Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   345 / 1682
(#) PopSimon hozzászólása Dec 29, 2008 /
 
Elkészült a kis csillár a ti segítségetekkel
Kicsit nagyobb lett a tervezettnél a közel 60 foglalattal, 150cm szélességével, de mükszik szépen.
köszi
PopSimon
(#) Topi válasza Müszi hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Hadd javasoljak két dolgot:

1. A süllyesztésnél ahogy látom voltak gondok: Süllyesztésnél máskor magas fordulatszámon, kevésbé odanyomva. Sokkal szebb lesz.
2. Végy nyomtatványboltban etikett címkét. Majd be nyomtató alá. Rendkívül fel tudja dobni a kinézetet.
Ezt célszerű fényes felületű matricára készíteni, majd lézernyomtatóval kinyomtatni. Ha nincs, akkor sima tintasugarassal kinyomtatod, majd az írószerboltban vagy olyan helyen ahol fénymásolni tudnak, ráfénymásoltatod.

Dícsérendő, végre nem szekrénybe épített fadobozos készülék.
(#) yello válasza PopSimon hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Hello!
Újrahasznosítás a köbön! :eek2: !
De akkor is az a 3 spot nem illik a képbe !
nagyon jó gratula!
Üdv!
(#) PopSimon válasza yello hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
utcán talált, eldobott 3 spot
beleillik
kösz
(#) Norberto válasza PopSimon hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Egész jól néz ki. Kérdésem, ez befér egyáltalán valahova kényelmesen? //palota//
(#) Müszi válasza Topi hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Köszönöm a dicséretet!

1. Sajnos az akksis fúrógép csak 500-on tud pörögni, és nem mertem nagyon nekinyomni, mert attól féltem nagyon belekap a fúró.
2. Legközelebb megpróbálom a címkésen megcsinálni.

üdv
(#) Gery válasza erdgab hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
A hegesztő nagyon király lett!! Gratula hozzá!
A kedvencem a coca cola kupak fekete-pirosba. Nagyon találó!
(#) MolnarG válasza PopSimon hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Szia!
Nagyon jó lett. Azok sima mezei 230 as izzók? Ennyire gyengén világítanak direkt vagy csak kis záridővel lett fotózva?
(#) Travolta válasza MolnarG hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Off!

Inkább nagy záridővel.
Bocsi.

On!
(#) PopSimon válasza MolnarG hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
A fotózáshoz ugyanúgy nem értek, mint a villanyszereléshez.
Mezei 25W-os égők, kivéve a tésztaszűröben, mert az nagyobb. Bevilágítják a teret rendesen.
(#) Action2K válasza PopSimon hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Meg pörgetik a villanyórát rendesen!
(#) MolnarG válasza Travolta hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Kis záridő értsd rövid pl.:1/4000s, számomra a
Idézet:
„nagy”
értsd hosszú záridő pl.:10s
És megbocsájtok
(#) flaisz balint hozzászólása Dec 30, 2008 /
 
Sziasztok!
Nemrég lettem kész a forrasztó állomásommal. A NYÁK vasalásos technikával készült és egész jó lett. A doboz egy elektromos kerékpár töltőjének a doboza volt. Meg vagyok elégedve a működésével.
(#) Doncso hozzászólása Dec 30, 2008 /
 
Sziasztok, ma megpróbálkoztam egy tssop-dil48 átalakítót készíteni egy audió processzorhoz, hát nem lett a legjobb de multival tesztelve jók az érintkezések. A sávok között 0,25mm hézag van a lábak távolsága 0,5mm
(#) Attila86 válasza Doncso hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Üdv.!
És a digimultival az IC beforrasztása előtt vagy után sípoltad le a nyákot? Nehogy aztán megadja magát a méregdrága hangprocesszor.
(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
A beforrasztás után mértem, de nem digitmultival, hanem nagy belső ellenállású labor ellenállás teszterrel.
Üdv.
(#) Doncso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Köszi.
(#) heroldbalu válasza Doncso hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Hali megkérdezhetném hogy pontosan mit is tud az ic?
és hogy hol használható?
Mert a Google nem mondott semmit.
Köszi
(#) Sergei válasza heroldbalu hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
szia.

Bővebben: Link

üdv Sergei
(#) Doncso válasza Sergei hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Akartam mondani de megelőztél.
(#) Sergei válasza Doncso hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
nem állt szándékomban tolakodni csak ugy bujom a topikok-at és megláttam
(#) Doncso válasza Sergei hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Dehogy tolakodtál, ellenkezőleg, köszi a linket!! legalább nem kellett előásnom.
(#) MolnarG válasza Doncso hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Van valami kapcsolásod hozzá vagy az adatlapban lévőt használod?
(#) Sergei válasza Doncso hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
szivesen google segitett
(#) oxygen válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Azért annyira nem kell félteni ezeket az alkatrészeket, én egy mezei rto3800 tip (szerintem metex 3800 klón, javítsatok ha tévedek) multival szoktam szakadást és zárlatot ellenőrizni, illetve gyári cuccokban turkálni ha meg akarom érteni a működésüket, jópár dsp, cpu, a/d, d/a konverter és egyebek után csak annyit mondhatok, túlélik. A voltcraftom kisebb feszültséggel mér valószínüleg, de lomha, lassan kezd jelezni és 50ohm alatt már sípol.
(#) bankimajki hozzászólása Dec 30, 2008 /
 
én is építettem már pár dolgot, de most segítségért kiáltok, ha valaki épített esetleg komoly labortápot (2*40V 5A) és van esetleg használható infója, mit mivel, honnan esetleg kapcsolása, akkor azt megköszönném. Egyébként nekem itt van pl. egy félkész szántásjáró gépem még a kisebb lépcsőkkel is megbirkózik fel-le
(#) ccs hozzászólása Dec 30, 2008 /
 
Sok mindent terveztem "építeni" az ünnepek alatt...
3 féle hőmérő, (2db 7szegmenses és egy "vicsys féle" led-es, (amit Y.Erol már megcsinált 2007-ben. Vagy vicsys álnéven )).
Aztán tervbe volt PIC-es dobókocka SMD, Műtücsök SMD, ami gépjármű csomagtartó és hátsó ajtók nyitvafelejtésénél jó, ha szól valami.
...De végül csak egy hirtelen felindulásból elkövetett 7 szegmenses hőmérő készült el, ami bedobozolva sosem lesz.

B.U.É.K. Mindenkinek
(#) Attila86 válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Üdv. a fórumon!

Ez csak 1*40V, de 10A. ha kettőt építesz akkor már 2*40V lesz.
Bővebben: Link


Most nézem csak a képeidet, te ott voltál ezzel a szerkentyűddel idén az országos elektronikai konstrukciós versenyen!
Ha megnézed a fentebb írt linket, akkor talán a táp is ismerős lesz.
(#) bankimajki válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
üdv ott voltam a versenyen megyek jövőre is ha minden igaz, és rémlik a táp amúgy köszi.
(#) MPi-c válasza ccs hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Szép tömör lett és jól mutat a fekete panelen
Következő: »»   345 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem