Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alacsony költségű digitális oszcilloszkóp
Lapozás: OK   17 / 118
(#) MaSTeRFoXX válasza Gory hozzászólására (») Aug 10, 2006 /
 
SSOP tokozású vagyis 0.65-ös lábtávolsgú és 28 lábú....
Izgííí lesz! De ha veszek kémiai ónozót vagy valamit akkor nem lehet ez olyan nehéz.
Egyszer mondjuk már forrasztottam be ilyen tokozású IC-t sikeresen.
(#) MaSTeRFoXX válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 10, 2006 /
 
Utána olvastam hogy hogy kell az EAGLE-ban BUS-okat rajzolni. Sokkal áttekinthetőbb lesz a kapcsolásirajz mostmár.
(#) bbatka válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 11, 2006 /
 
Akartam javasolni a BUS-ok vagy a címkék használatát, de aztán azt gondoltam biztos megvan az okod rá hogy miért nem használod.

Az AD IC-id ingyenesek? Tudnál segíteni benne hogy hogyan kell ingyenesen rendelni. Nem akarok hülyeséget csinálni. Tudom már valahol le volt írva.

Szerintem mindegyik AD átalakító úgyanolyan üzembiztosan müködik. Amiben hibáztunk szerintem az , hogy amint már korábban írtam, az analóg rész összeszedi a zajt.
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Aug 11, 2006 /
 
Ha ingyenes, akkor hány db-ot hajlandó az Analog Devices adni belőle?
(#) bbatka válasza Gory hozzászólására (») Aug 11, 2006 /
 
Találtam USB HID ActiveX komponens-t. Még nem tudom hogy fog muzsikálni, mégcsak tanulmányozgatom. Egy biztos, VisualBasic-ből meg lehet hívni. Sajnos 2.6M . Ide nem lehet feltenni. Az a neve hogy HIDCOMM_b.exe. Valahol a Microchip oldalán találtam. Ha nem találod a Google-vel, akkor szívesen elpostázom.
(#) Gory válasza bbatka hozzászólására (») Aug 11, 2006 /
 
Hi! Köszi de igazából nem kell. HID komponens van egy csomó, asszem az EZHid vagy mi a legnépszerűbb. De nekem nem kell, mert anélkül is lehet kezelni ezeket.
(#) Gory válasza Gory hozzászólására (») Aug 13, 2006 /
 
Topic up!

Újabb előrelépést értem el. A szkóp és a PC közti kommunikációt lekódoltam már az AVR-be. Szép nagy állapotgép lett. Most kb 300 sor a színtiszta kód. Ilyesmiket küld neki minden mérés előtt a PC hogy: triggerszint, elő trigger mértéke, utótrigger mértéke, mintavételi frekvenciához regiszterek beállításai, fel vagy lefuttó élre triggerelés... A mintavételi freki úgy van kiszámolva, hogy 50 minta essen egy osztásba a horizontális tengelyen. Eszerint állítja be a timert, ami a konverziót kezdeményezi. Az 1Mhz-es mintavétel az külön eset, az szoftverből megy nem timerrel.

Most tervezek nyákot a digitális résznek majd, ami a prototípustól kicsit el fog térni, jobb portkihasználása lesz. Meg az analóg résznek is tervezek nyákot. Aztán majd valami lesz.
(#) MaSTeRFoXX válasza Gory hozzászólására (») Aug 13, 2006 /
 
Én meg nekiestem a doboznak. Szépen belepakoltam szinte mindent az előlapba. Ami hiányzik még belőle, az 2 poti (a furatai látszanak) és a 4 gomb, ezek a potik fölé kerülnek vízszintesen.
A NYÁK tervezés az nagyon éredekes lesz nálam a digitális résznél. Egyoldalalasra kéne csinálni, de rengeteg a vezetősáv

P1040292.JPG
    
(#) Gory válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 13, 2006 /
 
Hát ez nagyon királyul néz ki! Ha kész lesz és működik megépítem Bár egy kicsit húzósabb lesz az ára mint az enyémnek. Mostmár rakd össze azt a digitális részt gyorsan, mert nagyon kíváncsi vagyok
(#) bbatka válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 13, 2006 /
 
Tényleg klassz a doboz. És mi lenne ha kártyamodulosra csinálnád?
(#) MaSTeRFoXX válasza bbatka hozzászólására (») Aug 15, 2006 /
 
Köszi!

Majd elgondolkozok a kártyamodul rendszeren, hogy az mennyire könnyítené meg a dolgomat.

Gory: Azon vagyok hogy minél hamarabb menjen.... Ahogy az időm engedi, építem.

Még ma lemegyek a műhelybe, és beleszerelem a gombokat az előlapba
(#) bbatka válasza Gory hozzászólására (») Aug 15, 2006 /
 
Gory ! Te ezt a Tcomport komponenst használod ?
Böngészem a CDC-s anyagot, de nem találom a cikkedet benne. Vagy nem is tetted bele? Vagy vak vagyok.
(#) Gory válasza bbatka hozzászólására (») Aug 15, 2006 /
 
Én a 2.67 verziót használom, de ez is megvan. Szerintem működik ez is Delphi 6-tól felfele biztos.
A cikkem elvileg egy HE cikk vagy hasonló nevű word dokumentum. Mindjárt megnézem beletettem-e.
(#) Gory válasza Gory hozzászólására (») Aug 15, 2006 /
 
Igazad van, tényleg nem tettem fel. Most pótolom is, és várom a véleményt. Persze még nagyon kezdetleges csak.

HE cikk.zip
    
(#) bbatka válasza Gory hozzászólására (») Aug 16, 2006 /
 
Köszi ! Átnézem.
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Aug 17, 2006 /
 
Nekem tetszik a cikk. Persze egyenlőre csak elolvastam, még nem próbáltam ki. Jó lesz. Azért idegenkedtem tőle,mert még nem foglalkoztam semmit C programozással, csak kicsit olvasgattam róla.
(#) Gory válasza bbatka hozzászólására (») Aug 17, 2006 /
 
Örülök hogy tetszik. Sajnos a C-t nem lehet megkerülni, mert abban kell írni a kódot, de igazából bármelyik nyelv ismerete elég, mert nem sok C specifikus dolog kell a programozáshoz, csak a szintaxist kell megszokni és kész-
(#) MaSTeRFoXX válasza Gory hozzászólására (») Aug 18, 2006 /
 
Tervezem a digitálishoz a NYÁK-ot de eléggé keservesen haladok vele. Sajnos sehogy se tudnám 1 oldalasra tervezni a NYÁK-ot, tehát életemben először 2 oldalas NYÁK-ot fogok készíteni .
Mellékelem a digitális rész multisim8-as fájlát.
Van benne 3 kapcsoló ezeket az E (enable), a R (reset) és a T (trigger) gombokkal lehet kapcsolni.
Azt próbáltam ki, hogy működik e a trigger áramkör RS tárolóval, és megáll-e a mérés, ha eléri a megfelelő memóriacímet
(#) bbatka válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 18, 2006 /
 
kb. mekkora méretű lesz a nyákja? A kétoldalast se sokkal nehezebb megcsinálni. Én csak azért nem szeretem, mert előhíváskor nagyobb a rizikó hogy nem lesz egyforma a két oldal. Nagyon kell vigyázni hogy az átkötés lehetőleg ne alkatrész alá esen. De a legrosszabb ha hagyományos alkatrész felülről kell beforasztani és nem lehet hozzáférni a lábához. pl. elektrolit kondenzátor.
Aztán egy másik dolog hogy csőlábas DIP tokot kell használni , mert az felülről is beforrasztható.
A forrasztási sorrendet is érdemes átgondolni.
(#) MaSTeRFoXX válasza bbatka hozzászólására (») Aug 18, 2006 /
 
kb 160*100-as

A jelenleg állapotról egy kép:
(#) bbatka válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 18, 2006 /
 
Aha, szóval SMD-ket használsz. Így kevesebb helyet foglal. A DIP tokos változatoknak pedig az az előnye kétoldalas nyáknál hogy a lábaik egyben átvezetések is lehetnek.
(#) MaSTeRFoXX válasza bbatka hozzászólására (») Aug 18, 2006 /
 
Inkább azért használok SMD-t, mert annak a lábait nem kell a másik oldalra átvezetni, vagyis, az IC-kel átellenes oldalon korlátozás nélkül lehet a vezetősávokat húzgálni. A memóriák körül ez egyáltalán nem is hátrány, mivel rengeteg a vezetősáv

Kézzel huzalozom az egész panelt , mert az autorouter túl hülye ehhez a feladathoz.
(Ilyenkor fordul meg az ember fejében, hogy miért nem találtak még ki olyan progit, ami automatikusan elhelyezi az alkatrészeket, és be is huzalozza őket )
(#) Tomee válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 18, 2006 /
 
Van olyan!
A Proteus biztos, hogy tudja, de mint te is mondtad nagyon hülye hozzá!
Szerintem az Eagle-nak is tudnia kéne...
Én csak lelekes passzív szemlélője vagyok ennek a topicnak, de mindanyiotoknak GTATULA a scope projectekhez!
(#) miklosch válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 18, 2006 /
 
Ha készen lesz a szkópod, remélem írsz róla majd egy cikket az oldalra, mert én is szívesen megépíteném, ha működik, de az egész fórum elolvasására sajnos nincsen időm.
(#) MaSTeRFoXX válasza miklosch hozzászólására (») Aug 18, 2006 /
 
Cikket majd írok.... Csak előbb készüljön el! Gőzerővel dolgozok hogy szeptember előtt adjon már valami életjelet magáról
(#) bbatka válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 19, 2006 /
 
Próbáld ki a P r o t e l D X P -t. Egész jól dolgozik az autoroutere.
(#) MaSTeRFoXX válasza bbatka hozzászólására (») Aug 19, 2006 /
 
Én már újra nem rajzolom.....

Ez ilyen lesz.
(#) MaSTeRFoXX válasza bbatka hozzászólására (») Aug 19, 2006 /
 
Ez a protel dxp nagyobb tudású mint az eagle? Mert ha igen, akkor lehet hogy váltok
Mert torrentben megtaláltam (protel dxp 2004), majdnem 800 mega...
Ez az?
(#) bbatka válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 19, 2006 /
 
Hidd el nem fogod megbánni. Ez már igazán ipari kategóriás program. Majd segítek hogyan mennek benne a dolgok. Igen kb. akkora a mérete.
(#) MaSTeRFoXX válasza bbatka hozzászólására (») Aug 19, 2006 /
 
Ok köszi!
Akkor elkezdem letölteni.
Ez a torrentezés, tanulási célból szerintem nem annyira illegal
Következő: »»   17 / 118
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem