Fórum témák
» Több friss téma |
WinAVR / GCC alapszabályok: 1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile" 2. Soha ne érjen véget a main() függvény 3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van 4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron 5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás 6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et Bővebben: AVR-libc FAQ
A front / back porch fel van cserelve az abran.
Egy kép többet mond...
Köszönöm így már értem. A Porch szó nem volt világos. Nos akkor a helyzet az, hogy mivel a memória nagyon kevés így 80x50 pixel-t célzok meg először. (Ennyi fér a memóriába, ha B/W-ben bitenként tárolom). Nekiállok kiszámolni, hogy egy asm optimalizált kóddal mekkora a legkisebb órajel ahol meg tudom valósítani.
Ha az ügyfelek hagynak élni meg fogom csinálni az biztos
Már csak az a kérdés a csatlakozó melyik tűjére mit kell adni és mekkora fesz.-t. Mivel programozó lennék és lehet, hogy a bekötésem hmmm....., Szóval 5V-al fogom üzemeltetni a chippet. (Juteszembe nem lehet valahonnan 5V-ot lopni a Monitorból? ).
Még egy kérdés.
20Mhz-s kvarchoz milyen kondik kellenek? 22pF-es?
Igen a 22pF -os kondik jók lesznek oda
A kondik erteket az adatlapbol mindig..
Meg elokerestem valamit. Csatolva. A VGA labkiosztast eszerint >> VGA labkiosztas << csinald, szerintem.
huazannya, ez kell nekem köszönöm.
Neki is fekszem csak le kell porolni a régi monitorokat a padláson. Eme kvarc való a pontos órához ugye? Órához Akárhogy keresgéltem nem találtam adatlapot amin rajta lenne, hogy melyik kvarchoz milyen kondi kell. Közben átrágtam magam a bascom rejtelmein és végül is azzal lesz megcsinálva asm függvénytárat csinálok neki...
Max annyira alkalmas a belső hőszenzor a belső referenciával együtt használva, hogy olyan 3-4°C pontosan mond meg hány fok van.
Kb. Arra, hogy a készülék szabadtérben vagy lakásban van
Helló Mindenki!
Most építem a Topi-féle programozót (ezt). Nos mivel én nem a kittet vettem meg ezért, fel kellene programoznom a kis soklábút. Mivel tudnám a lehető legegyszerűbben felprogramozni? A programozáskor jó-e 12megás kvarc? Ha esetleg van olyan kolléga, aki Szeged környékén lakik, és tudna segíteni a programozásban, azt nagyon megköszönném! (legyen szíves keressen meg privátban)
Én sima 5 drótos LPT-s programozóval csináltam meg.
Azért jobb ha magad csinálod ezt is, mert már itt sokat tanulhatsz. Én is belefutottam több hibába mire sikerült. Innen ha átolvasol 4-5 oldalt, kb meg is tudod csinálni: Bővebben: Link
Szerintem mivel ehhez pic kell, ezért építsd meg hozzá ezt is: WLPT_Vpp_mini
Nagyon köszönöm a válaszokat!
A sok szoftver közül a Pony-t választottam mert azon még elmegyek. Tegyük helyre ezeket a konfig bitek! A mellékletben ott az menü ahol pipálni kell, de nem egészen világos hova kell pipa és hova nem. Kérlek benneteket segítsetek!
Jártam ma az MSCBp-nél, szerettem volna szerválni egy XMEGA-t, de sajnos nincs már nekik raktáron egyetlen mintadarab sem. Pár hete vitték el az utolsó darabokat, és már nem is lehet számítani új adagra ilyen téren, már élesben (azaz pénzért) fog menni az elkövetkező átvételi lehetőség XMEGA-k közül. Azt említették, hogy május közepe táján érkezik meg az első sorozatgyártott széria, amiből lehet vásárolni majd.
Lehet, hogy hülyeséget csináltam, de működik a következő. (az érdekelne, hogy csak véletlen vagy tényleg így kell megcsinálni).
Az alaptörténet két AVR közötti kommunikáció. Az egyik órajelet ad le az egyik lábon ami a másik int0-ra van kötve. Az adatot pedig egy másik láb páros küldi-kapja. És itt jön a csavar. A fogadó csip int0-ás megszakítása kb így néz ki: fogadas: config portb.1 as input waitus 10 if portb.1=1 then valamit......... waitus 10 config portb.1 as output return (szintaktika nem jó, de gondolom így is érthető). Vagyis össze-vissza állítgatom, hogy néha input néha output. Ez helyes így? (tudom van beépített függvény meg minden, de ez gyakorlás lett volna).
IC lábakat bármikor átállíthatod ki- vagy bemenetté
Kinyitottál nekem egy kaput a világra .
Na nem olyat, mint Bill Gates mert neki csak egy ablakra futotta, de az is inkább kis wc ablak Nekilátok akkor a komplett kommunikáció elkészítéséhez. Már csak valami külső memóriát kéne szereznem, mert ez az 1K nagyon kevés videó memóriának . (A 386 cache-re nem találtam elég anyagot, hogy megértsem).
Szivesen segítek, bár még én sem értek annyira hozzá, hogy haladónak mondjam magamat.
Bővebben: Link Itt lap alján a C file-ban van egy jól megkommentezett leírás a portokról, amikor be kell állítani az órában az időt Memóriát én még nem használtam, olvass utána pl a 24LC16-os IC-nek, hátha jó, bár nem tudom hogy neked ez jó lenne-e...
Váá... :eek2: néztem már ezt az oldalt de ezek szerint elsiklottam az óra felett... már rég szeretnék egyet építeni, ami nem bonyolult. Nagyon köszi a linket, bár nem nekem lett szánva, de akkor is.
Ide nagy sebessegu parhuzamos eleresu SRAM kell.
Wg: Azert a "tul gyors" port valtasoknal meg kell nezni van-e szukseg NOP()-ra, vagyis bevarni amig beall a HW. (Foleg ha magasabb az orajel a max.-nal.) (adatlap)
Igen van , Waitus nélkül nem működött, be kellett lőnöm, hogy mennyit várjon.
Ezért kicsit változtattam a programon, de alapjában jól működik. Kis sebességre van csak szükségem. Ez az SRAM kérdés nagyon kiakasztott, hogy így elbliccelték és alig van benne
Amugy s OW (One Wire) protokoll is adatirany valtassal mukodik, egy droton
Belső SRAMból mekkora kellene?
M1281 -> 8K Illetve érdekes lehet még a 23K sorozat (microchip SPI SRAM)
A külső memóriakezelést nézd meg egy olyan AVR adatlapjában, ami ismeri az XMEM memóriát! Ilyen pl. a mega8515, az adatlapjában a "Figure 12" mutatja a hardveres összekötést. Szoftveresen a sima belső memóriához "csapódik hozzá", ahogy néztem, de sosem próbáltam még.
A hardveres működés röviden: van 8 adat/cím bited, 8 címbited, egy ALE (address latch enable) vezérlőjel, valamint egy RD (read) és egy WR (write) vezérlőjel. Az AVR külső memóriahozzáférésnél először kiteszi a teljes, 16 bites* címet az adat/cím és cím bitekre, majd az ALE jellel jelzi, hogy a cím érvényes. Ezután attól függően, hogy írás (a külső memóriába) vagy olvasás (a külső memóriából) műveletet kell-e végrehajtani a WR vagy az RD lábat aktválja, miközben az adatcsere az adat/cím biteken történik. Amint látható, ez a módszer elvesz rossz esetben 19 lábat az eredeti funkciók elől. Rossz hír még az is, hogy a külső (statikus) memóriák az esetek többségében nem közös adat/cím vezetékeket használnak, hanem külön megvannak az adat- és a címvezetékek is, emiatt egy 8 bites, külső tárolót kell a cím alsó felének az egész memóriaművelet idejére történő eltárolására fehasználni. Előnye viszont a párhuzamos elérésnek (ti. hogy nem egy soros vezetéken, időben egymás után sorjáznak a cím- és adatbitek egy-két vonalon), hogy gyakorlatilag az AVR sebességével működik, egy utasításvégrehajtás alatt** egy teljes byteot be bír olvasni vagy ki bír írni. * ezt - ha jól olvastam - le lehet szűkíteni, ha 64kB-nál kisebb a külső memória, ezáltal felszabadítva a felső címbiteket szabad portbitek céljára ** a külső memória sebességétől függően van lehetőség wait state-ek, azaz várakozási ciklusok beállítására a külső memóriahozzáférés folyamatába (egyszerűen SFR regiszter beállítással), ilyenkor a külső memóriát elérő utasítás több órajelciklus alatt fog a valóságban végrehajtódni
Memóriából soha nem elég .
VGA kimenetet akarok programozni és most már csak a memória nagysága szab határt így örültem volna valamivel nagyobb memóriának, de így sem rossz. Fontos szempont még a beszerezhetőség mivel én gazdasági okokból csak a HEStore-ban szoktam vásárolni. (vidéki lévén itt semmit nem lehet kapni és a futárktg árából elég sokmindent lehet venni ). szilva: Az jól hangzik boldogan lemondok a lábakról ugyanis nekem csak 5-6 láb kell és itt jut is marad is. Ahogy látom 16Mhz-s szóval még a videó jel is elfér, ha szűkösen is. (Kérdés, hogy milyen gyorsan éri el a memóriát) Mindenesetre dobtam ilyet is a kosaramba |
Bejelentkezés
Hirdetés |