Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BigClock
 
Témaindító: Kicsa, idő: Júl 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 7
(#) Báddzsó válasza Báddzsó hozzászólására (») Aug 17, 2006 /
 
bocsi ne az IntOsc-ot hanem a IntRC I/O-t állítsd be. (az Oscillatornál, jobb oldalt az ic-progban.
és csak a WDT-nél legyen pipa a Fuses-nél
(#) Kicsa válasza Báddzsó hozzászólására (») Aug 17, 2006 /
 
Nagyon szépen köszönöm... a tápfesz egy pc tápból fog jönni,a ledet rákötöm,beégetem és kipróbálom h műxik-e a cucc...majd jelentkezem ha végeztem vele...
ui.:Az az IntOsc ha minden igaz akkor a frekvenciát állít v kikapcsol? Vagy vmi köze azért van az oszcihoz ugye?
(#) Báddzsó válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 17, 2006 /
 
IntRC I/O-ra gondoltam mikor IntOscot-írtam... Internal Oscillator rövidítése (belső oszci, így nem kell kvarc a pichez), de fejből irtam és csak utána néztem meg mi a neve Ic-Progban... Ha ezt nem erre állítod akkor kell neki valami ami rezeg kivülre pl: kvarc, rezonátor)
F628 belső frekijét (IntRC) nem állíthatod, gyárilag 4Mhz.
(#) Kicsa válasza Báddzsó hozzászólására (») Aug 17, 2006 /
 
IGEEEEEEN!!! SIKERÜLT!!!!!
először ugyan szívtam vele mert azt az oszcit elfelejtettem kapcsolni nomeg a pipák sem jól voltak ,és mérgelődtem h nem megy...aztán eszembejutott h hoppá....beállítottam ic-progot,úgy néz ki az is jó mostmár...aztán bekapcs,pipák elrendez beéget kipróbál és örül :d szal mostmár úgynézem h jó a pic, ajó az égető és jó az ic prog is. Szóval thx..most megpróbálom átírni az óra programot a pdf szerint,aztán ha felrakom,rátudnál nézni h jó-e?Nemtudom mikor leszek kész mert mplabbal gondoltam csinálni de arra még rá kell jönni h mi hol és hogyan megy mert még nem is láttam a progit szal majd ha készleszek akkor írok...és köszi szépen még1x!!!!
(#) Kicsa válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 17, 2006 /
 
megőrülök.. ez az mplab túl bonyi elsőre főleg h angol...Kónya féle pdf leírás megvan,de az 1.1re vonatkozik,más a menüó is és nem is olyan világos...szal szívok vele rendesen...namost én úgy látom ezt a helyzetet a leírás meg a próbálgatások után hogy : kell csinálni egy .asm file-t mondjuk jegyzettömbben (tök üres izé karakterek nélkül) és akkor az mplabban meg beállítjuk a pic típust és új projectet kezdünk és hozárendeljük az asm file-t.Namost nekem ez jött le,lehet h hülyeség,1-2 szóban el tudod nekem mondani h mi a menete?Kellene nekem az h elölről kezdeni egy progi írást meg a fordítás hogyan megy...szal egy hex file-t kéne visszaforgatni asm-re,ezt megnyitni mplabbal,átírni,hexre fordítani és beégetni (égetés már megy) meg hát eljutni úgy a programban h minden be van állítva és előttem az ablak amibe a karaktereket lehetne írni...lehet h sokat kérek de örülnék neki...
(#) vicsys válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 17, 2006 /
 
A hex-ekkel egyenlőre ne foglalkozz....
Először próbálj meg egy egyszerű progit megnézni, átírni. Aztán ha kész lefordítod hexre és égetheted...
A hexet visszafordítani asm-be nem valami jó dolog, mert eléggé értelmetlen dolgok jönnek vissza és kommentek is hiányozni fognak. Kezdj el egy meglévő felkommentezett forrásból elindulni.
(#) Kicsa válasza vicsys hozzászólására (») Aug 17, 2006 /
 
Igen,nekem is az lenne a tervem előszörre...
szal Báddzsó ledvillogtatóját akartam visszaforgatni aztán átrakni mondjuk másik lábra más villogási sebességgel aztán ha menne akkor több lábra másmilyen villogási sebességgel...és akkor még a végén egész jól is nézne ki Aztán ha az menne akkor utána próbálgatnám átírni az óraprogit a pdf szerint...csak az a baj h kicsit bonyolult nekem így és nemtudom hogy mplabbal hogy lhet boldogulni...szóval a főbb opciók hol vannak ilyesmi...mert én először ezt a hex -- >asm dolgot akartam csinálni...annyit jól gondolok hogy az asm file olyan mint a jegyzettömbnek a txt? tom h hülye hasonlat de az értelme h simán bele lehet nyúlni ugyan úgy,átírni szerkeszteni...és a hex meg 'speciális izé' amit már szerkeszteni nem lehet hanem csak a PICbe égetni?
Amúgy nincs vmi ilyen ledvillogtató szintű prog asmben amivel lehetne játszani?
(#) vicsys válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 17, 2006 /
 
Mondom:a hexet ne forgasd vissza...
Keress forrás fájlokat (.asm) és ezeket nézd át. Ha nagyon akarod hasonlítani vmihez, akkor inkább azt mondanám, hogy a hajdani batch fileokhoz hasonlít, ahol utasítások vannak egymás után sorban és ezeket soronként hajtja végre a kontroller. A hex file ugyanaz mint a forrás (asm) de le van fordítva egy olyan (gépi) kódra amit a kontroller közvetlenül megért, mert az angol kifejezések rövidítését (mint pl. a basicnél) nem érti és amúgy is hosszúak.
Nos itt 1 link nézegesd:
[link=http://home.sch.bme.hu/~slacee/elektronika.html]http://home.sch.bme.hu/~slacee/elektronika.html[/link]
(#) Kicsa válasza vicsys hozzászólására (») Aug 17, 2006 /
 
értem én..akkor viszont : Bádzzsó ! fel tudod rakni az asm file-ját a ledvillogtatónak? mert akkor azzal megpróbálnék játszadozni
vicsys : a linket nézegettem,de sokkal okosabb nem lettem szal az a gondom h programnyelvek sem okék számomra meg a picről konkrétan annyit tok h mikrovezérlő meg h van benne ram meg proci meg ilyesmi alap dolgokat...de sajnos ilyen utasítások mit jelentenek,mikor mit és miért azt...ilyeneket nemtok..azért majd nézegetek 1xű progikat és megpróbálok ilyen utasításértelmező vmit összszedni...de eddig is nagyon sokat segítettetek...köszi szépen mindenkinek...
(amúgy az pl rossz h a linken is f84re és f627re vannak írva a dolgok,még nem találkoztam olyan oldallal ahol ilyen 1xű dolgok letek volna fent és 628ra írták volna őket...)
(#) MaSTeRFoXX válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 17, 2006 /
 
Szia!
Adok egy mellékletet, amiben az MPLAB, és az IC-prog kezelése van részletesen leírva.
Az egyik haverom írta pár évvel ezelőtt. Nekem nagyon sokat segített amikor a PIC-elést tanultam
(#) MaSTeRFoXX válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 17, 2006 /
 
Sőt találtam 628-ra LED villogtató ASM-et

[link=http://www.oz1bxm.dk/PIC/628LED.htm]http://www.oz1bxm.dk/PIC/628LED.htm[/link]
(#) Báddzsó válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 17, 2006 /
 
ITT nézz körül!
(#) Kicsa válasza Báddzsó hozzászólására (») Aug 18, 2006 /
 
köszi mindenkinek a segítséget de most ott tartok h felrobbanok mérgemben
Nagyba égetem a MaSTeRFoXX áltl linkelt ledblinket és kész..kipróba,tök jó me műxik...aztán szépen fogom,vissza égetőbe a pic,kicsit módosítva újra próbálom és hiba...1ik progi sem égeti mostmár bele és a winpic hardver decetnél azt írja h unknow nemtommiért pedig fél perccel ezelőtt még jó volt mostmeg a hardvert nem ismeri fel 1ik progi sem.Mi lehet a hiba? volt windóws restart is de nem segített..lehúztam a sorosporti csatit meg vissza,az sem volt jó...
(#) Báddzsó válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 18, 2006 /
 
vagy pic vagy a progizó halt meg, én nekem meghalt a progizóm és elcseszett 3 picemet.... én hülye..
-nemjó a pic , nem látja a picpgm
- másik pic, nahát ez sem jó?? , hűha lehet hogy a progizó
nemjó. akkor progizó szét, látom elkók fordítva. ..(működött előtte)
-új elkók jól bele, új pic bele:yes: , xar,
égető teljes alkatrész csere, régi picek bele: xar, :idiota:
új pic jó......:zavart2:
szorry a sok izéért..., de ez most nagyon kikivánkozott belőlem...:vigyor3:
Kicsa nézd meg, hogy picpgm látja e a progizót mikor nics és mikor van benne pic....
(#) Kicsa válasza Báddzsó hozzászólására (») Aug 18, 2006 /
 
nevetséges..1xjó 1x nem...
winpic is..ugye ott ellenőriz mielőtt ír..egyszer unknown máskor meg látja h pic16f628...ic prog is néha megcsinálja néha nem
(#) Báddzsó válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 18, 2006 /
 
milyen alaplapod van?? nekem abit és miközben szólt a zene nem mőködött rendesen a sorosport!!!! le kellett tiltanom a bemenetet meg néhány dolgot.... picpgm mit szól hozzá??? picpgm
kábel jó? nincs megtörve? valami zárlatocska?
(#) Kicsa válasza Báddzsó hozzászólására (») Aug 18, 2006 /
 
Hát ez 'vicces'... Mostmár 1általán nem akar működni...a picpmg meg azt írja h no pic connected és a jdm progzót sem ismeri fel Nade nembaj...majd hnap hátha jó lesz...Az alaplapom Foxcon,többet nem nagyon tudok róla,de ha fontos akkor megnézem everestben majd...amúgy van rajta integrált hang meg video meg hálókártya is de ezeket nem használom...hát délután én hallgattam zenét...most nem de hol jó hol nem
hát a kábelhez jóformán nem nyúltam hozzá.. ugyanez az égetővel.szal nemtudom h magától kialakulhat-e zárlat...
(#) Kicsa válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 19, 2006 /
 
nah megnit én...átírtam a ledblink asmjét úgy hogy a port az 1es láb legyen (A2) Namost lefordítottam,beégettem...az volt a tervem hogy az óra 1 szegmensét strobiszerűen villogtassam vele...megvan a meghajtó rész is,gondoltam h átírom a progit és menni fog.namost picet beraktam a céláramkörbe,bekapcs és semmi.kerestem hiba okát...pic kap 5 V-t,tápot meg mindent amit kell...megnéztem az 1es lábot..hát megvan a jel rendesen,egy kis leddel villog ahogy kell.megyek tovább és kiderült hogy a tranzisztor bázisánál 1 ellenállás ugye sorba van kötve..az ellenállás pic felöli részén még mindig ok (tehát nem aközte lévő nyák sz@r....)és az ellenállás másik felén meg már semmi jel sincs...lehet h az ellenállás túl nagy? mert szerintem nem éri el a feszültség a bázis nyitófeszét így nem tud kinyiti a tranyó ami kapcsolná a ledeket...az ellenállást kéne csökkentenem? ha igen akkor kb megkorára h ne nyírjam ki a tranyót?
(#) Tomi20 válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 19, 2006 /
 
Heló

Mérd meg a pic lába, és a tranzisztor bázisa közti ellenállást! (ha jó az érték, akkor a vezetősáv szakadása ki van zárva) Mekkora a bázis előtt az ellenállás?
(#) Kicsa válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 19, 2006 /
 
4.6 kOhm az ellenállás és a mérés is ennyit mutat,ergo szakadás nincs csak sztem túl nagy oda az ellenállás...amúgy elvileg 4.7 Kohmos db de 4.6ot mutat a műszer...
(#) Tomi20 válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 19, 2006 /
 
elvileg mennie kellene pedig. A Propellerclock kapcsolási rajzban 10K ohmos ellenállások vannak a pic lábai, és a tranzisztorok bázisai között. Vedd ki a foglalatból a pic-et, és adj 5V-ot az ellenálláson keresztül a tranzisztor bázisára, és akkor világítania kell a lednek. Ha nem világít, akkor a tranzisztor lehet a rossz.
(#) Kicsa válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 19, 2006 /
 
az elektronika ilyenkor olyan 'szép'...nem műxik...de nembaj..fogtam vadiúj tranyót... 'légszerelve' : bázisára 4.7 kohmon kerestül rámegy az 5 V...collektorra megy 180 ohm és a ledek,emiterre a föld..bekapcs..semmi...és most jön a LOL rész...ha leforrasztom a testet...szal bázison 4.7 kohmal 5 volt van,a kimenetem (kollektor) meg a ledek akkor nagyon halványan pislákolnak...szal nemtom..ahogy hozzáérintem a földet a 3. lábhoz,egyből meg se nyikkan...ilyenkor mi van? vadi új a tranyó....
Ja és tranyóvizsgálóban multiméter sípol folyamatosan..az jó v rossz? a novi újnál is meg amit próbálgattam annál is...
(#) Tomi20 válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 19, 2006 /
 
Milyen típusú a tranzisztor?
(#) Báddzsó válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 19, 2006 /
 
nem lehet, hogy véletlenül a tranyó pnp és nem npn???
tranyóhoz keress adatlapot és nézd meg hoyg npn-e, melyik lába mi, mert az is lehet rosszul kötöd be...
(#) Kicsa válasza Báddzsó hozzászólására (») Aug 19, 2006 /
 
BC182B....elvileg jól kötöttem be,több adatlapban is ugyan az a c-b-e jelölés ugyanolyan sorrendben...ugyanúgy jól kötöttem be...és lap szerint npn
de azt kéne tudni h ha sípol a multiméter akkor jó v rossze a tranyó...
namost a tokon van még 1 szám : 544.Mind 1 sorozatból van,1xre rendeltem őket így mind1iken ez a szám van...de van 4 db szintén bc182 b-s tranyóm,125ös számmal...ezek mit jelenteken?
(#) vicsys válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 20, 2006 /
 
Csatoltam 1 képet..próbáld ki.

ledes.gif
    
(#) Kicsa válasza vicsys hozzászólására (») Aug 20, 2006 /
 
vicsys köszi szépen h lerajzoltad....
nemértem...így összerakva működik ahogy kell...
ilyenkor most mivan? (4.5 v helyett 5 voltos pc tápot használtam)
(#) Kicsa válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 20, 2006 /
 
Nah megint én...nemtudom h mi történt de mostmár jó
Lényeg h műxik...szal most megpróblom átírni a progit hogy mondjuk h lábán ugyan úgy jöjjön ki a 'strobis jel' Azt megtudom úgy hogy azt a néhány sort az elején a progiban ctrlc vel alá bevágom és megváltoztatom a portot? szóval egymás után fűzni őket?
(#) Kicsa válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 20, 2006 /
 
Bocsi a sok HSZ-ért csak 1 idő után nemtom már szerekszteni... Szal működik úgy ahogy gondoltam.....mondjuk van 1 kis bibi amire most jötem rá,ugye az eredeti óra úgy van h a ledeknek az egyik vége sorba van fűzve és a panelra csak 1 kábel megy át,a másik pólus meg 1enként..namost én a nyáklemezen a pozitívot fűztem sorba,a valóságban a ledeknél meg a negatívot szal szívás,nemtom mit csináljak most de legalább a tranyók működnek
(#) Kicsa válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 20, 2006 /
 
nah a rosszul kötögetést megoldottam,átforrasztottam az összes ledet és már jó is...közben viszont támadt 1 5letem : a 4 kis led helyett ami lent van...szóval az megoldható lenne hogy ugye a picnél 4 láb azt a 4 ledet kapcsolja ellenálláson keresztül..szóval a led helyére tranzisztort bekötni (mondjuk a bc182b-t ) és hogy amikor az első led gyulladna ki akkor a tranyóval kapcsolni 4 ledet.amikor a második gyulladna ki akkor azzal 8 ledet,amikor a 3. akkor 12 ledet és a 4.ikkel pedig 16 ledet.Namost ezt úgy gondoltam hogy összesen lenne 16 db ledem és akkor az első lednél a tranyóra rákötök 4 ledet...a második tranyónál rákötöm az előző négy ledet+újabb 4et..a 3. tranyóra rákötöm az előző 8 ledet+ még 4et.... és az utolsó tranyóra meg az összes ledet? 3 mm-s zöld ledektről van szó,sima fényű csak nemtudom h hogyan lehetne megoldani mert szerintem a 16 led már sok a bc182nek...remélem érthető voltam...és tudtok ebbben segíteni...
Következő: »»   3 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem