Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   297 / 2500
(#) CIROKL válasza varttina hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
Idézet:
„Nem sajnáltad belőle az anyagot.”
Etz jól látod igen az A -osztályból nem kell sajnálni az anyagot ,ez az az erősítő amivel nem szabad sprólonni a beépített anyagokkal ! Jó nagy oroszosra kell csinálni , főleg a hűtéssel nem szabad játszani azt nem szabad a véletlenre bízni? Meg aztán a táp sem mellékes ott is azért megkell neki adni amit lehe! Hát én egy csöppet elfogult vagyok a hangzás világával ! pont azért tetszik amiért olyan egyedi ennek is valami a hangzásában amiért szeretem ?
Idézet:
„Főként a faragás tetszik rajta.”
El kell hogy keserítselek csöppet mert nem faragás a szó szoros értelmében , Ez a minta CNC vel lett megvalósítva !
(#) ngyzoli válasza varttina hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
Ez esetben a lehető legnagyobb induktivitásra kell törekedni,(menetszám!),bár itt kompromisszumot képez a huzal ohmos ellenállása.S még a légrés nagyságával is lehet finomítani a dolgokon.Ez a-"fülre megvan minden a hangjában"-érzés elég becsapós tud lenni néha.Én is jártam már így...
Az mindenképp hasznos,ha egy egyszerű frekimenet-ellenőrzést meg tudsz ejteni.Ehhez nem kell különösebb felszerelés.Számítógéppel lehet írni egy mérő-cd-t,azonkívül egy műterhelés,és egy megbízható analóg kéziműszer már megteszi.A digit-multiméter ehhez nem jó.
(#) varttina válasza ngyzoli hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
Holnap elvégzem 20Hz-20kHz tartományban a mérést 4, 8 és 16 ohm-on is. Nem írok külön mérő CD-t, hanem közvetlen hangkártyáról küldöm rá a frekiket, és egy szkóp programmal fogyelem a kimenetet. Persze az analóg voltmérő is rá lesz kötve.
A hálózati trafók miatt aggódom egy kicsit. Nem tudtam még terhelve kipróbálni, így nem tudom mennyire zúgnának majd.
(#) gambler hozzászólása Máj 19, 2009 /
 
Sziasztok! Szerintetek milyan a Baji elektronikánál kapható 400w-os fetes erőítő? Érdemes nekiálli, és tudja egyáltalán ezt a teljesítményt amit megadtak hozzá? Trafó 800VA- elég lesz neki vagy inkább 1000va-os legyen hozzá. Véleményeket várok, ha van tapasztalatokat vele kapcsolatban.
Bővebben: Link
Köszönöm
(#) djgombi válasza gambler hozzászólására (») Máj 19, 2009 /
 
2 Volt bemenő jel! Ezt mivel hajtod ki? Akkor már kell egy előerősítő is.
(#) DJ Szabcsa válasza djgombi hozzászólására (») Máj 19, 2009 /
 
Keverőpult ki tudja hajtani
De neked van igazad szerintem, ehhez dukál egy jó előerősítő is.
(#) Bassmester válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Máj 19, 2009 /
 
Én is hasonló problémával találkoztam az újonnan összeszerelt végfokomnál. Kihajtja a keverőpult teljesen, csak ilyenkor a másik végfokot kell visszább venni egy kicsit hogy ne legyen túlvezérelve. Valami szintillesztő kéne, vagy előfok... nem tudom mit kéne vele csinálni, hogy ne legyen ekkora különbség a másik végfok (Ágota DS-300) és az általam épített között, ami 2 db hidalt TDA 7294 modul, +/- 42V-os 600W-os kapcsolótáppal. Van valami tuti tippetek?
(#) djgombi válasza Bassmester hozzászólására (») Máj 19, 2009 /
 
Mindenféleképp maradni kell a 0 dB-es szabvány értéknél /775mV/. Sajna előfok kell hozzá. Nekem egy ILYEN volt a végfokomban és jól működött. :yes:
(#) gambler válasza djgombi hozzászólására (») Máj 19, 2009 /
 
Csináltam már egy előfokot, olyan 9-10 szeres az erősítése(invertáló kapcsolás) meg utána 3 sávos equalizer mindegyik griátor kapcsolással.(műv.erősítőböl induktivítást csinál).+-15V-ról hajtva ebből még 3-4V-ot is kihoztam.Amúgy nekem az gyanús hogy 4 fetből 400w??
(#) djgombi válasza gambler hozzászólására (») Máj 19, 2009 /
 
Igen. Ez nekem is kevésnek tűnik.
(#) gambler válasza gambler hozzászólására (») Máj 19, 2009 /
 
Amúgy erről lenne szó, ezt csináltam meg.
(#) Bassmester válasza djgombi hozzászólására (») Máj 19, 2009 /
 
Sejtettem hogy valami szabványtalanságot műveltem
Konkrétan melyik az az áramkör? Mi a megnevezése? A linked sajnos csak az Urbán kezdőlapjára navigál.
Én ezt néztem ki egyenlőre. Mit szólsz hozzá? Kipróbáltam egy másik kéttranyós előfokkal, de az betorzított már egész kicsi jeltől is, anélkül hogy normálisan meghajtotta volna a végfokot
(#) gambler válasza djgombi hozzászólására (») Máj 19, 2009 /
 
Legalább egy 8 barab csatornánként illene, de ez csak az én amatőr meglátásom. Szerinted ha telefonálok , tudnak bármi többet mondani mint amennyi az oldalon közölve van? Érthetnek hozzá, ők tervezték, vagy valamelyik másik cég tervezte, és ők csak mint eladók. Amúgy a 800VA elég lenne hozzá?
(#) gambler válasza Bassmester hozzászólására (») Máj 19, 2009 /
 
Talán erre gondoltatok:Bővebben: Link
(#) szamóca válasza gambler hozzászólására (») Máj 19, 2009 /
 
A 0 nívójú cuccokhoz egy max 3szoros erősítésű ME-vel készített, nem invertáló alapkapcsolás megteszi. De a CD játszók 2V-os jelszintet általában szolgáltatnak. Tehát ezzel kihajtható az érzéketlen végfok is.
A 400W-os erősítőhöz (sztereóban) 1000VA es (sz.é.1080VA)trafó legalább kell, ha buliban "iparszerűen" kihajtod.
(#) djgombi válasza Bassmester hozzászólására (») Máj 19, 2009 /
 
Bocs az /ERTR3 eloerősítő mono/stereo/ előerősítő. Erre gondoltam.
(#) gambler válasza szamóca hozzászólására (») Máj 19, 2009 /
 
Köszi a segítséget, és szerinted ez a 4 fet +-85Vról 8 ohm-on képes leadni 400 wattot, mint ami a megjegyzésben szerepel az oldalukon?
(#) Bassmester válasza gambler hozzászólására (») Máj 19, 2009 /
 
Egy csatornához bőven elég, két 400W-os csatornát viszont nem tudna megfelelően táplálni. Befulladna a táp, még nagy pufferblokkal is. Egyébként megbízható, erős fetekkel és komoly hűtéssel nem lehetetlen a 400W, de jobb ha túl van méretezve. Jobb többet áldozni rá építéskor, mint azért javítani mert nem bírta a strapát.
(#) szamóca válasza gambler hozzászólására (») Máj 19, 2009 /
 
Elméletileg 80V^2/2x8Ohm alapján igen, az pont 400W.
65%-os hatásfokot alapul véve, 400W-hoz 540VA szükségeltetik.

(#) djgombi válasza szamóca hozzászólására (») Máj 19, 2009 /
 
Meg kellene tudni milyen fet-et adnak vele.
(#) varttina válasza ngyzoli hozzászólására (») Máj 19, 2009 /
 
Ezt a görbét 29 mérési pont alapján vettem fel 16 és 128 Hz között. Jól látszik, hogy bár elnyomja a mélyeket, de azt egyenletesen teszi. A vízhűtés nagyon bevált, 2,3A "fűtőáram" mellett alig melegedett a FET. Lehet, hogy a végleges verzión is hasonló lesz.
(#) Bassmester válasza djgombi hozzászólására (») Máj 19, 2009 /
 
Köszi, megnéztem.
Tehát azt mondod hogy ez megoldás lehet az alább leírt problémára? Van hozzá kapcsolási rajzod?
Egyébként jól működnek a ventiszabályzók. A szombati bulit simán végig bírta a cucc
(#) gambler válasza Bassmester hozzászólására (») Máj 19, 2009 /
 
Ajánlott táp: 2x60V-os trafó (400W 8W), 8A diódahíd, 2x2 db 10000µF/100V elkó. Hangszóróvédő és hűtőventillátor használata ajánlatos!
Van két db 0.25A-os ventillátorom, és 2 ilyen hűtőborda lenne hozzá egymás felé fordítva, két végén pedig a ventillátorok. Gombi féle hőfokérzékelőkkel ellátva.Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) gambler válasza djgombi hozzászólására (») Máj 19, 2009 /
 
Lehet hogy találtam valami féle dokumentációt:
Bővebben: Link
IRFP9240
(#) Bassmester válasza gambler hozzászólására (») Máj 19, 2009 /
 
Ezzel a bordával nehéz lesz normális hűtőt kialakítani :no: Inkább hosszában bordázottat nézzél hozzá. A 8A-es Graetz helyett pedig simán jó lesz az 50A-es is, de minimum 35-ös. Ezen nem szabad spórolni!
A puffer az oké, de 1000 VA feletti trafó kell hozzá, ha sztereó lesz :yes:
(#) gambler válasza Bassmester hozzászólására (») Máj 19, 2009 /
 
Ilyesmi megfelelne hozzá hűtésnek?
Bővebben: Link
(#) djgombi válasza gambler hozzászólására (») Máj 19, 2009 /
 
Ez már jobb
(#) gambler válasza djgombi hozzászólására (») Máj 19, 2009 /
 
Nézted már a dokumentációt? Jók ezek a fetek amiket adnak hozzá a csomagban? Erre a bordára csak azt nem tudom hogy középen hogy fogatom rá a feteket
(#) Bassmester válasza gambler hozzászólására (») Máj 20, 2009 /
 
Addig szerintem ne rendelj bordát, amíg össze nem állt az elképzelésed, a fetek rögzítését és a dobozbaszerelést illetően. Ennél a bordánál, 30-as "L" idomot kéne használnod, és csak 3U magas dobozba tudnád beszerelni.
Én a képeken látható módon oldottam meg a hűtést, 2U-s dobozban. Megfelelő fordulaton eléggé hatékony, a 2 db 400W-os modullal is megbírkózna.
(#) hapro válasza Bassmester hozzászólására (») Máj 20, 2009 /
 
Szép munka.
Következő: »»   297 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem