Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   21 / 211
(#) janocsi válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
Szia Zolee1209!
Köszi az instrukciókat, remélem tudom alkalmazni. Szia.
(#) elektromos hozzászólása Feb 12, 2009 /
 
Sziasztok!
Szeretném ezt sprintlayout nevü progit előlap készítésre is használni. Nincs valakinek potméter, és más dolgokhoz makrója? Nagyon megköszönném.
(#) vicsys válasza elektromos hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Szerintem hamarább végzel, ha megrajzolgatod magadnak. Miért nem használod a front designert?
(#) elektromos válasza vicsys hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Használtam én anno a front designert, de az nem volt hivatalos, a sprintlayoutot megvettem és csak könnyíteni szeretném a munkámat, ha lenne valakinek makrója a sprintlayouthoz, főleg 270 fokos potira, az lenne a legjobb. A sok fokbeosztással van a bajom, mert annyira még nem megy a layout használata.
(#) niedziela válasza elektromos hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Idézet:
„. A sok fokbeosztással van a bajom, mert annyira még nem megy a layout használata.”


Mondjuk ez talán a legegyszerűbb dolog..
húzol egy vonalat függőlegesen, aztán a forgatásnál megadsz egy tetszőleges fokot 1- 360 között.

A vonalat oda forgatod ahova akarod, akár fokonként is tehetsz egy jelet.

Több kreativitást !
(#) Zoli_bácsi válasza elektromos hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Nem igazán Sprint Layout, de előlap tervezésre a Corel Draw X3-at ajánlom. Nagyon precíz és szép előlapokat lehet vele tervezni. Nem kimondottan előlap tervező szoftver, inkább reklám grafikai szoftver, de előlap tervezésre is kiváló.
(#) elektromos hozzászólása Feb 16, 2009 /
 
köszi a segítségeteket
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Szia!
Szerintem te még nem forgattál ezzel a programmal.
Az igaz hogy megadhatod a szöget, de a forgatás középpontját már nem!! tehát a vonalat az ő képzeletbeli középpontaj körül fogja forgani, ami minden, csak nem a legjobb megoldás. Utána lehet toligálni ide-oda, de macerás a dolog.

Azért a feladat megoldható, de én is más programot javasolnék. A Corel is jó lehet, de még annál is jobb az AutoCAD.

Ha mégis az SL-t erőlteted, akkor a Footprint-Wizard opciót használd (lásd a leírásomat esetleg, az segít elkezdeni). Annak van körfelosztó funkciója, de azért ehhez is kell kreativitás bőven.
Az AutoCAD egy műszaki rajz készítő program (többek között), ezért ideális a feladathoz. Szerintem síkban mindent tud, amit csak el tudsz képzelni.

Alkotó
(#) vicsys válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Aranyosak vagytok (de legalább segítőkészek!)
Corel meg AutoCad... Na mer' tök egyszerű használni őket egy kezdőnek, meg olcsó is mindkettő...
(#) Alkotó válasza vicsys hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Igazad van. Ez két nehezen használható program, amik ráadásul egy speciális gondolatmenetet is megkívánnak.
Viszont ideálisak a feladatra. (főleg az AutoCAd, a Corel másra van kitalálva)

Tényleg butaság volt említeni őket, elnézést mindenkitől.

Marad az SL, és szerintem a Footprint-Wizard menüpont. Ezzel, meg egy kis leleménnyel megoldható a feladat.

Már nem emlékszem név szerint ki akarta beosztani a kört a potméterhez, de neki ajánlom a következőt

Szóval a konkrét megoldás (kép mellékelve). Nem sokat töprengtem rajta, csak rögtönöztem egy megoldást, de biztosan lehet még finomítani rajta.
1. Footprint Wizard
2. SMD forrszigetet választasz, aminek beállítod a méretét tetszőlegesen. Persze nagyon karcsút célszerű beállítani, hogy vonalszerű legyen.
3. tetszőleges részre oszthatjuk, a tetszőleges átmérőjű kört. Mindkettő megadható az ablakban.
4. szétlakatoljuk, és a nem kívánt vonalakat töröljük, mert ugye csak 270°-ot akartunk.
5. örülünk annak, hogy milyen jó lett.
6. esetleg lehet számozni is, stb.

Alkotó
(#) DJ Szabcsa válasza vicsys hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Miért nem jó erre a célra a jó öreg Front Designer? Az pont erre a célra van kitalálva, és google-ben simán megtalálható.
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Idézet:
„Szerintem te még nem forgattál ezzel a programmal.”


Két dolog lehet, vagy tényleg nem forgattam, vagy nem értettem a kérdést.

Szerintem egyik sem

forg.avi
    
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Megnéztem a videót. Nem értem hogy kapcsolódik ide. Épp azt bizonyítja (amit én is mondtam), hogy a középpontja körül forgat. Így gyakorlatilag nem jó a feladat megoldásához.
Esetleg nézted amit én ajánlottam, az nekem tetszik!

Biztos nagyképűség, de én elég jól ismerem az SL-t. Ezért is merészeltem (tanulatlanul, autodidakta létem ellenére is), egy magyar nyelvű leírást készíteni hozzá. Abba azért érdemes belekukkantani, ha másért nem legalább azért, hogy legyen mit kritizálni.


Alkotó
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Lehet elvesztettem a fonalat.
Eredetileg nem egy poti fokbeosztásáról volt szó ?
Poti nem a tengelye körül forog ?

Részletesen mond el, hogy miért nem jó ez a fokbeosztás mert úgy néz ki kuka vagyok.
(#) emmzolee válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Én is ki próbáltam a Pad varázslóval.

Én persze nem akarok ilyet csinálni, csak érdekelt, hogy megy-e. A gáz az, ha be állítok 15 osztást, hogy ha ki törlöm a nem kellő 90fokból az smd padokat, akkor pont 11 beosztás legyen. Mert ugye 0-10 ig akarok mondjuk feliratozni.

Szóval akkor a potim feliratozása el csúszik 5-10 fokot az egyik irányba. Forgatással nálam a 45 fok amit enged. Ez meg ugye sok.

Nem akarom mondom meg valósítani ezzel a dolgot, de csak érdekességképpen érdekel, hogy meg lehet-e oldani.

Mindjárt rakok egy képet.
(#) Alkotó válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Remek, pont így képzeltem én is.
A forgatás alapmértékét be lehet állítani. Akár fokonként is. A piros forgatást kiváltó ikon meletti nyilacskával. Van ott pár fix érték, az alsó meg tetszőleges.

Gratulálok, én is így csinálnám.
Akotó
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Tényleg úgy néz ki.....
Sajnálom ha nem érted.
Alkotó
(#) emmzolee válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
ÓÓ rájötem

Nem a fölső menüből kell ki választani a forgatást, hanem a menüsorból, és ott akár fokonként is forgathatok.

bocsesz

névtelen.JPG
    
(#) emmzolee válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
igen amire meg szültem addigra te is beírtad.

Kössz
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Az döbbenet ha valaki a egy kör átmérőjére húzott vonalat a kör középpontjában forgatva nem tud egy kört fokonként beosztani, azaz nem tudja elképzelni.



(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Mintha különböző dolgokról beszélnénk.
A lényeg, hogy van akinek tetszik az ötletem, és van aki másképp csinálná. Így kerek a világ.

A te forgatásod az forgatás, de mi köze a poti-skálához? Egyébként nem elég forgatni, előtte másolni is kellene. (nehogy válaszolj, csak költői kérdés volt!)

Alkotó
(#) emmzolee hozzászólása Feb 17, 2009 /
 
Na!

Ne haszontalankodjatok itt
(#) Alkotó válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Igenis, megpróbálunk "hasznoskodni".
(#) gulyi88 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
könnyen megoldható hogy egy középpontba mutassanak a vonalak.
Leteszel egy forrszemet a skála közepére, berajzolod az egyik vonalat a skálán , kijelölöd összezárod (vonal + forrszem)!
Lemásolod az összezárt cuccot, elforgatod és shiftet használva a forrszemeket egymásra illeszted (kis négyszöggel jelzi, hogy fedésbe teszi a forrszemeket)... másol-forgat-illeszt...

a shift nyomvatartása illesztésre máshol is használható,(pl engem idegesít, ha a vezetősáv nem a forrszem közepébe tart/végződik..)(a nagy raszter esetén, nem mindig talál shifttel fedéspontot)

ennyi
(#) gulyi88 válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
illusztrálom is

ja igen kisujj+mutatóujj+egér dolgozik ezerrel :
ctrl+D -> ctrl+R -> shift+egér -> ctrl+D -> ctrl+R -> shift+egér... (3 kombináció mégis nehéz gyorsan csinálni)
(bal ctrl meg bal shift)

skála.PNG
    
(#) Alkotó válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Tökéletes, ugyan kicsit fárasztóbb mint a pad- varázslóval, de az eredmény hibátlan.

Szégyenlem, de én ezt a siftes dolgot nem is tudtam eddig. Most kipróbáltam, és valóban működik. Azt még nem látom, hol fogom hasznát venni, de mint lehetőség megjegyeztem magamnak.

A legujabb verzióban jól megy, a régebbiben meg elég zavaros, egyszer működik, egyszer nem. Majd még körbejárom a funkciót.

Alkotó
(#) niedziela válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Vagy húsz Hsz-el ezelőtt ennek az alapjait vázoltam ami nem tetszett Alkotó úrnak.

Úgy látszik az a nem mindegy ki mondja

(Nem kell válaszolni, költői volt)
(#) gulyi88 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
a shiftes dolgot énis csak véletlen vettem észre, mikor összegabajodtak az ujjaim de király funkció
minden vezetősáv bekötéskor használom már, reflexből.

pl: ha van egy tokozásod, aminek nem raszteren vannak a lábai, akkor shifttel kapásból bekötheted a forrszem közepébe a vezetősávot (nem kell a legkisebb raszteren dolgoni, így az alkatrészek sem csúszkálbnak szét egymáshoz képest, mert azt is útálom..).
(nekem az SMD tokom 2szer olyan hosszú mint széles (a kerete ennyi) így simán pakolhatom egymáshoz/mellé/alá, mint kőműves a téglát, shift ... ráugrik és kész, a helyén is van, persze figyelni kell hogy melyiket forrasztom fel elöbb... )

Néha nekemse megy pl mikor alapból raszteren van egy forrszem, és belekötök egy vezetősávot, ilyenkor nem teszi ki a négyszöget (de nem is kell mer ugye raszteren van..).
Aztán, ha a raszterpontoktól nagyon távol van a forrszem, akkor nem akaraja megtalálni --> 1-2 vel kisebb raszterren megtalálja...

shift01.PNG
    
(#) Alkotó válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
értem a gondolatmeneted, van benne ráció. ott látok egy kis huncutságot, ha valami miatt esetleg utólag kell cserélni az adott alkatrészt. Ami úgye be van zárva. De ez SMD vonalon, egyébként is elég macerás.
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Haj-jaj. Ez aztán a fura párhuzam.

Én csak azt a parányi (már-már elhanyagolhatóan jelentéktelen) különbséget látom a két módszer között, hogy a tiéd nem jó, ez a másik meg jó.

De, ÉS EZ NAGYON FONTOS!, nekem egyáltalán nem tisztem ítélkezni. Elmondom a véleményem, de ez csak egyetlen vélemény. Akinek más az álláspontja, az szintén elmondhatja.
Én sem téged, sem a másik megszólalót nem ismerem. Az itteni fantázianevek nem jelentenek semmit számomra, nem társul melléjük egy arc, és egy jellem. A memóriám meg olyan pocsék, hogy ha holnap rámkérdezel, már arra sem emlékszem, hogy egyáltalán beszéltünk valaha.

Az "urazás" tetszik, de nem érdemlem meg. Van pár hibám, de úr az nincs köztük.
Alkotó
Következő: »»   21 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem