Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   480 / 2208
(#) EcoPityu válasza CHZ hozzászólására (») Márc 23, 2009
Szia!
És még azzal is rá lehet a praktikusságra fejelni, hogy a kezdő és végkivezetéseket ugyebár különböző színű vezetékkel visszük ki, és így egyszerűbb az összekötés...
Nálam általában piros-kék a primernél, és másik két szín a szekundernél... Sok bontott PC-tápból az alaplapi csati vezetékei egy egész színkavalkád!
(#) nyikolaj válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 23, 2009
Gratulálok szép lett.
Ráadásul nem szokványos szín kombinációt használsz.

(#) CHZ válasza EcoPityu hozzászólására (») Márc 23, 2009
Szia !
Igen ez jó és természetes ötlet .
Sok precízen megtekert kimenőnél látom , hogy a kivezetések a cséve eredeti kivezető nyílásaikon hozzák ki , meglehetősen rendezetlenül . Ez sok hátránnyal jár minőségi szempontból is .. és átláthatatlanná teszi az összekötések kivitelezését .
Most készülő kimenőmnél is elkészítettem a megfelelő kivágásokat , talán így értehetőbb ..
(#) CHZ válasza CHZ hozzászólására (») Márc 23, 2009
Kép lemaradt :

CSÉVE.JPG
    
(#) rhesus23 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 23, 2009
A kapcsolás...
(#) sturbi válasza rhesus23 hozzászólására (») Márc 23, 2009
Jó ez a kapcsolás, de azt tudod, hogy 10 W körüli teljesítményre számíthatsz vele 5 Kohm Raa esetén ?
(#) sturbi válasza CHZ hozzászólására (») Márc 23, 2009
Megépítem az SP8-at, a kiváncsiság kedvéért (mert a mostani korrektorom jobb az eddigi referenciánál). Nincsen 12 AX 7 A-m és 6DJ 8-am sem.
Tungsram (nem piros feliratú) ECC 83-ak vannak vagy orosz 6N2P-k, illetve a katógkövetőhöz Mathushita vagy Mazda 12 AU7-ek és Mathushita 12 AT 7-ek vagy orosz 6N1P, 6N6P.
Első csőnek esetleg elég lehetne a 12 AT 7 is némi módosítással ?
6N17B-V szubminiatűr csövem van még esetleg a 12 AX 7 A helyett. Diszkrét triódából van Telefunken EBC 91-em is, de csak kettő.
A visszacsatolásba milyen típusú kondikat javasolnál ?.
(#) rhesus23 válasza sturbi hozzászólására (») Márc 23, 2009
3,8 Kohm az Raa. 10W-nál több nem is kell. Ez lesz az első, már annak is örülni fogok, ha megszólal.
(#) sturbi válasza rhesus23 hozzászólására (») Márc 23, 2009
Miért ne szólalna meg.
3,8 K-val is 10 W körül lesz (attól függően, hogy mennyire szigorúan számolunk 10-15 W között, az előző számolással 15 W, de ott szerintem már túl nagy a harmonikus torzítás a karakterisztika görbülése miatt).
(#) CHZ válasza sturbi hozzászólására (») Márc 23, 2009
Tungsram ECC 83-ak jók lesznek , 6DJ8 helyett E88CC , ECC88 , 6N23P , nagyon nem érdemes más csövekre átalakítani , akkor már nem az a phono lesz .
Az ellenállások 1% minőségben kaphatóak , de a visszacsatolásba nem könnyű kondit találni , az MKP -ból (vagy csillám) válgatva összehozható 750pf -ot én 2db 1,5nf soros kötésével válogattam össze , a 2,2nf és a 330pf már könnyebben megoldható .
Itt : Bővebben: Link viszonylag olcsón van ami ide is jó lehet .
(#) sturbi válasza CHZ hozzászólására (») Márc 23, 2009
Tungsramm ECC88-am talán akad valahol 1-2, akkor megkeresem azokat hozzá.
2*320 V-os nagyon jó minőségű hálótrafóm van és jó minőségű fojtótekercsem is, úgyhogy valószínűleg csöves lesz a táp is.
750 pf ot lehet, hogy teflon kondival is meg tudnám oldani. csatolóknak orosz olajkondikat gondoltam, de teflonból vannak 470 nF-osaim (meglehetősen nagyok), nem tudom nem lenne-e érdemesebb azokkal próbálkozni (elég lenne az első 2 fokozat között 470 nF ?). Ellenállásokból vannak 0,25 %, 0,5 %, 1 %-os műszerellenállásaim szép számmal, az nem hiszem, hogy gondot okoz.
(#) sturbi válasza CHZ hozzászólására (») Márc 23, 2009
Nagyon nagy a csábítás az első fokozatban diszkrét EBC 91-re (abból van 2db Telefunken gyártmány),végülis annak a triódája echte ECC83, a másodikban Tungsram ECC 83, katódkövetőnek meg E88CC (azt hiszem az van). Így eggyel több cső ágaskodna ugyan, de lehet, hogy megérné a Telefunken bemenet miatt.
(#) CHZ válasza sturbi hozzászólására (») Márc 23, 2009
Csatolóknak az eredeti kapcsolásban is nagyobb kapacitású kondikat használtak ( nem is 1db kondiból összehozva ...) és nem az alsó freki miatt , a jó fázisátvitel megköveteli ezeket az értékeket . Ne csökkentsd ezeket a kondikat ...
Szerintem 320V csöves egyenirányitrással kevés lesz , itt fontos , hogy 390V DC meglegyen tisztán , próbáltam kisebb feszültséggel , sokkal rosszabb .
Ha EBC91 csövet használnál , akkor megkötöd magad és nem tudsz más gyártmányokat belepróbálni és az utánpótlása sem lesz egyszerű a későbbiekben .
(#) mark.budai válasza CHZ hozzászólására (») Márc 23, 2009
430V-os trafó kell? Az már valami !!!
(#) CHZ válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 23, 2009
Akkora azért kicsit sok lenne .
(#) mark.budai válasza CHZ hozzászólására (») Márc 23, 2009
Azért csöves egyenirányításon esik a fesz rendesen, de azért a 410V se semmi ! Akkora viszont kell.
(#) CHZ válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 23, 2009
Azért az 550V feletti DC tulzás szerintem , még csöves egyeirányítás esetén is .
Én kb 370V AC -t használnék csövessel ...
(#) MrBrown hozzászólása Márc 23, 2009
Szia Norberto,
Történt már valami azokkal a GU50-ekkel amiket tőlem vettél?
(#) korgs2 hozzászólása Márc 23, 2009
Eldöntöttem a mellékelt rajzot építem meg. Az csak a problémám hogy egy eredeti Eag trafó lene a hálózati ami meg 2X330v a fűtés és az előfesz van rajta.Az nagy baj lenne hogyha az ecc fűtését nem húznám fel +80V-ra? És az egyenirányítást átlehetne alakítani csövesre(az1-hez) az én trafómhoz?
(#) mark.budai válasza korgs2 hozzászólására (») Márc 23, 2009
Nem kell felhúzni a fűtést. AZ1 PDF! A fűtésnél jön majd a +!
(#) CHZ válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 23, 2009
Hogyan lesz 650V DC csöves egyenirányítással arról a trafóról 1db csővel ?
(#) korgs2 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 23, 2009
Nemm muszály csövesnek lennie csak az én trafómmal működjön az a lényeg.
(#) CHZ válasza korgs2 hozzászólására (») Márc 23, 2009
Félvezetőssel meg sok lesz arról a trafóról , kb. 900/450V DC .
(#) korgs2 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 23, 2009
Akkor valamilyen ellenálát kel betenni elé vagy valami más dódszert kell alkalmazniu( a trafót nemszeretném megbontani)?
(#) sturbi válasza CHZ hozzászólására (») Márc 23, 2009
Igazad van, akkor csatolókkal maradok az eredeti értékeknél, és ezek dobozos orosz olajkondik lesznek.
Csővel is maradok az ECC 83-nál és az E88CC-nél.
A korrekciós tagot úgy néz ki kerámia tokozású (SZGM-3) olajkondiból tudom összerakni, illetve a 730 pF-ot fele akkora olajokból (gondolom nem gond, hogy 4db párhuzamos kötése adja ki). A 2,4nF+56pF helyett jó lesz 1 db 1,5 nF összemérve 1db 1 nF-al 2,45 nF-ra, vagy fontos az eredeti megosztás ? (olajkondinak jó a frekimenete).
A tápot majd meglátom, ilyen kis áramfelvételnél ki szokott jönni 1,2-es szorzóval a csöves táp is fojtótrafóval (CLCRC tápban gondolkodom egyenlőre 330*1,2=396 V), ha mégsem, akkor félvezetős lesz.
(#) CHZ válasza korgs2 hozzászólására (») Márc 23, 2009
Azzal az a baj , hogy sokat kellene disszipálni az ellenálláson .
Vagy kisebb teljesítményt választasz , vagy trafót tekersz , szerintem ez a megoldás.
Csöves egyeniránytással kb. 400V anód összejöhet g2 -nek egy osztóval kb. 270-300V és már használható is , de jóval kevesebb teljesítmény mellett.
(#) CHZ válasza sturbi hozzászólására (») Márc 23, 2009
Kondik össz értéke a lényeg , műszerrel jól összeválogatható . Abban igazad van kis fogyasztás mellett még összejöhet , de a jó szűrés C-L-C-R-C alkalmazásával is csak akkor működik jól ha van megfelelő fesz esés a tagokon , ez igaz a félvezetős tápokra is , én a FET-en kb. 60V feszt disszipálok , így hatásos és a lágy indítás is megoldott .
(#) korgs2 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 23, 2009
De 40W kijöne belőle 400V-os anóddal?
(#) sturbi válasza CHZ hozzászólására (») Márc 23, 2009
Nekem is pont ez járt a fejemben, végülis gond sehogyan sincs, mert a trafón 2*160, 2*140, 2*20 (nem is 2*330, csak 2*320 V, és 2*6,5 V van. Greatz-el mindenképpen jól összehozható, még az is lehet (sőt), hogy félvezetővel egyenirányítok és csővel stabilizálok (640 V-ig be tudom lőni a megfelelő indulófeszt). Nem szeretem ekkora fesznél a félvezetős stabilizátort, mert a nagy odafigyelésben csinálok egy két szikrát, aztán lehet kidobni az áteresztő elemet (jártam már így kétszer is, azért szoktam le róla, a csőnél nem gond egy kis gondatlanság).
(#) korgs2 hozzászólása Márc 23, 2009
Vagy még azon gondolkodok ,hogy a mellékelt kapcsoláshoz ef86-al csinálok egy kisebb lőfokot.Amit mellékeltem azzal jólenne?
Következő: »»   480 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem