Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 12V 6-7A Tápegység
 
Témaindító: Zsolt_HUN, idő: Márc 30, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Zsolt_HUN hozzászólása Márc 30, 2009 /
 
Sziasztok!

Keresnék kézzel lábbal egy olyan kapcsolást ami 32V-ból
12V 6-7A
-t átalakít (HF erősítőhöz kéne)
Ha valaki tudna nekem kapcsolást kérem küldje el.

Köszi mindenkinek!
Üdv.: Zsolt
(#) proli007 válasza Zsolt_HUN hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Hello!
Hát a kérésnek értelme nem sok van. Csak kapcsolóüzem jöhet szóba. De akkor mi a bánatnak a 32V. Nem egyszerűbb akkor mindjárt 12V-ra készíteni a tápot?
üdv! proli007
(#) Zsolt_HUN válasza proli007 hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
32V-ot ad ki a trafóm akkor azt csak csökkenteni kéne az erősítőmhöz mert ha nem akkor kijön a füst!
(#) Zsolt_HUN hozzászólása Márc 31, 2009 /
 
Amúgy nem tudtok kapcsolást erre a problémára vagy csak nem akartok nekem segíteni?

Mert ha ez van akkor írjátok meg és OK!
(#) mark.budai válasza Zsolt_HUN hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
Akkor megvan a trafó, már csak egyenirányítani, pufferelni, stabilizálni, átereszteni kell.
Ez 8A-t tud, de csak akkor, ha a trafód is tud ennyit! Nyáktervet találsz a BSS Elektronika oldalán, az IC-t tranyót egy nagyméretű, vagy ventivel hűtött hűtőbordára kell tenni. ha nincs hozzá semmid, akkor is 1000Ft alatt van az alkatrészköltsége. Tegyél az egyenirányítás után egy kb. 10000 µF -os kondit! Sok szerencsét az utánépítéshez!
(#) titi válasza Zsolt_HUN hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
Váltóba ad ki 32V-ot, vagy egyenirányítva, pufferelve mérted?
Mert ha váltóba, akkor az egyenirányítva, pufferelve 45V környékén lesz, arra pedig ne próbáld meg rákötni azt a kapcsolást, amit Márk adott.
Inkább vegyél egy 12V-os trafót, vagy cseréld el valakivel, hátha valaki pont ilyet keres...
(#) AMD válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
Ha az a 32V váltóáram akkor az egyenirányítva 45,12V. Szerintem az a 7812-nek nem fog tetszeni.
(#) mark.budai hozzászólása Márc 31, 2009 /
 
Akkor itt van, ehhez kell hozzáépíteni az előbbi áteresztőtranzisztort. Ennek 70V-ig lehet bemenő feszültsége, és nem fűt annyit, mint a 7812.
(#) Zsolt_HUN válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
Jónak tűnik és az adatok is de honnan számolom ki hogy milyen ellenállás, dióda, kondenzátor kell bele?

Pls ha tudod akkor írd le nekem légyszi.
(#) mark.budai válasza Zsolt_HUN hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
Ezen a rajzon a vastagon bekeretezett rész az IC, ami bennt van, azzal ne foglalkozz. Ezen minden rajta van. Bővebben: Link
(#) Sebi válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 31, 2009 / 4
 
A linken egy 3A-es kapcsolóüzemű táp van. Hogyan akarsz arra áteresztőt illeszteni?

A feldobott kérdés látszólagos egyszerűsége ellenére nem kispályás feladat: analóg elven megépített táp disszipációja meghaladja a 130W-ot amit egy tranyóval még hatalmas borda esetén sem egyszerű elfűteni. Kapcsolóüzemű jöhet(-ne) szóba, ezeknél a HV kivitelűek 60V bemenőt tudnak, de 3A-nél nagyobb terhelhetőségűt hirtelen nem tudnék mondani. Létezik ST gyártmányű 10A-es is, de az csak 40V bemenőt visel el.
A költségek nagyobbak lesznek, mint a táplálni kívánt készüléké!

Ajánlat: vegyél/cserélj egy megfelelő trafót, vagy építs másik erősítőt, aminek megfelel a trafóval előállítható tápfesz.
(#) mark.budai hozzászólása Márc 31, 2009 /
 
Vagy esetleg tekerd át a trafót! PC tápot is megcsinálhatsz, ide főleg AT-s lenne jó! De a legjobb az lesz, ha tekersz le annyit a trafóból, hogy egyenirányítva 40V alatt legyen, és a Sebi által írt ST gyártmányú 10A-es IC-vel megcsinálod! Én is ezt csinálnám, ha nem lenne egy mezei 12V-os trafóm :yes: !
(#) Skori hozzászólása Ápr 1, 2009 /
 
Hát EZ nem egyszerü, de a fesz beálítható akár 12V-ra is (poti helyett trimmer) és az áramhatár beállító poti is lehagyható. Akár 20...70V - 12V/10A sem lenne probléma. Sajnos tartok tőle, hogy az elkészítése meghaladja a kérdező képességeit....
További leírás ITT
(#) mark.budai válasza Skori hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Végülis, ha "normális" nyák van csinálva neki, akkor könnyen össze lehet rakni. Azért légszerelésbe ilyet nem építenék meg !
(#) Zsolt_HUN hozzászólása Ápr 1, 2009 /
 
Van egy PC tápom AT-s és rákötöttem a HF erősítőmre és olyan félhangon zúgott?
Milyen és mennyi kondenzátor kéne ez a zaj kiszűréséhez??

(Gyengébb táppal próbáltam [univerzális tápegység] és nem volt vele mellékzaj csak az ehez a erősítőhöz gyenge.)

Köszi a választ mindenkinek!
(#) StMiklos válasza Zsolt_HUN hozzászólására (») Ápr 1, 2009 / 4
 
Szevasz!
Én azt gondolom, hogy csak/!/ kapcsolóüzem jöhet szóba, amit hirtelen találtam ugyan csak 5 A -t tud, de a többi feltételnek megfelel. /Ára ca. 1800Ft, de kell még gyors dióda és egy tisztes induktivitás is/.
Ennek megnézheted az adatlapját, de biztos lehet találni "erősebbet" is. Gugli step-down erre keress.
Üdv: StMiklos

Névtelen.jpg
    
(#) Zsolt_HUN válasza StMiklos hozzászólására (») Ápr 1, 2009 / 1
 
Elnéztem, de itt van az épített erősítőm adatai és az alapján ez a táp is tökéletesen megfelelne.

Mindenkitől elnézést amiért hibásan kezdtem a fórumot!
(#) titi válasza Zsolt_HUN hozzászólására (») Ápr 2, 2009 /
 
Hali!
Én TDA1557, TDA1558 erősítőket minden gond, és jelentősebb zaj nélkül használtam/használok AT-s tápról.
Ugye az erősítő bemeneténél árnyékolt kábelen mennek a hangjelek?
Esetleg egy képet azért dobhatnál arról az erősítőről....
(#) Zsolt_HUN válasza titi hozzászólására (») Ápr 2, 2009 /
 
Árnyékolt kábele a bemenő HF-nél van 2 db pc táp háza van egy lemezre csavarozva.

Nem nagy szám de mégis ez az első erősítőm amit én építettem magam.

Amúgy nemsoká töltök fel róla képeket.
(#) mark.budai válasza Zsolt_HUN hozzászólására (») Ápr 2, 2009 /
 
A pontot nekiadhatod StMiklos-nak! A képeket meg várjuk!
(#) StMiklos válasza Zsolt_HUN hozzászólására (») Ápr 2, 2009 / 4
 
Szevasz!
Én nemrég, és azért "szerettem bele" ezekbe a kapcs. üzemű tápegységekbe, mert találok egy trafót, ráakasztok egy diódahidat + eg kondit, alig disszipál /melegszik/, és kész.
Szereti, ha a bemenő minél magasabb, viszont nem, ha egy mondjuk 5A-est nem terhelsz legalább 0,5-1 A-el.
Ezt ugyan a kimenőfeszültségen nem veszed észre, de a jelalak nem négyszög egy bizonyos lábán szkóppal nézve, hanem lengésekkel indul.
Terheléshez, ki-bemenő feszültséghez célszerű igazítani az induktivitást is. Nem ennyire bonyolult, de ha szkóppal nézegetem, akkor azért erre rájön az ember.
Tessék az adatlapot tanulmányozni.
Mellékletben egy 3A-os adatlapja van, állítható kimenőfeszültséggel, de rajzilag ugyanígy néz ki az 1 és az 5A is. Egypontföldelésre, nagy keresztmetszetek alkalmazására figyelni! 10-25A-es csúcsáramok is folyhatnak.

Üdv: StMiklos
(#) Zsolt_HUN hozzászólása Ápr 2, 2009 /
 
Itt vannak a képek az első nem olyan mesteri kinézetű erősítőmről.

Szerintem elsőre nem is olyan rossz de tovább akarom szépíteni hogy teszek az elejére egy szép lemezt és lesz benn HF kivezetésmérő (ami az erősítőkön ugrálnak a LED-ek ) és még equalizer is lesz benne (valószínűleg a nyári szünetben csinálom meg)

Most 1-2 dolog kicsit személyes lett de ha kész lesz akkor felteszem a képeit erre s fórumra
(#) gabiszaki hozzászólása Ápr 3, 2009 /
 
Üdv.Tekerj le a trafód szekunderéböl 1/3=dot.
(#) proli007 válasza gabiszaki hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Hello!
Ha válaszolsz, akkor a fejlécben található Válasz gombot nyomd meg, mert így senki nem tudja mire vonatkozik a dolog.
üdv! proli007
(#) titike01 hozzászólása Szept 22, 2011 /
 
Segítséget kérek attól aki megépítette a bssoldalról való 12V8A tápegység kapcsolást.!!!
Én is összeraktam de nekem még a régebbi rajz volt meg (#408926) hozzászolásnál amit szintén innen töltöttem le, amiben a c1-c2-kondít 2.2m 35V tantállal írták.
Addig amíg bekapcsolás után el nem füstölt szó szerint a c1 kondi és a BD246 tranyó nem is figyeltem arra, hogy a kapcsolási rajz és a beültetési rajz nem stimmel.Mivel a c1-c2 kondi ugyan arra a két részre kapcsolódik.A beültetési rajz szerint a BD246 bázis-negatív,illetve a 7812 bemenet-negatív lábaira valamint úgyszintén a rajz szerint a kimenet a BD246 collektor- ról van lekötve holott a kapcsolási rajz szerint a 7812-kimeneti láb és R2 ellenállásról kellene levenni.
Most én vagyok teljesen béna vagy aki megépítette és működik a nem ezen nyákrajz alapján csinálta Kérlek segítsetek.
(#) Geri86 hozzászólása Feb 21, 2014 /
 
Sziasztok, a következő problémára kérnék tanácsokat. Megépítettem a csatolt kapcsolást a benne feltüntetett alkatrészekből. A trafó adatai: 20v AC 3A. Egyenirányítva, szűrve egy 4700µF 40V kondenzátorral. A gond az, hogy összerakva a kapcsolásnál meg van a 12V de ha leterhelem, (esetemben egy 12V 21W izzóval) a 7812 pár másodperc alatt felforrósodik (a BD tranyó jéghideg) és el is halványul az izzó. Gondolom hővédelemmel van ellátva a 7812. Mi okozhatja a bajt? Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2014

12v8arajz.gif
    
(#) granpa válasza Geri86 hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Nem nézted el R2-t?
(#) Geri86 válasza granpa hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Hát nem tudom. 10kOhm pedig meg is mértem. Mondjuk igen a gyári rajzon 0,02 ohm van írva. Ha nem tennék ellenállást oda, mert olyan kicsi nincs itthol?
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2014
(#) ha9pi.feri válasza Geri86 hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Szia! Ha az R2 10 KOhm, akkor nem is csoda, hogy melegszik a 7812!
(#) Geri86 válasza Geri86 hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Plusz még azt kérdezném, hogy a két kondenzátor helyére nem rakhatnék 2 db 100nF-os fóliakondenzátort?
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem