Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   106 / 1271
(#) patexati válasza zotya169 hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Szigetelt nyelű csavarhúzóval állítsd!! Írtam,hogy ott 20KV-os feszultség van nem szabad kézzel tapogatni mert hiába szigetelt áthúzhat főleg a kora miatt!
(#) zotya169 hozzászólása Márc 28, 2009 /
 
és úgy be lehet-e állítani hogy ha a panel le van véve?
(#) patexati válasza zotya169 hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Ki van hajtva és úgy kell állítani rajt de ha ennyire nem értesz hozzá vidd el szerelőhöz mert még a végén agyoncsap! A tv szerelés nem játék!! :no:
(#) BA válasza stefikeke hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Hello.A dioda csere utan bekapcsoltam a Tv-t.Megjarattam es nem vagta ki megint a diodat.De az IC meg meger 1 probat.Meg is nezem milyen tipusu.koszi a segitseget.
(#) zotya169 hozzászólása Márc 28, 2009 /
 
fú megcsináltam de megint egy gond van az hogy nem elég jól fogja az rtlklub meg a tv2 se havazik úgy hogy ahoz meg antenna erősítő kell hozzá nem?
(#) patexati válasza zotya169 hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Normális antenna kell! Erősítő nem fog a semmiből képet varázsolni! fel kell rakni egy lepkeantennát,vagy műholdast az akkor lesz kép is!
(#) Infinity77 hozzászólása Márc 28, 2009 /
 
Sziasztok! Lenne egy kis illetve nagy problémám. Van egy LG RE-44NB10RB tipusu projektoros TV-m. Az lenne a probléma hogy stanby-ból ha bekapcsolom akkor csipog a tv egyet kettöt a sorkimenő elkezd halkan búgni a 3 fűtés elindul. Aztán kb. 10 másodperc mulva vissza áll stanby-ba. Szerelőhöz nem tudom elvinni mérete miatt és itt a környékünkön nem ért senki hozzá. Minden ötletet segítséget előre is köszönök.
(#) patexati válasza Infinity77 hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Én a konikkal kezdeném! Kicserélném mindet!
(#) garamszegiroland válasza ATTI057 hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
hello ne keress kapcs rajzot már megoldodott a probléma
(#) stefikeke válasza garamszegiroland hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
helo a csik vizszintes vagy fuggoleges? ha nem talalsz rajzot ird meg milyen komponensek vannak benne vagy kuldj egy kepet akkor lehet hogy segithetek
(#) stefikeke válasza Depo hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
se rajz se mas fogoszkodo? kuldj fenykepet rola kivulrol belulrol . van par alap amiket ezeknel meg meg lehet hazi eszkozokkel vizsgalni ha viszont azok kozott nincs a hiba hat..
(#) stefikeke válasza garamszegiroland hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
most vettem eszre hogy kar a gozert ! azert elmondod mi volt? :
(#) stefikeke válasza zotya169 hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
ennel a tipusnal a fokusz a kepcso panelre van szerelve ott alakitja ki az G fesszeket. ezeknel a gepeknel az egesz allito rendszer topara szokott egni. meg kell merni eloszor hogy van-e G2 feszultseg. ha van ellenorizni kell eloszor a katodok allapotat. es ha ezek rendben vannak utanna erdemes csak keresni a hibat a kontraszt( vagy fokusz ) aramkorokbe. ha rosszak a katodok(kepcso) dobd ki a tv-t. ha viszont nincs feszultseg a G2-on vegig kell nezni a trafotol az egesz aramkort.kezd azzal hogy kihuzod a csatlakozojat a kepcsobol-az a vastag drot ami kijon a panelbol es bemegy a feher burkolat ala, ezt a vedott a drottal eggyutt ki lehet huzni. VIGYAZZ MAGAS FESZULTSEG kb.300-TOL, 1000 V -IG sok sikert
(#) stefikeke válasza zotya169 hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
ha nem lattam jol a tipus akkor bocsi a tobbi stimmmel csak mashol van elhelyezve !!
egyebkent igazuk van a tobbieknek ha nemtudod mit csinalsz inkabb ne nyulj bele mert nagyon veszejes. engem 10 ev utan kapott el 8000 volt kb 3 napig ereztem.
(#) ATTI057 válasza zotya169 hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
mellekeltem egy kepet ilyen alkatreszt keress jobb oldalt a szorzo mellett vagy folott de lehet mas szinu is nekem kek volt ,az van a focus beallitasara ,de ha az hibas nem fogod tudni beallitani vigyazz szigetelt szerszamot hasznalj

18193.jpg
    
(#) BA válasza patexati hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Hello.A kondik meg lettek mérve kapacitásmérővel , mind o.k.Esetleg ha valaki tudna adni 1 kapcsolási rajzot ehez a tipushoz TCL 29158.
(#) patexati válasza BA hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Bocs de én Infinity77 .nek válaszoltam
(#) stefikeke válasza Infinity77 hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
elosszor kuldj kepet kivulrol - belulrol minden honnan. Ha lehet jo felbontasut hogy a komponensek lathatoak legyenek , aztan meglatjuk!!
(#) stefikeke válasza BA hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
a diodat nem mindig vagja ki ujbol(csa ha nagy a zarlat) ! Sot eleg ritkan(ha az alkatresz az elterito aramkorben van) . A zarlat pillanataban szokott csak megmenni a sokk miatt. egyebkent hogy alsz vele
(#) Depo válasza garamszegiroland hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Szia garamszegiroladn! Kimondottan a nézett képet nem lehet látni kikapcsolódása után, hanem
olyan "mátrixos" függőleges csikokat halványan. Itt van egy kép a panelröl ill. kettő. Melyik a tápkondi?
(#) Depo válasza stefikeke hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Szia stefikeke! Sajna rajzom nincsen, de fényképeket tudok küldeni, hátha te is tudsz v.mi okosat mondani.
(#) Depo válasza stefikeke hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Még kép!
(#) BA válasza stefikeke hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Hello.Egyenlőre rajzot keresek , mert elakadtam.Talán rajz alapján több sikerrel járok.
(#) Damian666 hozzászólása Márc 30, 2009 /
 
Hali mindenkinek.
Következő problémámra szeretnék segítséget vagy infót kérni.

Van 1 Thomson 28dp25E típusú tv-m először összement a kép, majd rá kis idő mulva teljesen meghalt. bekapcsoláskor megpróbál bekapcsolni a tv, de 2x-i próbálkozás után 27-es hibakóddal leáll.

Se szervízleírásom nincsen a kódokról, sem kapcsolási rajzom, se ötletem :S Előre is köszönöm a segítségeket!!
(#) Thomas10100 válasza Damian666 hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Van TV javítással foglalkozó topic:
Bővebben: Link
(#) Depo hozzászólása Ápr 2, 2009 /
 
Sziasztok! Kapcsolási rajzot honnan tudok letölteni LCD Tv-hez?
(#) norbi01 hozzászólása Ápr 2, 2009 /
 
Sziasztok. Van egy kis gondom, kaptam ajándékba egy löewe planus tv-t, aminek a képe néha elkezd villogni, vagy éppen kék, piros vagy zöld lesz egy időre. Néha magától kikapcsol. Előfordul, hogyha kikapcsolom és vissza, akkor megszűnnek egy időre a problémák. Valaki tud esetleg segíteni?? Én nem vagyok műszerész vagy ilyesmi, de nem vagyok teljesen műszaki analfabéta
(#) norbi01 hozzászólása Ápr 2, 2009 /
 
Sziasztok. Van egy kis gondom, kaptam ajándékba egy löewe planus tv-t, aminek a képe néha elkezd villogni, vagy éppen kék, piros vagy zöld lesz egy időre. Néha magától kikapcsol. Előfordul, hogyha kikapcsolom és vissza, akkor megszűnnek egy időre a problémák. Valaki tud esetleg segíteni?? Én nem vagyok műszerész vagy ilyesmi, de nem vagyok teljesen műszaki analfabéta
(#) patexati válasza norbi01 hozzászólására (») Ápr 2, 2009 /
 
Nézd át a képcső nyakán lévő panelon a forrsztásokat és ha van rajt timmerpoti azokat jelöld be hol állnak (filcel) aztán mozgasd meg őket kicsit mindkét irányba! Ha van egy kis kontakt tisztítód az is mehet rá de csak csínján vele! Valószínű kontakthiba a színek villódzását ez is okozhatja!
(#) norbi01 válasza patexati hozzászólására (») Ápr 3, 2009 /
 
Hello! Potik nincsenek a panelon csak 4 IC meg egy csomó ellenállás meg kondi. A forrasztásokon látnom kellene a hibát, vagy forrasszam át mindet?
Következő: »»   106 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem