcsolható tehát ha nyitva akarom hagyni a kaput megtehetem van 1 külön bemenet amire ha fotorelét kapcsolok és nyitva marad a garázsajtó sötétedéskor automatikusan bezárja és még 1 relé került bele a kapu mellett elhejezett villogónak és az egész nincs 5000 forintba

DSC00001.JPG
    
(#) zoli200 hozzászólása Okt 31, 2008 /
 
Itt is van valami hátha valakit érdekel.Bővebben: Link
(#) nagy hoho hozzászólása Okt 31, 2008 /
 
Jobbnál jobb ötleteket olvastam eddig a témában.De talán én is tudok segíteni egy olcsó tolókapu mechanikával és elektronikával. A mechanika: 3db kerékpár lánckerék, 1 nagy 2 kicsi. Kerékpárlánc : A kapu hossza + 1 méter .A motor a régi 120-as skoda ablaktörlő motorja bivaly erős két sebességes 12 voltos kb 3 amper áramfelvétel.Bontóban 1500.- Ft. Az elektronika : Rádió adó vevő ez ami árban húzós, de csináltam már igényesebb vezeték nélküli csengővel is és még soha nem nyílt ki magától. A vevő egy CD 4017-et léptet ami két relét vezérel
tranyón keresztül Nyitás- zárás A kapu a távirányítóval bárhol megállítható ( kiskapu).Teljes nyitást-zárást 1db végállás kapcsoló érzékeli.( karos mics ) A mics-el párhuzamosan köthető infra sorompó is.Egyszerű áramkőrrel megoldható ,hogy este világítást is kapcsoljon.
Biztos nem ez a legjobb ötlet a fórumon de van aki olcsón szeretné meg oldani és esetleg nem ért a PIC-hez sem mint ahogy én sem amit egyébként nagyon sajnálok.
Ebből eddig 3 db üzemel gond nélkül az első 6 éve.
(#) Frankye válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Jó ötletek!
Esetleg képeket, kapcsolási rajzot nem teszel fel róla?
(#) Pixi válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Elég jól hangzik ez a megoldás is, igaz ez más mint az enyém, mert ugye tolókapu! Ezt sztm egyszerűbb megoldani mint a kétszárnyas kaput!
Nekem se lett volna sokba az egész ha a távvezérlés nem nyomja meg annyira az árat! Jobbára csak az elektronikai része adja ki a költségek 95%-át!
Még mindíg sokkal olcsóbb mint egy bolti!
A PIC-hez sajna én sem értek egyátalán, így anélkül kellet kivitelezni, de nekem bőven megfelel!
Váruk a képeket az elektronikáról, és a mechanikáról is!
(#) Pixi válasza zoli200 hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Ez elég jó árban van, és valószínű 220-as motorokat vezérel! De ahogy olvastam ez csak nyomógombos vezérlésel működik, de simán ki lehet egészíteni egy vevőmudullal és már megy is távirányítással!
(#) mutatvanyos válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Én is kíváncsi vagyok a mechanikára is!!! Képeket szeretnénk!
(#) nagy hoho válasza mutatvanyos hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Sajnos nincs fényképezőm de megpróbálok kamerával képet készíteni.A meghajtásról nehéz képet csinálni mert be van dobozolva és a fogaskerekek felett is van egy vízszintes eső védő lemez. A nagy fogaskerék a hajtott, közvetlen csatlakozik az ablaktörlő motor tengelyére ehhez némi esztergályos munka szükséges. A két kis kerék a nagy két oldalán helyezkedik el. A kicsik szerepe, hogy megvezetik a láncot.A lánc megkerüli a nagy kereket. Készítek egy rajzot mert így nem biztos ,hogy érthető lesz.Az elektronikát letudom "kamerázni".
(#) nagy hoho válasza Pixi hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
A garázs ajtóm kétszárnyas és az is távirányítású az is skoda motorral működik. Amikor az ajtó becsukódik egy mikrókapcsoló működébe hoz egy tolózárat ami alul felül rögzíti az ajtót.Ezt is egy kis motoros áttétel vezérli.Az elektronika hasonló a kapu elektronikához csak itt a zárat is kell működtetni.
(#) Pixi válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 1, 2008 /
 
Ezen a zsanéros záráson és is filóztam ami nem is lenne nehéz, mint egy pl központizár motor ás már mehetne is! Az rátolja a zárat és kész!
Ja és azokról a garázsajtó nyitókról is jöhet kép!!!!
(#) zoli200 hozzászólása Nov 1, 2008 /
 
Hali a segedelmeteket kérném,szeretnék én is kapu mozgató berendezést építeni inkább építettni /elektronika/.Nekem toló kapum van fogas léc van rajta már csak 1-2 dolog kellene hozzá
Következő: »»   19 / 107
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem