Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezeték nélküli gyertya
 
Témaindító: vicsys, idő: Okt 28, 2008
Lapozás: OK   5 / 59
(#) Hujikolp hozzászólása Nov 17, 2008 /
 
Nekem működik szépen, és jó ereje van, az adó az asztal alatt természetesen Bővebben: Link
(#) titkovics válasza Hujikolp hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Helló Hujikolp!

Te milyen LED-et használsz? Azt a szivárvány LED-et, amit itt az Apróhirdetésekben is meg lehet találni Link, vagy más fajtát? Sajna a videód rövid ahhoz hogy össze tudjam hasonlítani a kettőt
(#) Hujikolp válasza titkovics hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Amit használok, az nem pont ilyen, az az egyik színből átúszik lassan a másikba, nincs villódzás benne. A piros, a zöld és kék színeket kevergeti egymásba.
(#) titkovics válasza Hujikolp hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Amit Te használsz, azt hol lehet beszerezni?
(#) Hujikolp válasza titkovics hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Sajnos fogalmam sincs, ezt a ledet egy egérből beleztem ki, az egért meg kaptam rokontól, mert más egerük lett, és amiből kiszedtem az meg egy reklám egér volt Kicsit kacifántos, de sajnos nem tudom, hogy pontosan ilyen ledet hol lehet venni Lehet, hogy egyedi, de nem hiszem.
(#) titkovics válasza Hujikolp hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Így érdekes lesz beszerezni ilyen LED-et. Pedig nekem is azért tetszik amiért köbzolinak, hogy szép lassan váltogatja színét, ez egy gyertyához jobban illik szerintem...
(#) Skori válasza alex077 hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
alex: Tegyél fel fotókat arról amit összeraktál, hátha feltünik rajta valami. Elvileg működhetne más tranyóval is, de ez a BD kimondottan jó erre a célra.

A Perceptnél van ilyen LED, de az asszem nagyker.....
(#) gg630504 válasza Skori hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Frekvenciát tudtál mérni? Mennyi?
(#) Hujikolp hozzászólása Nov 17, 2008 /
 
Már csak az 1F-os kondik kell Beépíteni, és feltölteni Utána azt' már mehet

Holnap majd kísérletezem más kondikkal, huzalla, tranzisztorral.
(#) Skori válasza gg630504 hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Csak kézi multiméterrel mértem: kb. 3,6MHz
(#) Skori hozzászólása Nov 17, 2008 /
 
Na akkor, ha már a led világít... Hol is lehet (illetve hol érdemes) venni "gyertyazselét" és a poharat hozzá? Hogyan kell elkészíteni a zselét, van valamilyen gyakorlati tudnivaló?
(#) Szebence válasza Skori hozzászólására (») Nov 18, 2008 /
 
Igen ezt is jó lenne tudni
Holnap megnézem Gyöngyösön egy ilyen hobbis boltban...
(#) Attila86 válasza Skori hozzászólására (») Nov 18, 2008 /
 
Megkérdeztem a páromat; "kreatív-boltokban" lehet kapni gyertyazselét és üvegpoharat is. De a nutellás pohár is tökéletes, az én gyertyám is abból van.
A gyertyazselé 200grammos és kb. 600Ft-ba kerül. Lehet kapni többféle színben és átlátszóban is mint az én gyertyám.

Ilyen "kreatív-bolt" van az Örs-Vezér téri Árkádban, a Westendben a földszinten és a Mammutban is.

A gyertya öntésekor állítólag arra kell figyelni hogy ne legyen túl forró a zselé és lassan kell önteni.

Ha legközelebb haza megyek Pestre, akkor megveszek hozzá mindent és össze is forrasztom, a gyertyaöntést meg rábízom az asszonyra.

Üdv.!
(#) Hujikolp válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 18, 2008 /
 
A poharat is ajánlatos felmelegíteni Link

Még egy, itt írnak a rétegelésről: Link

És még egy érdkes: Link
(#) gg630504 válasza Skori hozzászólására (») Nov 18, 2008 /
 
Tnx. Mennyi az oszcillátor áramfelvétele?
(( 2 watt ERP-től fénycső világít ))
(#) Skori válasza gg630504 hozzászólására (») Nov 18, 2008 /
 
5V x 0,038A = 0,19W
(#) alex077 hozzászólása Nov 18, 2008 /
 
Na nekem is sikerült összedobni vmit
Én több menetet tekertem. Elég nagy az áramfelvétel (kb 220 mA) és a tranyó is nagyon felmelegszik. Ezen nem lehet vhogy segíteni?
(#) GAZ hozzászólása Nov 18, 2008 /
 
Mint láttátok az általam feltöltött képen, nekem elég opálos lett az egész gyertyám. Érdekes, hogy nagyon lassan felülről, és alulról tisztul, most már kb. csak a középső harmada ködös (szombaton öntöttem).
Tehát van remény, hogy kitisztul az egész.

Forrásban levő víz felett melegítettem, de hülye voltam, és kevergettem, hogy gyorsabban felolvadjon. Ettől, amint írtam már, tele lett apró buborékkal . Az áramkör totál láthatatlan lett. Azért, hogy legyen idejük a buborékoknak kijönni, az egész poharat beletettem a forró vízbe, hagytam, hogy együtt hűljenek ki. (Termikus tréning alkatrészeknek ) A buborékok ki is jöttek.
Ha ti is így járnátok, ez a hűlés-késleltetés jó megoldás.
(#) alex077 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 18, 2008 /
 
Kevesebb menetet?Nagyot fordult a világ, h a 6 kevesebb mint a 2 :guluszem1:
Na de akkor most h van ez? Minél nagyobb a freki annál, jobb a hatásfok?
(#) Matt válasza Skori hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Hello!

Megépítettem Skori második kapcsolását. Tökéletesen működik. És kaptam RGB ledet is
Az átvitt távolság, ha fa van a primer és secunder tekercs között akkor 3cm, ha könyveket tettem a 2 közé, akkor 3,5 cm volt.

Ha csökkenteném a tekercs ellenállását, akkor nagyobb lenne ez a távolság?

Majd rakok fel képet, ha itt lesz a fényképezőm az albiban...

bye
(#) Hujikolp hozzászólása Nov 19, 2008 /
 
Tegnap volt időm kísérletezni, de csak most tudtam leírni, idő hiányában.

A tranzisztort kicseréltem, BC134 körülire, és azzal is ment, de kisebb lett a távolság, magyarán a hatásfoka romlott. Visszaraktam, és a 4,7-es mikró kondikat kicseréltem elektrolitra, de így meg se nyikkant, ezért ez felejtős. Secunder oldalon a tekercset megtöbbszöröztem, de nem volt hajlandó működni, valószínűleg azért mert nagyon sokat tettem rá.

Viszont, a légkötés után panelra tettem, és elkezdtem kísérletezni a távval. 10cm-ig (!) eljutottam úgy, hogy még szép fényereje volt, de itt már a sec. oldalaon, a vezetéket, kicsit kikelett hajlítanom egymáshoz képest, akkor még befogta. Mindezt mind 5V-os táppal.

Persze megy 3V-ról, meg 6-ról is (2032), de a suliban csak teló akkuról, de akkor is szépen tudott.

A nyákos verzióról képet csak este 7 környékén tudok kitenni, mert ma elég sokáig vagyok gyakorlaton.

Jah, igen, még valami, a tekercsem, 4-5 cm között volt, és 2 menet
(#) Matt válasza Hujikolp hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Hali!

RGB-s ledet használtam, ami átúsztatja a színeket.
Arra lettem fiyelmes, ha felkapcsolom a villanyt, átvált pirosra a led. Ha eltakarom a fény elől (mármint a lámpafénye elől) akkor újra működik.
Ez mitől lehet? Ha valaki tudja írja le...

A 10 cm-t úgy érted el, hogy átépítetted panelra, és semmi mást nem csináltál vele?

bye
(#) Attila86 hozzászólása Nov 19, 2008 /
 
Kitaláltam egy megoldást, hogy az adót hogyan lehetne szépen elhelyezni a gyertya alatt.

Pár hónapja vettem a páromnak egy esztergomi kreatív-boltban egy (vagyis két) fadobozt. A kisebbet együtt adták a naggyal. Ennek a fadoboznak a fedele jól néz ki, pont ráfér egy üvegpohár (gyertya) és az alján van egy 1,5cm mély és 8*8cm-es méretű lyuk. Ebbe a lyukba gyönyörűen belepasszolna a primer kör, amit egy felületszerelt nyákból készítek el és a primer tekercs (antenna) is a nyákon lesz kialakítva (a rézből). Így a nyák egyik oldala teljesen sima lenne, mert nem lesz azon az oldalon sem furat sem pedig alkatrész. A nyák ennél az oldalánál fogva egyszerűen odaragasztható a fadoboz fedelének aljára.

Egy gond van, hogy a fáról eléggé könnyen lecsúszik az üvegpohár. Ezért le kellene lakkozni valamivel ami nem rideg, hanem gumi jellegű a felülete mint például a Hammarite festékeknek, csak persze átlátszóban. Így jobban megtapadna a gyertya és nem csúszna le olyan könnyen.

A kis réz pántokat természetesen leszerelem a dobozról.

Képek a fadobozról:
KÉP1
KÉP2
KÉP3
KÉP4


Nem hiszem hogy nehezen lenne beszerezhető ez a doboz. Én Esztergomban a buszpályaudvarnál vettem még a nyár környékén, de biztos lehet kapni máshol is. Az árára már nem emlékszem.

Üdv.!
(#) prst14 hozzászólása Nov 19, 2008 /
 

várom a 7 órát
kellene egy csepp segítség!
megvettem ma az alkatrészeket...de
a 4.7n kondik megvannak
úgy van írva rá hogy 4n7
100
de az hogy 1n az mit jelent?
100
és az hogy 1J63???ennek mi az értéke?
ha tudsz kérlek segíts ,nem tudok bemenni a városba hogy újból megkérdezzem!!!
jah ,és a 470p helyett kerámia kondit kaptam ,és erre meg az van írva hogy B
471k
ez lenne a 470p??
(#) prst14 válasza prst14 hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
itt a melléklet a LED ről...
(#) Attila86 válasza prst14 hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
A "4n7 100" azt jelenti, hogy 4,7nF-os és 100V-os kondenzátor.
Az "1J63" azt jelenti hogy 63V-os a kondi. (Az "1J" nem tudom pontosan hogy mi, de valószínűleg a kondenzátor anyagára vagy gyártástechnológiájára utal.)
A "471k" minden bizonnyal azt jelenti hogy 470pF.
(#) Skori válasza Matt hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Valószinüleg fényérzékeny a led és ez valahogy visszahat a rezgőkörre is. Meg lehetne próbálni a leddel is párhuzamosan kapcsolni egy további 10....100nF-os kondenzátort.

Tegnap jártam az árkádban, 890Ft egy nem túl nagy adag gyertyazselé, ráadásul szintelen éppen nem is volt nekik, csak párféle szinezett.

Arra gondoltam, hogy nem lehetne valahogy házilag elkészíteni ezt a zselét? Szerintem ha vegyszerboltban megvenném a hozzávalókat akkor ebből az árból egy csomó gyertyát lehetne csinálni.... és igazából az sem baj ha nem éghető a zselé, úgfysem akarom meggyújtani (kanóc se lenne benne).
Szóval esetleg van vegyész az itteni csapatban??
(#) Skori hozzászólása Nov 19, 2008 /
 
Egy másik ötlet: össze lehetne kombinálni a dolgot a mágneses lebegtetővel, és a ledet a lebegő tárgyba építeni.... Mondjuk egy mini, UFO kinézetű hungarocell testű tárgyat lebegtetne a szerkezet...
(#) Matt válasza Skori hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
hali!

Ha a tekercset a kondit és a diódát takarom le, a ledet nem, akkor nem csinálja...



Vagy úgy is a led lehet fényérzékeny?
bye
(#) Attila86 válasza Skori hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Ja, egy kör alakú felületszerelt nyák, a közepén egy kis neodímium mágnessel. Esetleg lehetne véletlenszerűen több felületszerelt alkatrészt is elhelyezni a nyákon és önfeledten összekötözgetni őket. Elektromos szempontból nem lenne semmi értelme, de futurisztikusabbá tenné a 'nyák-ufót'
Esetleg lehetne különböző méretű és színű alkatrészeket a kör alakú nyákon kör centrikusan beforrasztani, hogy jobban nézzen ki...
Ja és persze a világító vagy villogó LED-ek is SMD-ben lennének.
Három vastagabb alkatrészláb lehetne az ufó 'lába'.
Következő: »»   5 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem