Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   474 / 1679
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Gyerünk ladába bee, ablakot lee, ez nagyon jó!
(#) titi válasza Panhard hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Hali!
Nem rossz! De honnan tudja, hogy meddig kell indítózni?
(#) Panhard válasza titi hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
amikor a generátor elkezd tölteni, akkor hagyja abba, de max 5mp-ig tekeri, ha valamiért nem indulna be.
(#) vicsys hozzászólása Szept 14, 2009 /
 
Mostmár csak egy szép kis dobozka kellene.
Előzmény
Szivesen venném az ötleteket!

LCD.JPG
    
(#) M63-002 válasza aderka hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Igen, elírtam. Most így fejből nem tudom melyik mert nem otthon vagyok.
(#) Norberto válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
De ilyesmi dobozt is építhetne vicsys

LINK
(#) vicsys válasza Norberto hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Még szerencse, hogy ilyen kreatív kollégákkal vagyok körülvéve... Mi lenne velem nélkületek! Kereshetnék egyedül.
...és akkor a rovásírásos óra kijelzőjéhez még nem is kértem tanácsot! :hide:
(#) SALáta válasza vicsys hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Propeller clockra esetleg nem lehetne ráaplikálni a rovásírást? Tudom elég bonyolultak a jelek, biztos óriási munka lenne rátenni a forgó órára, de utánépíteném én is ....
(#) nenezzel hozzászólása Szept 14, 2009 /
 
Sziasztok gratulalok a cucokkhoz nagyon jol neznek ki, és szinten csatlakozom az oldalhasznossagét támogatokhoz. Én is szeretnek hasonlokat összeutni de elsosorban a robotika erdekel tudnatok ajanlani valami jo oldalt egy kezdonek???
(#) vicsys válasza SALáta hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Miért ne lehetne? Lómai számjegyek vannak benne, kivéve az ötvenet. Bővebben: Link
Illetve még annyi, hogy "visszafelé" van írva.
Addig is ha valaki nem bírná ki, használhatja a képernyőjén is:
Bővebben: Link
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Szept 15, 2009 /
 
Sziasztok!

Ilyenekkel próbálkozom a Wand óra topikban. A Római és rovásírásig még nem jutottam el, de egy csomó furcsa kijelzés már működik:
- Swatch Internet Time,
- Decimális idő,
- a napból eltelt rész %-ban, az év napja, a hét órája,
- Hexadecimális idő,
- New Earth Time,
- S time, S dátum,
- Julianus naptár szerint eltelt napok száma, ebből a hét napja és a Hold fázisa,
- Hagyományos idő és dátum oktálisan, BCD-ben, Gray kódban, három dominóval, bárkóddal,
- A berlini halmazelméleti óra kijelzése,
- A hét napjának névvel való kijelzése 16 nyelven,
- stb
Bővebben: Link

Egyben egy 40 ébresztési lehetőséggel (a hét napját is figyelembe vevő) rendelkező, számítógéppel összeköthető óra 16F886-tal és PCF8583 RTC-val.
Ébresztési időnél a kar mozgatása valamint egy relé kimenet ki- ill. bekapcsoltatható, hangjelzés adható ki.

Sziasztok
(#) vicsys válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 16, 2009 /
 
Sürgősen tessék pótolni a hiányosságokat. Túl kevés az a pár funkció!
Csak vicceltem. Tényleg szép munka. Gratula! :kalap:
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Szept 16, 2009 /
 
Szia!

Gondolatolvasó vagy....
A propeller órára való megvalósítása folyamatban, valamint mindkét óránál készül egy 18F2620 / 18F4620 verzió is.
Szia
(#) 7805 hozzászólása Szept 18, 2009 /
 
Kész a 2x50-w os erölködőm autóban meg kertben lesz használva mert 12-voltos-24-ig bármit szeret..és egy 8.2-ah-es 12-voltos aku-ról is szép a hangaj

Bocsi de csak m mobilos kép...
(#) zoly15 válasza 7805 hozzászólására (») Szept 18, 2009 /
 
Hali!
Ha akkumulátorról megy minek az egyenirányító és a Puffer?
(#) Panhard válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 18, 2009 /
 
Így nem gond ha véletlen felcseréli a két táp vezetéket
(#) dbase válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 18, 2009 /
 
Így nem kell odafigyelnie a polaritásra Nincs hiba lehetőség akármire akárhogy rákötheti szerintem.
(#) zoly15 válasza dbase hozzászólására (») Szept 18, 2009 /
 
Gondoltam hogy valami ilyesmi szerepe lehet, vagy ha Váltófeszre köti akkor is használható
(#) 7805 hozzászólása Szept 18, 2009 /
 
Így ahogy mondjátok meg trafóról is szokott menni...
(#) tbence3 hozzászólása Szept 18, 2009 /
 
Sziasztok!
Én ma lettem kész a napelemes akku töltőmmel. Sajnos már nem tudtam kipróbálni mert sötét van :-[
De majd holnap. Hamarosan szerzek egy 20Ah körüli akkut is így teljes lesz a rendszer. (bár vannak már fejlesztési ötleteim)
Következzenek a képek.
(#) Szebence hozzászólása Szept 18, 2009 /
 
Sziasztok!

Már nagyon régóta (körülbelül 2 éve) építgettem a laser show-mat és úgy néz ki, hogy ma délután befejeződött az építése, illetve nagyon kis csiszolni való még van rajta, de most olyan 99%-ban kész van. Ezt szeretném nektek megmutatni. Sprofan kolléga segített és feltöltötte a képeket és videókat, ezeket itt nézhetitek meg: Képek Videó1 Videó2


Pár szó a működéséről: Egy piros és egy zöld lézer van a dobozban, ezek egy 555-ös astabil multivibrátorral vannak üzemeltetve más kitöltési tényezőkkel, így nem felváltva világítanak. Van, hogy csak a zöld vagy csak a piros, vagy mindkettő megy egyszerre és akkor sárga színt kever ki, van hogy egyik sem megy (mindig nem is mehet )
Az alakzatokért 3db PIC-kel vezérelt motor a felelős. A PIC felprogramozását még egyszer köszönöm pepe33 kollégának! A 3 motorról leverődő alakzat még egy 4. motorra megy ami egy mikromotor, ezt egy ütemvezérlő hajtja, így a zene ütemére jobbra-balra, fel-le vetíti ki az alakzatokat, nem csak egy helyre állandóan. (A mikromotorokért köszönet Köbzolinak!) A piros és a zöld keveréseként jön létre a sárga, viszont a discro csak kb olyan 60%-ban tükrözi a zöldet, a maradék 40% meg elveszik, azaz elveszett volna, de arra megy egy olyan alternatívát találtam, hogy egy léptetőmotort rezegtetek, így egy vízszintes vonal jön létre, sőt ezt még egy másik mikromotorral meg is szaggatok. A léptetőmotort és a meghajtást Sprofannak köszönhetem. Kicsit hosszúra sikeredett és lehet az is, hogy nagyon unalmasan, laposan fogalmaztam, nézzétek el, nagyon elfáradtam ma. (Szerintem egy jó pár dolgot kihagytam még, amit le szerettem volna írni, de majd eszembe jutnak.)
Jajj, arról el is felejtettem írni, hogy a 3 motort amit pic vezérel, azt egy kapcsolóval át lehet váltani manuál módba, így 3 potméter segítségével én keverhetem ki az alakzatokat. Egy negyedik potméterrel meg a zöld, vízszintes csík villogásának a frekvenciáját tudom állítani.

Szerk.: Sokkal több alakzatot vetít, de nem csináltam csak ezekről képet. A másik, hogy A vízszintes vonal elég rosszul jelenik meg a videóban, szerintem ez annak köszönhető, hogy telefonnal készítettem és elég gyorsan villog.

Szerk2.: A videókon ki van kapcsolva az ütemvezérlős lépegetés, mert túl nagy szögben raktam a tükört a motor tengelyére és nagy kört ír le és nem sikerült normális videót készítenem róla. Ez az ami miatt csak 99%-os a project, de szerintem ezt holnap ki is küszöbölöm egy ásik tükörrel

(#) SALáta válasza Szebence hozzászólására (») Szept 18, 2009 /
 
Gratulálok!
(#) cleetus hozzászólása Szept 18, 2009 /
 
Én inkább csak átépítettem/áttekercseltem egy régi néprádió trafóját, amit ingyen adott oda nekem egy gyerek.A fűtőtekercsét toldottam meg még egy megközelítőleg ugyan akkora menetszámú tekerccsel, és így már nem csak a 6V-os, hanem a 12V-os csöveket is rá lehet kötni. Ez volt életem első trafóátalakítása, és remélem nem az utolsó. Egy hangyapöcörőnyit büszke vagyok magamra.
(#) Szebence válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 18, 2009 /
 
Köszönöm a dícsérő szavakat mindkettőtöknek! (SALáta)
(#) Frankye válasza Szebence hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Nagyon profi, gratulálok!
(#) joko1313 válasza Szebence hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Brutális,halális, fenomenális a kislányom szavait idézve.
(#) zoly15 hozzászólása Szept 19, 2009 /
 
Szép délutánt mindenkinek!
Én egy Nixie tápegységet építettem.
Annyi az újj dolog hogy a nyákra rávasaltam a beültetési rajzot, mondhatom, hihetetlenül tetszik, még vitrinbe is kiraknám a nyákot, nagyon szép lett tőle.
A képen a Nixie cső IN-14 es orosz cső.
Egy fórumtárstól vettem "kazettákban" van vezérlő panellal együtt.
Ha valakit esetleg érdekelne ilyen cső piviben keressen meg és intézkedem.


Üdv!
(#) Norberto válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Valóban pofás lett tőle a NYÁK felső oldala.
(#) zoly15 válasza Norberto hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Nekem is nagyon tetszik
(#) Szebence válasza joko1313 hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Köszönöm még egyszer a gratulációkat, mostanra kijavítottam a legapróbb dolgokat is, már csak a potméterekre kell sapka és kész.
Majd hamarosan (1-2 héten belül) csinálok egy videót az összeszerelés menetéről, működéséről, majd azt is megosztom veletek.
Következő: »»   474 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem