Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   33 / 563
(#) Zerocross válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Csak érdeklődés képpen. TE milyen készülék építésére adsz 4-est, illetve 5-öst?
(#) kurtyka hozzászólása Ápr 22, 2009 /
 
Üdv!
A közeljövőben szerzek UC3845-öt, meg szeretném építeni dugdosós panelon a vezérlés részét aztán szépen kiméregetni, szkópon megnézni. A gate leválasztáshoz EE25 megfelelne szerintetek? Amin gyárilag vannak a kisebb hálózati fojtók? Vagy inkább nagyobb féle bontott PC-táp vezérlő magot nézzek? Előre is köszönöm a választ
(#) Zerocross válasza kurtyka hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Én úgy gondolom, hogy a "dugdosós panel" jó ötlet, DE CSAK mérésre! Tapasztalat! :eeknoes:
Elég egy próba közben kontaktos dugdosás és elég az egész!

"A PC-táp vezérlő trafója" Ha a primer kapcsoló tranzisztorokat meghajtó trafócskára gondolsz, az bizony kevés! És elválasztási szempontból sem elég nagy :shocking: . Az EE25 jobb választás. Szerintem
(#) kurtyka válasza Zerocross hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Na igen azzal is lehet szívni jó nagyokat... Persze, hogy csak az ic kipróbálása meg 1-2 mérés lenne a cél! És Te hogy állsz a tieddel?
(#) Zerocross válasza kurtyka hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Hmm... gondolom nem mondok újat azzal, hogy családos ember lévén ez a projektem majdnem az utolsó azok a mocskos anyagiak...

Az építési szándék az egyik ok amiért írogatok ide is, a másik, hogy mivel nálam ez szakma is, tanulok is tőletek, belőletek, és szívesen segítek, ha tudok.
(#) kurtyka válasza Zerocross hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
Én még tanuló vagyok, majd a nyári munkából fedezem a költségeket ez a célom, és persze az építés élménye, amit lehet tanulni az egészből nagyon szeretek vele foglalkozni! Igen ezért jó a fórum, tudunk egymásnak segíteni! (bocsi az offért) On: egyik ismerősöm teljes-hidas gépet akar építeni, szerintetek nagy fába vágja a fejszéjét?
(#) Zerocross válasza kurtyka hozzászólására (») Ápr 22, 2009 /
 
A fa mérete a fejsze méretével fordítottan arányos.
(#) erdgab válasza Zerocross hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Gondolom,az építés nehézségi fokára és nem a dizájnra gondolsz.
Szeretném,ha nem nagyképűségnek tűnne vagy hasonlónak! Ha építenék egy komplett inverteres meghajtású (kisebb súly és tömeg) CO hegesztőberendezést vagy plazmavágót vagy avi heg. gépet arra mondanák négyest,ötös egy szkóp építés lenne,ezek álmok.
(#) Zerocross válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Valahogy úgy. Bár kis szkópot (orosz kis csővel) építettem, de az csak a sacc / kb. - ra volt jó...
Ennek ellenére is 5. szinthez sorolom.

Hmm... plazmavágó... ahhoz már vakmerőség is kell az elszántságon felül.

Egy hegesztő sem piskóta, de a plazmavágó már keményen odab*sz, :shocking: ha nem stimmel valami!
És utána nem biztos, hogy felkelsz...

Bocs az OFFért, csak elmerengtem.
(#) kurtyka hozzászólása Ápr 24, 2009 /
 
Üdv!
Mit szóltok a LOMEX-ben kapható EPCOS gyártmányú 470µF/420V-os kondira? Viszonylag olcsó 348Ft-ra jön ki darabja és 105°C-os. Valaki használt már ilyeneket?
(#) Zerocross válasza kurtyka hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Hát nem akarok bántani senkit!

De vagy, kamionról leesett cucc, vagy vigyél magaddal C-mérőt. Gyanúsan olcsónak tűnik nekem.
Persze ettől még lehet jó.

Felénk egy 470µF 400V ELKO (ARCOTRONICS vagy NIC) az úgy ezer - ezerötszáz pééz.
(#) Zerocross válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
:vigyor2: most esett le: dizájnt faragni fejszével...

Van humorod
(#) kurtyka válasza Zerocross hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Nézd meg itt én is csodálkoztam rajta, ami még jónak tűnt az a YAG 400V/470µF és vmi 550Ft körül bruttó.
(#) Freedomocska válasza Zerocross hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Azt hiszem bennem van vakmerőség,én megpróbálom azt a plazmát.
(#) p_istvan válasza Freedomocska hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Előre fejjel a falnak, majd tovább a résen át...
(#) Freedomocska válasza p_istvan hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Kérdés miből van a fal mostanában?
(#) Zerocross válasza p_istvan hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 


Én még voltam úttörő... csak sosem adtak légkalapácsot.
(#) Freedomocska hozzászólása Ápr 25, 2009 /
 
Na ennyi biztatás után még jobban megerősödik bennem az érzés ,hogy bele kell fogni az építésbe . Lassan azért gyűlik az anyag is hozzá-alapnak megvan a hf. híd,kondik,kb.100 db fet ,30 varisztor,és úton van 10-10 db ic is.Kísérletezéshez jók lesznek.Ha kudarc lesz azt is megírom-nem fogom szégyenleni mivel bőven benne van a pakliba.Ha ne adj isten valamire jutok akkor átmegyek a plazmavágós topicba de jelenleg itt találom meg az alapot hozzá +elégé halott egy hely még az. Úttörő én is voltam anno-most meg nosztalgiázom.Még légkalapáccsal is dolgoztam-bontottam falat(kemencét) még a hetvenes évek végén és a nyolcvanas elején és innen visszanézve még érdekes is volt.
(#) barany165 hozzászólása Ápr 25, 2009 /
 
Sziasztok! Hozámkerült egy üzemképtelen Varstroj, VARIN 1400 tip. hegesztő.Szétszerelés után látszik a javítási kisérlet, de továbbra is üzemképtelen. Kb 10 évig elégedetten használták.Szétszedé után első megállapítás: az IRG4PC40W-k halottak. Ha feltudok képet tenni akkor az építőknek segítség lehet:
Adatok:X: 35% 130A 25.2V
60%100A 24V
100% 80A 23.2V
Üdv! Bárány!
(#) barany165 válasza barany165 hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
még két képet csatolok, elnézés de nem lehetett:
(#) barany165 válasza barany165 hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
A vezérlő 15V fixstabiról megy, alkoholos tisztítósray után láthatóvá vált az IC-k tipusa: SG 3525, LM 339N,
LM 324N. Ha müködik megpróbálkozok a javítással, sajnos kapcsolást nemtalálok, esetleg ha valakinek megvan megköszönném! Üdv: Bárány!

PICT2606.JPG
    
(#) zolee1209 válasza kurtyka hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Az a 348Ft csak a bruttó nagyker ár! Arra még számolj egy 1.2-es szorzót és megkapod a bolti árát...
(#) kurtyka válasza zolee1209 hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Igazad van, 290Ft a nettó nagyker, abból lesz 330 nettó és 396Ft bruttó! Az akkor is rohadt olcsó
(#) kurtyka hozzászólása Ápr 26, 2009 /
 
Üdv!
A TUBI féle 5-150A-es készülék vezérlését szeretném felhasználni. Itt köszönném meg a munkáját és azt, hogy közkincsé tette a rajzot! Egy pillantást vetnétek a vezérlő panelra? Szerintetek ebben az elrendezésben működne a dolog vagy csúnya vége lesz?

2.png
    
(#) FREDDI válasza barany165 hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Ha feltudok képet tenni akkor az építőknek segítség lehet:

Az építőknek és fejlesztőknek NEM ! a képek fognak segíteni, hanem az, ha visszarajzolod, és a rajzot teszed fel. Egy pár órás munka, presze precíz munkát kíván ! Akkor lesz rajzod hozzá neked is. Csak te tudod megtenni, én is visszarajzolnám, de nálam nincs egy inverter sem ! (lenne kettő visszarajzolni, de a tulajoknak tele van a liberójuk a szétszedéssel. Majd amikor meghalnak, itt fognak pitizni, hogy csináljam már meg, "mert te megtudod csinálni"(nem garanciális egyik sem már !).)

Mellesleg megnéztem neked a neten, és nincs rajz róla (más is kereste már ), pedig szívesen megnéztem volna én is. Az új 1705-ös pld. 135A-nál 100% ED-s, annak a méretezésére nagyon kíváncsi lennék. Mindössze képeket találtam, egy úgy leolvadt lágyindító relé, mint a csernobili reaktor. Relé1 Relé2 Relé3

Egy gyári gépet mindenképp sokkal egyszerűbb megjavítani, mint készíteni egy teljesen újat (persze ha nem hiányzik a fele ). Nem is értem, mit kell ezen gondolkodni ?
(#) greenboy válasza Zerocross hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Hello Zerocross!

Bocsi, hogy most reagálok a #394673-as írásodra.

Megnéztem a linkeket amit korábban megadtam és elérhetőek (még).

A kapcsolási rajzot a Schematic nevű linkről elérhető .pdf file tartalmazza.

Légyszi írd meg hol akadtál el és ha tudok, segítek!

Üdv!
(#) Zerocross válasza greenboy hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Hali!

Jobb későn, mint soha.

Nos a rajzot sikerült azóta megkeríteni. P_I-vel próbáltuk a meglévő adatok alapján megmagyarázni, hogy vajon milyen üzemmódú az inverter. Én a félhidas PUSH-PULL-ra tippeltem, P_I pedig, ha jól emlékezem, akkor a forward / flyback kombinációra mutatott. A fő problémát a trafóval soros kondi értéke adta, mivel az egyik variációhoz sok, a másikhoz kevés volt. A rajz azért tetszett, mivel kompakt. Én a vezérlőt felhasználva teljeshidasra módosítva csinálnám meg, ha majd futja...
(#) Zerocross hozzászólása Ápr 27, 2009 /
 
Most azon töröm a fejem, hogy a hegesztőhöz, ha kellene, vajon lehet-e házilag védőgázt előállítani.
A sűrítésre talán megteszi a hűtőgép kompresszora.
A tartály talán egy lejárt szav'idejű oltókészülék palackja lehetne. De a gáz... na ez gáz...
Eddig a zárt térben történő irányított PB-gáz égetése tűnik a legkivitelezhetőbbnek.
Igaz, nem tiszta, de oxigén mentesnek lehetne tekinteni.
Elnézést ha OFF!
(#) Zerocross hozzászólása Ápr 27, 2009 /
 
Azon elmélkedtem, hogy egy ilyen inverteres hegesztő készülék ami bevonatos pácához készült, vajon mennyi átalakításon kellene átesnie ahhoz, hogy a Wolfram-hegyű védőgázos, külső pácás hegesztéshez jó legyen. Bocsi, hogy is hívják az efféle gépet?
(#) mex válasza Zerocross hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Igy: AWI
Utána kellene nézni a jelleggörbéknek, mi a különbség a két eljárás közt.
Következő: »»   33 / 563
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem