Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Most én is ''bemutatom'' ezt: , szép lett! Nekem TDA2003 volt az első erősítőmben és nagyon meg voltam vele elégedve!
No immáron kész a labortápom.
LM324-es ICvel, valami monitorból bontott tranyóval, és végre működő áramkorlát-jelző LEDel. Egyelőre elég lesz. Már csak valami frankó trafó kéne hozzá. A nyákot filccel csináltam. Remélem tetszik(ha meg nem, nem zavar, úgyis én fogom nézni! ) uli
Szép ! Már tesztelted ? Az a hűtőborda az elég ?
Ez egy napelemes töltésszabályozó és alacsony akkufesz esetén a terhelést leválasztó kapcsolás.
A neten találtam a kapcsrajzot a nyákot én terveztem és egy ismerős csinálta a panelt és én forrasztottam. Tökéletesen működik, egy 12W os napelemmel 7,2Ah zsleés akksival. Itt egy kép róla
Engem csak azok a szigeteletlen réz vezetékek zavarnak, amúgy nem rossz!
Csupán még egy észrevétel , A tranzisztor kollektorát talán elkelett volna szigetelni a hűtőbordától ?
TDA2030 gép mellé, széles sávú hangszórók, tapétaboltban vásárolt fóliával borítva, egész kellemesen szól, meglepően nagy tere van talán a külön táp miatt
Nos akkor sorban:
Teszteltem igen, és működik, és szerintem elég lesz a hűtőborda, nem fogom kihasználni mind az 5 A-t amit nyújt. Ha meg melegszik majd lekapcsolom időben. 2: A vezetékek zománcozott rézhuzalok. 3: A hűtőbordán keresztül kapja meg a tr. kollektora amit kell. Ezen mondjuk már gondolkodtam, hogy nem túl jó ötlet... lehet majd át is alakítom. De egyelőre ennyi. Kössz: uli
kösz!
Lehet ez most off, de én egy olyat építettem, amivel ilyet lehet csinalni.
Egyébként sima rézgalvanizálás, nem nagy szám, de azért nekem tetszik. Habár házilag készített furatgalván képet akartam postolni ide először, de az sajnos egy darabig biztos nem lesz... így maradt ez.
Ezz de király Ilyen nekem is csinálnom kell
Hogyan csináltad? Rézgálic oldattal? uli
Szia!
Engem már hosszú idő óta foglalkoztat a galvanizálás. Ha lesz rá időd, egy cikket írnál róla, vagy valami jól használható oldalt tudnál küldeni nekem priviben? Nagyon megköszönném. Üdv vtnagy
szioka elkuldened a rajzot
ha igen seretnem megepiteni mikos78@*******.sk Attól hogy Szlovákiában élsz, még használhatsz mondatvégi írásjeleket, és nagybetűket mondatkezdéskor! E-mail címet pedig nem ajánlatos kiírni, inkább privát kérj infót! -szamóca.
Szia!
Nagyon jó lett! Egy linket tudnál adni, hogy hol találtad? Köszi
Helló ! Szép igényes munka , szinte gyári ! Gratulálok !
Pár hozzászólással utána ott van a link...
A múlt hét végén összeraktam egy USBasp nevű AVR programozót (Bővebben: Link, az oldal alján lévő változatok közül az "usbasp_gr.rar" alapján).
Aztán törpöltem rajta egy időt, mert az AVR Doper (Bővebben: Link) is képes ezen a hardveren futni - ezt ki is próbáltam -, de kicsit hiányoltam róla dolgokat, és a Doper nem kezeli a zöld LED-et sem. Ráadásul a Doper és az USBasp más és más, az eredeti ISP10-es csatlakozón lévő GND lábakat használ fel egy extra soros port céljára. Végül a héten terveztem egy olyan panelt, amire minden rákerült, hogy a hardveren mind az USBasp, mind az AVR Doper firmware futhasson, sőt, tettem rá extra jumpereket, nyomógombokat és egy LED-et is. A rövid hétvégén sikerült összerakni az új programozóból - aminek az "ASPDoper" nevet adtam - egy próbapéldányt, ami működik is. Fut rajta az eredeti USBasp és az AVR Doper firmware is, bár az AVR Doper firmware apró módosítással még komforosabbá fog válni. A képen a felső az USBasp panel, az alsó az általam tervezett ASPDoper.
Szép munka!
Amúgy milyen jelentős különbségek vannak az USBasp és az AVRdoper között, hogy egy ilyen hibrid égetőt készítettél el végül?
Köszi az elismerést, bár ez még csak egy próba, egy apróü változtatás biztos lesz a panelterven.
Az USBasp firmware alapból fel van készítve az ATmega8 és ATmega48 MCU-kra, a letölthető firmware csomagban mega48-ra fordított hex is van. Nekem van itthon pár ATmega88-am, ami a ATmega48-as hex-szel kiválóan működik, gyakorlatilag csak össze kell rakni, ész nélkül. Ez volt az indíttatás, hogy az USBasp hardvert megtartsam. Az AVR doper viszont képes STK500 módban működni, ami az AVR studióval kompatibilis, ez pedig a Doper mellett szólt. A Doper firmware ATmega8-ra van megírva, még nem bányásztam bele, hogy mekkora munka lenne ATmega88-ra is felkészíteni.
Azt hittem, hogy az USBasp nyújt valami olyat is, amit a Doper nem, de akkor csak mikroprocesszor szempontból lett ez a megoldás.
Eddig egy pufferelt LPT-s égetőt használtam, de már készülök egy Doper összerakására, az alkatrészek megvannak hozzá már egy ideje, csak Topi nyákrajzának a mérethelyes beállításával még nem igazán boldogultam. Üdv!
En nem talaltam lehet hogy vak vagyok.
Legyszi valahogy kuld att,csak most regiztem nem igen megy nekem meg a privi uzenet meg ilyenek. Koszonom
Majd megírom részletesen, amikor lesz időm, csak most született meg a pici lányom, szóval akad épp más dolgom is.
-off Röviden a lényeg: 1l viz, 200g rézgálic (CuSO), 25ml kénsav (100%-os). Forró víz + rézgálic összekeverés, leszűrés, majd kénsav bele. Ha kihűlt akkor kész is. Anódok(+) nálam rézdrótok voltak, katód maga a tárgy, amit be akartok vonni. 2-3V, 1-2A/dm2 kell, inkább kevesebb áram, mint több! A folyamat előtt zsirtalanítás és oxid eltávolítás az anódról és a katódról (fontos!), és hideg zsíroldót használtam, amiben 15% KOH volt + 10% kénsav 2-3 percig, zsíroldó után öblíteni vizzel majd kénsav aztán hajrá! Ha jól csináljátok 30um/óra a rézfejlődés. -uff Idézet: „most született meg a pici lányom,” Szívből gratulálok! Jó egészséget mindannyiótoknak!
Van ám egy könyv erről, Galvanizáljunk otthon! címmel. A neten megtalálható.
(Ezzel nem raw leírását/cikkét akarom helyettesíteni!) ...és jó egészséget a raw családnak!
De azt ugye tudjátok, hogy az igazi problémát nem a galvanizálás jelenti az átvezetőfuratok készítésénél?
A legnagyobb gondot az jelenti, hogy egy megfelelő módon tapadó felület legyen kiképezve a furatok falán, amire később galvanizálni lehet a rezet. Szóval a legnagyobb akadálynak tűnő dolog ennél a folyamatnál, hogy egy ideiglenesnek felfogható réteget kell elképzelni és létrehozni, ami vezeti az áramot, és megfelelően tapadni tud az FR4-es lemezbe készített furatok falára. A galvánréz nyilván önmagától csak úgy nem képes erre a felületre tapadni.
A lyukakat ki kell grafitozni. Grafit és réz por keverékbe tunkolt fogpiszkálóval kell dörzsölgetni a lyukakat belülről.
De úgy tudom, van másik módszer is, meg kell nézni az említett könyvben. (Van valami "nem vezető anyagok vezetővé tétele"...) Húúúúú! Ez nem az a topik.... :hide:
Köszönöm mindnekinek a jókívánságokat feleségem és a kicsi nevében is!!!
Az llaci56 által említett könyv valóban nagyon jó, csak ajánlani tudom én is. Sajnos nem tudom honnan lehetne letölteni/megvenni, ezért is írtam le az arányokat. Az átvezető furatok vezetővé tétele sem lehetetlen, kapásból vagy 3 technikát tudnék említeni (Sn-Pd felvitel, Ag-kicsapatás, vezető lakkok/polimerek), de még egyiket sem próbáltam ki "házi" körülmények között, így inkább bölcsen hallgatok. Igérem, ha jutok valamire akkor ti lesztek az elsők, akik megtudjátok! Mégegyszer bocs a sok offért! Üdv!
Hali
Megépítettem a PC-IR távírányító vevőegységét, 20 perc alatt megvolt, és igen kicsire csináltam. Próbanyákon csináltam meg. Elsőre működött, winampot vezérlem vele, nagyon tuti, egyszerű és olcsó. Csatlakozósra csináltam, egy hangszóró vezetékkel van összekötve a infravevő (számítógép hangkártyáját, és pl. tv tuner kártyát kell összekötni vele, 4 pin-es lapos, és a végébe pont belemegy a infravevő, így oda tudom tenni ahova csak akarom). De egy kicsit furán működik: Ha rátartom, vagy nem pont rá "célzok" akkor 1 kódot küld a táv, de ha nem arra néz a távírányító akkor midig más kódot ír ki a progi (vagy 3-4-et de ezek állandóak) ez mitől lehet? nem zavaró végül is, mert szite mindig rámutatok és úgy vezérlem, csak kíváncsi vagyok
Hát én ezt építettem.
elég egyszerű de azért felteszem |
Bejelentkezés
Hirdetés |