Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Szia!
Természetesen a saját programozó fejlesztésekor, hibás programozási algoritmus mellett sikerült beállítanom. Majd jó sokat vesződve kiderült, hogy a Bulk Erase kihozza ebből az állapotból. - De ahhoz már a parancsoknak jól kellett megérkezni a pic-be. Itt is az fordulhat elő, hogy a történet során valamikor bebillentek. A PicKit2 jól küldi a prarancsot, mert ki tudja olvasni a típuskódot. Az adatbemenet is működik, hiszen a típuskód meg is érkezik.... Szia.
Már kezdem azt mondani hogy passzolom a helyzetet.
Szia
Inkább csak 3.3V... És még két dolog a programozási doksiból: - "VDD must also be supplied to the AVDD pins during programming and to the ENVREG if the on-chip voltage regulator is used. AVDD and AVSS should always be within -0.3V of VDD and VSS, respectively." - A CONFIG1H, CONFIG2H és CONFIG3H ban van néhány fenntartott bit, melyeket 1 -re kell progrmozni. A közben megérkezett képen a CONFIG1H, CONFIG2H és CONFIG3H felső 4 bitje nem 1! Sziaszok.
Hát, ha 3,6V-on sem törli, akkor biztos nem feszültség gondod van.
A config bitekkel nincs gond, mert amikor a PK2 bedetektál egy PIC-et, akkor felhoz egy alap beállítást. Ha betöltöd a hex-et, akkor megváltozik, gondolom(bár most nem játszik a hex betöltése addig, amíg nem lehet Blank-re törölni a PIC-et.). Arra tudok még gondolni, hogy valamelyik puffer kondi túl nagy és nem tud a Vdd kellő meredekségben változni. Ennek ellentmond, hogy a rajzodon nem is látok puffert, ami nem feltétlenül jelenti azt, hogy ez lehet a baj oka, mert anélkül is mennie kéne. Esetleg próbálj meg rátenni egy 10µF-ot. Ha netán 100µF van valahol a tápon, azt csökkentsd le.
PICkit2 Starter Kit demókártyájának feltuningolása
Bizonyára sokan megvették annak idején a PICkit2 Starter Kit-et, amelynek demókártyájaban PIC16F690 ketyeg. Nos, ebbe a kártyába - minimális módosítás után - beledugható a PIC18F14K50 USB illesztővel ellátott mikrovezérlő, s a Low Pin Count USB Development Kit demóprogramjai változtatás nélkül futtathatók rajta. Most hirtelenjében a Microchip USB fejlesztői csomagból a HID Bootloader, a HID custom demo és a HID Mouse programok gyári HEX állományátprobáltam ki, s futnak. Az átalakítás: Ha összehasonlítjuk az eredeti LPC demókártya és az LPC USB demókártya rajzát, akkor könnyű észrevenni a hasonlóságokat és a különbségeket. 1. Kell egy 12 MHz-es kvarc és két 15-22 pF kondenzátor. 2. Kell egy szűrőkondenzátor a PIC 17. és 20. lába közé. Nekem 1 µF volt kéznél, fele is elég volna. 3. A potméter csúszkáját RA0-ról át kell kötni RB4-re (én egy kétállású jumperrel oldottam meg, így a az eredeti helyzet bármikor visszaállítható a jumper átdugásával) 4. Ha az USB-t is használni akarjuk (naná!), akkor egy USB-B csatlakozót be kell ültetni a protoboard területre, és be kell kötni (VDD, D-, D+, GND). Lehetőségek: - A programozás PICkit2-vel ugyanúgy mehet, mint eddig (vigyázat, 3,3 V-on megy a programozás!!!) - A LED-ek, a nyomógomb és (az PB4-re történő átkötés után) a potméter ott van, ahol a LPC USB kártyán, tehát működnek az eredeti programok. - A PICtail csatlakozó is használható - RA0 és RA1 kivételével (ezek az USB adatvonalak lettek). - Ha RB5, RB7 és VCC, GND kijön egy tüskesoron, akkor játszhatunk USB-UART átalakítót (én ezért csináltam az egész mókát). Vigyázzunk, hogy az USB kábel és a PICkit2 ne legyen egyszerre bedugva, mert ugyanazokat a vonalakat használják! (Nekem az USB egér mellett csak egy szabad USB bemenet maradt a laptopomon, így nálam hardveres védelem működik... )
Kondikat feltettem a panel tetejére, igy 2cm re vannak a PIC től.
Betettem a javasolt 10µF -t is , mondanom sem kell hogy eredményt nem tudok felmutatni. Itt egy kép hogy néz ki most a dolog , a forrasztások nem a legszebbek, de érinteznek és nem zárlatolnak. És ha még nem mondtam volna gyári a PICKIT2 bár már kezdek arra gondolni nem-e abban van hiba , ennek ellentmond hogy minden más picet tudok programozni (97J60-al meg sosem használtam még).
Bocs, hogy hülyeséget kérdezek, de kontakt minden lábnál megvan?
A lábkiosztás szerinti program lábakat használod 1000%-ra? Közvetlenül MPLAB IDE-ről programozod a PICedlit?
Persze, végig lett csipogtatva minden láb vezet és egymással nem zárlatolnak.
A Pickit programját haználom. Kicsit feljebb meg viszább már van egy csomó kép.
Értem, ahonnan vetted (esetleg ChipCad), ott érdeklődtél a problémáról?
Mert ez a PIC nagyon misztikus kezd lenni. Olvasásra, a FLASH terület gondolom teli van 0-ákkal. Esetleg nem képzelhető el, hogy beépítéskor túlzott mennyiségű hőt kapott az áramkör?
Ez is megfordult a fejemben így mivel már ez a 3-ik páldány különös gondossággal lett beforrasztva, hogy véletlen se lehessen a megmelegedés a probléma oka.
De teljesen ugyan az a jelenség mint az előző 2 társánál ......
Én is kezdek arra gondolni, hogy a PK2 a hibás. Mérd meg légyszi, hogy kiolvasás közben(és után) mekkora a fesz a Vpp lábon! Lehet, hogy nem jól állítja elő a kisfeszültségű Vpp-t.
Ha már felmerül ez a kérdés, akkor érdemes lenne a PICkit2 progi troubleshoot-ját végigcsinálni egy multiméterrel, különös figyelemmel a Vpp/MCLR tesztre, ahol 3 nyomógomb van a kezelőfelületen:
- Vpp on: az MCLR/Vpp kimeneten 12V-ot kell mérni; - MCLR on: az MCLR/Vpp kimeneten nullát kell mérni; - MCLR off: az MCLR/Vpp kimenetnek lebegnie kell. Különösen az MCLR on és MCLR off állapotokat kellene megméregetni, hogy rendben vannak-e. Ehhez egy pár kohm-os ellenállással mindkét mérés során meg kell próbálni az MCLR/Vpp kimenetet a Vdd-hez és a GND-hez is "húzni". MCLR on állásban a nulla szintnek nem szabad "ehúzhatónak" lennie, míg MCLR off állásban a lebegő kimenetnek a pár kohm-os ellenállással könnyedén "húzhatónak" kell lennie akár Vdd, akár GND irányába.
Szia!
Milyen verziójú PicKit2 kezelő programot használsz? Idézet a Release Notes PicKit2 V2.61.00 / Device File V1.61.00 -ból:
Ezt én is akartam már tanácsolni, hogy nem lenne érdemes frissíteni a programot valamint a PK2 FW-jét?
Kösz !
Promléma megoldva! Töröl rendesen, a program nincs nálam de gondolom már az is fog menni. 2.60 -as verzióm volt abban a hitben voltam hogy az a legfrissebb. És köszönet mindenkinek a segítségért!
Hali!
A FW frissítését hogyan tehetem meg? Van ehhez valami leírás valahol? Köszi!
Hello,
Pickit2 esetében: Ellátogatsz ide, majd megkeresed a Download szekciót (lejjebb), ott találsz egy olyat, hogy Pickit 2 Firmware VX.YZ, azt letöltöd. -> Majd a Pickit2 program segítségével a Tools szekción belül találsz egy olyan opciót, hogy Download Pickit 2 Operating System, megkeresed a letöltött .hex kiterjesztésű fájlt és a frissítés végbemegy.
Hú, nehéz szülés volt...
Megjegyzem, toll a fülébe a keresőknek is. Tegnap pont a Te problémád emiatt kerestem rá a neten a 18F97J60-ra, és találtam több fórumot is, ahol a programozásával kapcsolatos nehézségekről esett szó. Viszont mindegyik fórumban legalább 1 évesek voltak a bejegyzések, és az egyik helyen (talán pont a Microchip fórumán) a problémára szinte szóról szóra ugyanazokat a javaslatokat olvastam, mint amik itt is elhangzottak (összes Vdd-Vss láb bekötése, hidegítés, stb.). Tehát _sehol_ nem találtam utalást arra, hogy a PICkit2-vel bármiféle probléma lenne ezen eszköz használatánál. Pedig a 2.61-es kezelőprogi nem olyan borzalmasan régi... Szóval végképp nem értem, hogy másnak eddig miért nem okozott ez gondot. Netán annyira kevesen használnák ezt a chipet? Hp41C: Gratulálok, szép találat! Idézet: „PIC24FJ programming problems introduced in software v2.60 fixed” Ez tetszett ! Idézet: „A FW frissítését hogyan tehetem meg?” Szerintem a firmware már elég régen változatlan.
Lehet hogy korábbi verziókban még jó volt a dolog , talán ezért nem volt vele probléma, lehet hogy pont csak 2.60 -es progival jön elő ez a bug.
De az biztos hogy jól megszenvedtem vele , nem akartam elhinni hogy ennyire érzékeny lenne a kondikra, de arra végképp nem gondoltam hogy program nem jó, de ahogy olvasom csak ezzel az egy 18F-el volt gond más tipussal nem ....
Kemény menet volt! Jó kis tapasztalat! További jó munkát!
Hp41C: Gratula!
Hu, ez erdekes eset volt, de tanulsagos!
Akkor kaptal volna fraszt ha tenyleg beulsz az autodba, elmesz valahova jo messzire, ahol a segito sikeresen felprogramozza neked az eszkozt, majd miutan haza mesz ismetelten nem megy
Sziasztok!
Rövid életű volt az a 2.60. verzió - nem élt csak 50 napot....
Most már csak a kíváncsiság kedvéért is érdemes lenne talán megnézni a 2.60-as előtti verziókkal, hogy ott még jól működik-e.
Sziasztok!
Tettem bele kerámia hidegítő kondikat a táp IC lábára közvetlenül és a PIC lábára is közvetlenül, de nincs javulás. Járó motornál lefagy, a kijelzőn csak teli karakterek láthatóak vagy néha mindenféle betű és szám aminek nincs értelme. Lehet hogy a kijelző fagy le? Tettem annak a tápjára is kerámia kondit 100nF osat de nem oldotta meg a gondot. Az áramkör egy földelt fémházban van, csak a kijelző helyénél van kivágva egy rész ahová beragasztottam egy plexit. Most már végképp nincs 5letem hogy mitől fagy le.
Kellene valami LED-et rakni arra a PIC-es cuccra, hogy lásd, a PIC-ben lévő progi megy-e ilyenkor. Nekem van egy olyan sanda gyanúm, hogy a kijelző zakkan meg a gyújtásimpulzusoktól, és csak a kijelzés nem működik olyankor. A kijelzőmodul tápjára tettél kondenzátort? 4 vagy 8 bites módban használod a kijelzőt?
Én is épp ezt akartam mondani, hogy lehet, hogy csak a kijelző száll el. Jó lenne újra látni azt a programot, meg a kapcsolási rajzot. Nekem is eléggé elszállt a PIC, amikor az autóban a belső világítás kapcsolóvezetékei csak úgy natúrban sima felhúzóval voltak a portokra voltak kötve. Mióta kapott RC szűrőt, azóta nem vettem észre elszállást.
8bites kétsoros módban használom.
Megpróbálom leddel majd amint lesz időm. Igen a kijelző táp lábaira is tettem már 100nF-ot.
Szia itt a rajz eagle formában, nem tudom jó lesz e.
És a progit is csatoltam! |
Bejelentkezés
Hirdetés |