Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 151
(#) X Sügi X válasza szabi83 hozzászólására (») Aug 13, 2006 /
 
Az urbán féle inteligens kivezérlésjelzőnek nem tudja valaki a kapcsirajzát? esetleg meg is osztaná velünk? Azt hálásan megköszönnénk! :yes:
(#) szabi83 válasza X Sügi X hozzászólására (») Aug 13, 2006 /
 
ott van az egységcsomagoknál

Rt 01/03 Intelligens sztereo kivezérlésmérő

vagyis rt újság 2001/03-s számban a cikk ...


üdv
(#) X Sügi X válasza szabi83 hozzászólására (») Aug 13, 2006 /
 
És akkor valaki beszkennelné ezt a rajzot? mert sehol nem találom... Nekem meg nincs meg az ujság! Please!!! Esetleg az egész cikket!
(#) TAdamm válasza X Sügi X hozzászólására (») Szept 9, 2006 /
 
Hello!

A kivezerlesjelzot hova kell kapcsolni?
(#) szabi83 válasza X Sügi X hozzászólására (») Szept 11, 2006 /
 
jah, mért nem szólsz??

tessék :nezze::nezze::nezze::nezze:
(#) szabi83 válasza TAdamm hozzászólására (») Szept 11, 2006 /
 
hangfrekis jelre...
előerősítő után, végfok elé.

sztem
(#) Georgee hozzászólása Szept 11, 2006 /
 
Sziasztok elkezdtem összerakni egy kivezmérőt LM3915N-el és az 1 és a 10es LED egyszerre villan a többi meg halványan és nem tom h mi a gáz. A tápfesz 12V mint a rajzon is irva van. Csak azt nem értem h miért egyszerre villannak.
(#) szabi83 válasza Georgee hozzászólására (») Szept 11, 2006 /
 
melyik kapcsrajz alapján csináltad?
(#) Georgee válasza KeserűCukor hozzászólására (») Szept 11, 2006 /
 
Én is elkezdtem csinálni és nekem sem működik bár nem teljesen ezzel a rajzal csináltam
(#) Georgee válasza Georgee hozzászólására (») Szept 11, 2006 /
 
az a furcsa h nagybetűvel van kiirva h 100%ra működik. Bár nekem az egyes és 10es led villog a többi meg halványan ég. próbáltam mindent jah az eccerűbbet csinálnám csak el vagyok akadva. lm3915N-es IC-t löktem bele de nem jó...! Azt csinálom amin egy Trimmer és egy ellenállat van jah + IC és LEDek csak furcsa h nem adja a sort
(#) szabi83 válasza Georgee hozzászólására (») Szept 11, 2006 /
 
az ic ref- feszje nem lehet 5v -nál több asszem.
nézd meg az ic adatlapját, benne van a képlet.

ui: lehet h már megdöglött az ic-d, vagy a ledek.. 2-9 ig.
(#) Georgee válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 11, 2006 /
 
most tesztelem az 1es led helye döglött segáz mert még van 9 Led helye most teszteltem 12Val a ledek villognak de minden lábon egyszerre 4.5volt 600milivel próbáltam ugy meg megse mozdul a cuccos
(#) Einstein21 válasza Georgee hozzászólására (») Szept 11, 2006 /
 
Hello mindenki!

Megrendeltem az Urbán Eklektronikától az inteligens kivezérlésmérőjét és a leírásnak megfelelően összeállítottam és élesztettem! Minden a megadott adatoknak megfelelő volt! A tapasztalat a következő, hogy a ledsor minden ledje világít abba a pillanatba, mihelyt bekapcsolom!
Segítsen valaki, aki már találkozott ezzel a cuccal, mert szerintem igen király, csak nem sikerült elindítani! Átnéztem, de se zárlat se rossz helyre és rosszul berakott alkatrész!
Ha szeretnétek, felteszek róla mindent!
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) szabi83 válasza Einstein21 hozzászólására (») Szept 11, 2006 /
 
figy a cikk itt van fent MA raktam fel...
ebben a #40735 hsz-omba

üdv
(#) Einstein21 válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 12, 2006 /
 
Köszi, de ez nekem is megvan! Ha csak a ledsorra kötök 5V-ot, és azon kívül semmi mást, akkor is világít az egész sor, és néha kimarad egy egy led! Kipróbáltam úgy is, hogy csak egy IC-t rakok a helyére, akkor a hozzá tartozó ledek világítanak mind, néha néha egy egy kihagyással, de ez megszűnik ez a kihagyás, ha lekapcsolom az 5V-ot, aztán vissza! Kimentek volna az IC-k? Fordítva BIZTOS nem raktam!
Valaki valami jó kis tippet kérlek... :no:
(#) Einstein21 válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 18, 2006 /
 
Valakiiiii kérlek! Egy aprocska segítséget!
(#) szabi83 válasza Einstein21 hozzászólására (») Szept 22, 2006 /
 
passz
(#) isamisa válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 22, 2006 /
 
ez nekem tul bonyolult... minek fájditjuk a fejünket ilyen inteligens kivezérlésjelzővel?
(#) gerry válasza Einstein21 hozzászólására (») Szept 22, 2006 /
 
Üdv!

Lehet,hogy hülyeség, de az első fotón ahol a ledek láthatók észrevettem valamit. Úgy tudom, legalábbis nálam nagy általánosságban így van, hogy a ledekben a széles(zászló) a negatív pólus a keskeny pedig a pozitív.
A nyáktervezők már amelyiken van ilyen lehetőség a pozitív oldalt(lábat) szokták négyszög forrasztási pontal jelölni a negatívot meg körrel. Ha ez így van és a ledek polaritása is a fent leírtak alapján müködik, akkor fordítva vannak beültetve a ledek.

De mivel én nagyon kezdő vagyok, csak sima feltevés az egész.ű

üdv
(#) DarkX válasza gerry hozzászólására (») Szept 22, 2006 /
 
Csatlakozom az előttem szólóhoz, szerintem is fordítva vannak betéve a ledek
Sőt szinte biztos, annó legalábbis hibás volt a beültetési rajza a rádió technikában, (ez csak az 5mm-es led-es panelra vonatkozik) és jó szokásukhoz híven abból szokták az egységcsomagba "fénymásolni " a beültetési rajzot.
a helyes beültetés így lenne (nézd meg a képet)

Kivez.JPG
    
(#) jozsi01 válasza DarkX hozzászólására (») Szept 22, 2006 /
 
Üdv!

Van egy analóg vu meterem és kellene hozzá vmi ák.
ahogy néztem olyan 10 mA-nél mozdul ki a mutató és 80 körül akad ki.csináltam én diódával, potival kondival valami kütyüt de nem igazán jó, mert kis hangerőnél meg se mozdul nagyobbnál meg nagyon megmozdul

előre is köszi, ha tud vki segíteni.
(#) Einstein21 válasza gerry hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
Nagyon szépen köszi a válaszokat, megpróbálom! Nekem ez jutott volna utoljára eszembe!

Nagyon köszi!

Küldök egy két sort, ha készen van és hogy mi lett az eredmény!

Köszi még egyszer mindkettőtöknek!
(#) Einstein21 válasza gerry hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
Igaz, hogy még nem fordítottam meg minden ledet, csak egy IC-hez tartozót, de eddig nulla!!! Semmi, nem is világít! Megfordítom az összeset és majd még írok! :no:
(#) vicsys válasza jozsi01 hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
csatoltam 1 képet

rec1li.gif
    
(#) jozsi01 válasza vicsys hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
köszi szépen!
(#) Einstein21 válasza gerry hozzászólására (») Szept 25, 2006 /
 
Sajna nem ez a hiba! Meg is néztem, hogy a panelon a GND áramkör vigigmegy az egész panelon és mindegyik ledet érinti, mégpedig a négyzet alakú ped-nél!
:no:
Azért köszi még egyszer mindkettőtöknek és várom a további ötleteket!
(#) DarkX válasza Einstein21 hozzászólására (») Szept 25, 2006 /
 
Csak most vettem észre, nem a másik oldalra kerülnének az ic-k, ?
Előbányáztam a RT, és abban leírtak szerint egyik oldalt a led-ek, másik oldalt az ic-k vannak,.

Kivez3.JPG
    
(#) Einstein21 válasza DarkX hozzászólására (») Szept 26, 2006 /
 
Köszi ezt a tippet is, de megnéztem, hogy az egyes láb ott van, ahol annak lennie kell és az utolsó is szintén ott, ahol lennie kell!

Mostmár ott járok, hogy kipróbáltam egy IC-vel a cuccot és ugyanaz a jelenség, néha világít mind, néha csak egy pár, meg össze vissza, ahogy kedve van! Találtam egy kapcsolási rajzot, azalapján csináltam meg! Semmi! Mostmár lehet, hogy a ledsoron lévő CD4049-eket kellene kicserélni! Ha így se,akkor végképp nem tudom!

De köszi szépen!
(#) szabi83 válasza Einstein21 hozzászólására (») Szept 26, 2006 /
 
Idézet:
„ledsoron lévő CD4049-eket kellene kicserélni!”

most elírtad?? kapcsrajzon CD4094 van...
(#) miklosch válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 26, 2006 /
 
Ha egy jó kis kivezérlésjelzőt akartok csinálni, akkor ajánlom ezt! A keverőmben ez üzemel, és nekem nagyon tetszik! Bocs, hogy nem itt csatoltam a dokumentumot, csak nem fért volna el, inkább feltöltöttem a megadott helyre!
Következő: »»   6 / 151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem