Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EPROM
 
Témaindító: source2, idő: Júl 13, 2005
Lapozás: OK   6 / 20
(#) trudnai válasza watt hozzászólására (») Ápr 8, 2008 /
 
Hat ha ugy tette volna fel a kerdest, hogy hogyan lehet PIC-el hasznalni azt az EEPROM-ot, akkor ide tartozna

De en szemely szerint inkabb valami I2C-s vagy SPI-s EEPROMot hasznalnek mert ez vagy sok labat elvisz vagy cimzo aramkort kell hozza tenni ami feleslegesen bonyolultta teszi az aramkort.
(#) terjedés hozzászólása Ápr 8, 2008 /
 
Akkor bocs az OFF dologért.
Még csak annyi, hogy egy adott gyári cucc átalakításáról van szó, amihez megvan az új "szoftver". Csak annyi lenne a feladat(om), hogy lecserélni a régit(eredetit).
Melyik topikban érteklődjek ezügyben?
Üdv:István
(#) ssly hozzászólása Jan 21, 2009 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Helyettesítőt keresek a BR9010 típusú 1Kbit-es, soros eepromhoz, ugyanis itthon nem beszerezhető.
Előre is köszi!
(#) _JANI_ válasza terjedés hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Ha a kocka (PLCC) tokos eprom funkciókompatibilis a DIL-tokos változattal, akkor egy adapterrel szerintem a WILLEPROM, esetleg a BATRONIX is boldogulhat vele egy adapter segítségéve. A DIL és PLCC lábkompatibilitásra feltétlen figyelni kell!!!

De többet nem nagyon tudok segíteni a programozásban... :no:

Keress rá a :google: !
Tuti, hogy mind két égetőre kapsz találatot.

Új eprommal dolgozol vagy a régit törlöd UV fénnyel?
(#) Dudus válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Szerintem a PLCC tokos 27C512 - ben nem volt üvegablakos. Venni kell új üreset és beleírni, vagy becserélni kompatibilis Flash típusra.
(#) _JANI_ válasza Dudus hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Igazad van! Most néztem az adatlapot. :nezze:
Bővebben: http://cygnus.speccy.cz/download/datasheety/27C512.pdf
(#) pokerfiu válasza kobold hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
ÜDV. ha jól figyeltem az álltalad elmondottakra akkor 93C86 Wb EEPROM nem irható ujra.Bocs. ha buta akérdés.
(#) ivicz hozzászólása Feb 9, 2009 /
 
Szevasztok,

eprom témában (is) új vagyok. Lenne kérdésem. Adott egy AT27C256R Atmel DIL28 eprom. Az adatlapja szerint ez csak egyszer írható, törlőablakja sincs. Az AT nyilván az Atmel-t jelenti, a 256 a kB-t. Mivel lehetne ezt helyettesíteni, ami többször törölhető/írható? Bármilyen 27Cxxx-el? Ehhez keresek programozót, vagy kapcsolást is ill. honnan lehet megtudni, hogy ezt mi tudja programozni? Előre is köszi a segítséget.
(#) Anor255 hozzászólása Feb 10, 2009 /
 
Adott egy willem PCB 5.0 égető, egy MX 25l8005pc-15g(BIOS) jelű flasht szerettem volna vele sütni de nincs a listában. Kérdés! Lehet valami másik típussal helyettesíteni hogy megtudjam a beállításokat vagy ezzel az eszközzel nem lehet ilyent égetni, amennyiben nem akkor milyennel?

Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) imbra hozzászólása Feb 11, 2009 /
 
Üdv! Willem programozó rajzot (schema, pcb, alkatrészrajz) keresek. Valaki tudna ebben segíteni? Köszi Zoli
(#) _JANI_ válasza imbra hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
(#) imbra válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Üdv!

Köszi. Zoli
(#) McDeath hozzászólása Feb 11, 2009 /
 
Sziasztok van egy sony ericsson k510i telóm amit nem lehet bekapcsolni mert zabálja az epromokat.
Meg lehetne még javíani?
Válaszokat előre is köszi
üdv
(#) SzervízMacska válasza ivicz hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Szia! Bármely gyártó 27C256-jával helyettesíthető és ha ablakos kivitelűt veszel, sokszor törölhető is. Múlt héten a Lomex-ben akciózták őket 100 Ft/db. áron, nem tudom, van-e még. Én biztos ami biztos, vettem egy nagy marékkal. A programozása gyerekjáték bármely standard eprom-égetővel. Én az Urbánelektronikában vettem az égetőt, itt a fórumon meg a Willem-féle áramköröket szokták javasolni utánépítésre.
(#) McDeath válasza SzervízMacska hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Köszönöm a gyors választ
üdv
(#) SzervízMacska válasza McDeath hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Szia! Az a helyzet, hogy nem Neked válaszoltam, de ha értenék hozzá, hidd el, biztosan megtettem volna. A kérdésed is elég homályos, nem értem, mi az, hogy eszi az epromokat? Gondolom, ezekben a modern telókban már nemigen alkalmaznak epromot, sokkal inkább eepromot, tehát a kérdés nem is ebbe a topicba tartozik... Mindenesetre ha ezek a tárolók sorozatosan tönkremennek a telefonodban, számomra azt sugallja, hogy ott valami táp-ellátási gond lehet az ic környékén. Gondolom, ezt a műszerész úrnak, - aki cserélni szokta őket - észlelnie kellett volna, a javítást követő tesztelés, ellenőrzés során. Tehát: ha már valóban többször javították ezzel a hibával, tessék visszavinni garanciában! Ha elgondolásom nem fedi a valóságot, remélem, valaki hamar kijavít, akinek ez a szakterülete, illetve fogalmazd meg Te is kicsit részletesebben a hibát, úgy sokkal könnyebb rá korrektül válaszolni. És ne légy türelmetlen, lehet, hogy csak napok-hetek múlva olvassa el az illetékes kolléga ezt a topicot.
(#) McDeath válasza SzervízMacska hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Oké köszönöm!
na a telefonnal az a baj hogy már elmult 2 éves és lejárt a garancia viszont valamit konyítok az elektronikához és meg tudnám oldani ha rájönnék a hibára. Kicserélte ismerősöm az epromot vagy eepromot nem tudom mi lakik még benne de lényeg hogy 3 db-t ölt bele és feladta. Nekem a telefonra szükségem van mert hát azért nincs pénz újra. Tehát a telefon azt csinálja hogy eeprom csere után bekapcsol eddig jó minden. Majd kikapcsolás után és viszakapcsolás már nem lehetséges mert nem akar bekapcsolni, nem ír semmit hanem az akumlátor lemerültét jelző led a telefon tetején elkezd villogni és nem megy tovább.
Ezért írtam ide, de ha rossz helyre írtam akor elnézést kérek érte.
a válaszokat előre is köszönöm
üdv
(#) ivicz válasza SzervízMacska hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Szervízmacska, köszi a választ. Még annyi, hogy kinéztem olyat, hogy 28C256, ami eeprom, szerinted ez is jó? Akkor mégcsak világítani sem kellene...
(#) McDeath válasza SzervízMacska hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
hopp bocsánat elnéztem azért a válasz köszönöm és kiderítettem hogy eprom nincs a telóba
köszönöm a választ.
sziasztok
(#) arnd válasza McDeath hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Háát én annyira nem is lennék biztos, hogy van benne eeprom is. Lehet, hogy az RxOn még ennyire régi megoldást alkalmazna??? Kétlem. Szerintem abban egy flash IC van és abban van egy "emulált eeprom" terület. Fizikailag tehát semmi köze az eepromhoz. Nokijánál már 3110-ota ez a kivitelezés dívik legalább is.
Meg amúgy is a sok-sok júzer adat már nem nagyon férne el pl. egy 24c256-ban...
Szerintem inkább az eeprom terület tartalma az ami megsérül, és ezért nem bootol a telefonod.

Esetleg nem ázott be??? Pára is elég neki...
(#) McDeath válasza arnd hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Nem nem ázott be a teló viszont kopant nagyot. mi az ami a kopanás miatt elszálhatott benne?
a váalszokat ezuton is köszi
üdv
(#) arnd válasza McDeath hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Hát ez misztikus, leeséstől nem szokott ilyen jelenség lenni. Nem lehet, hogy valami teljesen más baja van, és csak Téged informáltak félre???

Az előbb említett 3110-es természetesen 3310-es akart lenni. Úgy rémlik, hogy nokijánál 3210 volt a legutolsó eepromos gsm tel.
(#) McDeath válasza arnd hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
pfú hát igazából fölhdöz vágtam mert eccerűen nem ment... ezután öszeszedem és semit nem csinál azóta
üdv
(#) SzervízMacska válasza ivicz hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Szia! Én még ezen nem agyaltam, de most kérdeztem a kollégát, emlékszik, hogy van helyettesítő tipus, párat el is használt belőle sikeresen, mikor nem kapott 27-est. A tipusszám nem ment Neki fejből, mivel elég régi cuccok már ezek... De szavát vettem, hogy utánanéz. Egyet biztosra mondott: törölni nem tudta, mivel az Urbán féle égetőnek - mivel Neki is ez van - elég "egyszerű" a programja. Addig is, míg pontosan kiderül, nézegesd az adatlapokat:

Szerk: egyébként a törlés sem nagy macera, nálam általában 1 perc alatt sikerül, kivéve az MX-esek, azoknak kell néha 15-20 perc is.
(#) titi válasza McDeath hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Azért vannak olyan alkatrészek egy telóban, amik nem nagyon szeretik a "koppanást".
Ezeket általában a gyártó alá is tölti, hogy ezzel is biztosabbá tegye ezen alkatrészek rögzítését, ám ez sem "bolondbiztos" megoldás.
Ilyenek nagyobb méretű BGA tokozású alkatrészek, a proci, memória, energiaelosztó, stb.
Ha nincs alátöltve akkor egy kis flux, és rámelegítés segíthet, de ha alá van töltve, akkor majdnem biztos kuka. (Bár van olyan alátöltő anyag is, ami hőre lágyul, az még esetlegesen javítható.)
(#) McDeath válasza titi hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Aha oké. A sony ericsson fórumon már érdeklődök a dolgok iránt. Amúgy mit is kellene melegíteni és mivel melegítsem? Régebben kiesett a zsebemből és odacsuktam az autó ajtaja és a kaszni közé.
Elég rendesen kaphatott de akor még működött és csak a kijelzőjét kellett cserélni
(#) arnd válasza McDeath hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Óóóóóó...
Tulajdonképpen kuka.
Az egész panelt át lehetne melegíteni. De az is lehet, hogy rosszabb lesz mint volt. Éreztem én, hogy az információ sántít... nem is kicsit.
Lehet, hogy forrszemet is leszakított a kis sérülés, és csak időnként érintkezik pl. na az ilyennek be tesz a melengetés, általában.

Szóval ezzel az eeprom cserével jól megvezettél itt mindenkit.
(#) McDeath válasza arnd hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
bocsánat nem szádékos volt, de epromcsere után pedig mind a kétszer működött addíg amig ki nem lett kapcsolva és vissza.
ezért említettem meg mindent.
Afélrevezetésért mégegyszer elnézés nem szándéosan tettem...
(#) arnd válasza McDeath hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Oks, azért nem kell hamut szórni a fejedre

Nincs garis ismerős esetleg???
(#) McDeath válasza arnd hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Sajnos nincs és a csavarokon is eléggé látszik hogy piszkálták őket de már amúgy is kifutott a gariból sajna.
Következő: »»   6 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem