Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző PC-re
Lapozás: OK   2 / 52
(#) (Felhasználó 1723) válasza Slope hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
Mindenesteretre köszönöm Slope!
(#) Slope válasza (Felhasználó 1723) hozzászólására (») Máj 10, 2006 /
 
Sajnálom, hogy nincs elég infó ezekről... pedig jó lenne felhasználni ezeket a panelokat.
Talán majd egyszer...
(#) kripower válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Máj 11, 2006 /
 
Én JaLCD-t használok, jobb mint a Smartie, mert ha egy progi 100%-ban lefogja a CPU-t ez akkor is frissíti magát,nem lassul le a Smartie meg szétesik,megáll. De lehet már nem ilyen. Mindegyik nagyon jó különben.
Van winamp érzékelője nem kell winamp plugin sem, és onnantól elég sokmindent kiírathatsz vele.
(#) source2 válasza (Felhasználó 1723) hozzászólására (») Máj 11, 2006 /
 
hi

nekem is van egy pár ilyen LCD-ém, valamelyikhez magvan a vezérlő és működő, de azon spec! (nicns adatlap) IC van és hasonló mint egy videókártya mert ram is van rajta..

de tudod vezérelni erre a célre tervezett ic-kell is pl az enyémhez ezt ajánlja OKI MSM6255 a másikhoz hd64646 hitachi, de sajna sehol nem kaphatók :S
ezek eccerűen vezérelhető IC-ék (olyna mint a hd44780)

van még egy megoldás ami csak elméletbe működik lehet a jól ismert SED1335 (lehet kapni) vezérlőt használhatod, de az csak 640x240 ig képes kezelni, ez pedig 640x480 és nem tuti hogy müxenki fog vele!

forum.lcdinfo.com => itt nézz szét hasznos szövegket találsz és a fent említett módszerrel készített LCD-ét.

udv...
(#) Tomi20 válasza source2 hozzászólására (») Aug 9, 2006 /
 
Hi!

Valaki nem tud normális plugint Winamphoz, hogy a 4X40-es kijelzőn legyen a spektrum analizátor? Letöltöttem egy jópárat, de egyik sem megy. Ami van a JaLCD-be, az nem lenne rossz, csak elég csúnya, mert néha átváltogat más karakterekre.
(#) gyubear válasza source2 hozzászólására (») Aug 9, 2006 /
 
[link=http://metku.net/index.html?path=mods/loginoki/index_eng2][Ezt] [/link] nem akarja valaki megépíteni? Kíváncsi vagyok rá, milyen lehet rajta a mozgókép.
Egy gépházon inkább elbírom képzelni, mint egy egéren.
(#) gyubear válasza gyubear hozzászólására (») Aug 9, 2006 /
 
LINK A link kimaradt
(#) Darazsx válasza gyubear hozzászólására (») Aug 9, 2006 /
 
Ha egy telefonból kiszedném a szines lcd-t akkor azt is lehetne LPT-n keresztül vezérelni? Tudja vki, hogy kompatibilisak-e a fentebb említett progikkal, vagy másik kell?
(#) Báddzsó válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 9, 2006 /
 
nekem régen ez jó volt:
(#) Tomi20 válasza Báddzsó hozzászólására (») Aug 10, 2006 /
 
Heló

Köszi, kipróbálom.

Valakinek volt már 4soros X karakteres kijelzője? Arra lennék kíváncsi, hogy az normális dolog-e, hogy amikor nincs a gépbe dugva az adat kábel, csak a táp van bekötve, akkor a kontrasztot csak az 1., és 3. sornál tudom állítani. Amikor rádugom a kijelzőt a gépre, és működésbe lép, akkor már mind a 4 sor kontrasztját tudom állítani. Illetve az a vezérlő program bugja-e, hogy elég sűrűn felcseréli a karaktereket, egy-egy pillanatra. Meg az alsó két sor elég furcsa karaktereket írkál ki néha. Nem tudom, hogy én kötöttem-e el valamit, vagy a vezérlőprogi rossz. (JaLCD)
(#) Báddzsó válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 10, 2006 /
 
vedd lassabra a frissítési és/vagy a bps-t
(#) Tomi20 válasza Báddzsó hozzászólására (») Aug 10, 2006 /
 
a frissítési időt hiába állítom, keveri a karaktereket, de a bps-t csak a com portra tudom állítani, LPT-re nem. Létezik valami progi, amivel lehetne az LPT-n állítani a bps-t??
Az lehet probléma, hogy 0V-ot csak a molex csatlakozóból vettem, az LPT-ről meg nem?
(#) Tomee válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 10, 2006 /
 
"Arra lennék kíváncsi, hogy az normális dolog-e, hogy amikor nincs a gépbe dugva az adat kábel, csak a táp van bekötve, akkor a kontrasztot csak az 1., és 3. sornál tudom állítani"
- Igen az egy normális dolog mivel még nincs inicializálva az LCD modul és csak 1 soros üzemmódban van. (De ezt te 2 sornak látod)
"Illetve az a vezérlő program bugja-e, hogy elég sűrűn felcseréli a karaktereket, egy-egy pillanatra. Meg az alsó két sor elég furcsa karaktereket írkál ki néha"
- Túl hosszú a kábeled az lcd és az lpt között.
Próbálj meg 100nF kondit tenni az lcd-n a +5V és a GND közé.
Valahol azt olvastam, hogy az adatvonal és a test közé 22pF kondikat tettek és utána jó lett.

A GND-t meg az LPT-ből vedd ha már onnan veszed a vezérlő jeleket.
(#) Tomi20 válasza Tomee hozzászólására (») Aug 10, 2006 /
 
Köszönöm Tomee a segítséget, most már jó. beraktam a 100n-s kondit, meg a 0V-ot a sorosportról veszem, és jó. Báddzsó, neked is köszönöm a plugint.
(#) Tomee válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 10, 2006 /
 
Ne a soros portról hanem a párhuzamosról!
Ha jól gondolom akkor a párhuzamos portról üzemlteted az LCD-t és akkor onnan is kéne vinni a GND-t (0V).
Hogy nézne az ki, hogy otthon az erölködőd a 230V egyik felét (pl.: N) az egyik szomszédból a másik felét (fázist) meg paksról kapnád és az erölködő meg a te szobádban lenne. ?
(#) Tomi20 válasza Tomee hozzászólására (») Aug 10, 2006 /
 
Bocs, elírtam, párhuzamos portról vettem a 0V-ot, csak folyton összekeverem őket.
(#) Tomi20 válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 12, 2006 /
 
Heló

Ismét problémába ütköztem:
Bedobozoltam a kijelzőt, és gondoltam, bekötöm a szoftveresen ki-be kapcsolható háttér világítást is. A JaLCD-ben hol lehet ezt bekapcsolni? Mert az óra mellett lévő JaLCD ikonjára kattintok jobb gombbal, akkor látok olyat, hogy ligh controlled, ha ezt kipipálom, akkor sincs háttér világítás, meg ha visszapipálom, akkor sem. De ha visszapipálom, akkor a 4 soros kijelzőből csak a felső kettőt használja, az alsókat nem. De szerintem jól van bekötve a kijelző, mert amikor a gépet bekapcsolom, akkor van háttér világítás, egészen addig, amíg a windows el nem kezd betölteni, és onnatól nem is tudom visszakapcsolni. Remélem tud valaki segíteni, mert már nem tudom, hogy min kéne változtatni, hogy jó legyen....
(#) Tomi20 válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 12, 2006 /
 
Nézegettem két fajta kapcsolási rajzot:

4X40

összes többi fajta

Azt vettem észre, hogy ahova a nem 4x40-es kijelzőnek van kötve a háttér világítás kapcsolója, oda a 4x40-es nek az E2 van kötve. És ezért hathat ki a világítás kapcsolás a 3., és 4. sorra. De a program 4X40-es re van állítva. Találtam a bal oldali menüben light controll-t, de akárhova illeszetm be a $lighton§ -bejegyzést, nem kapcsolja fel.
(#) Tomi20 válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 12, 2006 /
 
felraktam a smartie vezérlőprogit, és az meg állíndóan bekapcsolja a háttér világítást, és nem lehet kikapcsolni. Nagyon nem értem én ezt.....
(#) zaik válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 12, 2006 /
 
gondoltam megkérdezek vkit, ne röhögjetek ki, de ez tényleg működik? csak mert ok, megépítettem (2x16ossal), sztem jól kötöttem össze is a kábeleket, de valahogy nem müxik, csak a tesztképernyő megy. vki megépítette már? ha igen, akkor melyik progi a legjobb? és a biztosan jó drivert honnan tudok leszedni?
szedegettem mindenfélét, de egy idő után nagyon elment a kedvem..
(#) tbence3 válasza zaik hozzászólására (») Aug 13, 2006 /
 
Helló!
Én is ezt szeretném megépíteni de nekem 2*24es kijelzőm van.És van egy olyan bekötés amit nem tudom hogy hova kell kütni ilyen néven van
Input voltage for LCD - V0 Föld
És nem tom hogy hova kell.
Előre is kösz a segítséget
(#) vicsys válasza tbence3 hozzászólására (») Aug 13, 2006 /
 
Milyen típusú a kijelző?
Melyik kapcsolást építed?
Letöltötted a kijelződ adatlapját?
Milyen számmal jelölik a kapcsrajzon?
(#) tbence3 válasza vicsys hozzászólására (») Aug 13, 2006 /
 
Az lcd pontos tipusa: rohm rcm2029
Kompatibilis a HD44780-nal
2*24es háttérvilágítás nélküli
Amit megszeretnék építeni ez ez -->internews.hu
<--
Na tudsz segyteni?Elöre is kösz
(#) vicsys válasza tbence3 hozzászólására (») Aug 13, 2006 /
 
Sajna adatlapot nem találtam róla...
Neked van hozzá?
(#) tbence3 válasza vicsys hozzászólására (») Aug 13, 2006 /
 
Én se találtam.Pedig megnéztem a gyártóén de ott se volt csak más fajtájúhoz.
Akkor már baj van ha Te nem találsz!
Akkor nincs.De nem tudsz valami kapcsot hogy hogyan lehetne a LPT.ra csinálni egyet?Mert nem nagyon értem én ahol le vann írva szöveggel.
(#) zaik válasza tbence3 hozzászólására (») Aug 13, 2006 /
 
nem ez az? vagy csak vmi hasonló?
(#) szabi83 válasza tbence3 hozzászólására (») Aug 13, 2006 /
 
ha megvan az lcd lábkiosztása akkor ez kell neked, meg nekem is , mert nekem is megtetszett az egyszerűsége

:nezze:
(#) szabi83 válasza zaik hozzászólására (») Aug 13, 2006 /
 
(#) zaik válasza szabi83 hozzászólására (») Aug 13, 2006 /
 
jah, tényleg.
(#) tbence3 válasza szabi83 hozzászólására (») Aug 13, 2006 /
 
Fúlra én is így áltam neki!
Ki van írja hogy mi hova amúgy csak a tápellátását nem tudom bekötni.Ja és ez amúgy (a kijelzöm) HD44780 an kompatibilis.
Következő: »»   2 / 52
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem