Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   22 / 211
(#) gulyi88 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
igaz, ha cserés az alkatrész, akkor nehezebb a csere ha olyan helyen van, de ennyit én simán feláldozok az oltáron, azért hogy egyszerűbben jobb, kisebb nyákot tervezhessek, persze csak akkor pakolom egymásra így az alkatrészeket, ha az indokolt..

"A memóriám meg olyan pocsék, hogy ha holnap rámkérdezel, már arra sem emlékszem, hogy egyáltalán beszéltünk valaha." nem vagy egyedül, ketten már biztosan vagyunk...
(#) Moderátor hozzászólása Alkotó hozzászólására (») Feb 18, 2009
 
Srácok! Ez a fórum nem arról szól, ki a nagyobb penge, nem kellene ezn vitatkozni. Lényeg, hogy mind a ketten (legalábbis megpróbáltatok) segíteni, ami dicséretes. A vita viszont nem az.
(#) mazso1988 hozzászólása Feb 20, 2009 /
 
Sziasztok
tudom nem illendő ilyen kérdést feltenni de esetleg nem tudna valaki a sprint layouthoz alkatrész makrót adni volt nekem is csak a multkor egy virus a gépen mindent elvitt köztök az alkatrészmakróimat is.
esetleg ha valaki a sajátját megosztaná velem nagyon megköszönném.
segjtségeteket előre is köszönöm
Üdv
(#) DJ Szabcsa válasza mazso1988 hozzászólására (») Feb 20, 2009 /
 
Parancsolj...

MAKROS.ZIP
    
(#) mazso1988 válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Köszönöm
(#) mikulamotor hozzászólása Feb 23, 2009 /
 
Sziasztok! Olyan segítséget kérnék,hogy rajzoltatni kellene egy egyszerű nyákrajzot és egy beültetésit rajzot programmal, sematikus rajz kész van és az értékek is adottak. Ha ezt valaki megtenné megköszönném nekem még nem megy. Üdv Laci
(#) niedziela válasza mikulamotor hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Ha nem próbálod meg nem is fog menni soha.
Az lenne a jó, ha nekilátnál, próbálkoznál, aztán segítünk megoldani. De helyetted megcsinálni / megcsináltatni csak kényelmes, de nem tanulságos feladat.
(#) mikulamotor válasza niedziela hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Leszedtem a net-ről a , Sprint Layout, EAGLE,Tinát, tervezőket vagy angol vagy kódot kér, ez meg sürgős lenne annyi időm meg nincs ezzel,hogy addig megtanuljam de rajta vagyok. Előre is köszi
(#) icserny válasza mikulamotor hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Idézet:
„annyi időm meg nincs”

Hidd el, másnak sincs több. Arra meg főleg nincs, hogy helyetted dolgozzon...
(#) icserny válasza mikulamotor hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Idézet:
„Sprint Layout, EAGLE,Tinát”

Kezdőként talán egyszerűbbel is kezdhetnéd, pl. a FreePCB-vel. Az Eagle macerásabb...
(#) mikulamotor hozzászólása Feb 23, 2009 /
 
Köszi a segítséget,utána nézzek legalább van kiindulási pont egyszerűbbre,csak hétvégére meg kell oldanom ezt a dolgot. Ennyi lenne az egész.
(#) gulyi88 válasza mikulamotor hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Neviccelj ehez még program sem kell!
Anankidején ennek a gyújtásnak a nyújtott töltésidős változatát (RTÉK92) még papíron terveztem/átpontoztam a nyákra, és filcel rajzoltam!
(#) icserny válasza mikulamotor hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Majd menetközben rá fogsz jönni, hogy a kapcsolási rajz szükséges de nem elégséges mennyiségű információ a nyomtatott áramkör megtervezéséhez, hiszen azt csak te tudod, hogy mekkora legyen a panel, milyen technológiával gyártod majd, hogy legyenek a kivezetések, mekkorák az alkatrészed, lesz-e rajtuk hűtőborda és egyebek. Ha ezeket tisztázod a magad számára, akkor a munka nagyobbik felével már végeztél is.
(#) niedziela válasza mikulamotor hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Már biztos foglalkoztál vele és közel jutottál a célhoz, igy kis segítség csatolva

feladat.pdf
    
(#) mikulamotor válasza niedziela hozzászólására (») Feb 23, 2009 /
 
Szia! Köszi a segítséget üzemel,csak keresztbe kasba van kötözve nekem és valami kinézetett akarok adni neki.
Tetszik a kivitelezésed! Üdv Laci
(#) Mickey5 válasza mikulamotor hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
Idézet:
„Tetszik a kivitelezésed!”

Nekem is! Tényleg szép! De az R4 sajnos 5W-os, így nem fog elférni ezen a panelen. (Remélem, nem baj, hogy szóltam.)
(#) Mickey5 válasza niedziela hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
Örülök, hogy nem csak nekem jutott eszembe "alkotni" valamit. Én így képzeltem. Csak halkan jegyzem meg, hogy én ezért valóban nem gyártanék nyákot, inkább egy univerzális panelen forrasztanám össze. Azt is lehet szépen csinálni.
(#) niedziela válasza Mickey5 hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
R4 5W javítva

fel.jpg
    
(#) Mickey5 válasza niedziela hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Mikulamotor fórumtárs mostmár válogathat is.
(#) mikulamotor válasza Mickey5 hozzászólására (») Feb 26, 2009 /
 
Köszönöm szépen a segítséget nyújtó emberek jóindulatát. Üdv Laci
(#) Horlai hozzászólása Márc 7, 2009 /
 
Szervusztok!

Ezer helyről próbáltam letölteni a Sprint Layout 5.0-t, nem a demót, sikertelenül ...
Nem tudna valaki egy használható linket küldeni?
Előre is köszi...
(#) Hari1231 válasza niedziela hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Na ez nekem is tetszik! Szép!!! (Mivel rajzoltad?!)
Én nagyon régen nem csináltam már nyákot! ( kb. '87-ben !) Viszon akkoriban még nem igen voltak ilyen klasz progik. Mostanában megint kedvem - meg szükségem - lenne egy - két elektronikát össze rakni.
Kérnék egy kis segítséget. ....én is keresgéltem a neten tervező progikat . ...hasonló eredménnyel mint Horlai kolega.
(#) niedziela válasza Hari1231 hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Idézet:
„Na ez nekem is tetszik! Szép!!! (Mivel rajzoltad?!)”


Mivel a Sprint Layout topikban van akkor.......

(#) bence192 hozzászólása Márc 10, 2009 /
 
sziasztok

nem tudom foglalkoztatok e már vele én azt vettem észre hogy a magyar verzióban nem érhető el opciók menüpont van valamiféle megoldás erre?
(#) niedziela válasza bence192 hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Igen !

A német/angol layout50.exe-t indítod és ott beállítasz mindent az opciókban, vagy szövegszerkesztővel nyitod meg a layout50.ini fájlt és kézzel beírod amit kell.
(#) matyko_78 hozzászólása Márc 18, 2009 /
 

Mi az oka annak, hogy a magyar sprint layout nak a beállítási részét nem engedi ? Azzal nem lesz gondom, ha a magyar makrót átrakom az angolba ? (működési gond) nem lesz vele ? Ki tudja még mi nem megy a magyar változatban..

(#) niedziela válasza matyko_78 hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Minden működik benne, kivétel a beállítás rész.
Ezt ahogy már írtam az angol verzióban beállítasz mindent amit akarsz, színeket, könyvtárat...stb aztán indítod a magyar verziót és minden működik normálisan.
(#) matyko_78 válasza niedziela hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 

Ne haragudj, de nem egészen értem amit írsz "Ezt ahogy már írtam az angol verzióban beállítasz mindent amit akarsz, színeket, könyvtárat...stb aztán indítod a magyar verziót és minden működik normálisan." lehet hülye vagyok, de nem esik le
(#) niedziela válasza matyko_78 hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Akkor újra

Magyar verzióban nem lehet a beállításokat megnyitni.

Hogyan lehet mégis a kívánt változtatásokat elvégezni.

A sprache.ini-ben a sprache értékét írd át 0-ról 1-re vagy 2-re (angolt vagy német nyelvet szeretnél)

1.Indítsd el a Layout50.exe -t ami eredetileg a programhoz tartozik.

2. Lépj be a beállításokba és a tetszőleges módosításokat hajtsd végre

3. Ezután már használhatod a magyar Layout50.exe -t
mert a beállítások erre is érvényesek.

segítség gyanánt néhány kép

(#) niedziela válasza niedziela hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Még kettő, hogy teljes legyen a beállítás menü értelmezhetősége

Remélhetőleg most leesik
Következő: »»   22 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem