Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   50 / 221
(#) Doncso válasza frecsko hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Az lehet, de a 260VA közelebb áll a 300VA hoz mint amit Warlo akar használni mert az 110VA. Egyébiránt a 300VA egy közelítő érték, nem azt jelenti hogy 299VA trafó már izzani fog.
(#) frecsko válasza Doncso hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
110VA egy oldalra talán elég, kettő meghajtására már.... :violent: trafó......
(#) Doncso válasza frecsko hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Na, ezt mondom én is. Vajmi kevés oda az a trafó.
(#) frecsko válasza Doncso hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Nemrég olvastam Cimopata cikkét a kapcsolóüzemű táp erősítőkhöz. Elgondolkodtató...
(#) Doncso válasza frecsko hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Én már megépítettem, nem rossz!!
(#) frecsko válasza Doncso hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Nosza... Milyen erősítőhöz építetted? Vagy mihez használtad tápnak? Volt brumm, recsegés, zúgás?
(#) WaRL0 válasza Doncso hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Szia.Majd meglatom hogy mi lessz ha melegedni fog veszek masikat.Amugy a lap elejen talalhato dioda altal feltett .zip fajlban talalhato kepen az van irva hogy ok 2vegfokhoz 160VA-s toroidot hasznaltak .Fene tudja mar mit hidjek .Megepittem,kiprobalom jo lessz-jo lessz/nem-nem

Szia
(#) Doncso válasza frecsko hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
egy B5 höz, semmi zavar, brumm, stb, jó táp, de ez már off itt
(#) frecsko válasza Doncso hozzászólására (») Máj 31, 2009 /
 
Igaz igaz, mellőzzük is itt a témát.
(#) igi hozzászólása Jún 9, 2009 /
 
Sziasztok!

Eljutottam az erősítő élesztésig.
Minden rendben lenne, ha betudnám állítania a középfeszt, de nem tudom. 38V-os tápfesz van, és csak 17V-ig tudom állítani. A trimmert (100K) még tudom tekerni, viszont a fesz. nem változik.
Van valami ötletetek.
(#) frecsko válasza igi hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
A két potit ( középfesz beállító és az árambeállító ) egyszerre tekerd, egyszer ezen tekersz egy kicsit egyszer azon.
(#) igi válasza frecsko hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Szia!

Köszi, így csináltam.
Változatlan. Továbbra is makacsul hiányzik kb 2V a megfelelő középfeszhez.
Ráadásul mind két panelen egyformán ott a hiány-hiba
Állok-nézek(főleg bután)-ötlet"0"
(#) lamalas válasza igi hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Udv,

A 38V-os tapfeszt hogy mérted? Uresjarasban vagy terhelve? Ha uresjarasban akkor siman lehetseges, hogy terhelve leesik a fesz. par V-ot es igy nyilvan nem is lehetseges a 19V-os feltapot beallitani. De ha a 38V a terhelt tapfesz. akkor ott vmi mas problema van. Jo lenne tudni h. pontosan melyik kapcsolast epitetted meg milyen alkatresz ertekekkel.
(#) igi válasza lamalas hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Szia!

Terhelt tápfesz 1,2A beállításnál 38V, és ekkor mérem a kimeneten (ez a két tranyó közös pontja) a 17V körüli feszültséget.
Persze a feszültség értékek a nyugalmi áram váltovásával szintén módosulnak némileg.
Arra nem tudok rájönni, hogy a folyamatosan meglévő kb 2V-os hiány miből eredhet.
(#) lamalas válasza igi hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Kapcs. rajz? Alkatresz ertekekkel egyutt!
(#) igi válasza lamalas hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Kapcsolási rajz:
a 2000 verzió (a te végleges verziód is szinte ez) ami más: Q1-Q2 BD245C;
Bemeneten kondi után +1K
RV1 nyugalmi áramot beállító trim. 2K
a többi ua. válogatva, kimérve
http://www.tcaas.btinternet.co.uk/jlh2000.pdf

Most még egyszer átnézem a beültetést is, hátha elrontottam valamit?!
Köszi a segítséget

JLH_BD.LAY
    
(#) igi válasza igi hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Lehet, hogy megvan a "fatális" fiba(bám)?
A képen sárgával jelöltem a jelföld-tápföld "felhasítását, illetva annak 10 ohmos átkötését.
Most vettem észre, hogy azt szerintem nem ott kell kialakítani, hanem a másik jelölt ponton.
Minden esetre kipróbálom ezt a módosítást.

JLH_BD.JPG
    
(#) lamalas hozzászólása Jún 10, 2009 /
 
Sztem felesleges a becsatolo kondi utan az 1k-s ellenallas foleg akkor ha nincs utana a fold fele egy kondi amivel egy bemeneti alulatereszto szurot kepez. A foldhurok elkerulesere szolgalo 10ohmos ellenallas is felesleges ugyanis ha helyesen szereled az erositot akkor nem keletkezik foldhurok. Szedd ki mindket ellenallast (es rovidzarral helyettesitsd oket) majd probald ki be tudod-e allitani a feltapfeszt.
(#) igi válasza lamalas hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
OK
Köszi, éppen most bűvölöm
(#) igi válasza igi hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
A változtatások ellenére, nincs változás.
Teljes tanácstalanság.
A trimert tekerem-fesz emelkedik-beáll-tekerem tovább-fesz csökken(néhány tizedet)
kb közép állástól nem változik a feszültség-2-2,5V még hiányzik
(#) masterknave válasza igi hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Üdv!

Én eggyet még megpróbálnák, ha nem igy csinálod. Tedd rá a kimenetre a csatolokondit és az 1k-s terhelö ellenállást.
Mert ahogy mézegetem a panelon nem találok semmi hibát, az alkatrészek meg csak jók, ráadásul mindkét panel ua. hibát mutatja.
(#) igi válasza masterknave hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Szia!

Köszi az ötletet.
Sajnos már ez a verzió is megvolt-változás=0
Most is ballag 1 csatorna így:
nyugalmi áram - 1,2A
terhelt tápfesz - 41,8V
kimenetnél mért 1/2 tápfesz - 17,8V
Hogy az a hiányzó 3,1V hol kódoroghat?!
(#) hapro válasza igi hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Szia!

Ez a rajz szerint feliratoztam a nyákodat:
Bővebben: Link Én a helyedben legalább színkódok alapján megnézném az ellenállások értékét, hogy azok vannak-e bent amik most a rajzon, és a felugró tulajdonságok ablakban a 100uF(64uF) kondi értéke nem egyezik a kapcsolási rajzon lévő értékkel (nálad 220uF). Bár ez nem hiszem hogy sokat számítana.
(#) Dióda válasza igi hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Mondok neked egy érdekeset!
Cseréld az R2-őt ki 120K-ra az R3-at meg tedd rövidzárba és próbáld meg úgy hátha be tudod állítani a tápközepet. Mert ha úgy nézem a trimmer és az R2 megeggyezése esetén a közöspontjujkon féltáp van de mivel arra a féltápra még csatlakozik egy 100K a tranyó bázisa felé az szerintem eltolja annyira hogy ne tudd beállítani.Itt az oldal közepén az én JLH-m rajza JLH.rar-ban hasonlítsd össze van egy kis külömbség közöttük de ne a panelt nézd hanem csak a kapcsolást.
(#) masterknave válasza igi hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Akkor már én is csak azt tudom, mondani hogy a fesz osztó értékeit kell modositanod. Ha jol emlékszem mikor én összeraktam a kapcsolást nem volt 100k-s potim hanem csak kisebb, és sorbakapcsoltam vele sima ellenállást igy tudtam 100k fölé is menni, hogy beállitsam a féltápot!
(#) frecsko válasza igi hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Szia.
Ha azt a kapcsolást csináltad meg amit hapro belinkelt akkor nézd meg ezt az átalakítást. Próbáld ki. Remélem sikered lesz.
(#) igi hozzászólása Jún 11, 2009 /
 
Szervusztok!

Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Végig nézem-próbálom az általatok javasolt ötleteket.
Én a 2000 verziót építettem meg "lamalas" cikkét alapul véve.
Pillanatnyilag a 2000 verzióhoz képest C1 értéke 470uF,
illetve Q1-2 BD245C tranyó.
Még egyszer köszönet mindenkinek, és az eredményről beszámolok a közel jövőben.
(#) igi válasza igi hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Üdv Mindenkinek!

Végig néztem-próbáltam a javasolt lehetőségeket -számot tevő változás nincs.
Azt hiszem egy kis időre félre teszem az egészet.
Minél görcsösebben keresem a megoldást, annál távolabb kerülök tőle (sajnos ezt már tapasztaltam), a megoldás általában akkor kerül a felszínre, mikor nem is számítok rá.
Persze ekkor eszmélek rá, hogy végig ott volt a szemem előtt -ezért nem láttam.
Nos, még egyszer: mindenkinek köszönet.
(#) frecsko válasza igi hozzászólására (») Jún 13, 2009 /
 
Szia.
Ne add fel könnyen. A jó dolgokért meg kell szenvedni az életben. A JLH-ért szenvedni kell


Mekkora trafóról hajtod?
(#) szunyi hozzászólása Jún 13, 2009 /
 
John Linsley Hood a "jlh69" néven ismert A-osztályú erősítőt a későbbiekben tovább is fejlesztette és több javítást is végzett rajta. A korai kapcsolás kivételével azonban nem sokan ismerik az általa módosított változatokat. Például a "jlh96" nevű verzió 15 W os
A-osztályú végfokozat már kettős tápfeszültséggel üzemel, amelynek köszönhetően a kimeneti csatolókondenzátorra már nincs szükség. Ezáltal az erősítő paraméterei tovább javultak. Szerintem ez a változat a legjobb az összes közül!

jlh1996.pdf
    
Következő: »»   50 / 221
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem