Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   532 / 3961
(#) jocki17 válasza lapose hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
ja és még valami! ha nincs a polaritása odairva akkor hogyan jelölik azt?
kössz
(#) jocki17 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
rendben, ne haragudjatok csak sietek
(#) kopaszs hozzászólása Jún 19, 2009 /
 
mit nem értesz?
(#) jocki17 válasza kopaszs hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Üdv!
Egy kapcsolási rajzon honnan tudom azt hogy a kondenzátorok közül, valamelyik elektrolit?
(#) locseimisi hozzászólása Jún 19, 2009 /
 
HellÓ egy gyors kérdés : Adott egy 1,2 voltos 2500 Ma es ceruza akku. Amire azt írták hogy 500 ma-el kell tölteni 7 órán keresztül .Hogyha 10 db-ot sorba kötök akkor 1 A-es töltővel mennyi ideig kell tölteni?
(#) jocki17 hozzászólása Jún 19, 2009 /
 
Milyen az az epoxi kondenzátor?
(#) lapose válasza jocki17 hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Kondik.

kondi.gif
    
(#) proli007 válasza locseimisi hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Hello!
Ha az aksi kapacitása 2500mAh akkor 1A árammal, 2,5órát kellene tölteni. De mivel a hatásfok nem 100%, ezért a töltés időt, még meg kell szorozni kb. 1,3-al.
Az 500mA töltőáram 7 órán keresztül, 3500mAh. Ha 2500-at megszorozzuk 1,3-al, akkor az 3250mAh. Tehát az jó.
De ha sorba kapcsolod őket, akkor a töltőáram és az idő nem változik, csak feszültség. De szerintem maradj az 500mA töltőáram mellett.
üdv! proli007
(#) jocki17 válasza lapose hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
köszönöm
(#) kopaszs hozzászólása Jún 19, 2009 /
 
Tudok egy jobb megoldást.Mivel hogy ez egy saját készítésű nyák rajz alapján készült ezért kérnélek benneteket hogy agyatok egy tuti biztos nyákrajzot beültetési rajzot de beültetési is elég hátha azzal lesz a gond
(#) locseimisi válasza proli007 hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Köszi! Megpróbálom.
(#) jocki17 hozzászólása Jún 19, 2009 /
 
Milyen az a stiroflex kondenzátor?
Milyen az a tantál kondi?
Milyen az a korrekciós erősítő?
(#) lapose válasza kopaszs hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Itt a topikja, itt van több is:
Bővebben: Link
(#) Hujikolp válasza jocki17 hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Ha jól tudom, akkor a stiroflex kondinál alufólia a fegyverzet, és a dielektrikum a stiroflex (valami műanyag lehet). Ha nem jól tudom, majd kijavítanak

A tantál kondenzátor polarizált, és nagy frekvenciára van. Míg a sima elektrolit kondenzátor nagy frekin nem ér szinte semmit.
(#) jocki17 hozzászólása Jún 19, 2009 /
 
Sziasztok!

Szétszedtem egy mikrohullámú sütőt és, találtam benne egy hatalmas trafót.
Ez van ráírva:in:220v 50Hz
out:2330v 650mA
out2:3.5v max 15 A

Ez lehetséges?
Lehetne belőle valami komoly invertert csinálni?
Ha igen akkor legyetek szivesek nekem valami kapcsolási rajzot mellékelni
Vagy döglött ötlet?
(#) moltam válasza jocki17 hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Lehetséges!
Ha jól tudom a 3.5V a magnetron fűtőfesze a 2.33kV pedig az anódfeszültsége.Ne nagyon kisérletezz vele mert nagyon veszélyes! Ez a feszültség már ívet húz ami ráz + éget.Nagyon könnyen megöl egy embert.
(#) jocki17 válasza moltam hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
és akkor mi lenne ha rákötném egy autoakksira?
Fájna? :eek2:
Ha jól számolok akkor kb megtizszerezi a bemenő feszültséget nem ?
akkor a 12 v-bol csak 120 lenne vagynem?
Én sem 220 ba bedugva akartam vele kisérletezni
(#) jocki17 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
igazad van!
(#) hapro válasza jocki17 hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Ja, meg még mellékesen az akkuból egyen feszültség jön ki a trafónak meg váltóra van szüksége. Ezért is halott ötlet. Írtad: 50Hz... Na. Ahhoz tervezték ezt a trafót. Szerintem a méh ad kilójáért vagy 30Ft-ot.
Egy olcsóbb sörre talán elég amit kapsz érte.
(#) elektro777 hozzászólása Jún 19, 2009 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy én megcsináltam ezt az erősítőt, és csinálok hozzá mégegyet hogy stereo legyen, és azt nem tudom, hogy ugye 10Kohm-os potméter kell egyhez, hogyha stereo potmétert veszek hogy mindkét erősítőt szbályozza, annak 20 Kohm-nak kell lenni?
válaszotokat előre is köszönöm!
(#) Hujikolp válasza elektro777 hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
2x10k kell, hogy legyen.
(#) elektro777 válasza Hujikolp hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
köszi a válaszod még soha nem vettem stereo potmétert, de mostmár hogy mondod tudom hogy 2 külön ellenállásból áll.
(#) Hujikolp válasza elektro777 hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Szívesen Még egy tipp, minél precízebb alkatrészekből építs, akkor biztos, hogy kiváló lesz. (gondolok itt, hogy ne legyen szinteltérés a bal és a jobb oldal között. )
(#) vgereben hozzászólása Jún 19, 2009 /
 
Sziasztok!

Elkezdtem digitalis aramkorokkel foglalkozni, talaltam is nagyon jo projekteket a neten. Egyhelyen lattam, hogy az amber wire-wrappel oldotta meg a problemat. Nagyon szimpatikus es gyors megoldasnak tunik a rezcsikos probapanelhez kepest.
Hasznal valalki ilyet? Hogy kell nekikezdeni? Hol lehet beszerezni a cuccokat hozza?
Esetleg van valami alternativa?
(#) vizor válasza vgereben hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Elavult technológia, 1960-70-es évekből, ma már nem használatos. Ha jól tudom (Wikibe benne van) speciális panel kellett hozzá meg egy speciális pisztolyszerszám.

Van pár áramköröm amit hasonlóan csináltam, mármint kötögettem a drótokat sorban a lyukraszteres panelon. Aztán amikor hibát kellett keresni, na az durva Szerintem nem éri meg, bár nagyon egyszerű dolgoknál talán mégis.
(#) elektro777 válasza Hujikolp hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Szia!
ja és azt elfelejtettem hogy ebből az előbbi erősítőből hogy kell stereót csinálni? csak simán a 2 mono-t egy bemenetre kapcsolom?
előre is köszi a válaszotokat?
(#) lapose válasza elektro777 hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Szia!

Idézet:
„hogy kell stereót csinálni? csak simán a 2 mono-t”

Pontosan! Építesz két monót, az egyik lesz a jobb, a másik a bal.
(#) elektro777 válasza lapose hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
De a stereo az nem azt jelenti, hogy mondjuk ha jön egy "autó" hangja, akkor olyan hogy először a baloldalin hallod, aztán mindkettőn, aztán meg a jobbon? Tahát a stereón nem ugyanaz szól mindkét hangszórón. Mert ha csak simán rákötöm a 2 mono-t egy bemenetre akkor mindkettőn ugyanaz szól tehát mondhatjuk úgy hogy "ikermono" lesz nem?
(#) mex válasza elektro777 hozzászólására (») Jún 20, 2009 /
 
Ha sztereo jelforrással hajtasz meg két különálló mono erősitőt -bal oldal az egyikre-jobb a másikra,akkor sztereo lesz a hangvisszaadás is. Ha viszont ahogy irtad egy bemenetre kötöd mindkét erősitőt akkor csak mono lesz a hangvisszaadás. A Te szóhasználatoddal:ikermono.
(#) Hujikolp válasza elektro777 hozzászólására (») Jún 20, 2009 /
 
Mono hangból nem tudsz sztereót csinálni, mint ahogy a példában mondtad.
Egy hangcsatornából, ha megduplázod, akkor 2 uo lesz.
A sztereó hangnál 2 különböző hangsáv van, ezt 2 mono erősítővel lehet szereó erősítőt csinálni, mert az egyik mono csak az egyik oldalat erősíti, másik a másikat.
Következő: »»   532 / 3961
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem