Fórum témák
» Több friss téma |
Közben amíg az autópályán száguldoztam, kitaláltam a tuti megoldást, hogyan lehetne folyamatossan eljutni $000000-ból $FFFFFF-be. (nem GPS-el
![]() A lényeg, hogy ismételni kell a biteket. A 8bites R2R1R0G2G1G0B1B0 -ból a R2R1R0R2R1R0R2R1,G2G1G0G2G1G0G2G1,B1B0B1B0B1B0B1B0 Azaz fraktálszerüen ismételni kell, így a színátmenetek között ugyan akkora lesz a különbség és 00-ból FF-be megy. ![]()
Bevált ez a fraktálszerű bekötés. Jól látható a színárnyalatok finomabb átmenete.
Készítettem egy képet is a különbségről... Kicsi az ATMEGA32 RAMja (2k) és egy teljes 480x272x24bit az 383Kbyte ![]() 8 bitesen is 128K kellene. De ha már megy, a teszt cucc, akkor csináljon is valamit. pl, ha karakteres lenne... 480x272 ben a 5x7-es karakter az 80x34=2720 ez is nagyobb 2K-nál Legyen akkor nagyobb karakter, de az most nincs tervezve. 2K ba belefér a pl 7x11 karakter, ami 60x25=1500 ez már jó lesz. Elővettem a kép átalakítós programom, és PS-ben beírtam a fontos karaktereket és konvertáltam. Megírtam a progit, hogy 60x24-be rakja ki amit a RAM-ba talál. Irtam egy megszakításos USART kezelést (karakterek, enter, kódok, scroll) amit a RAMba tölt. Rákötöttem az NGW100 demopanelt, amin LINUX fut. A boot RS232-n is megy kifele. Gondoltam erre jó lesz az LCD. Erről is raktam fel pár képet.
Hello... Igen engem érdekelne. Szereztem két bontott kijelzőt rakok fel képet róla este hogy milyenek. Adatlapot nem találtam róluk. Az eggyiken SONY chip van és elvileg 40 lábu csati van rajtuk.Ja és jól néz ki a kep 24 bites szinekkel.
![]()
Helo!
Van egy motorola V360-as LCD-m es ahoz szeretnek egy ilyen megoldast ![]() Udv Istvan
Nekem meg van 1 Siemens C75os es egy Samsung C300 as LCD-m lehet ezekkel valamit kezdeni ?
Sziasztok!
Nokia 6101 külső kijelzőjének a csatiján a Vf pin mit takar? mit kell vele kezdeni? Mi a vezérlő ic típusa? Előre is köszi Üdv
A külső LCD vezérlője: PCF8833
A Vf pedig VFLASH1 az adatlapon, ez megy a belső kijelző ledjére, de mivel ennek nincs saját ledje, feltételezem, hogy nem is kell bekötni. De kösd össze a melette lévő VDD-vel és úgy biztos megy. A Vout-ot meg 1µF kondival kösd a GND-hez.
Ismét itt
A nagy 480x272 után kipróbáltam pár 3,5" 320x240-es LCD-t. Ezek felbontása kisebb, ezért a frame/sec közel kétszeresére növelhető. Volt pár adatlap, ami elég szigorú feltételeket diktált, de találtam 2 fajta LCD-t aminek lazábbak voltak a követelményeik. (pl nincs alsó határa a dotclocknak!) Múlt hétvégén nekikezdtem panelt gyártani és nyaggatni az LCD-t. Akkor egy Pac-Man játék kezdetéig jutottam. Tegnap "befejeztem". Így néz ki a működő LCD 4 probléma volt amivel küzdeni kellett. - Az LCD szinkronos, tehát minden framet újra és újra ki kell küldeni az LCD-nek - ATMEGA32-nek kicsi a RAMja (bár szinte mindnek). Egy teljes kép (csak) 8 bites szinkezeléssel 320x240=76800 ez többszöröse a rendelkezésre álló 2k-nak, tehát framebuffer vagy videómem nem jöhet szóba. - A játékban a szellemek véletlenszerűen mozognak. Timer vagy frame számláló is kevés volt. van olyan szakasz ahol beregadt, ezért trükközni kellett. - Sprite megoldás. Na ez nem lett tökéletes, Ezen még dolgozni kell, mert a spriteok a pályán jól mozognak, de egymás közelségét nem bírják ![]() Az egészet (uC+LCD+gombok) egy panelre lehetne tervezni, aksival szépen elketyeg. Most 16Mhz-n megy és gyorsnak mondható. Beszereztem 20Mhz-es kontrollereket, azok gyorsabbak lesznek.
Elkel ismerni hogy nem semmi amit ki hozol az LCD-böl.
Ismerős a DEMO board- od
![]()
Sajna nem ismerem őket.
Peppe kollégámnak kellett pár cucc és erre cseréltük el. Nekem megérte ![]()
Nagyon értelmes fejlesztőcsapat!
Itt lehet róluk olvasni! Én is ilyen DEMO paneleken tesztelem az ötleteimet. Üdv.:
Felbátorodtam
![]() Volt a "sarokban" 2db 8,4 colos (21cm) LCD Ezek is szinkronosak, de amikor anno az adatlapon megláttam, hogy minimum 20Mhz kell neki, jól el is ástam őket. 640xRGBx480-as felbontás... Szépen (igazából rondán) ráforrasztottam a csatikat az LCD-re és átírtam a tesztelő progimat. És a kontakthibás csatlakozás szívásai után megy a kijelző ![]() Már csak egy baj van vele, hogy a háttérvilágítás nem ledes. Azaz neoncsöves ![]() Ki tudna segíteni, hogy lehet ekkora fesz értékeket előállítani? (ha lehet nem elméleti síkon, hanem aki már csinált is ilyet, köszi) Kép,adatlap csatolva... (ha nincs más, akkor ledekből gyártok hátteret, abból van pár száz darab)
Lehet venni hozzá invertert (chipc@d), vagy bontani más kijelzőből /szkennerből. [spec. trafó van benne, olcsóbb venni, mint csinálni (legalábbis szerintem)]
üdv
Találtam itthon két kijelzőt, adatlapot is kerestem hozza hogy lehetne meghajtani de nem találtam róla. Ha jól vettem ki Pici szavait akkor 20mhz ről el lehet hajtani 1 18f-es picről. Felrakok pár képet hátha van valakinek ötlete (kapcsolás vagy adatlapra). Thx.
Hali!
Egy régebbi hozzászólásban olvastam, hogy viszonylag könnyen lehet beszerezni jó kijelzőket. Az érdekelne, hogy esetleg tudtok-e olyan helyet (neten vagy személyesen Pesten), ahonnan jó áron lehet kijelzőt venni? Jelenleg csak érdeklődés szintjén érdekel, de majd érintőképernyősök kellenek Van itthon két egyforma SE T230 teló, amit szerintem jobb szétszedni, mint beadni valahova, mert így többet ér ![]() Előre is köszi mindent!
Szia
20 Mhz-et az AVR-re írtam. Pic nem megy ennyivel (azaz 48Mhz ből lesz 12Mhz-es utasítás végrehajtás) Amit felraktál, abból egyik linken azt írják PAL bemenetes... Az RGB-s lenne a könnyebben kezelhető.
Szia Pici!!
Ezekhez CCFL inverter kell venni és kész. Készen lehet venni SOS electronicnál. Anno én vettem egy 320X240 kék fehérLCD-hez. Ha kell kölcsönbe oda adom!!! LCD-stől ![]()
Aha értem. Kerestem másik tipust IL9320 as vezérlő van benne és lehet kapni a chipcad-nél.
http://www.techtoys.com.hk/Displays/TY320T240320/PIC18LF4550/Result...50.JPG Rgb-s. Elég gyors lessz hozza vajon 1 Pic 18f széria?
Attól függ mire akarod használni, mondjuk azt nem értem ha van benne vezérlő hogy lehet rgb-vezérléső, de ettől eltekintve, neked csak inicializálni kell és a ramot feltölteni azt pedig bármilyen sebességgel megteheted(maximális értéke azért van), mivel 8 vagy 16 bites adatbusszal is használható, viszonylag gyorsan fel lehet tölteni a ramot, de sok függ a megírt program optimalizáltságától.
Ezeket meg is lehet vasarolni valahol?
Mi az aruk?
Ja ja hüje vagyok meg most kezdek csak ismerkedni az lcd-kel. Nem RGB-s hanem saját MCU-ja van.
Köszi az infókat. (Pici,Source2)
felbontás nagy 1024 felett
éritö képernyö (n141x6) Ezt elcserélném 3db 20x4-es lcdre amit lptröl tudok müködtetni sandorgenius@hotmail.com
Pipi kollégától kaptam infót, hogy a scannerekben is neoncsöves cucc van és azok invertere lehet jó lesz.
"Leselejteztettem" egy scannert cégnél. Van is benne inverter. Újfajta scanner, kicsi alkatrész. Pipi szerint lehet nagyobb feszt ad ki, így óvatosságból már meglévő másik LCD-k (grafikus mono) CCFL neonján teszteltem. 3 V-ról lassan tóltam neki a feszt, 8V körül szépen mentek a különböző neonok. A 8,4" LCD-re is rákötöttem, egyszerre a kettőt. És működik... bár egyszer megharapott a delej, kicsit malacpörköléses szag volt, de megy az LCD. Raktam pár tesztképet. 640xRGBx480 + ATMEGA32@16 noRAM |
Bejelentkezés
Hirdetés |