Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   96 / 442
(#) MolnarG válasza H.Viktor hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
1. kérdés: erre fele
2. kérdés: itt
(#) H.Viktor hozzászólása Dec 11, 2008 /
 
Köszi a választ. Eljutottam egy ideig, de az elkatrészek körvonalai még mindig megvannak.
Ez persze nem gnd egy akkora kapcsolásnál amit linkeltem. Mivel 30 mp alatt kitörölgetem, de mondjuk egy A4 es méretű nyáknál ez gondot okozhat. Ezt hogyan tudom kiszedni?

nyak 1.gif
    
(#) Attila86 válasza H.Viktor hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Üdv.!
A 20-as és a 21-es rétegeket kapcsold ki!
(#) LEDmester hozzászólása Dec 11, 2008 /
 
Kedves fórumozók!
Tetszik az Eagle, de nem szeretnék kapcs. rajzból indulni,
hanem kézi módszerrel leraknám az alkatrészeket. Az Easy PC tudott ilyet. Rá lehet venni erre az Eagle-t is?
(#) elektrocad válasza LEDmester hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Igen, de akkor nem az alkatrészek "device" között válogatsz, hanem a tokozások "package" között.
(#) Novak válasza LEDmester hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Program indítása után:
File=>New=>Board
És már rajzolhatod is a nyákot.
(#) LEDmester válasza Novak hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Köszönöm, mindjárt kipróbálom.
(#) MolnarG válasza LEDmester hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Miért nem szeretnél kapcsolási rajzból indulni? Sokkal könnyebb úgy a nyáktervezés, gumivonallal mutatja mit mivel köss össze. Ráadásul ha boardból tervezel csak tokozásokat tudsz berakni és ezért az IC-k, tranzisztorok lábkiosztását magadnak kell kibogarásznod.
(#) H.Viktor válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Üdv.!
A 20/21 réteget a Display/(ott 20/21) és Displeyed et kikipálom nem?
Ez után a vonalak tünnek el és nem az alkatrészak

Mit csinálok rosszul?
Azt még meg tudnád mondani, hogy a szöveg(R1;R2...) hányadik réteg?
(#) MolnarG válasza H.Viktor hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Egyszerű ha azt akarod, hogy csak a vezetősávok és a pad-ek látszódjanak akkor mindent kiveszel, majd visszakapcsolod a pads, vias, dimension rétegeket és azokat avezetősávokat amiket meg szeretnél jeleníteni top/bottom. Az alkatrészeket és a hozzájuk tartozó infókat eltüntetni a 21-28 és 48-52 rétegek kikapcsolásával tudod.
(#) Novak válasza MolnarG hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Én sem használom soha az Eagle SCH részét. Engem kifejezetten bisszant, ha előre lepakolja nekem az össze alkatrészt a boardra, és összekötögetni őket halványsárgával. Nagyobb rajznál csak zavaró.
Mindig is a board-ot terveztem meg, schval sosem szenvedtem. Ráadásul olyan ICket használok többnyire, amiket Eagle kolléga nem is ismer. Most mire berajzolgatnám...
De tényleg, egyszerűen csak zavar, hogy kapásból odadobja nekem a 200 alkatrészt, és mindet összekötögeti... Biztosan csak megszokás kérdése, de én maradok tisztán a nyáktervezésnél
(#) MolnarG válasza H.Viktor hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Próbálgass!! Elrontani nem tudod!

20 - Dimension - A nyák körvonalai
21 - tPlace - Alkatészoldali alkatrészek
22 - bPlace - Forrasztásoldali alkatrészek
23 - tOrigins - Alkatészoldali alkatrészek középpontjai (koordinátái)
24 - bOrigins - Forrasztásoldali alkatrészek középpontjai (koordinátái)
25 - tName - Alkatészoldali alkatrészek elnevezései
26 - bName - Forrasztásoldali alkatrészek elnevezései
27 - tValue - Alkatészoldali alkatrészek értékei
28 - bValue - Forrasztásoldali alkatrészek értékei

a többit had ne kelljen leirnom
(#) H.Viktor válasza MolnarG hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Köszönöm! :integet2:
Elfelejtettem, azt a képet amit exportálok kell tükrözni?
(#) Attila86 válasza Novak hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Nem nagyon tudom hova tenni ezt a hozzászólást.
Pont hogy a bonyolult áramköröknél jelentenek hatalmas segítséget a légvezetékek. Rengeteg nyákomat nagyságrendekkel nehezebb lett volna megtervezni, ha nem mutatja mindig hogy mit hova kellene kötni és helyette nekem kellene mindent észben tartani. Éppen elég egy komplex nyáknál a nyáktervezési szempontokat folyton észben tartani, nehogy már a konzisztencia miatt is fájjon a fejem...
(#) Attila86 válasza H.Viktor hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Egy kis józan paraszti ész...
Képzeld el a kinyomtatott képet a papíron (vagy akár nyomtasd ki), majd gondold végig hogy ha vasalod vagy fotózod akkor vajon mi lesz belőle a nyákon.
(#) H.Viktor hozzászólása Dec 11, 2008 /
 
Az a baj, hogy az én térlátásom igen gyatra (Kick-Box-ban szívtam is miatta.
Nem nagyon tudom elképzelni, hogy n nézhet ez ki.
Már ki is nyomtattam de nem tudom
(#) niedziela válasza H.Viktor hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Akkor először ilyen irányú témában kellene fejleszteni az elméd, és elolvasni utána egy eagle leírást.
(#) LEDmester válasza MolnarG hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Kicsi az áramkör, egyébként is mire megtervezem, már tudom fejből.

Viszont ez a command line vezérlés elég macerásnak tűnik. Az előző progi legördülő menüs és billentyű kombinációs módon volt vezérelhető. Nem fog menni
menetközbeni tanulással.
(#) LEDmester válasza Novak hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Amikor sok NYÁK-ot terveztem, még a raszter fólia volt divatban képernyő helyett. Muszáj volt fejben tartani egy csomó adatot.
Van valahol egy Geting Started állomány?
A Help már evidenciának vesz egy csomó dolgot.
(#) H.Viktor válasza niedziela hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Üdv.!
Akkor ha azt nem tudja már senki se kibökni, hogy kell-e tükrözni, akkor azt lemondanátok, hogy az a kép amit exportálok eagleből. Azt úgy mutatja mint ha magam elött lenne a nyák vagy mint ha az alkatrász oldalról nézem és átlátszó a nyák?
(#) MolnarG válasza H.Viktor hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Azért nem böki ki senki, mert attól függ, hogy milyen technikával fogod a panelt készíteni és attól, hogy Top vagy Bottom réteget akarsz kinyomtatni.

A board úgy mutatja a nyákot mintha az alkatrész felőli oldalt néznéd, és átlátnál a panelon.
(#) niedziela válasza H.Viktor hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Ha megtervezted a panelt, azt felülről látod a beültetési oldal felől.

Ha fotózod a panelt akkor kell tükrözni
Ha vasalod akkor nem kell tükrözni.

Csak ezek annyira alap kérdések amikre jó lenne ha magad is rájönnél, mert ennél csak bonyolultabbak lesznek.
(#) Attila86 válasza niedziela hozzászólására (») Dec 11, 2008 /
 
Pontosítsunk:

Idézet:
„Ha megtervezted a panelt, azt felülről látod a beültetési oldal felől.”


A nyák mindkét oldalára lehet alkatrészt ültetni és vezetősávok és forrasztások is lehetnek a nyák mindkét oldalán. Tehát az "alkatrészoldal" szó nem teljesen egyértelmű, ahogy a "fóliaoldal" és a "forrasztási oldal" szavak sem.

Idézet:
„Ha vasalod akkor nem kell tükrözni.”


A bottom réteget (azaz a kék színűt) valóban nem, de a top réteg rajzolatát (a piros színűt) igen.
(#) niedziela válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
Légyszíves ennek fényében magyarázd el H.Viktornak, hogy mit honnan nézzen, mit hova tükrözzön.
(#) Attila86 válasza niedziela hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
Őszintén szólva ezt nem szívesen teszem meg, de kisbetűsen megtettem már tegnap este az előző hozzászólásomban.
(#) Báddzsó válasza H.Viktor hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
érdekes, nem tudod elképzelni? látod, hogy mit látsz a monitoron, tudod a layer nevét, és nagy valószínűséggel azt is tudod, hogy mire van szükséged, ebből adódóan, nem tudom, hogy mi a probléma. Csak el tudod dönteni, hogy ha tükrözöd akkor lesz olyan mint ami kell vagy nem. Játszd végig fejben: kinyomtatom, átvasalom, kimaratom, megfordítom, mit fogok látni.
Vasalásos módszernél:
Top réteget tükrözni kell, buttomot nem.
Ha a bottomot exportálod akkor átlátszó nyákként látod.
Ha toppot akkor nem, ezért is kell a topot tükrözni exprotálásnál és nyomtatásnál is. (persze ha abból nyákot akarsz gyártani későbbiekben.)
Szerintem felesleges erről többet beszélni, ki kell próbálni.
(#) Báddzsó válasza Báddzsó hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
még egy apróság, Eagleben (meg másban is alapból) a bottom layer az amit valóságban nem látnál ha úgy tartanád magad előtt a nyákot ahogy Eagle mutatja. Azaz ami kék az alul van.
(#) elektrocad válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
Szia!

Az alkatrészek elhelyezésében gyakorlatilag igazad van. Az alkatrészkönyvtárban az alkatrészek felülnézetben vannak megszerkesztve, a tervezéskor úgy helyezed el (a felső rétegre). Ezért nevezik azt alkatrészoldalnak. Feltéve, ha közben nem forgatod a panelt.
(#) Attila86 válasza elektrocad hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
Üdv.!

Úgy szeretem, ha valaki kioktat olyan dolgokból, amiket nagyon is jól tudok...
Ha meg kellene neveznem hogy szerintem melyik az a terület ami az elektronikában nekem a legjobban kézre esik és a legjobban ismerek, akkor az a nyáktervezés.
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 12, 2008 /
 
Ez kicsit olyan, mintha Vicsyst próbálnám arról győzködni hogy egy óra az hatvan percből áll, vagy ha például Topinak ecsetelném a fotográfia alapjait.

A gyengébbek kedvéért:
Vicsys 'köztudottan' az óráiról híres, Topi pedig szemérmetlenül profi fényképeket készít.
Következő: »»   96 / 442
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem