Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   15 / 595
(#) bubuc17 hozzászólása Júl 9, 2009 /
 
én is kipróbálnám (:
van egy csomó kondim régi tv-k ből
de tekercs milyen legyen?? + sztem nemártana valami vasmag a hatásfok miatt... + vastag vezeték
és mivel lenne célszerű kapcsolni??
(#) lidi hozzászólása Júl 10, 2009 /
 
Nézzetek rá a Google lapjára, MOST !
(#) Frankye válasza lidi hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Erre gondolsz?
(#) lidi válasza Frankye hozzászólására (») Júl 10, 2009 /
 
Igen, jó is hogy lementetted a képet, így legalább megmarad.
(#) moltam hozzászólása Júl 18, 2009 /
 
Kéne csinálni egy ELKO puskát.Csak túl kell lépni a max megengedett feszt és kilövi a tetejét.
Bővebben: Link
Szerintetek melyik az erősebb? A forditott polaritás vagy a fesztúllépés? Egyszer egy kiszáradt alaplapi kondit gyújtóval felhevitettem és az is felrobbant.
(#) lidi hozzászólása Júl 18, 2009 /
 
Ezt meg kell mutatnom, mai vihar.

ani.gif
    
(#) feki00 válasza lidi hozzászólására (») Júl 18, 2009 /
 
Hűha, tényleg érdekes. Hol a ki-be kapcsolója? :idiota:
(#) moltam válasza lidi hozzászólására (») Júl 18, 2009 /
 
Nekem ilyenjeim vannak.Bővebben: LinkBővebben: Link
(#) lidi válasza moltam hozzászólására (») Júl 18, 2009 /
 
Jók ezek a villámok, kár (vagy inkább szerencse ?) hogy csak nagyon rövidek a felvillanások, nehéz lefotózni segédeszközök nélkül.
(#) zoly15 válasza moltam hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
Szia!
Én is játszottam ilyennel, nagyon élveztem
Én egy időben a labortápot vittem magammal
Fordított polaritás és túlfesz. Volt hogy elindult 4-5A al amikor szétrobban azelőtt rendkívül instabil majd pukk..
Ezt játszottam vagy 50 elkóval egy délutánon keresztül meg mikor volt..
Mostanra összegyűlt kb egy fél szatyorral, kéne is valami tápegységet csinálni hozzá, ami erre megfelel..
Kb 3 hete hoztam haza egy 230V 48VAc -s 500W os trafót..
Kipróbáltam mit tud.. Rátettem egy 1000µF 16V os 25-30 éves erős fém tokos kondenzátort..
Trafó morog mint az állat egyszer csak olyat robban hogy kimondhatatlan úgy megijedtem hogy nem igaz
Anyám egyből ki a teraszra "mi volt az" erre én hogy eldőlt valami
Szóval jó móka ez..

Üdv!
UI.: Bocsi ha hosszúra sikerült
(#) moltam válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
Valahogy így gondolom...

ConGun.jpg
    
(#) zoly15 válasza moltam hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
Ezt te mire használnád?
Honnan veszed hogy nem a kondi sapkája fog kinyílni?
(#) Collector válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
Szerintem pont az a lényege.
Bővebben: Link

Más: Bővebben: Link
(#) moltam válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
A cső csak egy irányba engedi a kondit szétnyilni mégpedig felül. Már sokszor próbáltam alaplapi kiszáradt kondenzátorokkal (a jókat nem pocsékolom ) és a kondi sapkáját robbanáskor kilőtte. Ha nem lőné ki akkor raknék a csőbe még lőszert is.
(#) szamóca hozzászólása Júl 29, 2009 /
 
Ez egy LP játszó.
(#) hapro válasza szamóca hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Egészségükre...
(#) szamóca válasza hapro hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Valaki biztos nyitott egy topikot
Idézet:
„hogyan csináljunk tangenciális karú, feltűnési viszketegséget kielégítő lemezjátszót.”
címen
(#) fbela1990 hozzászólása Júl 29, 2009 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy forrasztópákát, 230 V-os és földeletlen. A bizonság kedvéért első használatkor fázisceruzával ellenőriztem a hegyet illetve a páka fém részét. Meglepő módon a fázisceruza világított, pedig nem kerülhetett kapcsolatba a fázis a heggyel, mivel a konnektor földeléséhez érintésekor nem volt semmi ami erre utalna, és a hegy megérintése nem rázott egyáltalán.
Mitől világíthat mégis a fázisceruza?

(#) varttina válasza fbela1990 hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
A páka szigetelése felfogható úgy mint egy pár száz kiloohmos ellenállás, amin keresztül szivároghat egy kevés áram a hegy felé is. Ahhoz kevés, hogy rázzon, viszont arra elég, hogy a fázisceruza lámpácskája világítson róla.
(#) hapro válasza fbela1990 hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Nekem itthon a goffri sütő produkált pont ugyanilyen tünetet, amikor nem volt a föld vezeték bekötve a csatlakozójába.
(#) dbase hozzászólása Júl 31, 2009 /
 
Repülő autó?Bővebben: Link
(#) lidi válasza Collector hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Uhh, a második, az igazi hánytatógép
(#) varttina válasza fbela1990 hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
Azért vigyázz azzal a pákával! Vannak alkatrészek, amelyek érzékenyek a statikus elektromosságra. Ha ilyen alkatrészt forrasztasz és rácsúszik pár száz volt a pákáról, tutira dobhatod a kukába. Velem az előbb történt ilyen egy IRF9540 forrasztása közben.
(#) hapro hozzászólása Aug 8, 2009 /
 
Ez hogy működhet szerintetek?
Bővebben: Link
(#) DJ Szabcsa válasza hapro hozzászólására (») Aug 8, 2009 /
 
Szerintem légnyomással. Egy nagy löket levegővel dönti le a dolgokat maga előtt.
(#) hapro válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Aug 8, 2009 /
 
Ezt én is így gondoltam, de hogy állíthatja elő ezt a löketet?
(#) xenon válasza hapro hozzászólására (») Aug 8, 2009 /
 
Ez egy vortex gyűrű "generátor", sok videót találni "vortex ring" kulcsszóra, ott látható sok esetben a lényege (nagyon egyszerű). link az elején ez is látszik
(#) lidi hozzászólása Aug 9, 2009 /
 
Kaptam ma egy kupac régi kártyát bontásra. Szerintetek minek voltak ezek az alkatrészei ?
SZK-55, az egy 12-> 5V táp, ERK-601 egy kupac emitterkövető darlington, SPI-02: na ez furmányos, bejön a jel a kártyára egy opton keresztül, áthalad egy kupac inverteren és nand kapun, majd egy sorosról párhuzamosra alakítón, aztán be egy latch-be, majd vissza a kártyacsatlakozóra.
A RAK-025 az 8x256 bit ram , a ROK-800 -ban meg 3db 1kx8 EPROM van.
(#) szamóca hozzászólása Aug 11, 2009 /
 
(#) hapro válasza szamóca hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Alig bírtam az kapcsolódó oldalakról és a linkelt oldalról elnavigálni...szinte a nyálam csorgott, bár csak naponta hallgathatnám ezek bármelyikét abból a 100 legdrágább hangfalból. Eddig a legdrágább amit csak láttam élőben (sajnos akkor épp meghallgatni nem tudtuk) az egy - lehet nem is jól írom le, de az ára megmaradt az emlékezetemben - ongaku csöves végfok volt. Tán 2X20W lehetett, ezüsttel tekert trafói voltak, és egy "snassz" alps potija volt csak .Az ára 47.000.000-Ft. És ennek volt jó 10 éve.
Következő: »»   15 / 595
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem