Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Wand Clock
 
Témaindító: zoly15, idő: Okt 29, 2008
Lapozás: OK   11 / 67
(#) Sergei válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
nekem már megtetszett csakmég várok hogy kiforrjon a dolog :yes:
(#) bbatka válasza janocsi hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
A 32768-asat égesd először be, hogy bizonyosak legyünk hogy jó-e? Végül is tök mindegy. A 131072-vel késnie kell az órának. Akár ez is mehet egyből.
(#) janocsi válasza vicsys hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Szia Vicsys!
Igy van!
A xx32768-at beégettem, az ugyanugy müködik mint az előző program volt, vagyis u.a.
Várom azt a verziót amelyhez kell a külső órajelgenerátor kapcsolása.

- Bbatka, akkor azt is kipróbálom mindjárt.
- Meg is írtam, és pontosan úgy is van: 4* lassabban veszi a percek vagy órák beállítását is. Tényleg lassabb.

Sziasztok.
(#) janocsi válasza bbatka hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Szia Bbatka!
Légyszi, írjál még egy olyan verziót, amely 65536-os kvarchoz jó, vagyis az előosztó az 64 lenne 32 helyett.
Van ugyanis egy ilyen kvarcom is véletlenül...
Köszönön előre is. (Ez egy 16-20Hz-es ketyegőhöz talán éppen jó lenne).
Szia.
(#) bbatka válasza janocsi hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Akkor meg kell kétszer duplázni a 32768-at és már is célnál vagyunk. Vagy 1 órát keresgéltem frekvencia duplázó kapcsolást. Még nem találtam. Fejből meg már nem emlékszek rá.
Csatoltam 65536hz-re.
(#) kobold válasza bbatka hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Tessék
(#) bbatka válasza kobold hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Köszönjük. Először még csak magyar nyelven próbálkoztam.
(#) pittyu válasza Sergei hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Ne hagyd sokat forrni, mert minél később kezded annál bonyolultabb a szerkezet. Nekem már szépen rezgett a kar,felpakoltam a ledeket megváltozott minden. Próbáltam variálni a mágnessel-- elment az egész megpróbáltam azonositani az SMD led levezetés szálait , erre elfelejtettem előtét ellenállást tenni 3 LED elpukkant. Mindennek az előzménye ,hogy melóban 10 A méréshatárban volt a műszerem és rámértem a 100 Amperes biztire melyik fázis nincs meg. A nagy durranás és fény után egyse volt.
(#) janocsi válasza pittyu hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Szia Pittyu!
Nehogy most hagyj magamra, amikor már éppen jó írányban haladunk! A tekercseid, a rugólemez és az egész mechanika, a H-hid, az már működik Neked is, nem lehet most csak úgy abbahagyni. Szerezz hagyományos tisztafényű 3mm-es LED-eket, (20Ft/db), és azzal kellene tovább építeni. Elég 7db ehez a projekthez.
Szia, és most sem adjuk fel csak azért sem.
(#) pittyu válasza janocsi hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Na jó azért nem állok le teljesen, mivel nem végleges a kar, zöld 3 mm ledeket lecsiszoltam hogy raszterenként be lehessen tenni.Nem károsodtak ugyanúgy világitanak. Néztem a SOS electronicnál van2.4mm es LED.

DSCF0168.JPG
    
(#) Sergei válasza pittyu hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
addig mig idöhiányban szenvedek addig esélyem sincs neki állni ezért hagyom forrni a dolgot.nekem már igyis bonyolult a dolog.
(#) janocsi válasza bbatka hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Szia Bbatka!
Jó úton haladunk azthiszem.
Lenne még egy kérésem:
A 98304-es (magicw), is jó lenne egy méréshez. Ebböl 2 fajta is jöhetne, (a 4 digites és 6 digites verzió). Ez azt jelenti, hogy egy 100KHz-es kvarcal is meg szeretném nézni, hogyan lehet feljebb emelni a frekvenciát, vagyis itt már 25-30Hz-en lehetne rezgetni a kart, ha minden igaz. Az még talán nem olyan fontos, ha igy nem lesz most pontos az óra. Azzal a 2*2 szerező kapcsolással ha megleszek, akkor kell majd pontosítani.
Szia.
(#) lidi hozzászólása Dec 5, 2008 /
 
Csak 1 ötlet nektek: mi lenne, ha foszforszkáló utnánvilágító festékkel lefestett üveglapot hátulról UV ledekkel megilágtanánk. Akkor nem kéne nagyon magas frekvenciával rezgetni, mégsem villogna.

Amásik amit nem értek, miért khzes quartzal csináljátok ha gyorsat akartok, miért nem 10-20MHz-essel ?
(#) bbatka válasza lidi hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Mert az nem ennyire pontos. Utánna meg az lenne a következő probléma hogy miért késik vagy siet.
(#) bbatka válasza janocsi hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Ezt úgy nem lehet. 98304-ben a 32768 3x van meg. Kettő hatványa kell hogy legyen.
Nem értem. Mi az hogy 4 illetve 6digites?
(#) janocsi válasza bbatka hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Szia Bbatka!
Ebben igazad van! Itt csak 2 hatványaival tud dolgozni a program, (már majdnem el is felejtettem), ne is foglalkozzunk más értékekkel.
A program elején, (asm), van egy "#UNDEFINE ......."
Ha azt átírod "#DEFINE.......", akoor 6 digites lesz a kijelzés.
- Olvasd el az legelején a kommenteket.
Szia.
(#) janocsi válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Szia Zoly15!
Csak kellene az a pár mérés, amit megbeszéltünk a rugólemezről. A kijelző kar kitérését nem pontosan kértem volna, csak "pár fokon belül", és mennyit használ ebből a kijelzésre. Ezek hozzávetőleges adatok, amit jó lenne még tudni.
Köszi, szia.
(#) lidi válasza bbatka hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
El tudjátok küldeni nekem annak a proginak a forrását ?
(#) bbatka válasza lidi hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Összecsomagoltam a forrásokat, projektestül.
6bites verzió csatolva.
(#) janocsi válasza bbatka hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Szia Bbatka!
- 6 digites verzió OK. Most próbáltam egy 100KHz-es kvarcal ezt a progit, hát igy azért még eléggé problémás, de működik. Lassan ha összejönne a 2*2 szorzóáramkör, akor lenne talán az igazi a "cucc". Ehez még mindig nem tudtam összeállítani a működő áramkört, de dolgozom rajta. 32768*2/65536*2.
- Bbatka! Az a helyzet, hogyha ez a progi külső oszcillátorként működik, a PIC-et is igy kell majd beégetni az ilyen tipusú modullal?
Lehet hogy mégis jó lenne majd egy sokkal nagyobb frekin dolgozó program, ahol be lehetne állítani hogy milyen, ill. mennyi legyen a kijelzési idő. Igy azt a mindenkori lengési frekvenciáhot lehetne "hangolni".
Szia.

(#) lidi hozzászólása Dec 5, 2008 /
 
Nézem ezt a forrást, bár az asm-hez nem értek túlzottan. De ezt nagyon nem értem. Az ok hogy 1 jelre inditja a kijelzést, de azt nem nézi hogy mennyi a kilengés ideje ? Tehet egy saját fix időzítéssel küldi, azt jónapot ?
(#) janocsi válasza lidi hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Szia Lidi!
Ez bizony igy van. Nem nézi a kilengési frekvencia idejét, és azt sem tudjuk hogy ezt az indítási impulzus milyen módon befolyásolja. Eredetileg ez a program "kézből" van inditva, mozgatva, erre készült, ami semmiképp nem lehet nagy frekvencia. Kipróbáltam. Ezzel szenvedünk egyelőre, mert nem találtunk más hasonló programot. Ha valaki átirná, annak tudnánk örülni mindannyian.
- Ha azt meg tudnád nézni, hol lehetne beállítani ezt a "fix" időt, az is nagy segítség lenne.
Szia.

(#) zoly15 hozzászólása Dec 5, 2008 /
 
Nos urak!
Elnézést hogy késtem az adatokkal
Most hogy olvastam az üzenetet ragadtam a tolómérőt...
Készítettem egy videót arról mikor beindítom a szerkezetet... Ha valaki meg tudja mondani hogy MPG-ből mivel tudok pl: AVI-ba konvertálni akkor fel is tudnám rakni.. Mert ez így 10.5mega...

üdv!
(#) janocsi válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Szia Zoly15!
Köszönjük, ez megvan és tökéletes! Csak az lv.: = lemezvastagságot nem találom a rajzon, azt még jó lenne majd hozzárakni.
- Van sok ingyenes "free" mpegtoavi konverter a neten, Google, és találsz is egy rakatot belőle....
Mindenképp alakítsd át, hogy megnézhessük az eredeti működését, kiváncsian várjuk.
Szia.
(#) lidi válasza janocsi hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Hát ahogy nézem 2 irq viszi a programot. Az egyik 1mp- enkenként növelgeti a másodperceket, a másik meg gondolom az opto jeladó. Ha ez következik be, akkor egyszerüen elkezdi kitolni a karakterek oszlopait olyan tempóban ahogy csak bírja. Nincs semmi időzítés.

Nem biztos hogy meg tudnám írni, de ha nekem kéne akkor először megmérném 1 kilengés idejét, és szétosztanám 1 oszlopra eső ídőkre. És egy másik timerrel azután a kiszámolt időközökben küldeném az oszlopokat ki. Egy propeller clock-os kollégát kéne megtalálni, mert tul. képpen ez nagyon hasonló ahhoz.
(#) bbatka válasza janocsi hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Külső órajel generátornál úgy emlékszek a programban nem kell változtatni. A generátort a PIC 16-os lábára kell kötni. (CLKIN)
CLKOUT bekötetlen.

Ha nagyobb frekis kvarc kell, akkor az elég problémás lesz. A 10Mhz-es kvarcot kb. +-150Hz-el lehet elhúzni max.
Sok kvarcból válogatni.
Kell egy nagyon pontos frekvenciamérő. CLKOUT-ra lehet rámérni.
Illetve egy +-100Hz-es bemértet 2000Ft-ért adtak nekem fél éve, tokkal. (aranyozott lábak)
Ennyi másodperc van egy évben:31104000s
Ha 100Hz-el tér el a frekvenciája a 10Mhz-es kvarcnak, akkor +-311s eltérés adódik egy évben.

(#) janocsi válasza lidi hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Szia!
Ehez én már igazán kevés vagyok, de ha lehetne valakit felkérni, az biztosan KANINJO kolléga lehetne. Szokta ezt a Wand_Clock-os topikot is nézegetni, de mindenképpen Vele lehetne megbeszélni a jelzett problémákat. Az biztos, hogy rendkívűl elfoglalt a Propeller Clock egyébként is teljes embert igénylő munkájában, de ha sikerülne néhány problémát megbeszélni, az máris előbbre vinné a Wand_Clok ügyét is. Megpróbáljuk.
- Méréseket tudok végezni a rezgési frekvenciákkal kapcsolatban, a rezgő kar kitérésének intervallumában.
Szia.
(#) zoly15 válasza janocsi hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Hoppá!
Annyira benne voltam a méretezésben hogy csak 2D ben gondolkodtam..
A lemezvastagságot nem tudom így megmondani

Tlómérővel nem tudok pontos adatot mondani..
Holnap megmérem a Mikrométerrel és közlöm a videót még megpróbálom most átalakítani...

üdv
(#) janocsi válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Szia Zoly15!
Köszönöm mégegyszer, és várjuk a videót nagyon.
Szia.
(#) zoly15 válasza janocsi hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Szia!
A konvertálás nem megy
10.5Megából tudok konvertálni 250Megát...
Most mi tévő legyek?
Közben lemegyek a mikrométerért...

üdv!
Következő: »»   11 / 67
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem