Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   26 / 211
(#) webinas válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
Nem akarlak elkeseríteni, de ha valami dokumentumot felteszel a NET-re, akkor az nincs biztonságban. Azzal azt csinál az ember amit akar. (persze azért itt is vannak kivételek.)
A pdf-et is le lehet titkosítani, hogy ne lehessen konvertálni, de már az is felesleges. Annak is megvan már az ellenszere. Sajnos.
(#) webinas válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
Ha több szabadidőm lenne, akkor megcsinálnám neked LAY formátumba is. De ennyire azért nem érdekel a dolog. :no:
(#) Alkotó válasza webinas hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
Abban igazad van, hogy nincs biztonság!

Az átírásból nekem az jön át, hogy 10-szeres lett a méret, és kb 50szer rosszabb a minőség.

Ebből arra gyanakszom,hogy szó nem volt itt szövegszerkesztésről. Gondolom képpé konvertáltad (elég rosszul sikerült), aztán a képet próbáltad szerkeszteni. De valami miatt nekem meggyőzőbb lett volna ha olyan szöveget írsz át, mondjuk az átlósat, ami alatt más is van, nem olyat, ami alatt csak fehérség volt.

Így ez csak játék a pixelekkel, de a szövegszerkesztés az más.

Idézet:
„Sőt akár Lay-ba is átteszed ha akarod!!”
Engedj meg nekem egy kis kétkedést.
És egy hasonlattal megvilágítom miért. A pdf-ből eleve hiányoznak azok az információk, amiket te ki akarsz nyerni. Olyan ez, mintha lenne egy fotód egy becsukott könyvről, és te ez alapján állítanád, hogy simán lefordítod a 15. oldal második bekezdését. Esetleg újraírod, de a fotó alapján sosem fogod tudni mi volt a könyvben.

Alkotó

Ezzel én a magam részéről le is zárnám ezt a témát. Aki akar egyetért, aki akar próbálkozik tovább.
(#) webinas válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
Azt mondtad, hogy szerkesszem. Megtettem.
Hidd el, pixel pontosan meglehet csinálni, de annyi időt nem akartam rá áldozni.

Ha valamit nem tudsz, vagy nem hiszel benne, attól az még létezhet.
(#) bgsf válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
Nem tudom már miről folyik a vita! PDF Vs. Layout?
Ha ez segít! A .pdf fájlokat csak átkonvertálva lehet szerkeszteni... ami néha nem is olyan sikeres!
Amúgy meg a legtöbb program konvertál .pdf-be. Le lehet titkosítani a .pdf állományt, de egy újabb program mindig megnyitja ...simán!
Nekem .pdf fájlokat sosem sikerült Layout-ba konvertálni, de nem is akartam. Ha van valakiben egy kis önbecsülés akkor saját nyáklapot tervez, ha építeni akar, akkor megépíti a .pdf rajzot, ha meg csak villogni akar hogy ő milyen f**** gyerek, akkor csak konvertálja a pdf fájlokat éjszakánként, és mondja azt hogy ő tervezte! Szerintem több idő mintha megtervezné.... És a saját rajzzal még csak annyit sem kell görcsölni mint a konvertálással!
Bocsi Alkotó hogy mindent neked írtam, de nem volt kedvem szétdarabolni a mondandóm! valahogy így kerek, és nem téged akartalak megbántani!
(#) bgsf válasza webinas hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
Ha meg megtetted akkor miért nem rakod fel? Erre én is kíváncsi lennék már csak szakmai szempontból is!
Milyen jó lenne ha a .pdf állományt qrva jól lehetne szerkeszteni, csak sajnos a rajzokat és a képeket nem igazán lehet!
Márpedig a nyomtatott áramkör az rajz, még ha .jpg, vagy .gif, vagy .akármiben is van (a .akármi az nem fájlkiterjesztés... )
Ha legközelebb valamit megcsinálsz akkor azt tedd is közzé, ezzel segítve közösségünk munkáját! Ha viszont ezért valami anyagi ellenszolgáltatásra vágysz akkor nyiss egy boltot és meglátjuk hogy mire mégy vele!
(#) webinas válasza bgsf hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
Azért bízom benne, hogy hozzászólásod nem az alkotónak szánt részét, nem is nekem írtad.

Tudod, én már öreg vagyok ahhoz, hogy más tollával ékeskedjek. Nincs miért, és nincs kinek. Meg az nem is én lennék. Én tanulni, kérdezni járok ide, és nem oktalanul észt osztani.
Azt meghagyom másoknak.

Elég sok mindent megépítettem innen a hobbielektronika.hu-ról, és ha a nyák rajz publikus volt, akkor felhasználtam, de mindig rajta hagytam a szerző nevét, logóját. Ha pedig nem, akkor megcsináltam magam. Nekem nem okoz problémát.

Nem szeretném a fórumot nem idevaló dolgokkal terhelni, ezért én is lezártnak tekintem ezt a témát, de a HE találkozón bárkivel hajlandó vagyok megvitatni a PDF szerkeszthetőségét.

A hozzászólásaim tartalmát továbbra is fenntartom. Csak csendben jegyzem meg, hogy szó nem volt arról, hogy a PDF-et LAY formátumba lehetne, vagy tudnám konvertálni…

Egyébként, ami az „éjszakánkénti konvertálást” illeti, az alkotó PDF-jéből sacc/kb. 10 perc alatt elkészítem a LAY verziót!
(#) CHZ válasza webinas hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
Szerintem bgsf valamit félreértett .
Nekem meggyőző volt az átszerkesztett pdf .
(#) webinas válasza bgsf hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
Azért megcsináltam....
(#) webinas hozzászólása Máj 25, 2009 /
 
…és le is töröltettem Norbertóval.
Elnézést kérek az alkotótól, hogy meggondolatlanul közzé tettem munkáját!
(#) Zoli_bácsi válasza (») Máj 25, 2009 /
 
Köszönöm.

Igen, lehet szebb lett volna. A változatos szókincsemből eredően így fejeztem ki magam.
(#) Zoli_bácsi válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
Szia Alkotó!

Felkeltette az érdeklődésemet a pdf visszafejtése. Csak mint kihívás erejéig tehetek egy próbát? Természetesen kizárólag a Te engedélyeddel és utána megkérem a moderátorokat, hogy töröljék le, miután megnéztük.

Üdv!
(#) Mzolee válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
Nem tartom szerencsésnek ezt a 'csakazértis megmutatom magamnak és neki is' hozzáállást meg amúgy is ezt írta Alkotó:
Idézet:
„Ezzel én a magam részéről le is zárnám ezt a témát. Aki akar egyetért, aki akar próbálkozik tovább.”

De ahogy gondoljátok...
(#) Zoli_bácsi válasza Mzolee hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
Igazán nem akarok indulatokat kelteni, eszemben sincs, csak ez egy nagyon egyszerű dolog, pillanatok alatt megvan. A mellékelt pdf-ből bármit tudok módosítani gond nélkül. De még egyszer is mondom, eszemben sincs indulatokat kelteni, vagy más egyéb módon rosszat tenni.
(#) bgsf hozzászólása Máj 25, 2009 /
 
Bocs ha valamit félreértettem! Nem akartam senkit megbántani, kisebb dolgom is nagyobb......
Én mindig közzéteszem lay-ben is a munkáimat ha valaki kéri, soha semmilyen logo, vagy jel nincs rajta! Nem azért adom közkézre mert magam reklámozom, hanem azért hogy akinek erre nincs ideje az is haladjon. Csak akkor tervezek nyákot ha van rá időm és kedvem hozzá, még akkor is ha soha sem építem meg! Emiatt meg is szóltak, bár sosem építették meg az általam tervezett nyákot.....
De ez már nem ide tartozik....
(#) Alkotó hozzászólása Máj 25, 2009 /
 
Részemről az utolsó OFF a PDF oltárán feláldozva.

Valóban van egy program (nekem is megvan 15 éve, és sokat használom is, csak nem éppen erre), ami alkalmas a pdf-ek szerkesztésére.

Nem próbál semmit visszafejteni, csupán a meglévő "kép" alapján, szinte törvényszerűen létrehozza a szerkesztéshez szükséges segédadatokat (kiszámolja őket). Bevallom, kicsit restellem, hogy nem nekem jutott eszembe.

Persze most se az eredeti szerkesztési opciókról van szó, de mindenképpen rendkívül precíz a leképezés, végtelenszer jobb mint a konvertálgatások eredményeképp lenne.

Tehát nyilvánosan is visszavonom a pdf "sérthetetlenségét". Lehet piszkálni, és a módszer hihetetlenül leleményes (legalább 15 éve használom rendszeresen ezt a programot és eszembe se jutott kipróbálni, elég kínos, de így van!)

Alkotó

Javaslom, térjünk vissza az SL programhoz, mert az is megér egy kis diskurzust, és zárjuk le az OFF-olást.
(#) Zoli_bácsi válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
Okos program, bizony. Számtalan lehetőségekkel. Persze ez is egy célprogram.

(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
[/quote]Bevallom, kicsit restellem, hogy nem nekem jutott eszembe.[quote]

Innentől kellene restellned az összes hozzá szólásodat
(#) Moderátor hozzászólása niedziela hozzászólására (») Máj 25, 2009
 
Jól van gyerekek, emelkedjünk felül a közelmúlt sérelmein, és foglalkozzunk innentől a layout-al. Köszönöm.
(#) PCB hozzászólása Jún 7, 2009 /
 
Sziasztok !

Nem hiszek a szememnek, valami technikai hiba miatt megy az accom. Remélem csak átmeneti zavar

Látom van téma bőven, kis szösszenetet hadd adjak, legalább próbára


slayout50.zip
    
(#) san398 válasza PCB hozzászólására (») Jún 7, 2009 /
 
Szia PCB! Nálam ezek a hibaüzenetek vannak véget nem érő sokaságban ( hiába okézom le akkor is visszajön mindkét hiba)

Layout.jpg
    
(#) DJ Szabcsa válasza PCB hozzászólására (») Jún 7, 2009 /
 
Nálam sem működik sajnos. Próbáltam másikat letölteni a honlapodról, de azok közül sem működik egyik sem
(#) san398 válasza PCB hozzászólására (») Jún 7, 2009 /
 
Bocs, most olvastam a honlapodon, hogy a januári update verzióhoz készült, hát persze hogy nem azzal próbáltam
(#) jandark hozzászólása Jún 8, 2009 /
 
Sziasztok.Segitséget kérnék,van egy lay formátumu nyákrajz amit vasalnék viszont ha kinyomtatom nem fér el a papiron mert keresztbe van..Ellehet e forgatni az egészet hogy hoszába legyen nyomtatáshoz?(hoszában ráférne egy A4es lapra)..Köszönöm előre is..
(#) jandark hozzászólása Jún 8, 2009 /
 
Csatolom a lay-t...Lemaradt..

HTA30..LAY
    
(#) Tom025 válasza jandark hozzászólására (») Jún 8, 2009 / 6
 
Ez nagyon egyszerű. Beállítod a Properties-ben a nyáklap méretét akkorára, hogy elférjen rajta a terv elfordítva is, majd kijelölsz mindent, és Ctrl-R kétszer. Ezekután a board szélességét akár vissza is csökkentheted akkorára hogy éppen elférjen a terv rajta.
(#) jandark válasza Tom025 hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segitséged.Ez most életmentő volt,nem jöttem volna rá..Ha jár erre moderátor megkérem adjon pontot neked..
További szép napot
(#) Zoli_bácsi válasza jandark hozzászólására (») Jún 8, 2009 / 1
 
ami még egyszerűbb lett volna, ha a nyomtatás beállításnál adsz neki fekvő oldalt.
(#) Alkotó válasza jandark hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
Szia!
Egy másik fajta tervet is találsz erről az erősítőről. Ha érdekel nézd meg, nálam kifogástalanul működik (azóta is).
Itt találod

HA jól emlékszem, amivel te próbálkozol, az CHZ tervei szerint van. Viszont ott talán nem volt előfok, de ezt is csak úgy emlékből idézem fel, egyáltalán nem biztos, hogy tényleg így is van.

Alkotó
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
Elnézést, elhamarkodtam, de most megnéztem, ott van az előfok!
Alkotó
Következő: »»   26 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem