Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   51 / 221
(#) igi válasza frecsko hozzászólására (») Jún 13, 2009 /
 
Szia!
Köszi a biztatást, de nem feladom, csak félre teszem pihenni.
A trafó kb 200-250W-os. Próbáltam egy másikról is, de annak már az 1 csatorna is langyított 1/2 óra után.
Ennek meg se kottyan a terhelés, bár az üres járási/terhelt feszültség között megközelítőleg 8-10V a különbség.
Szóval nincs feladva, csak pihen.
(#) frecsko válasza igi hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
A kapcsolási rajzot amiről csináltad, a schematic-ot és a board-ot el tudnád küldeni nekem. Átnézném.
(#) igi válasza frecsko hozzászólására (») Jún 15, 2009 /
 
Szia!
A nyákon azóta átkötésre került a bemeneten lévő 1k, illetve a földnél lévő 10 ohmos ellenállás.
A 2000-s verzióhoz képest, bd245c-vel épült.
Más változás nincs.
Köszi a segítséget.
Bővebben: Link

JLH_BD.LAY
    
(#) frecsko válasza igi hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
más formátumban nem tudnád elküldeni a rajzot?
(#) igi válasza frecsko hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Szia!
Eltudnám, de nem akarlak fárasztani.
Megtaláltam a hibát.

A MARHA én VAGYOK!
Sikerült az amatőr dilettantizmus csúcsára érnem.

A kész nyáktervet (nem tudom miért) tükrözve nyomtattam. A kis tranyókat ennek megfelelően fordítva ültettem be.
(Nem pukkantak)
Az eddigi ellenőrzéseim, csak erre nem terjedtek ki.
Szóval most innen folytköv.

Elnézést mindenkinek az idiotizmusom miatt!
(#) Doncso válasza igi hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Hadd javítsalak ki, ez nem idiotizmus, és nem vagy marha, egyszerűen ember vagy, mint mindenki más, te is és mindenki tévedhet, hibázhat, én is nyomtattam már tükrözve nyákot, szerencsére idejében észrevettem és ennek megfelelően ültettem, de szerintem ez nem akkora hiba, pontosan ezek miatt a hibák miatt lesz az embernek tapasztalata és rutinja, azért örülök hogy sikerült megoldani. Remélem így már működni fog az erősítő, majd azért írj mi a véleményed a hangjáról.
Üdv.
(#) igi válasza Doncso hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Köszi a biztatást
Természetesen jelentkezem.
(#) frecsko válasza igi hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Igaza van doncsonak.
Tapasztalatokat kell szerezni mindenben. Ezzel a hibával már tapasztaltabb vagy és legközelebb ilyen nem fog előfordulni mert figyelsz rá.
várjuk a fejleményeket.
(#) Doncso válasza igi hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
(Bocsánat az offért de ezt most el kell mondanom)

Háát, na látod erről beszéltem, tegnap este kaptam egy megrendelést, hogy egy képről készítsek el egy áramkört, ez egy gyújtás vezérlés lenne, betettem a nyák terv képét sprintbe és átrajzoltam, kimarattam, a két kapcsoló fet beültetve, kifurkálva, leónozva, majd mikor megnéztem a beültetést, akkor vetem észre hogy fordítva sikerült a nyák Kezdhetem elölről az egészet.
Néha sajnos előfordul az ilyen.
(#) bandee001 hozzászólása Jún 27, 2009 /
 
Hello mindenkinek!
Örömmel látom itt hogy az öreg JLH erősítőt sokan megépítették, ezért szeretnék feltenni 1 kérdést, mert én is megépítettem egy 4 csatornás verzióra( házimozi célra szeretném használni a későbbiekben ) MJ15003-as tranzisztorokkal építettem meg és arra szeretnék választ kapni, hogy 4Ohmos terhelést elbírna-e vagy maradni kell a 8 Ohm-nál. ( a kapcsolási rajzot mellékelem)
Ha valakinek kérdése lenne esetleg a kapcsolás beállításáról vagy az építésről, akkor szívesen válaszolok.
Előre is köszönöm a választ a kérdésemre.
Üdv!

11907287.jpg
    
(#) Doncso válasza bandee001 hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Nyugodtan lehet 4ohm-ra terhelni, de akkor úgy kell méretezni, ezt JLH a cikkében le is írta, ha jól emlékszem egy táblázatban, de lamalas kolléga is említette a mikéntjét. Ha emlékezetem nem csak a tápfesszel kell valamit variálni.
(#) Tomy27 válasza bandee001 hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Szia!
Én ez alapján csináltam,viszont 4Ohm-ra 20V-tal járatom terhelés alatt illetve 1,85A nyugalmit állítottam be.
Annyi változtatást csináltam hogy az R9 helyett egy 470 Ohm potmétert, az R2 helyére meg 220K potmétert tettem.

jlh.jpg
    
(#) bandee001 válasza Tomy27 hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Hello!
nekem 33V a tápfesz, viszont csak 750-800mA-ről megy nekem, mert csak így tudtam beállítani a csatolókondi előtt a féltápfeszültséget. Meghallgattuk úgy hogy az írás szerinti 1,25A-re van állítva, de így a féltáp helyett 2-3V közti értéket lehetett mérni a kondi előtt.Oszcilloszkópos mérésen is és hangra is eléggé betorzított.Amikor visszaállítottam a féltápra 2V-nál nagyobb bemeneti jelet sem torzította a szkópon és a hangja is kristálytiszta. Mintha előttem ülne az énekes Ezt az iskolában hárman építettük meg, és kettőnél ugyanez volt a helyzet, a harmadikat nem szedtük szét bemérni, de ott is nagyon valószínű hogy ez volt.
Nekem így sikerült beállítani és a kis áramfelvétele ellenére is nagyon jónak tartom a hangját.
Aki gondolja, próbálja ki Lehet hallani a változást
Még a hűtést kell megoldanom mert az A osztály pirít rendesen. Csak a dobozon belül is helyhiányban voltam és majd a dobozon kívülre kell a bordához ventilátorokat rakni mert belül nem fértem már sehogy:S ( nézzétek meg a képet )
Köszönöm a válaszokat Doncsonak és Tomy27-nek is.
Üdv!

DSC00037.JPG
    
(#) CIROKL válasza bandee001 hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Ez szép ! Ennek már igencsak kellene hűtés tisztességesen ? De viszont kérdezném a 4 csatornára mekkora pufferek vannak fölhasználva ? Meg aztán szerintem az a trafó is hosszútávon elég lessz -e?
(#) Tomy27 válasza bandee001 hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Igen szép elrendezettre sikerült,viszont így ránézésre nekem is az ugrott be hogy a trafó elég lesz-e hosszabb távon.Mert én is hasonló méretű trafóról hajtok egyenlőre egy csatornát, és bizony néhány óra üzemeltetés után kicsit bemelegszik.Bár ha csatornánként meghagyod a 750mA körüli nyugalmit akkor talán elég lesz.
Egyébként gratula szép munka.
(#) Doncso válasza bandee001 hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
A mindenit kedves kolléga! Ez nagyon szép munka, kaphatnánk képeket az elejéről is?
(#) bandee001 válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Köszönöm mindenkinek
A trafóval nincs baj. 280VA- es, a szekunder tekercse 2es drótból van tekerve de a vasmag lemezei össze vannak gyárilag hegesztve, és így van egy kis vesztesége és egy nagyon picit langyul de nem vészes.( eredetileg valami forrasztóállomás trafója volt )
A tápegységet én terveztem rá, csatornánként 2x10000µF/63V-os kondival és külön Graetz csatornánként.Az eredeti leírás 4x4700µF-ot ír, de szerintem jobb ha több vanártani nem árt Ha kikapcsolom, akkor még egy percig normálisan hallgatható róla a zene
A hűtést úgy tervezem, hogy a külső hűtőborda mögé 5db ventillátor lesz egy sínre felszerelve és majd egy külön tápot kap majd valahonnan.De az már a következő projektdobozában lesz mert ebbe semmi hely nincs már pedig a legnagyobb dobozt rendeltem
Az előlapot nem bonyolítottam túl, 1 potméter ami a 4 csatornát szabályozza, 1 kapcsoló a 220V-nak, a másik kapcsolóval pedig a 2 belső végfokpanelt lehet lekapcsolni hogy fölöslegesen ne fűtsön ha csak stereoba kell. A hátlapon az egyik borda van, 2 pár RCA és a hangfalakhoz banándugók és középen zavarszűrős csatlakozó a 220-nak.
(#) hapro válasza bandee001 hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Hali!
Ez nagyon-nagyon gyík borda 4 JLH-hoz még 750mA nyugalmi mellett is.
Én az 5db ventillátor helyett 1 vagy max 2db-ot tennék távol egymástól, mert 5db venti kb egymás mellett fér csak el (ha csak nem 4cm-est szeretnél tenni), aztán egyik a másik ellen dolgozna, ugyanis amit oda befúj azt valahova el is kéne vezetni, bár talán ha szívóra csinálod, akkor még esetleg jó az 5db, de szerintem jobb, ha mondjuk középre teszel 1db-ot fújóra állítva, mert csak az a feladata, hogy a keletkezett hőt gyorsabban szállítsa el a felületről, hogy annak helyébe újabb meleg tudjon érkezni. Mivel hosszanti irányban van a bordázat, így a középen elhelyezett venti a csatornában tudja fújni a levegőt végig, és így elvezeti a teljes felületről.
Igaz...akkor ventillátor hangot fogsz hallani egy A-osztályú végfokból.
De kétségkívül ez a legolcsóbb megoldás. Én ventis hűtés nélkül még 2db-ot sem bíznék arra a bordára, sőt így kép alapján nemtudom a pontos méretet behatárolni, de talán olyan 10cm magas lehet, és 40cm hosszú. Egyet talán elvinne 1,5A nyugalmival venti nélkül.
(#) bandee001 válasza hapro hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
2 végfokot elbír mert belül is van egy ugyanilyen.
A ventillátorok számát még akkor átgondolom
Kössz az ötletet. Majd próbálgatom. Első erősítőm amit építetem. Még tanulódarab A borda méreteit jól behatároltad.Pont akkora. Nagy ventillátorhang nemhiszem hogy lesz. Vannak nagyon jó halk ventillátorok és max addig hallom azt is amíg nem megy valami zene.
(#) Szendrei István hozzászólása Júl 1, 2009 /
 
Sziasztok! már régóta olvasom a topicot,és minden elismerésem nektek.Nekem is készülőfélben van,már minden megvan,"csupán" össze kéne rakni. .Régóta egy csöves ellenüteműt hallgatok,több,mint húsz éve.Rengeteg átalakítással,fejlesztéssel.A hangfalak Ls 3/5.Kimber vezetékek.
És szinte csak LP:-t hallgatok.ARC SP-8-RIAA-val.(jó,néha CD-t is..Rotel 855-tel)És nagyon kíváncsi vagyok a hangjára.
dual monóban építem meg,két db 120 VA trafó,Sprague kondik,22000mikró/ csatorna.A bordák (2 db.)20x15x4cm.-sek.Tapasztalataitok alapján ekkora elég lesz?Azért így,mert ezek állnak rendelkezésemre.
(#) CIROKL válasza Szendrei István hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Szia : Hát azokról a bordákról látni kellene képet akkor többet lehetne mondani róla !
Idézet:
„20x15x4cm.-sek”
Mert nem mindeggy melyik méret a magasság melyik a mélység ? mennyi borda van rajta STB !
(#) Szendrei István válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Szia! amint tudok,teszek fel képet róla.Addig is...kb.8 mm vastag
az alja,20 cm hosszú,14 cm széles,és 25 db borda van rajta,3 cm.-sek.ez a 14cm.-es oldallal párhuzamosan.A végtranyókat meg majd a "fül" dönti el,milyenek legyenek.Van több típus is itthon .
(#) CIROKL válasza Szendrei István hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Hát a borda elégsége az azért még függ több okozótól is Pl : hogyan helyezed el , fém dobozra szereled - e , mekkora nyugalmival akarod majd az erősítőt járatni STB De annyi biztos hogy jónagy méretekben gondolkozz ! Ezeket már láttad JLH Bordák !
(#) Szendrei István válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Ezek nagyon szépek.....hatalmas hűtőbordák.Profi kivitelben az egész.
Én eddig úgy terveztem,hogy mindenképpen a dobozon kívül,függőlegesen..A doboz 3 mm.-es alu lesz.(ez van itthon.)a végleges forma,méret még csak papíron alakul...
A nyugalmi áramot megint csak a fül fogja eldönteni...
(#) CIROKL válasza Szendrei István hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Ezeket csak azért mutattam hogy lásd a brutalitást amit ez a JLH-is igényel ! Sokan kételkednek ennek a meglétében csak akkor ébrednek a valóságra amikor beüzemelik a JLH-át Már azzal a 1-2 amper nyugalmival szépen tud ám fűtögetni ! A bordák azok minden féleképp függőlegesen legyenek ! Ha fém dobozba szerkeszted akkor azt megfelelő perforációkkal lásd el a levegő jól áttudja járni . A folytatásról várjuk a továbbiakat ?
(#) Szendrei István válasza bandee001 hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Szia! ugye nem haragszol,de a bemeneti csatolókondikat cseréld ki a zöld Ero,vagy Vima mkp kondikra.Ha jól látom,Remixek (C213) vannak benne.Hallgasd meg ezekkel is...
Szép munka az egész.Gratula.
(#) bandee001 válasza Szendrei István hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Hello! Köszönöm
Igen, Remix kondik. Azért lett ez, mert hirtelen nem volt más. Ezt az egyet elfelejtettem megvenni A többi kondi az WIMA és Yageo.
Ki akarom majd cserélni, ráadásul újradobozolni majd mert tanulópéldány még és vannak hiányosságai
( első erősítőm )
Van brumm, van fűtés, de viszont nagyon szép a hangképe Még a kimeneti csatolókondit akarom 4700µF-ra kicserélni mert úgy jobbak a mélyhangjai
Hűtésem is kevés, úgyhogy az is az egyik fő oka a dobozolásnak. 2 panelt még elvisz de 4re már kevés.
Még nagyobb trafót is tervezek de arra még nincs keret
Találtam egy jó oldalt ahol lehet hűtőbordát kapni. egy másik fórumon olvastam. 100ft/cm de jó nagy. 5300-as profil. nemtudom ez mond e valakinek valamit
Ha valaki tudna nekem olcsón jó vaskos T idomot, L idomot és alu lapot az szóljon érdekel
(#) Szendrei István hozzászólása Júl 2, 2009 /
 
Van néhány kép.a minőségért elnézést,némelyik kicsit homályos,de a lényeg látható.
(#) Szendrei István hozzászólása Júl 2, 2009 /
 
És még ezek.A nagy borda 22x34 cm.-es.Alul végig 7mmx3,5 cm.-es a két toll.A másik oldalán 2x9 db 2cm.-es borda végig,34 cm hosszban.A lap 6mm.-es.Ez jobban tetszene,mint a másik,de a dobozt nem tudom,milyen legyen ehhez.
(#) Szendrei István válasza bandee001 hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Üdv! ha más lehetőséged nincs,nézz szét a vaterán,teszveszen....ott egész jókat találhatsz.Én is ott szereztem ezeket.
Következő: »»   51 / 221
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem