Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   223 / 1385
(#) feki00 válasza csezoli21 hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Hát ha te voltál ott és te se tudod akkor ha én nem voltam ott akkor honnan tudjam?

Én a mai napig úgy vasalok hogy nem tudom hány fokos a vasaló lapja. Egyszerűen ki kell kísérletezni. Ugyanígy a nyomással, papírral, tisztítási módszerrel és persze a csillagok állása is fontos

A kísérletezésen van a hangsúly
(#) kobold válasza csezoli21 hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Ehhez a vasaló-dologhoz csak annyit, hogy én kettővel próbáltam, az egyik egy 1 kW-os szovjet kövület, a másik pedig 1.2 kW-os, két éves, a típusát hirtelen nem tudom. Maximumra tekerve a szovjet gép egy pillanat alatt barnára égeti a papírt, míg a másikat rajta hagyhattam három percig is. Az új vasalók, hiába nagyobb a teljesítményük, valószínűleg sokkal finomabban kapcsolgatnak ki-be, és nem biztos, hogy engedik ekkora hőfok elérését. A régi nem törődik semmivel, izzít, mint a félőrült, és a felhasználóra bízza, hogy eléget-e valamit, vagy sem.
(#) Ferkógyerek válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
A levilágítást UV lézerrel végzik, tehát a fénnyaláb párhuzamos sugarakból áll így nem világít alá.
A kicsinyítéshez használt lencsét pedig addig csiszolják, amíg az eltérése a tökéletestől 1 Hidrogén atom mérete, vagy még kevesebb.
Az ára gondolom a csillagokat verdesi.
(#) csezoli21 hozzászólása Dec 20, 2008 /
 
És ha elkészül a nyák, és kifúrógátasnál csupa por, meg kéznyom lesz,...
utána hogyan, mivel szoktátok megtisztogatni? mert egyszerűen nem tudjuk forrasztani, mert elválik a nyáktól a cin,....
segítsetek!!!!
(#) gulasoft válasza csezoli21 hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Aceton. Kiváló zsíroldó, vegyszer boltban liter számra árulják fillérekért. Szilvia papírtörlőt 3-4 rétbe hajtod, rászorítod az üveg szárára megdöntöd, megvárod míg kicsit megszívja magát és mehet. Kémiai ónozás előtt elengedhetetlen a teljes zsírmentes tisztaság.
Utána kémiai ónozó, és ezzel a korrózíó is meg van oldva, vagy mondanak itt sima fenyőről lekapart gyantát alkoholban feloldva és a nyákot beecsetelni vele. Ez mellesleg a forrasztást is segíti.
(#) lidi válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 

Hú, ez érdekes téma, hol lehet erről olvasni még ?

Hogyan lehet a lencse anyagát 1 hidrogén atom méreténél kevesebb méretben módosítani mikor nem is hidrogénből van ? Vagy az üvegét alkotó atomok nem nagyobbak a hidrogénnél ?
(#) gulasoft válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
na erre az uw lézerre nem gondoltam. És nem töri a lencse?
(#) Ferkógyerek válasza lidi hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
[OFF]Pár éve volt egy műsor valamelyik ismeretterjesztő csatornán, ahol a jövőbeni (akkor még kb 50nm) gyártástechnológiához való fejlesztéseket mutatták. Fotoreziszt, lézer, optika.
Ha jól emlékszem a lencsét a Zeiss egyik Németországi gyárában készítették. A méréseket a lencsére vezetett fénnyalábok interferálásával végezték ilyen pontossággal. A csiszolást is mutatták de semmi különös nem volt benne, gondolom a csiszoló folyadék összetételében van a titok. Lehet hogy 10 hidrogén atom volt ? Már nem emlékszem. Arra emlékszem hogy a legnagyobb kihívást a megfelelően kis hullámhosszú és elegendően nagy teljesítményű, valamint kellő üzemidejű (a megtérülés szempontjából) lézer előállítása jelentette. Sajnos ilyen mélységű irodalmat én nem találtam, de ezzel az a baj mire valaki megírja, kinyomtatják ismertté válik, már régen elavult lesz. Legalábbis a részletek.

Gulasoft a lencsét pont arra használják hogy megtörje a fényt. A megfelelő pontosság azért kell hogy csakis úgy törje meg ahogy a fizikakönyvekben le van rajzolva.[OFF]
(#) amihaly hozzászólása Dec 20, 2008 /
 
Sziasztok!

Elkészült első vasalásos nyákom az itt összeszedett infók alapján. A dicsekvésen kívül köszönetet szeretnék mondani mindazoknak, akik a beírásaikkal hozzásegítettek ehhez!

Hordozó papírnak az első képen látható vékony és fényes papírra nyomtatott szórólapokat használtam, amihez könnyebb volt hozzájutni, mint felhajtani műnyomópapírt.
Vasalás/áztatás után egy helyen hiányos volt a maszk, sajnos ezt csak maratás után vettem észre, egy darab huzallal javítottam.
A maratáshoz nátriumperszulfátot használtam, nem büdös, nem hagy foltot, nem mar elég gyorsan...legközelebb inkább a sósav/hidrogénperoxidot fogom kipróbálni.
(#) Attila86 válasza amihaly hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Ez a nyák mekkora méretű?
(#) gulasoft válasza amihaly hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Jó a kép a hátoldalon. Lehet hogy a sósav hidrogénperoxid jobban szétszedte volna.
(#) Sir-Nyeteg válasza amihaly hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Mivel lehet ilyen képet csinálni? Nekem is kell! Én is karoooooookkkk! :eek2:
(#) gulasoft válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Szerintem pl acdsee-vel ha lemented szürke árnyalatosnak akkor ilyen lesz.
(#) gulasoft válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
ACDSee edit image, ott a color-ban saturation lehúz nullára
(#) tepertő hozzászólása Dec 21, 2008 /
 
szasztok keresek egy magyar nyelvű paneltervezőt,vagy leírást.És van-e 74HC244-es ic-s JTAG-hoz egy panelrajz?A segítséget előre is köszönöm
(#) amihaly válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
62 mm az átmérője
(#) amihaly válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Fotóbolt. (Vagy bármilyen jobb képmanipuláló program.) Kell egy kis méretben is mutatós képdarab.
Ebből szürkeárnyalatos képet kell csinálni. Ennek a képnek szintjeit széthúzni, (valószínüleg jobb lett volna, ha a feketét nem 0%-ra, hanem egy kicsit szürkébbre állítom). Aztán ebből készült negatív kép. Utána a képmódot átállítani bitmap-re, vagyis kétszínűre, (ha jól emlékszem 600 dpi-s felbontással és 15 vonal/inch raszterrel csináltam, de ezt próbálgatni kell). Az így elkészített képet lehet vasalni.
Az utolsó trükk annyi, hogy a tonert csak annyira mostam le a kész nyákról, hogy a feketeség beüljön a lemaratott részekre, így lett szép kontrasztos a végeredmény. Utána lakkozás és kész.
(#) gulasoft válasza tepertő hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Az eagle-t ajánlom, ahogy elnézem neked a demó teljesen megfelel, nem magyar de itt ha rákeresel találsz egy 60 valahány oldal körüli magyar leírást.
(#) Skuld86 hozzászólása Dec 21, 2008 /
 
Hali lenne 1 egyszerű kérdésem hol lehet kapni Gödöllőn vagy környékén Vasklorid ot vagy egyéb nyák marató anyagot. Előreis köszi.
(#) Sir-Nyeteg válasza Skuld86 hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Postán tudok küldeni én is. Vagy lehet venni online is pl vaterán. Személyesen arrafelé nem vagyok jártas.
(#) gulasoft válasza Skuld86 hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Keress egy fodrászkellékest, vagy fodrászt, Hidrogénperoxid ott van, és bármelyik háztartási boltban van 20%-os sósav.
Ha nincs gödöllőn se fodrász se fodrászkellékes, akkor bejössz pestre, és az Üllői úton van vegyszerbolt. Ott veszel 3 flakon peroxidot 1 évre tuti elég.
(#) Izeg. hozzászólása Dec 21, 2008 /
 
Sziasztok
Az lenne a kérdésem, hogy nem lehetne-e csak sósavval maratni a nyákot?Kémiailag elvileg az is lehoznáa rezet. És ha nem akkor miért nem?
Aztán... Vasalásos módszerrel szeretném elkészíteni a nyákomat, és ehhez még kettő kérdés:
1;Nincsen hőfokmérőm, ezért nem tudom megmérni a vasaló hőmérsékletét. körülbelül hova állítsam a vasalót?
2;A maratás után ugye a festéket az aceton is lehozza, esetleg a körömlakklemosó?
Köszönöm
(#) Sir-Nyeteg válasza Izeg. hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Sósav egyáltalán nem marja a rezet!
Tényleg! Meglepő.
Emiatt kell azt oxidálni a peroxiddal. Ezt már eszi a sósav.

Sokan írták, hogy nem a hőfok a lényeg, de azért magas legyen, ám még ne barnuljon a papír!

Aceton elvileg lehozza a nyákról, bár lehet kicsit dörzsikélni kell.
(#) kaqkk válasza Izeg. hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
A réz eléggé passzív fém , a sósav nem tudja megmarni .
A hidrogén peroxid oxidálja a felületét és a sósav a rézoxiddal már reakcióba tud lépni (le tudja marni)
A festéket maratás után lemoshatod acetonnal (amit úgy is neveznek hogy körömlakk lemosó)
a vasaló hőfokáról sajnos nem sokat tudok mondani
(Én fotózom a nyákjaimat) de 200 c környékén már jó a hőfok ez általában a szabályzó 3/4 állása vagy a fölött
van
(#) Babó22 hozzászólása Dec 21, 2008 /
 
Üdv mindenkinek! A vasalásos technikához lenne kérdésem. Mégpedig az, hogy hallottam, lehet fényes újságlapokra is nyomtatni lézernyomtatóval. Ezt hogy lehet? Kivágok egy A4-es lapot egy fényes újságpapírról és beleteszem a nyomtatóba és rányomtatom a nyáktervet, vagy az újságpapírt ráragasztom egy sima A4-es fénymásolópapírra, és úgy nyomtatom rá tervet (természetesen az újságpapíros részre pozicionálva). És ez nem fog valami kárt okozni a nyomtatónak?
(#) Sir-Nyeteg hozzászólása Dec 21, 2008 /
 
(#) Izeg. válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Köszönöm szépen!
(#) niedziela válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Ez jó, csak ilyen keskeny halat hol kapsz hozzá ?
(#) Ferkógyerek válasza niedziela hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Vitorláshal !
Csak szegény nem tud megfordulni, ha elúszott az egyik széléig ki kell venni megfordítani.
:circling:
(#) Sir-Nyeteg válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Majd szerelek rá tolatóradart.
Egyébként nyákmarató lesz, bár ha csinálok 4-et akkr egybenyitva már tud körözni a haluci
Következő: »»   223 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem