Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Témaindító: csonthulye, idő: Dec 1, 2005
Témakörök:
Eagle leírások a neten:
Eagle alkatrész-könyvtárak: http://www.snapeda.com
és a leírás hozzá.- http://www.piclist.com/images/www/hobby_elec/e_eagle.htm - http://pa-elektronika.hu/hu/cikkek/75-eagle.html Idézet: „a mi a 6 pólusú telefonos csatlakozókon van? Ha jól tudom valam RJ45 6/6 a csati neve” Szia! A 6 érintkezős telefon dugó az RJ-11 6p6c típus. Ha csak 4 él benne, akkor 6p4c. A 8 érintkezős dugó neve RJ-45, itt szintén van 8p8c, stb. LAN-ra is ezt használják pl.
Igen jobb lenne, sőt ilyen kérdésnek fel sem szabadna merülni.
De ettől függetlenül ha úgy gondolja szívesen. Idézet: „Ha rosszul méri meg, később kit fog szidni?” Nem tudom, én a magam mérései és rajzai után is kinyomtatom az alkatrész rajzát és összenézem a fizikai alkatrésszel. Ez alap, ha valaki ezt nem csinálja meg az..... stb Amúgy sincs sok érdeklődés 14:52 óta ![]()
Sziasztok!
A kérdésem egyszerű. Hogy lehet új alkatrészt szerkeszteni? A 4.16-os verziót használom, elvileg ott lehet de sehol sem találom. ![]()
Minden verzióban lehet alkatrészt szerkeszteni, nem csak a 4.16-ban. A másik kérdésedre a válasz: a padek furatait csak az alkatrészszerkesztőben lehet módosítani, u.i. ebben a programban a padek és azok furatai az adott alkatrész részei.
Sziasztok!
Még nagyon kezdő vagyok az EAGLE kezelésében, és azlenne a kérdésem hogy a 4.11es verzióval elkészített nyákomat hogyan nyomtatom ki úgy hogy kétszer legyen a nyomtatott képen? (Tudom hogy a topicban volt már róla szó de nemigazán értem.) ![]() És még az lenne a kérdésem hogy holtudom kikapcsolni azt hogy a lap aljára dátumot írjon? Válaszaitokat előre is köszönöm! ![]()
Hello!
Ha jól értem , akkor Te két boardot akarsz, ezt így kell: bezárod a schematicot, a borad szerkesztőben a group parancsal(ikonnal) kijelölöd az egész boardot, cut ikonnal kimásolod, paste ikonnal leteszed megint és kész is. A második kérdésedre: a nyomtatásnál a Page... ablakbál a Caption elől kiveszed a pipát. Üdv.
A második kérdésemre a megoldásod bejött.
De a Paste folyamat után azt írja hogy: Idézet: , pedig az egész rajzom kijelöltem. „Paste buffer is empty!!”
Miután a Group-al kijelölted a másolandó részt és rányomtál a Cut gombra, akkor vidd a kijelölt terület fölé az kurzort és az egér JOBB gombjával kattints egyet, ne a ballal!
Groupp-al kijelölöd, menüből a cut-ot választod, vagy az oldalmenüből az ollót, és jobb, ismétlem jobb egérgombbal a kijelölt területen valami látható vonalra.
Ezután menni fog a paste.
Megelőztél. Hú de segítőkészek vagyunk
![]() Hogy megy a fotózás?
Fotózás?
![]()
gydanee-nek szólt a kérdés, de majd magánban megírja remélem.
Köszönöm szépen mindkettőtöknek!
Sikerült végre. ![]()
Ja akkor bocs, csak nekem volt címezve a hozzászólás.
![]()
sziasztok, egyszerűen nem tudok rájönni, hogyan lehet "mirror" nézetre váltani, mert a buttom layerre tervezek smdben, és úgy jobb lenne látni a dolgokat. Hogy oldható meg? köszi!
Sehogy. Nincs ilyen, hogy "mirror nézet".
(Bottom rétegre én is szoktam SMD-t tervezni, de én még soha sem éreztem szükségét hogy tükrözni kellene. ![]() Üdv.!
Nézetben nincs mirror, csak az alkatrészt lehet a "mirror" paranccsal átfordítani (felsőről alsóra, vagy viszont), illetve a nyomtatáskor lehet "mirror"-ban nyomtatani.
(Attila mester megelőzött.... :wave: )
köszi a gyors válaszokat, ettől féltem... 20 lábú picnél jó lenne, mert mindig elrontom, mert jobbnak láttam board nézetben húzni a szignálokat, mert végülis majdnem mindegy mi melyik lábra csatlakozik, programot úgy írom meg. Viszont a nyák szebb, egyszerűbb lenne.
Na mindegy, majd "mirrorozok" az agyamban... vagy tükrözöm a pic adatlapját. ![]()
Ezt most nagyon nem értem. A vezetékezést az ember a shematicon csinálja meg, nem a boardon, ott már csak elhuzigálja max! Milyen signalokat akarsz te boardon huzigálni? Ráadásul nem véletlenül van esetenként több gnd meg vss pontja egy pic-nek! Azt mondják az okosok, hogy be kell őket kötni. Ha 2 van akkor kettőt ha 10 akkor 10-et!
Az Eagle-ben schematic nélkül is lehet huzalozni. (Ekkor persze nincsenek légvezetékek.)
Ha schematic nélkül csinálod a board-ot, akkor a kivezetéseket a signal ikont használva légvezetékekkel össze lehet kötni. Ez utána már az segít a vezetősávok lerakásában, úgy, mintha lenne schamatic.
Ez igaz, lehet huzalozni, de ehhez nem kell Eagle. Így bármely rajzolóprogramban meg lehet rajzolni.
Ez jó volt!
![]() Végülis igen, már akinek van 'gusztusa' hozzá... MPi-c! Igazad van, pontatlan voltam.
Minek ehhez Eagle? Vegyél egy kockás papírt és huzalozz! Az eagle pont arra való, hogy van egy kapcsolási rajzod, az az alap, abból indulva csináljon boardot, ott elhelyezve az alkatrészeket próbálja összehuzalozni.
Már ne haragudj, de ezt "kiheréled" és azt hiányolod, hogy nincs mirror!! Rajzold meg a shematic-ot és látni fogod mi hova megy, nem kell a mirror!
Szerintem Attilának nem kell elmagyaráznod az Eagle működését
![]() Idézet: „Már ne haragudj, de ezt "kiheréled" és...” Egyetértünk! Pont a lényeg veszik el, de amiről Baddzsó írt az sem elvetendő. Lehet, hogy hasznos lenne egy olyan lehetőség, hogy a kivetezések közötti kapcsolatot - schematic használata esetén is - ne csak a schematicban lehessen módosítani, hanem a boardban is. Előfordulhat - ahogy Baddzsó is hivatkozik pl. a PIC-eknél - hogy a NYÁK topográfiáját így egyszerűbb lenne kialakítani.
elmegyek fél órára máris mi van itt?
![]() Természetesen az esetek többségében én is "normálisan" használom az eaglet. Most akartam azt kipróbálni, hogy úgy húzom össze az alkatrészek lábait, hogy látom is a alkatrészek fizikai kialakítását, mert esetemben 12 pic lábat kell összekötni egy multiplexelt 4digites 7szegmenses kijelző összevissza lábaival. Schematikban nem látom, hogy most ha az RA1-et a 7 szegmens jobb alsó függőleges szegmenshez tartozó pinbe húzom, akkor 3szor hosszabb fizikai vezetősáv kell 3 via-val, mint ha ugyanebbe a "szegmens"be a RC4-et húznám. Értitek? Ezt schematikban nem tudom látni. Ez a hsz-em főleg gulasoftnak szól magyarázatképp. |
Bejelentkezés
Hirdetés |