Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   474 / 2208
(#) Ricsi89 válasza Danaman hozzászólására (») Márc 19, 2009
Arra gondoltam, hogy lezárás előtt egy-két csepp benzin bele, vagy valami és az első felfűtésnél elégetné az oxigént, vagy valami hasonló.
Márk: Igen csövet próbálok csinálni, csak gondok vannak a vákuum előállítással. Nemrég szedtem szét egy fűtőszálszakadt PY88-at. Olyan szépen el tudtam törni a búrát, hogy össze lehet ragasztani majd. Egy rossz PCL86 pentódáját próbálom beleépíteni. Unaloműzésnek jó.
(#) Danaman válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 19, 2009
Jaj ezt meg el is felejtettem hozzáfűzni
(#) Danaman válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 19, 2009
Ha elégeted a gázt akkor CO2 keletkezik és az ugyanúgy "útban van" nomeg a benzin az zárt térben robban!!!!
(#) mark.budai válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 19, 2009
Aztán bírni is fogja? a PY88-ba akarod beépíteni?
Danaman: ha mást nem, megy a cső 1 hétig.
(#) Danaman válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 19, 2009
Még egy dologról nem esett szó: a Gletter amit elég körülményes lenne megcsinálni itthon, de a dolog engem is érdekel, nézd végig a youtube-os videókat a csőkészítésről.
(#) mark.budai válasza Danaman hozzászólására (») Márc 19, 2009
A gletter, ha jól tudom, elég (tehát megszűnik) az első felfűtésnél, és arra való, hogy a megmaradt levegőmolekulákat szétbontsa.
(#) Müszi hozzászólása Márc 19, 2009
Nem bírtam ki a régi szerelmem távozását, így visszavettem: (lásd a képet)

DSCF1998.JPG
    
(#) Danaman válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 19, 2009
A gletter az a fényes felület a cső tetején és tényleg arra kell (tudomásom szerint) de ha teljesen eltűnik a csőből akkor az a cső lyukas.
(#) Danaman válasza Müszi hozzászólására (») Márc 19, 2009
Jól tetted, ez a cső a #1 legalábbis nálam
(#) mark.budai válasza Danaman hozzászólására (») Márc 19, 2009
Ja, azt hittem, hogy láthatatlan gáz. A Hogyan készült-ben volt egyik nap, hogy hogyan gyártják a villanykörtét, oda is tettek glettert.
(#) Danaman válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 19, 2009
Az elvileg higany és az cső lezárása előtt beleteszik aztán meg nagy hőt közölnek vele és elpárolog majd lecsapódik a tetején (vagy épp ahova kell és úgy tartják). De ehez már nem értek meg még nem nagyon néztem utánna.
(#) besi99 válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 19, 2009
Bogárkáim, ez nem üveges, vagy festőszakma az az anyag G E T T E R !
(#) Danaman válasza besi99 hozzászólására (») Márc 19, 2009
Hopp bocs azt én írtam félre gondolom onnan olvasta, én meg csak szóban hallottam és "így jött le".
(#) mark.budai válasza besi99 hozzászólására (») Márc 19, 2009
Bocs! Én már leírtam jól, csak ahogy olvastam, elfelejtettem, hogy getter, nem gletter!
(#) Ricsi89 válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 19, 2009
A wikipédián van a getterről leírás. Elvileg foszfort is lehet használni, mert azt is szoktak. Amúgy az az anyag a bárium és indukciós hevítéssel párologtatják el. Bővebben: Link
(#) Müszi válasza Danaman hozzászólására (») Márc 19, 2009
Az EBL21 a szívem csücske (csöve )!!

üdv: Müszi

Végre van új billentyűzetem, tudok ékezetes betűket írni
(#) rockersrac hozzászólása Márc 19, 2009
Vasárnap ki megy börzére? Mert LEHET hogy végre el tudok én is menni! De ez még nem 100%!
(#) mark.budai válasza rockersrac hozzászólására (») Márc 19, 2009
Akkor megint csend lesz!
Müszi, Te itt leszel ?
Aztán vegyetek ám sok csövet!!! Nekem nehogy üres kézzel térjetek haza!!!
(#) rockersrac válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 19, 2009
[OFF] Legalább kicsit pihensz! :beka2:
(#) mark.budai válasza rockersrac hozzászólására (») Márc 19, 2009
Hallgatom a PCL-t!
(#) Ricsi89 válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 19, 2009
Én nem megyek. majd itt leszek és beszélünk a semmiről egész délelőtt, hogy legyen majd mit olvasni a többieknek délután. nemsokára kész a cső. Kis változtatás lett rajta. nem a PCL-ből van csinálva. Teljesen saját, de csak trióda.
(#) rhesus23 hozzászólása Márc 19, 2009
Pontosan hol is van az a börze?
(#) Müszi válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 19, 2009
Idézet:
„Aztán vegyetek ám sok csövet!!! Nekem nehogy üres kézzel térjetek haza!!!”


Akkor légyszi adj egy kis pénzt hozzá

üdv
(#) Gubán_Gábor válasza rockersrac hozzászólására (») Márc 19, 2009
Márk, el ne felejtsd a hétvégi GU81M próbát
nagyon durva lesz, már félek előre, hogy feljelentenek a szomszédok, ha leborul a polc, vagy törnek a poharak náluk
(#) Danaman válasza Müszi hozzászólására (») Márc 19, 2009
Ha már itt tartunk nem érdekel csereberére egy ZZ1040-es csövecske? Van már ilyened?
(#) Ricsi89 hozzászólása Márc 19, 2009
majdnem jó lett a csövem. De történt egy kis baleset a felfűtés során. Kicsivel több foszfort tettem a csőbe és szépen eldurrant az üvegbúra. Jó, hogy gondoltam erre az esetre is és egy rongy volt rátéve. Akkorát pukkant mint egy ágyú. Mi ebből a tanulság? Rajtam kívül senki ne próbáljon csövet csinálni.
Amúgy jól indult a teszt. Az elején csak egy kisebb mennyiségű foszfor éget el és szépen látszott, hogy elég a fűtőszáltól. Látszott is a lerakódott foszfor a burán. Majd felfűtött teljesen a fűtőszál és berobbant a többi is. Kicsit túlzásba vittem a dolgot. majd legközelebb jobb lesz.
(#) rockersrac válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 19, 2009
tényleg! nekem is adhatnál egy kis pénzt! vennék Pityunak két ebl21-et cserébe az EM80-akért,meg más dolgokat is vennék! szóval lehet adakozni!
(#) mark.budai válasza rockersrac hozzászólására (») Márc 19, 2009
Meg még Iminek is vennem kell 2db 300B csövet, úgyhogy teljesen tönkremegyek. Akkor már tényleg csöves leszek.
(#) Ricsi89 válasza rockersrac hozzászólására (») Márc 19, 2009
És nekem ki akar adakozni?
(#) mark.budai válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 19, 2009
Neked is kell 300B? A HEStore-ban ingyen mintát lehet rendelni !
Következő: »»   474 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem