Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   27 / 244
(#) karpi válasza Andreas89 hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Idealis egyetlen egy pontszeru hangszoro lenne , nagy problem a sok hangszoro altal sugarzott hanghjullamok osszegzodese minimum es maximum SPL -rs teruletek /terek kepzodnek .
Egyik helyen duborog masik helyen nem hallatszik
A legnagyobb problema a melyhangok .A magasakat lehet iranyitott nyalabokba sugarozni de 200 Hz alat gomb hullam a hang ami mindenfele majdnem egyforman terjed .Egy nagy bugas ,huhogas ertetetlen zaj lesz az eredmeny .
Ezert attertek a regi "line array"-ra hogy egyenletesebb sugarzast erjenekk el az egesz halgatosagi terulketen ,Plusz a "terjedesi veszteseg is kisebb "a tanulmanyok szerint ..de ez hosszu .

(#) karpi válasza Andreas89 hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
SZIVESEN.

valamelyik

"JBL reinforcement .MANUAL ".. cimu jo peldakat es egyszeru szamitasokat ad a hangositas tervezeshez.

mAJD A TOBBIBEN IS SOK HASZNOS DOLOG VAN.

EZ AZ !!!!!!!!!

JBL SOUND SYSTEM DESIGN REFERENCE MANUAL
(#) Andreas89 válasza karpi hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
A Line Array rendszert már áttanulmányoztam, meg is értettem a lényegét, csak hát nemigen használják, ugy vettem észre, vagy csak én nem tudok róla...
(#) karpi válasza Andreas89 hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
MAR CSAK EZT HASZNALJAK !

mar csak ilyet lattam mindenutt .

A klubokba es vendeglokbe meg nincs mert a regit hasznaljak , azert draga hogy felujitsad a cuccot.

se lassan ez lesz , sokkal jobban szol.

Ilyet hasznaltak regebben is , hangtorony cimen.
Nem uj a dolog.

A line aray iranyitott ( hangtorony ) allitolag 200Hz -ig nem gombhullam szeruen terjed a hang hanem egy henger palstjan igy az "invers square" torveny nem all fen es nem esik felere az ero minden tavolsag doplazaskor mint a gombnel,tehat elegg nagy tavolsagra relativ nagyobb enetgit bixztosit ugyanollyan telhesitmenyu erosito+hangszoroval.

a gombszeru terjedesnel a 100dB es SPL ami 1m -en vam merve 1W -al 2m-re 94 dB-t hallasz 4m-en 88dB...8m-en 82dB ..tehat 4 metere a hangszorotol kb.fele hangossagot erzel.
Bovebben es pontosabban a"JBL Manual"-ban LEHET OLVASNI TANULNI.
(#) Andreas89 hozzászólása Jan 21, 2009 /
 
Üdv!

Olyan kérdésem lenne hogy ez a hangszóró:
Eminence GLV12 LEGEND tudtommal gitárhangszóró, és az hangosítási célra nem felel meg, ezzel nem lehet diszkó/rock zenét hallgatni ugye?
(#) Bassmester válasza Andreas89 hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Igen, ez gitárhangszóró. PA-ra nem a legjobb
Nem megy elég mélyre, sok harmónikust termel, színezi a hangot, viszont az átlagnál jobban tűri a torz jelet. Az átvitele a PA elvárásoknak nem tesz eleget, viszont gitárhoz jó választás lehet, sok nagy gyártó is használja.
(#) Andreas89 válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Ok, köszi szépen, én is ugy tudtam hogy ez gitár, és erre nemjó!
(#) Barnahang hozzászólása Jan 23, 2009 /
 
Üdv!

Nemtudom jó helyen járok-e de egy olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék egy ládát épiteni beltéri zene hangosítására, egy kisebbet, 12" mély lenne bennt, de nem tudom eldönteni hogy Eminence Beta 12 LTA legyen vagy valameik RH Sound mély?
Árban az RH a jobb, sőt öntvénykosaras is van annyiért mint a Beta, viszont ez ha jól tudom amerikai mély, és elég komolyak, sőt nagyobb érzékenységre is 3-4 db-el.
Köszönöm a választ előre is!
(#) Andreas89 válasza Barnahang hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Helló

Szerintem maradj az Eminence mélynél.
(#) norbbie hozzászólása Jan 23, 2009 /
 
Hello!

Szerintetek ez a WHARFEDALE hangfal milyen minőség lehet? Szerintem nem tünik rossznak....Ez a szub Nem tűnik drágának...
(#) karpi válasza Barnahang hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
"Eminence Beta-12LTA 12" Full-Range/PA Driver " , relativ nagy doboz kene hogy a basszus is szoljon,( nem szub)
Related link

diyaudio
(#) agressiv válasza norbbie hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Én VS-15X-et hallottam, és nekem tetszett. Ahoz képest, hogy mennyire olcsók nagyon jó hangfalak szerintem. De a terhelhetőséget komolyan kell venni, mert könnyen tönkre lehet tenni a tulaj tapasztalatai szerint!
(#) Andreas89 válasza karpi hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Igaz, inkább szerintem az Eminence Beta 12 sima változatot lenne érdemes, ha egymagában van.
(#) norbbie válasza agressiv hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Hát vigyázni kell ráá!! Mint mindenre.. 300/600Wattos sztem ha 300Wattal hajtanánk az kényelmesen elbírná és közép-magas tartományban az elég sztem mélyládával kiegészítve kisebb helyen. 2×300W sinusos castone elég lenne rá? Sztem ettől olcsóbban nem jön ki ha építeni akarok és normális hangszórókból nem sal és nem mnc....
(#) agressiv válasza norbbie hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
A helyzet az, hogy a hangfalra még az is rá van írva amit a doksiban nem közölnek, hogy a folyamatos terhelhetőség max 150W. És ezt komolyan kell venni mert megy a füstre
(#) norbbie válasza agressiv hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Az meg kevés nekem :no: akkor mégis építeni kellene....
(#) agressiv válasza norbbie hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Nem biztos mivel nagy az érzékenysége a hangfalnak és a hangja is korrekt!
(#) Bassmester válasza norbbie hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Hallottál már hasonló kaliberű kompaktot? Amit linkeltél, az már 50W-tal akkorát szól, hogy elszaladsz előle Jók a Wharfedale-ok
Azt nem mondom hogy egy 50-esből ne lehetne jobbat csinálni, de ha nem akarsz vele kínlódni, akkor mindenképpen jó vétel. Egy régebbi zenekarommal hasonlókon zenéltünk. De jóó is volt...
(#) norbbie válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Nem tudom. Az az érzésem hogy az omnitronic meg az ilyen gagyiktól sokkal jobb. Jó minőségű cuccokat gyárt a Wharfedale én ugy tudom high end portéka...Csatoltam leírást, ez szerint nagyobb a folyamatos teljesítménye mint 150Watt az EVP-15X-nek...
(#) agressiv válasza norbbie hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Jahh bocsánat a félreértésért, de én a VS-15X-re gondoltam, nem arra amitte linkeltél
(#) norbbie válasza agressiv hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Én néztem félre a VS-15X-nek valóban 150Watt a teljesítménye. De akkor az Evp-15X már elég jó szerintem 98db. Alkalmas lehet ez Discó zenére is? Remélem nem zenekari cucc ez...
(#) agressiv válasza norbbie hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Nem zenekari. Amikor teszteltük a VS-t akkor diszkóztunk. igaz csak egy db hangfal volt itt, de pont 150W-al küldtem és nagyon meggyőző volt! Szerintem nem fogod megbánni, ha megveszed.
Kérdezd FMsound-ot ő szokott hangosítani, a wharfedale-t is ő hozta hozzám.
(#) pl13 válasza Barnahang hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Néha az Em. is csal 1-2dB-t érzékenységben az adatlapjain, de ő tényleg csak 1-2-t, míg az RH nem tudod mennyit. Így inkább az Em.
(#) pl13 válasza norbbie hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Nem HighEnd (bár ma ez a szó inkább csak rosszat jelentene, vmi olyasmit, hogy megpróbálják többszörös áron rádsózni a termékeket valami jó szöveg kíséretében), szóval a Wharfi olyan "elmegy" kategória, meg a HM piacon ismert inkább.
(#) agressiv válasza pl13 hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Ez így igaz. Viszont az nagy előnye, hogy relative olcsó és jó.
(#) Bassmester válasza norbbie hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Ha zenekarban megállja a helyét, akkor diszkóra is jó lehet, viszont fordítva már nem mindig igaz. Az hasonlóan árazott omni, sal, rh stb dobozoknál mindenképpen jobb. Nézegesd meg szerintem a Peavey dobozokat is, hasonlóan jók és nem drágábbak. Zenészkörökben szeretik őket
(#) milanpro válasza agressiv hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
150w sinuszos es 300w zenei terhelhetoseg! Meg sokxor azt is elfelejtik kozolni,hogy a hangszoro fel teljesitmenyen eleri a maximalis membran kiterest.Akkor hany wattos is valojaban?75-80w A dragabb es megdragabb tipusokat (P.Audio,RcF,JBL,Eminence,Electrovoice)tovabb fejlesztettek ..ezeket lehet kuldeni.Ezekbol is azokat amelyek "live"music ra lettek fejlesztve-kivitelezve! Ezekkel az olcso Fs Audio,Somogyi,Mnc s hasonlo tarsaival kisebb diszkoba,termekbe lehet valamire valo hangositast-hangtechnikat alkalmazni. Csak 11 eve vagyok szakmaban,erdekelnek az e fele dolgok. akad nemi tapasztalat s mi egy mas..
(#) milanpro hozzászólása Jan 24, 2009 /
 
Ha viszont van eleg hatsfok,akkor ok!Volt nekem is olyan 30w os 12"s gitar hangszorom,hgy a 75w osat lenyomta!Errol ennyit!
(#) norbbie válasza milanpro hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
150w sinuszos es 300w zenei terhelhetoseg! Meg sokxor azt is elfelejtik kozolni,hogy a hangszoro fel teljesítménynél.........<----------ez most melyikre vonatkozik?>
(#) Andreas89 válasza norbbie hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Hello

Én nem venném meg ezeket, inkább építenék, ennél olcsobb lenne, és lehet hogy jobb is. Hangszóró választék van bőven!
Következő: »»   27 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem