Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   25 / 211
(#) Zoli_bácsi válasza poros hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Köszönöm a tippet, de itt konkrétan nem említi a cikk, hogy van e ilyen összetett funkció.
(#) zolee1209 válasza Gergő90 hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Szia!
Nem tudom, aktuális-e még a probléma...
Nekem is van olyan, hogy nem akar kopi/pészttel működni. Egy másik megoldás: Megnyitod azt a panelt, ahova akarod kijelölt részt. Board-> Import boards from file... -> kiválasztod, ahonnan kellene a kijelölt rész, ezt megnyitja egy új munkalapon, és onnan már lehet kopi/pésztelni!
(#) gulyi88 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 3, 2009 / 4
 
ha 2 oldalas furatot/alkatrészt teszel le, akkor mutatni fogja a másik oldalon is a kapcsolatban lévő vezetőket.

2 oldalas: vagy beálíltod mielött leszeszed
(pad gomb mellett van egy kis legördulő nyil, ahol kiválasztható az alak, annak a legalján kétoldalas gomb, a fogd-és vidd alkatrészdoboznál is van 2oldalas gomb),
vagy kijelölöd (alkarészeket/padokat...) és nyomsz rá egy F12 őt, ettől 2 oldalas lesz minden kijelölt furat.

a kép nem kijelöléssel, hanem teszt rákattintással készült. sokadjára csak sikerült jó embernek válaszolni

2oldalas.JPG
    
(#) zolee1209 válasza gulyi88 hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Na, írhatom be mégegyszer, pedig kezdtem örülni, hogy rájöttél...
Ugyanezt írtam le az előbb, mint Te, csak annyival egészítettem ki, hogy szerintem zavaró egy kétoldalas panelen, ha minden pad galvános, rontja az átláthatóságot! :gumicsirke: Amúgy én is teszt gombbal jelöltettem ki a vezetőket... :kalap:
A két képen látszik is, hogy direkt kétfél pad típust használtam!
(#) gulyi88 válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
én is csak oda gondoltam 2olalas padot, ahova az indokolt (nálam ez annyit tesz, hogy mindkét oldala használt).

Én nagyon "finyás" vagyok nyáktervezés terén, így inkább nem tanácsolgatok semmit
(#) -isu- hozzászólása Máj 11, 2009 /
 
Sziasztok.
Nyák tervező progi.
itt
Bővebben: Link
(#) niedziela válasza -isu- hozzászólására (») Máj 11, 2009 /
 
Mindenkinek meg van már, hála PCB-nek.
-isu- olvass vissza a téma elejére

A legújabb update fordítása is letölthető csak azt sajnos időkorlátos
(#) DJ Szabcsa hozzászólása Máj 11, 2009 /
 
Esetleg az 5.0 vagy újabb verzió magyarul nincs meg valakinek telepíthető formában? Tehát úgy értem, hogy nem olyan mint ez, hogy felmásolom és megy hanem rendesen telepíteni kelljen.
Előre is köszi...
(#) Frankye válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Máj 11, 2009 /
 
Biztos bennem van a hiba, de nem értem, miért jobb az a megoldás, ha telepíteni kell, mint az, ha csak fel kell másoilni...
(#) valve válasza Frankye hozzászólására (») Máj 11, 2009 /
 
Mert egyes programok telepítéskor bele írnak a Regedit-be, magyarul a Rendszerleíró Adatbázisba...
(#) niedziela válasza Frankye hozzászólására (») Máj 11, 2009 /
 
Működésben nincs különbség.
De ott jelentkezik a különbség, hogy a "másolós" vűáltozatot nem tudod frissíteni, viszont a telepített verziót tudod. Igy az egyik követi a program fejlesztését míg a másik nem.

Ebben a programban a változások,fejlesztések valóban előre mutatnak és hasznosak!
(#) Frankye válasza niedziela hozzászólására (») Máj 11, 2009 /
 
Aha! Így már világos, köszönöm.
(#) DJ Szabcsa hozzászólása Máj 24, 2009 /
 
Valaki nem tudja véletlenül, hogy egy sima pdf vagy képfájlt ami nyáktervet tartalmaz be lehet e inportálni Sprint Layoutba?
(#) Alkotó válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
Nem!

(a pdf-ből meg egyébként sem lehet semmit "kinyerni", éppen ez ennek a "megosztó" formátumnak a lényege. Látod, de nem tudod piszkálni!)

Alkotó
(#) Mzolee válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
Hali-ho!
pdf-ből én így oldottam meg, mikor kellett:

PDFCreator feltelepítve >> beállításaiba 300 dpi és BMP formátum kimenetként.
Nyomtatás...
Ha ez megvan, akkor már be lehet a kész képet tenni a Sprint-be a rajzolat alá, 300dpi itt is beállít és elvileg van egy mérethelyes alapunk amire újrarajzoljuk az egész nyákot. Ennél egyszerűbben nem lehet.
Ezt a módszert használtam itt is: Bővebben: Link

Üdv: Zoli
(#) Zoli_bácsi válasza gulyi88 hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
Köszönöm szépen, ez megoldást jelentett. Pontot érte!!

(#) Alkotó válasza Mzolee hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
Idézet:
„van egy mérethelyes alapunk amire újrarajzoljuk az egész nyákot”


Ha újrarajzoljuk, akkor minek a mérethelyes alap? E nélkül is simán újra lehet rajzolni, és akkor célszerű esetleg a raszter méreteiből kiindulni. (persze ez csak egy vélemény)

Alkotó
(#) DJ Szabcsa válasza Mzolee hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
De hogy teszem be a BMP képet Layoutba?
(#) niedziela válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
Jobbról a hatodik ikon a kép beillesztés !

Idézet:
„(a pdf-ből meg egyébként sem lehet semmit "kinyerni",”


pdf-t apró darabokra lehet szedni, van vagy 1000 erre alkalmas szerkesztő, Nem beszélve az Acrobat Reader Prof verziókban szöveg és kép kijelölés / kivágás található.

(#) DJ Szabcsa válasza niedziela hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
Köszi szépen. Így kicsit már könnyebb.
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
Idézet:
„pdf-t apró darabokra lehet szedni, van vagy 1000 erre alkalmas szerkesztő, Nem beszélve az Acrobat Reader Prof verziókban szöveg és kép kijelölés / kivágás található.”


Miért próbálsz olyan hamis illúziókat kelteni, amik valódiságát magad sem hiszed.
A pdf éppen azért lett kitalálva, hogy a különböző "célprogramokkal" létrehozott munkákat, a szerkesztést biztonsággal kizáró módon lehessen terjeszteni, méghozzá úgy, hogy ne kelljen a megnézéshez az eredeti program.
Az Acrobat Reader éppen a létrehozásra van kitalálva. Más kérdés, hogy a PdfKreátor ezt szintén remekül megteszi, és még pénzbe se kerül.

De balgaság lenne azt hinni, hogy ezek ellenére ne lenne valaki, aki mégis megtalálta a módját, miként lehet egy pdf-ből visszanyerni az eredeti tartalmat (nekem nem sikerült, pedig erősen próbálkoztam).
Ha te úgy gondolod, akkor próbáld visszafejteni mondjuk ezt az egyszerű rajzocskát (mellékelve). Ha sikerül, megkapod tőlem az "ezt nevezem" elismerés gyémántokkal ékesített aranykeresztjét. (de akkor is jár az elismerés, ha bármilyen kis részt is ki tudsz szedni belőle, kivéve a képpé alakítást, mert az semmire sem jó.)
Persze bármilyen segéd programot használhatsz!! És még azt is elárulom, hogy ezt Sprint Layouttal csináltam, hátha segít (csak ennyiben tartozik ebbe a fórumtémába).

Alkotó

(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
Alkotó nem tudom hol olvastad az írásomban, hogy pdf-ből lay fájlt lehet csinálni. Ezt senki nem állította.
Jó lenne ha olvasnál és értelmeznéd a leírtakat.

Idézet:
„„(a pdf-ből meg egyébként sem lehet semmit "kinyerni", ””


Ezt te állítottad, én pedig azt írtam, hogy szöveget és képet ki lehet nyerni a pdf fájlból, sőt akár írhatsz is hozzá "szerkesztheted"

Idézet:
„Miért próbálsz olyan hamis illúziókat kelteni,”


Másold be azt a mondatomat ahol arra utaltam, hogy lehetséges lay,brd,sch, vagy bármilyen forrásfájlt vissza állítani.
(#) Moderátor hozzászólása Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 25, 2009
 
Idézet:
„Pontot érte!!”

Megadva.
Ha pedig még szépen kérted volna, sokkal jobb lett volna...
(#) Mzolee válasza niedziela hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
Lassan OFF kezd lenni a dolog, de azért még ideírom.

Némi ellenállást vélek felfedezni Alkotó írásaiban. Nem véletlen; ugyanis nagyon jó minőségű panelokat tervez és ha csak magamból indulok ki, akkor tudom, hogy rendezett, átlátható, esztétikus és pontos rajzolat kialakítása rendkívül nagy odafigyelést igényel. :yes:

Ha megfigyeljük, mindig pdf-ben teszi közzé munkáit.
Vélhetően nemkis mértékben ezért
Idézet:
„hogy a szerkesztést biztonsággal kizáró módon lehessen terjeszteni”
Megértem őt. Arról nem is beszélve, hogy megkértem hogy tervezze nekem át TO3-asra a saját QUAD nyákját és megoldotta kérdés nélkül.

Alkotó: én olyat tudok elképzelni, hogy DJSzabcsa pl. azért akart beimportálni lay formátumba, mert mondjuk 3 trimmert átméretezne, meg 4 kondit átforgatna netán kisebbre cserélne...
Úgyhogy meg lehet érteni minket akik törekednénk olyan megoldásokra hogy lay file hiányában hogy pofozhatjuk a rajzolatot.

Remélem sikerül ezzel lenyugtatnom a kedélyeket.
Üdv: Zoli
(#) DJ Szabcsa válasza Mzolee hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
Tökéletesen rátapintottál a lényegre
(#) Alkotó válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
OFF - OFF - OFF- OFF - OFF

Különbözőek az emberek, és egy jelentős részük sokkal kapzsibb mint az jó lenne. Ami ingyen van, abból nekik minél több kell, de mikor adni kéne valamit, akkor annak ára van.
Természetesen az itt megszólalók mind kivételek ez alól. Csakhogy a háttérben ott figyelnek a "csendes" szemlélők, sorozatgyártásra készen. Én már láttam vissza saját "szellemi gyermekemet" boltok polcain, sőt itt az interneten is, méghozzá más nevével fémjelezve.
Tudom, a pdf-sem nyújt védelmet az ilyen dolgok ellen, de legalább egy kicsit megnehezíti a kivitelezést.

Niedzella! neked privátban írom a többit, ott keresd.

Alkotó
(#) herzsolt hozzászólása Máj 25, 2009 /
 
Nincs valakinek bővebb macroja PIC-hez?
Előre is köszönöm annak aki tudna segíteni.
(#) san398 válasza herzsolt hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
A MAKROS\Throughhole (TH)\TH-DIL\ mappában lévők nem jók?
(#) webinas válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
Milyen formátumban szeretnéd látni a tesztábra.pdf fájlodat?
(#) Alkotó válasza webinas hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
Semmilyenben.
De ha valamelyik szöveget átszerkesztenéd nekem benne, az már igazolná, hogy igenis lehet szerkeszteni. Ugyanis én ezt vitatom. Szerintem nem lehet, és éppen ez a jó benne.

Niedzella is azt mondta, hogy neki megvan a titkos varázspálcája, csak mikor kértem hogy varázsoljon már ugyan vele egyet, akkor lámpalázas lett, és sírva elszaladt.

Alkotó
Következő: »»   25 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem