Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   352 / 1681
(#) Action2K válasza Norberto hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Olyan csak a mesében van! Ez stepperen forgó!
(#) zsogab hozzászólása Jan 11, 2009 /
 
Sziasztok!

Nemrég kezdtem el komolyabban foglalkozni az elektronikával. Ez alatt a "nemrég" alatt azt értem, hogy most készítettem el életem első panelját, igaz nem egy nagy "cucc", de elsőnek úgy vélem egész jó lett!
Amit csináltam az egy ventilátor szabályozó a számítógépembe. Ezt azért készítettem mert nagyon hangosak a ventik 12V-on. A kapcsolást és a nyáktervet is én készítettem, kis segítséget kértem itt a fórumon a kondenzátorok miatt, mert abban nem voltam biztos. Szóval a lényeg a lényeg, ez a kütyü 12V-ról megy, és egy 7808-as feszültségstabilizátor IC-vel csináltam 8V-ot, amiről majd meghajtok 2-3 ventilátort. Még egy fontos dolog, hogy van rajta egy 3 állású (nyelves) kapcsoló, amivel 12V-on és 8V-on tudom üzemeltetni a ventilátorokat, illetve a 3. állása a kapcsolónak az a kikapcsolt állapot!
Az egész szabályozó hamarosan kész lesz, már csak össze kell fogatni és le kell festeni feketére a dobozt, majd mehet bele a gépházba! Szerencsémre a gépház hátulján vannak lyukak ahova könnyedén fel tudom fogatni a kis dobozt!

Néhány kép amit készítettem: Bővebben: Link

Üdv, zsozso
(#) MolnarG válasza zsogab hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Én csak a picasa kezdőoldalát látom...
(#) zsogab válasza MolnarG hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Biztos vagy benne? Én ki vagyok jelentkezve a picasaweb.google.com oldalról és simán elérem a képeket, mivel nyilvánoson hagytam őket!

Itt van még egyszer a link hátha ez segít: Bővebben: Link
(#) CIROKL válasza zsogab hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Gratulálok az első paneled megépítéséhez Csak így tovább Szerk: nálám megy a picasaweb! Üdv: CIROKL
(#) zsogab válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Nagyon szépen köszönöm! Igyekszem!
Már csak vennem kéne (olcsón) egy jó Weller forrasztóállomást... Mindig Keresztapámét használom!
(#) MolnarG válasza zsogab hozzászólására (») Jan 11, 2009 /
 
Hopp... elfelejtettem, hogy be vagyok jelentkezve gmailbe bocs...
Jó lett a panel, miért nem egy lyukon vezet ki a tápvezetéket?
(#) hapro válasza zsogab hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Szép.
Weller...? olcsóbb és tök jó a solomon 10-14rugó. Amióta forrasztgatok azóta egy solomont használok. Kb 15 éve.
(#) FMSound válasza hapro hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Sziasztok!
Végre úgy alakult hogy el készülök egy projektemmel, fősuli miatt nincs sok időm... . Egy két kép az előzményekről, mik is voltak az alapok Este meg remélem tudok majdnem kész képeket mutatni !
(#) zoknee válasza FMSound hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
A nyák jól néz ki, szépre sikerült. De mi is lesz ez?
(#) FMSound válasza zoknee hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Igen azt el is felejtettem mondani, hogy egy 4csatornás dimmer lesz
(#) Action2K válasza FMSound hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Tényleg szép a nyák! Jó ötlet a PC-s tápdoboz. Analóg (0-10V) vagy DMX vezérlésű lesz?
(#) FMSound válasza Action2K hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
A PC tápdobozra azért esett a választás mert még egy régebbi projektem egy 8csatérnás dimmer volt, ami egy szabványos 19" rack dobozba kapott helyet, ami elég nagy, és sokszor van szükségem kisebb rendezvények világosításánál egy pici készülékre. 10V-os vezérlésű, talán majd ha fejlesztem még pices tudásom akkor készül hozzá egy DMX/0-10V konverter
(#) Topi hozzászólása Jan 12, 2009 /
 
Lehet hogy bolond vagyok ( ) de összeforrasztottam 150db HighFlux fehér ledet. Gondoltam kipróbálom milyen a "ledlámpa".
Holnap csinálok neki foglalatot, aztán mehet be a helyére. A kép alapján azt hiszem elhihető, hogy térdrevág egy kompakt fénycsövet, fényerőben a maga 4W fogyasztással.

Szerk: Mellékeltem mégegy képet, ezt fogom ráapplikálni.
(#) feki00 válasza Topi hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Nem lehet, tuti
Hegesztőszemüveggel lehet majd csak közlekedni a szobába ha ez működni fog.
(#) Abukodonozo válasza Topi hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Hmmm...ez nagyon ''teccik''...de mennyibe is kerül egy db. ilyen HighFlux LED?
(#) Topi válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Hát én nem annyiért szerzem be, hogy elgondolkozzak azon megéri-e venni 8E-ért egy gyárit, vagy poénból összeforrasztgatni itthon.
(#) lidi válasza Topi hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Most ez mit jelent ? Valami elképesztően alacsony áron szerezted ? Vagy pénz nem számít ? Mégis kb mennyi vót' darabja ?
(#) Action2K válasza Topi hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Ezt már "mazoizmusnak" hívjuk! Viszont még műalkotásnak is király!Tisztára olyan, mint egy üvegtéglákból épített hirdetőoszlop
(#) hapro válasza Topi hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
húú basszus.. az a fű emelő szerkezet millió voltjára csak nem akartam írni semmit, de az után ez is....

Maaargit! Nooormális?

Azért valami képet is feltehetnél majd amin tudjuk viszonyítani a fényét valamihez.
(#) Doncso válasza Topi hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Taníts!!! Szuper lett!!
(#) Topi válasza hapro hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Holnap felteszek egy képet. Mamár nem drótozom össze. Holnap túrok egy fóliakondit, meg valami graetz-et aztán összedobom a tápját.
(#) sound.man válasza Topi hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Nem ilyennel faggatják a bűnözőket?
(#) Frankye válasza Topi hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Öregem, meg ne sértődj, de Te nem vagy normális!
(#) MPi-c válasza sound.man hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Nem, de majd intézkedem...
(#) Frankye válasza MPi-c hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Szeretnéd, mi? :hehe:
(#) MPi-c válasza Frankye hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Múltkor valamelyik ismeretterjesztő csatornán hatásos önvédelmi eszköznek (módszernek) ajánlották az erősfényű zseblámpával a szembevilágítgatást :shocking: Akkor ez más "területen" is bevállna... :eplus2:
(#) FMSound válasza MPi-c hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Ha más is szeret mazoista módon sok sok ledet forrsztani Én is szeretném meg mutatni egy ledes művemet amik folyamatosan épülnek hisz lámpából sosem elég,főleg ha színpadon használjuk... Ledes par lámpák mindegyikben 108 led van természetesen RGB színkeveréssel vezérléssel eddig 6db van
(#) FMSound válasza FMSound hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
És még egy pár kép meg az egyik vezérlő amivel használható
(#) zoknee válasza hapro hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
Igen ez jó ötlet, lehetne mellé tenni mondjuk egy hagyományos kompakt fénycsövet is üzem közben, hadd csodálkozzunk
Következő: »»   352 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem