Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Csöves erősítő készítése
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Ha henger alakú jó, és nem akarsz vele sokat dolgozni, akkor Dávidnak írj!
Bővebben: Link
Van valakinek tapasztalata vagy észrevétele ezzel a kapcsolással? Ha érdemes megépíteni ez lenne a következő!
Hát nem igazán jó a kerek, mert nincs hely, hogy külön tegyek mindegyikre. Valami egyszerű kell nekem.
Más: Bemértem az erősítőt és csak kb 6W-ot adott le 10Ohm-on. Lehet csökkenteni kellene az előfeszt?
Egy picivel többre számítottam. Az egyik oldal egy picit torzít valamiért, de amikor még csak próbálgattam deszkamodellen, akkor nem csinálta. Majd ezt még megnézem mitől lehet és a potit a bemenetről meg kihajítom, mert egy kalap f... Amúgy elég rendesen fűt. Minden jó meleg benne.
Idézet: Hát igen a GU50 az szépen fűt , ezért elég bátorság fa dobozba építeni ? De még nem késő csinálj a dobozra szellőző furatokat ! „Amúgy elég rendesen fűt. Minden jó meleg benne”
Sajnos már nincs lehetőségem, hogy fémet szerezzek ,így maradt ez a megoldás. Ment majdnem két órát, de nem vészes. A tápban a szűrőellenállások és a csövek katódellenállásai amik fűtenek. Ezek vannak a dobozon belül. Lehet, hogy a trafók közé beiktatok pár nyílást, ott úgysem fog majd látszani.
Mérd meg 8 ohmon is, mert ha arra van méretezve a kimenőtrafód, akkor arra is leadja ugyanazt a feszültséget, sőt egy kicsit többet is, mert javul a szimmetria a helyes illesztésen a kicsit felülilesztetthez képest, és az úgy már 7,5-8 W.
táptrafóhoz lenne kérdésem: szét akarok szedni egy trafót, és áttekerni. de a vékony fémlemezek összevannak rgasztva. ha flexel szétvágom, majd a végén összeheggesztem, akkor veszít vavlamit a trafó az "erejéből"?
Idézet: Ja hogy veszit - E ? Bizonyára akkor ha ezt teszed mehet a Méh-be . Inkább próbáld más módszerrel szétszedni , valamiféle festék oldószer , nitrohígító STB ! „ha flexel szétvágom, majd a végén összeheggesztem, akkor veszít valamit a trafó az "erejéből"?”
Rendben. És hogy rakom össze utána? Mert ha sikerül szétválasztanom a fémlemezeket, akkor öszemár nem ragadnak. vagy ez nem gond?
Ha jól értelmezem akkor ez a vas csak ragasztva volt semmiféle csavar ill összeszorító bilnics nem volt rajta ? Mert ha netán ilyen akkor inkább keress másikat a feladatra ezt meg hagyd meg ugy ahogyan van !
Próbáld meg késsel szétfeszíteni őket. Én már úgy 2 trafót szedtem szét. Utána össze kell szorítani őket valahogy, mert különben rezegni fog.
Csatoltam képet. ilyen. kalapáccsal meg csavarhúzóval néhány lemezt szétválasztottam már... más megoldást nem tudtam...
Ha agyon van impregnálva, akkor csak egy lehetőség van a csévét lefűrészelni róla és a lemezeket egy késsel leszeletelni. Csévét azt tudsz csinálni, vagy venni (eximtrade)
Összerakásnál, meg műgyantát vagy lakkot, esetleg sűrű olajat (ez is jól tapad) raksz a lemezek közé. Ha rendesen meg tudod tömni, akkor impr. nélkül sem fog zavaróan búgni. Ja hogy ez nincs csavarozva, hát marad a műgyantázás.
Egy gyors kérdés : mit is akarsz ebből a vasból ? mayk leirta hogyan tudod szétbombázni , bár az összerakás az már érdekesebb . Ezt szerintem csak ujra impegrálással lehet zajmentesre csinálni .
Idézet: „Ezt szerintem csak ujra impegrálással lehet zajmentesre csinálni .” Ezt szerintem is :yes: Sőt ehhez kellene valami összeszorító szerkezetet is csinálni pl. szögvasból.
és ha oldalról átfúrom, és egy csavarral összeszorítom?
Az is egy lehetőség, de akkor azt most kellene csinálni. De így jobb lenne, mert ugye most nincs semmi a mágneses erővonalakban. (pl. 4 lyuk)
Ha átfúrod, akkor szétszedés után minden egyes lemezt sorjázni kell, mert ugye ideális esetben a lemezek el vannak szigetelve egymástól. Szóval tökölősebb munka, mint néhány pill szorítóval, satuval összeszorítani impregnálás és összerakás után. Idézet: Zoli ! ennek a trafónak ha te ismered ? akkor tudod hogy csak a keret felfogatásra szolgál semmi másra ? De valóban maga a lemezek minősége az hagy némi minőségi problémát ! MrMarcee: Megint csak azt tudnám mondani hogy inkább keress olyan vasmagot amit egyszerűbben szét ill össze tudsz majd rakni , meg azért egy kicsit jobb minőségű vas sem ártana . „Amúgy meg az eredeti kerete ami összeszorítja,, tehát ha új csévét kapna, akkor a lemezek épek maradnak, és így a kerete ezután is összefogja.”
Üdv
Megtekertem a fűtést a trafóra, 16VAC lett, ha jól számoltam akkor egy 5Ohm-os ellenállás kell a csőhöz. Jól számoltam ki az ellenállást? A cső fűtése 14.5V 300mA. Azért akarok bele ellenállást, mert itt olvastam valahol, hogy akkor nem izzik fel az elején hirtelen a fűtőszál.
Ez így van, de ezzel az előnyök véget is értek. Az ellenállás elég rendesen fog melegedni (legalább 2W-os legyen).
Ja! Ez a vas elég silány minőségű, amit azzal "javítanak", hogy nincs kifúrva. így egy jó alsókategóriába sorolható. Egyébként ahogy mondod Zoli, újralemezelés után be a keretbe, aztán blugy blugy be a denszeszeben oldott sellakba, vagy , ha soha többé nem akarjuk szétzsedni, akkor két komponensű. pl PUR lakkba. Én pl minden hálózati trafómat impregnálok densezszeben oldott sellakban, minimum 24 óráig. Szépen bugyborékol De egyébként is lakkozok mindn sort, és soronkénti szigetelés is van
először a keret, aztán a trutyi Aztán a kemence
mint újdonsült transzformátor gyártó segédmunkás, megismertem egy két sorozatgyártási módszert
Már aki. Mi jó minőségű vassal dolgozunk
Akkor mondok valami vicceset! EI 96, kb 10 cm2 vaskeresztmetszet . 160 VA 40 Celsius fok üzemi hűmérséklet. 2..3 Tesla indukció
Ei78/35 63 VA ! Régebbi katalógusok 35 -re írják maygar Dinamólemezzel EI150, 30 cm2, 3,3 kVA (!) Bár nem is erősítőbe valók, mert kicsit szórhatnak Egyébként a szín nagyon megtévesztő ! A szigetelt oldala sötétszürke ( a galvanikus úton felvitt szigetelőanyagtól ), a másik oldala "rendes" acéllemez színű. De a 111-es, 0,35 mm-es - a gyártó legjobb minsőségű vasa - is ugyanígy néz ki. Csak törik Fura, a régi jó minőségű vasaknak a színük is más volt, valamint nem homogén volt az anyag, hanem mintha "szemcsés" lett volna .. ehhez sajnos nem értek, hogy miért ... Egyébként ha mond aza név valamit, hogy WAASNER ? Na ugyanazt a lemezt hazsnáljuk, csak nem a WAASNER vágja ki, és árulja, hanem egy másik cég, de a maga a lemez ugyanott készül, és feltekercselve árulják
Közeljövőben kapni fogok ,, pár" cuccot ismerősömtől,íme a lista Amihez az van írva hogy smd szerű foglalat,az gyanús hogy rimlock foglalat akar lenni,csak az illető akitől kapom ezeket a cuccokat,nem igazán ismeri az elektroncsöveket! Mindegy! Én jól fogok járni!
Sziasztok!
Nemrég összeraktam az Ágoston könyvben lévő egyszerű OTL fejlhallgató erősítőt, E88CC-kel. Ehhez szeretnék tanácsot kérni, mert jelneleg még nincs saját táptrafója, hanem sorbakotött szekunderű toroiddal hajtom (106V AC). Illetve AC fűtést kap. Alapjáraton van benne egy erőteljes brumm, de mellette szépen szól. Az anódköri szűrésre 2db 330µF-os kondi és egy 1µF-os MKP szolgál, illetve beraktam velük párhuzamosan 22Kohm-os ellenállást a kondik lekapcsolás utáni kisütésére. Az első ötletem az volt, hogy a fűtést DC-re cserélem, ehhez találtam az alábbi kapcsolást. Erről szeretném a véleményeteket kérni, illetve még tervezem az anódköri szűrőkondik nagyobbra cserélését (szert tettem 2db 680µF/250V-osra).
Jó kis lista ! Van benne használható cső bőven ! Az ECC81 -et nem akarod elcsrélni ?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |