Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   427 / 3568
(#) vtsoftware hozzászólása Feb 28, 2009 /
 

Ne higgyetek neki!!!
Csak látogatottságot akar csinálni
Én is kivárom, addig úgyse mondják meg...
(#) radocziandras hozzászólása Feb 28, 2009 /
 
Szerintetek mért nem tudom megnyitni a firef@x-szal a he-t?Erre akar felmenni amikor csak hobbielektronika.hu-t írok be: --törölt link--
Egyébként mire számolunk vissza?Négy éves lesz a HE?
(#) kaszarobert válasza vtsoftware hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Én most állítottam át a rendszerórát éjfélre! Nem semmi!
(#) Szebence hozzászólása Feb 28, 2009 /
 
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy lézetik-e és ha igen, mi a program neve, amivel a következő dolgok vagy hasonlókat lehet megvalósítani.
-a program tartalmazna egy csomó alkatrészt, vázakat, rugókat, fogaskerekeket, munkahengereket, stb és saját elképzelésünk szerint rakhatjuk össze az általunk kitalált szerkezeteket és leszimulálhatjuk vele a működését.
Valami ilyen programot keresek, de még nem hallottam ilyenről, de hátha létezik valami hasonló és ti tudtok róla
(#) llaci56 válasza KTobi hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Ne adj már ilyen tanácsot, hogy "befagyasszuk a szervert"! Miért lenne az neked jó?
(#) ZLED hozzászólása Feb 28, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy nagy progblémám a gépemmel. Felakartam rakni a Kubuntut az egyik vinyómra csak próbaképp Window-on belül, (a windows a C-n van, a másik vinyó G) beállítottam a felhasználó nevet meg a jelszót. Újraindul a gép, és nemtudja feltenni, újraindítom belépek windowsba, bemegyek a vezérlőpultba elakarom távolítani a kubuntut a vinyóról és nem tudja leszedni.

Valaki tud segíteni hogy mit csináljak?
(#) kaszarobert válasza ZLED hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Vezérlőpult->felügyeleti eszközök->számítógép kezelés-> lemezkezelés

Letörlöd, és újrarakod a particiót ahol az ubuntu volt. Gondolom ott nincs más adat.
(#) ZLED válasza kaszarobert hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
De van adat, de az NTFS partició megvan, a ubutu mappa foglal belőle 14,6GB-ot és az Uninstall-Kubuntu.exe -vel lehetne eltávolítani az egészet, meg néhány fájlt a C-ről mert ott is van. de nem indul el az exe.
(#) KTobi válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Semmiért, csak akkora látogatottság lesz, hogy látok rá esélyt.

Egész délelőtt H-híddal bajlódtam (terveztem). Lesz még feladatom vele

Mindenki jelentkezett a Robotversenyre, aki akart, ma van az utolsó nap.
(#) Topi válasza KTobi hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Nem hiszem, hogy emiatt a dolog miatt a HE szervere megrogyna. Technikailag kizárt.
(#) KTobi válasza Topi hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
még nem tudom mi a fejlesztés, nem tudom mit terhel, ha mindenki teszteli egyszerre.

Hogy elektroncsövek is lettek a HEStoreban, kellemesen meglepett. Lesz itt minden ami nekünk kell.
(#) Topi válasza KTobi hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Idézet:
„még nem tudom mi a fejlesztés”


Még jó... Tudnád mekkora feladat, a HE rengeteg pontját módosítani úgy, hogy közbe ebből semmi se látszódjon.
(#) KTobi válasza Topi hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Ha jól sejtem az ilyesmihez szoktak máshol fél napos leállást alkalmazni.
(#) Topi válasza KTobi hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Igen... De akkor Ti HE hiányból eredendően félő, hogy neurológiai vagy szervi rendellenességeket szenvedtek

Na meg akkor kevésbé cukkolna mindenkit az a visszaszámláló, mi a fene lehet az
(#) KTobi válasza Topi hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Igaz, + Te meg tudod így is csinálni, mások nem (egy weboldalon láttam átállást, fél nap nem volt, utána is fele funkció csak dísz volt, nem működött.)
(#) Szebence hozzászólása Feb 28, 2009 /
 
Akkor ilyen progól nem tudtok? Bővebben: Link
(#) vicsys válasza Szebence hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Nem. De a szabályzat említi:
Idézet:
„VIII. Ha beírtunk egy kérdést és arra nem jön rövid időn belül válasz, nem írjuk be hogy a mi kérdésünkre miért nem válaszol senki. A tagok nem vakok, valószínűleg elolvasták amit írtunk, a hallgatásnak több oka is lehet:
- a kérdés érthetetlen volt és nem lehet rá válaszolni
- a kérdés túl nehéz volt és senki nem tud rá válaszolni
- a kérdés már milliószor elhangzott és senki nem akar újra rá válaszolni
Azt meg ugye nem várjuk el hogy a kérdésünkre ha nincs válasz, majd minden egyes fórumozó beírja: "én nem tudom".”
(#) googa válasza Szebence hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Ilyet a 3D Studio Max v6-tól felfelé tud szimulálni, ha megtalálod a megfelelő összetevőket. Azt most megmondom, hogy a program alap dolgait is igen nehéz használni. Ezeket az eszközöket Reactor-oknak hívják, van minden mi szem-szájnak ingere.
A másik program, ami szóba jöhet, az a SolidEdge, vagy a Catia.... Ez a kettő közel egyforma struktúrájú. Baromi nehéz őket használni és a programok beszerzése is igen körülményes. Én ismerek valakit, akinek megvan mind :whistle:
(#) Szebence válasza googa hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Köszi szépen a válaszod!
A 3D Studio max 8-cal már foglalkoztam, meg is van a 3ds max biblia 8 is, potom 2000 oldal. Régebben foglalkoztam vele.
SolidEdge is megvan, de azt még nem használtam. A Catia studióról meg csak hallásból ismerem.

Valami olyanra gondoltam, mint a legó csak össze kell rakni és kész de ezek szerint ilyen progi nincs. Igen, ezek vakóban nagyon bonyolult programok, pláne ha mozgást, dinamikát akarunk vele készíteni.

@vicsys

Tisztában vagyok a szabályzattal, csak már ezelőtt volt 2 olyan hozzászólásom is (hetekkel, hónapokkal ezelőtt, hogy az került az oldalon az utolsó oldalra, egyből jött egy másik felhasználó az ő hozzászólásával és az enyém felett mindenki átment és azóta sem kaptam rá egy választ sem... Most is ettől tartottam és valószínű ez is lett volna vele, ezért kérdeztem rá mégegyszer.
(#) Szebence válasza Szebence hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
*"hogy az került az oldalon az utolsó oldalra"

Tehát az volt az oldalon az utolsó hozzászólás
(#) googa hozzászólása Feb 28, 2009 /
 
Kérek szépen egy warn-t, mert ma megszegtem a vacsorázási szabályaimat! Ejnye Googa!
(#) Szebence válasza googa hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Mi ez a warn? Beavattok?
(#) levii válasza Szebence hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Engem is érdekelne
(#) googa hozzászólása Feb 28, 2009 /
 
Ez nekem szól! Mindenki ilyen nagynak látja? Köszönöm! Megtiszteltetés! Googa keze messzire elér...
(#) DuMatyi hozzászólása Feb 28, 2009 /
 
Googa barátunk újév óta nem vacsorázik, mert le akar fogyni.
(#) vicsys válasza googa hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Nem. Csak neked nagy. (A többieknek kicsiben jelenik meg)
Topi már megint elemében van.
(#) levii válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Ha tényleg azóta nem vacsorázott akkor nem le hanem ELfog fogyni
(#) levii válasza googa hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Csak fura volt a neved a warnosok között...
(#) llaci56 válasza levii hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Ezen az alapon Topinak nincs akkora warn-ja, ami engem megilletne...
(#) Szebence válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Ééértem
2 teljes hónap.. én 2 napot is kínkeservesen vagy egyátalán ki sem bírnám.
Következő: »»   427 / 3568
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem