Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   46 / 399
(#) kosa válasza kosa hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
az ellenállás pedig a másiik tápágban van és abd244c középső lábához megy
(#) kosa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Szívesen kinérném ha lenne mivel!
(#) Bassmester válasza kosa hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
A T5 és a T6 tranyók milyenek benne?
Amennyiben az R24 ellenállás szokott leégni, akkor érdemes lenne a T5-öt valami komolyabbra cserélni mivel lehet hogy a BC212 gyengécske oda.A végtranyóid elég jók, a hiba máshol keresendő.A BD249C-t el kell felejteni, az MJ 15003 viszont igencsak jó lenne bele, ha ezekkel valami történne.
(#) kosa válasza kosa hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Hát én csak annyit tudok mindani hogy köszönöm a segítséget akkor is hanem mentem vele semmire nem a ti hibaátok saját szerintem visszaviszem Korcz józsef barátomnak és majd ő megjavítja mert nekem így ez már nagyon sokba vólt
(#) kosa válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Értem köszönöm szépen a segítséget! am csak annyi hogy ez az első quadom és nagyot csalódtam benne és magamban viszont 2 ilyen panelem van a másik hibátlan pedig abban is lettek tarnyók cserélve!
(#) Bassmester válasza kosa hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Tehát az egyik meghajtó tranyó kollektorához
Nagyon kiváncsi lennék a rajzára...
(#) kosa válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
én is deh sajnos sehol sem találtam ugyan ezt a rajzot
(#) sound.man válasza kosa hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Szerintem a rajz nem sokkal különbözhet az Urbán quadjától.
(#) Bassmester válasza sound.man hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Hol tudnék gyorsan ránézni 1 Urbánféle Quadra?
Ha tudtok valamit linkeljetek.
Köszi
(#) Bassmester hozzászólása Nov 13, 2008 /
 
Találtam 1 Quad rajzot.
Bővebben: Link
Ha az egyik BD tranyó kollektorára csatlakozik, akkor ez az R31 lesz, a negatív tápágban.A szenesedését a végtranyó meghibásodása okozhatja.Nézd meg hogy a végtranyó bázisa és kollektora között ott van e az a 4,7nF-os kerámiakondi!Ha nincs akkor pótold, akár a fóliaoldalon rövid lábakkal a tranyó lábai közé forrasztva.A hibát szerintem gerjedés okozza.
(#) sound.man válasza kosa hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Amúgy szerintem a végtranyóid hamisak, vagyis nekem annak tűnik így ránézésre. Majd karikázd be melyik ellenállás ég el.
(#) Bassmester válasza sound.man hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
A gyanúm szerint ezen a rajzon az R35-ről van szó.A végtranyó T10 kollektor-bázis közti kerámiakondi itt 2,2n.Ide inkább jobb lenne 3n3 vagy 4n7 kondit használni, és mindenképpen kerámiát.Most már szinte biztosra veszem hogy gerjedékeny a cucc :yes:
(#) Bassmester válasza sound.man hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
A PMC több helyen gyárt tranyót és egyebeket.(USA,Kína,Kanada stb.)Nem hinném hogy hamis, legfeljebb csak kínai.Bár a két fogalom majdnem azonos jelentéssel bír
(#) kosa válasza sound.man hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
hát ez ég el ha ez az a rajz ami nekem van
(#) SALáta válasza hapro hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Szia.
Nos a 16 Quad egy dobozban-hoz.
Nos nem én vagyok az ötletgazda, én csak a nyákok
elkészítését vettem a nyakamba. Halad lassan az erősítő csak hát a srác akinek kell nincs eleresztve anyagilag (ő az ötletgazda és az építő). Ezt olyan érdekességként tettem/teszem fel.
Természetesen ha kész lesz teszek fel képet, bár ha jól emlékszem a hűtőbordáról már tettem.
Kicsit át is kellett rendezni a panelt hogy beleférjen, kb 20
mm el lett kisebb.
Remélem látható a nyák átalakítása(minimális de máris több a hely a dobozban), csak annyit hogy a főkapcsoló egy 16 A automata .
Valamint egy nyerőgépből kitermelt háttérvilágításos nyomógomb is van az elején(vicces felirattal) funkciója nekem ismeretlen sejtésem hogy a táprészét kapcsolja.
Eddig ami elkészült:
1 Quad panel 14 db (csak fúrva, beültetve nincs)
2 Hangszóróvédő 8 db (csak fúrva alkatrészek megvannak)
3 Doboz:
-trafó
-pár kondi(4db de ez édeskevés össz 20000mikro)
-hűtőborda (M3 as menetek belevágva
igazából hűtőtorony)
-2 ventilátoros kényszerléghűtés
És ami még kell:
-2 Quad panel (hamarosan)
-16db kivezérlési csúcs indikátor
-mindezt összeszerelni

Nos a quad-okat külön egyesével élesztjük mivel így könnyebb lesz a hiba behatárolása, erre már kész a táp és a kis deszka quad élesztő asztal.

1-6 hónap és működik.

Üdv
(#) hapro válasza SALáta hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Szia!

tényleg kíváncsi vagyok és csak azért érdeklődtem. Ez aztán spéci lesz. Ha egy tápegység lesz akkor minimum 2X10.000µF-ot tennék végfokonként (2X160.000uF) De max 10.000-es kondikból.
(#) SALáta válasza SALáta hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
A panelon átkötéseket nem jelöltem, ne építsétek ezzel a módosítással, jelenleg egy sem működik még mert nincs beültetve teszteletlen!!!!! A panel méretét nem adtam meg....
(#) SALáta válasza hapro hozzászólására (») Nov 18, 2008 /
 
Szia!
Én is és a srác is annyit tenne.
Hát nem tudom beleférne-e annyi kondi abba a dobozba, lehet hogy annyival lesz annyi kitelik a sráctól.
Bár hozzáteszem hogy nálam 3 quad panel jár olyan tápról amiben csak 2x6600 mikro van, nem érzek különbséget e között és egy másik 3 csatornás quad között pedig abba 20000 mikro van. Tuti van különbség.
Annyi lesz benne az alkatrész h éppen le tudjuk csavarozni a tetejét, csak azért spéci quad a file név h tudjak különbséget tenni e és más verzió (eredeti) között (amúgy ha jól emlékszem 120x95 mm volt a cél) .
Semmi nem változott szinte, igazából a keret eredeti méretű mert ekkora nyákokat vágott a srác, akkor még nem tudtuk mi és hogy lesz, kicsit pazarlunk de majd meglátjuk mi sül ki belőle.
Már engem is nagyon érdekel, eddig amit építettünk minden működött ha nem is elsőre.
Majd meglátjuk, remélem sok-sok óra kulturált
szórakozást okoz majd ez az erősítő.

Üdv Sanyi
(#) gabikft hozzászólása Dec 2, 2008 /
 
Üdv Emberek!
Egy kérdésem lenne, esetleg valakinek nincs 1-es rézhuzalja, hogy megtudja ma csinálni a quad tekercseit? Nekem itthon nincs, kapni, meg sehol nem kaptam, az is egy megoldás lenne hogy esetleg vásárolnék tekercset! Vároma válaszokat! Üdv!
(#) Szebence hozzászólása Dec 2, 2008 /
 
Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy hol lehet az mj15003-mas tranzisztorokat párba állítani? Mikor rákérdeztem az urbanelektronika eladójától nem értette, hogy mit szeretnék....





ui.: @gabikft!
Urbanelektronikába tudsz venni én is ott vettem!
Amúgy most 18:00-van... tegyük fel, hogy van 1-es rézhuzalom [nincs] akkor, hogy csinálod még meg ma quad tekercseit? Elmész akár Mo másik végébe? Csak érdeklődöm, hogy gondolkodsz...
(#) Szebence válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Igen párba válogatni...
Amúgy azért csodálkoztam, hogy nem tudja mit akarok mondani az urbános eladó, mert ami megjelent rádiotechnika, amiben erről szó van, ott is írja és ott le is van fényképezve egy nagy gép ami erre jó.
Arra gondoltam, hogy bemegyek urbánékhoz és akkor nekik ugye rengeteg ilyen tranzisztoruk van és akkor lehetőség van rá, hogy úgy veszem meg, hogy párokba válogatják nekem....

Nem tudod, hogy ez hol lehetséges? Vagy ha HQ-ról rendlelek ilyen végfok tranzisztorokat, akkor ők párba adják? ( )
(#) gabikft válasza Szebence hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Nem épp mai napon kell feltétlen, a quad kész, csak a tekercsnek való kell, ha urbán forgalmaz akkor jó lesz, rendelek aztá megcsinálom!

Köszi!
(#) Szebence válasza gabikft hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Én pár hónapja vettem tőlük...
Mivel én 3db quadot csinálok így 3db zézhuzalt adtak, mert náluk le van mérve és el van vagdosva a réz...
Egy huzal, ami fel van tekerve az 3 tekercsre elég, kb 40-50cm még ki is maradt huzalanként...
Csévetest is van náluk


ui.:

@köbzoli!
Még a nyáron jártam náluk, egy fiatal srác volt az eladó. (ráadásul nem is én mondtam, hogy mit szeretnék, hanem egy barátom aki sokkal jártasabb az elektronikában. Ő hívta fel rá a figyelmem, hogy ezt így kellene csinálni... ő kérdezett rá (én is ott voltam) és sajnos értetlenkedett, de a végén mondta, hogy ő(k) nem tudnak ilyet)
(#) gabikft válasza Szebence hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Üdv! Egy a gond hogy nem azt a fajta quadot építem, amit Urbánék forgalmaznak, így ez vesztett meccs..
(#) Szebence válasza gabikft hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Jó, de 1mm-es rézhuzaluk van, az meg jó lesz neked...
1db rézhuzal ár akkor 500Ft volt.
Számold ki milyen hosszú akkor a rézhuzal:
Nekem ~23 menet kell 13mm átmérőjű csévetestre és még maradt ki 40-50cm huzalom.
(#) gabikft válasza Szebence hozzászólására (») Dec 2, 2008 /
 
Üdv! Az kevés lesz.. De azért köszi hogy próbáltál segíteni!
(#) gabikft hozzászólása Dec 8, 2008 /
 
Sziasztok!
Megtudtam csinálni a 2 hosszú tekercset, ennyi huzalt találtam itthon, még guberálok, hátha találok. A 2 tekercs eléggé sajátos módon lett megoldva, felrakok 1 képet hogy ez így működthet-e. Köszi! Sziasztok!

P3150101.JPG
    
(#) hapro válasza gabikft hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
Ez tökéletes így, de ha le tudod húzni a fa tipliről, akkor még szebb is lesz.
(#) gabikft válasza hapro hozzászólására (») Dec 8, 2008 / 1
 
Aha. De ugyanolyan jó, mintha nem lenne benne, a tipli, azaz a célnak megfelel? Köszi!
(#) hapro válasza gabikft hozzászólására (») Dec 8, 2008 /
 
igen.
Következő: »»   46 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem