Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fluoreszcens kijelzők (VFD) használata
 
Témaindító: eSDi, idő: Márc 23, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 51
(#) wik hozzászólása Máj 15, 2008 /
 
Sziasztok!

Segítséget kérnék a kollégáktól!!!

A problémám a következő: van egy DVD-ből kiszuperált VFD kijelzőm, melynek a nyákján rajta van egy vezérlő IC: PT6312BL. Használt a barátunkat (gugli) és találtam is adatlapot, melyben nem volt szinte semmi, csak annyi, hogy ez az IC funcionálisan kompatibilis egy másikkal: UPD16311; melyhez szintén találtam adatlapot: http://pdf.dzsc.com/D16/D16311GC.pdf
Ez már teljes, benne vannak a parancsok stb...
A problémám az hogy szeretném ha világosabban "világítana" a VFD. hogy érem ezt el? Fűtő fesz: 1,73V egyen, van egy VDD lába az ICnek ide megy 5V, Vss 0V, VEE ide megy -12V (ez gondolom a lehúzásra); ennyi....
PLS HELP!!! :bummafejbe:
(#) Frankye válasza wik hozzászólására (») Máj 15, 2008 /
 
Igen, a fűtő feszültséget kell növelned, de NAGYON FINOMAN, ÓVATOSAN! (Csak addig növeld, hogy nehogy túl sok legyen, mert elszáll.)

Legalábbis szerintem.
(#) szilva válasza wik hozzászólására (») Máj 15, 2008 /
 
Hát ez az IC elég érdekes megoldást használ ezzel a negatív feszültségével...

A fűtőszál áramát óvatosan szabad növelni, de csak addig, amíg sötétben el nem kezd látszani a vörös izzás. Inkább épp az izzáshatár alatt maradjon!

A másik, hogy a -12V nem túl sok, olyan -25V környékére le lehetne menni, az adatlap szerinti üzemi maximum a Vdd értékétől 35V-tal lejjebb van, azaz 5V Vdd-nél -30V. A Vdd-Vee fogja adni a rács- és anódfeszültséget a kijelzőnek, ez minél nagyobb, annál fényesebb lesz a kijelzés (azt hiszem, a rácsokkal és az anódokkal is szokás sorbakötni áramkorlátozó ellenállásokat).

Viszont szerintem a vezérlés mikéntjéből az adódik, hogy a fűtőfeszültségnek a Vee környékén kellene lennie, mivel a fűtőszál egyben a katód is. Azaz egy földfüggetlen fűtést kellene a csőnek adni, és a fűtőszál egyik végét összekötni a Vee ponttal. Ez ugyan elég macerás, de csak így lesz meg a 25-30V gyorsítás a katód és az anód között, ha a fűtés a GND potenciálján van, akkor csak a Vdd-GND, azaz 5V kerül a katód-anód közé (az meg tényleg nagyon halvány lesz).

Eddigi tapasztalataim és ismereteim alapján én legalábbis ezt gondolom a dologról.

Szóval első próbának én a fűtést táplálnám meg egy külön tápról (pl. dugasztáp soros ellenállással) úgy, hogy a fűtőszál egyik végét a Vee-vel összekötném. Ha ez eredményes, akkor meg lehet még próbálni, hogy mennyit befolyásol, ha a -12V helyett pl. -24V-ot kap.
(#) Moderátor hozzászólása wik hozzászólására (») Máj 15, 2008
 
Nem érzem fontosságát a 20-as bold betűméretnek, hogy segítség. Kivettem a hozzászólásodból.
(#) wik válasza szilva hozzászólására (») Máj 15, 2008 /
 
Köszönöm szépen a gyors válaszokat!
Kiprobálom, azokat, amelyekre van lehetőségem, és majd megosztom az eredményt!
(#) husi6669 hozzászólása Feb 26, 2009 /
 
Sziasztok segítségeteket kérném abban hogy van ez a kijelzőm és soros nyomtató portra szeretném felkötni (lpt portra)tudna valaki küldeni egy kapcsolási rajzot hogy melyik láb hova mennyen?előre is köszönöm
(#) husi6669 hozzászólása Feb 26, 2009 /
 
upsz adatokat elfelejtettem a sorozat száma CU406SCPB-S és az ise electronics készítette
(#) Medve válasza husi6669 hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Hello, a vezérlő chip tipusa kellene, az adatlapján keresd meg a "fontosabb" lábakat és egy óvatos szakadásvizsgálóval keresd meg hogy melyik csatlakozólábra vezették ki.
(#) husi6669 válasza Medve hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Hello a vezérlő csip sorozatszáma: 80c42g azt hiszem de inkább leírom még mi van még rajta:
NEC japan
80C42G 514
9409MX200
(#) Medve válasza husi6669 hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Ez egy mikrokontroller...bármi lehet benne
(#) husi6669 válasza Medve hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Akkor a kijelzőm be röffentése eséjtelen?
(#) Medve válasza husi6669 hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Nekem esélytelen volna, ha a prociból kellene kiindulnom. Próbálj meg a panelhez találni leírást...
(#) Sanyi74 hozzászólása Feb 28, 2009 /
 
Sziasztok
Van Sanyo VHR -4100EE videómagnóm.
Az vele a gondom, hogy a VFD-je nagyon halványan világít.
A VFD Futaba 1AC4T40A00400, a vzérlő ic 839101 M50957-125SP.
Meglehet valahogy javítani?
Kösszi
(#) mex válasza Sanyi74 hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
A katódon levő emittáló rétegnek véges az élettartama,ugyanúgy mint az elektroncsöveknél. Felfűtéssel lehetne javitani a helyzeten,de csak ideig-óráig,utána kuka. Megoldás csak a kijelzőcsere.
(#) Sanyi74 válasza mex hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Kösszi a gyors választ.
Üdv.
(#) bodgabo hozzászólása Márc 1, 2009 /
 
Sziasztok!Van egy Futaba M402SD06F típusú VFR-m (a meghajtó panellal egyben van), amit szeretnék beüzemelni és sajnos semmi infót nem találok róla. Hozzá hasonló típusokról olyasmit olvastam, hogy az LCD kijelzőkkel azonos kommunikációt alkalmaz, csakhogy ennek 34 tüskés adatcsatlakozója van, aminek nem ismerem a kiosztását
A Google csupán egy lengyel fórumot talált, ott vannak róla fényképek, de sajnos egy kukkot sem tudok lengyelül...
A vezérlő panelon lévő IC-k:
C1163 (OKI gyártmány, ebből 2db van rajta)
TD62C950RF (Toshiba)
5PO (Futaba)
(#) snakesix hozzászólása Márc 3, 2009 /
 
Üdv Klubtagok!

Volt itthon elfekvöben egy Akai erösitöböl kiszuperált VFD kivez.jelzőm. Összedobtam hozzá egy kis áramkört,és szépen müködik.
Egyenlőre 15 voltos adapterről járatom,de valami dobozba kéne tennem,vagy egy erősitőbe beleépíteni.
Meghajtás 15 voltról megy,erröl osztottam le a fütöfeszt,kb 2.3 voltra.
nekem tetszik.
pár kép:
(#) drwest hozzászólása Márc 5, 2009 /
 
Üdv!

Erősen kezdőként kérnék egy kis segítséget, egy lomtalanításnál gyűjtöttem ezt a darabot, valószínűleg egy pénztárgép belseje lehet. Ismerős ez a vfd valakinek? A vezérlő résszel együtt érdemes vajon kiszedni, vagy csak a csövet?
(#) gtk válasza drwest hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Mindenkeppen a vezerlessel egyutt.
A Nec IC adatlapjat ha megnezed, szerintem ki is derul hogy hogyan lehet kijelezni.
(#) drwest válasza gtk hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Ok, köszi, utánnanézek!
(#) drwest hozzászólása Márc 6, 2009 /
 
Viszont mindjárt segítséget is kérnék, itt próbáltam megtalálni:
www.datasheetcatalog.com
de nincs UPD26IC a NEC gyártmányai között.

Gondolom ez az azonosítója.
(#) gtk válasza drwest hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Lehet hogy UPD261C. Bar igy sem talaltam hozza adatlapot eddig. Ha nem talalsz adatlapot, itt a topicban olvashatsz hasonlo VFDkrol, es azok meghajtasarol.
(#) didyman válasza snakesix hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Az ellenállás helyett számolj ki a fűtéshez egy szükséges reaktanciát adó kondit és azzal kösd sorba, olyan rossz ilyen gradiens fénnyel látni.
(#) snakesix válasza didyman hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
igazad van,a skála vége halványabb.
az eredeti kapcsolásban 13.5 voltról üzemel,120 ohmos 1W ellenállással sorban.
Ez még erösen kezdö(levegöben összeforrasztott ellenállások) kapcsolás.a végeredmény persze a gyárihoz hasonló megoldás lesz.De a te megoldásod is jó,lehet,h az mellett döntök.Ez annak a függvénye,h mibe/hova kerül beépitésre.
(#) snakesix hozzászólása Márc 7, 2009 /
 
bocs,ez lemaradt:
a 13.5 volt persze váltó
(#) didyman válasza snakesix hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Váltó bizony, de az még nem elég neki, a váltónak szimmetrikusnak kell lennie, mert marad a gradiens. Mit összekotlottunk egy francia kollégával, aki régi ruszki VFD csövekből épít órát, hogy mégis mi legyen, bonyolult így megtápolni a csövet. Aztán jött a nagy tantusz, hogy hát mire való a végfokban a csatolókondi . Kipróbáltam rögvest és remekül működik.
(#) gtk válasza didyman hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Idézet:
„Váltó bizony, de az még nem elég neki, a váltónak szimmetrikusnak kell lennie, mert marad a gradiens.”

Es jo a negyszog, vagy szinusz kell?

Udv.
(#) didyman válasza gtk hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Szinuszon kívül mással nem próbáltam. 555-tel (vagy diszkrét astabillal) szeretnéd táplálni?
(#) gtk válasza didyman hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Csak erdeklodes keppen kerdeztem.
(#) hop hozzászólása Márc 8, 2009 /
 
Az alábbi típusról esetlegesen van valakinek infója:
ИЛЦ4-5/7Л
Órát találtam vele(kapcsrajz nélkül), a bekötés is egyértelmű, de fesz értékeket nem találok sehol, esetleg adatlapot.
Megspórolhatnám a kísérletezést

ivl1_18.jpg
    
Következő: »»   10 / 51
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem