Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   11 / 141
(#) kadarist válasza zolotata hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Egy műanyag tokban szokott lenni. Szét kell pattintani a burkolatát és akkor előtűnik. Persze lehet, hogy ebben a típusban nincs ilyen.
(#) zoz11 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 25, 2009 /
 
Hello

Én ezt a két fajtát találtam itthon ami ORION mikroból lett bontva.
Ha esetleg valamelyik hasonlít rá akkor tudok méreteket is mondani ha kell.

Üdv: Zoltán
(#) mikrobika hozzászólása Nov 2, 2009 /
 
Tisztelettel kérdezem, hogy mi lehet a probléma, mert a Whirlpool mikrohullámu sütő belső terében jobb oldalt van alul és felül is egy lapocska, de az alsó kilyukadt. Előtte zöldpaprikát próbáltam szárítani, szerintem nagy volt a párolgás és elkezdett villogni, egyből kikapcsoltam, de láttam a lyukat a lapocskán. Majd levettem a lapot és úgy működik, de nem tudom, hogy milyen funkciót tölt be.
Érdemes-e javíttatni ill lehet-e kapni hozzá cserét, vagy komolyabb a gond. Próbaképp melegítettem 2 csésze kávét, működött rendesen, de azért első a bíztonság.
Várom megtisztelő választ a szakértő(k)től.Üdvözlettel:mikrobi
(#) zoz11 válasza mikrobika hozzászólására (») Nov 2, 2009 /
 
Olvass vissza egy-két oldalt !!!
(#) karesz080 hozzászólása Nov 11, 2009 /
 
Sziasztok!
Nekem egy LG mikróm van és az a gondom vele,hogy hol melegít hol nem.
Lehetséges az,hogy a kondi a rossz?
Ugyanis a többi alkatrész szerintem jó csak a kondit nem tudtam kipróbálni!
(#) zombee válasza karesz080 hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
"hol melegít hol nem" ezt időben értetted?

Szóval van amikor teljes gőzzel fűt, és van amikor meg b*szik melegíteni?

Ha igen, akkor a fokozatkapcsolóval lesz a probléma.
A fokozatkapcsoló kb. 20-30 másodperces ciklusokban kapcsolgatja ki/be a magnetron trafóját, és ezalatt a fokozatnak megfelelő időtartamig bekapcsolva hagyja.

Ez a kapcsoló sűrű használat és tartósan párás környezet(pl. étterem) hajlamos beégni, nagyon ritkán az ajtókapcsolók valamelyike ég be.

Amikor megy a magnetron, érezhetően hangosabb a mikró, mert hallod a trafó búgását. Kikapcsolt állapotában csak a hűtőventit hallod(sokszor ez a leghangosabb).

Javítás:
Ha a tulaj nem akar költeni rá, akkor át kell kötni a fokozatkapcsolót.
Vigyázat! Az ajtókapcsolókat még véletlenül se kösd át, mert ÉLETVESZÉLYES!

Az ajtókapcsolók általában cserélhetőek, és elektronikai boltban beszerezhetőek.
FONTOS! Csak a hibás ajtókapcsoló legyen kicserélve, és csak azonos kivitelű építhető be!

Visszatérve a fokozatkapcsolóra:
Általában megegyezik a mikrók fokozatkapcsolójának kapcsoló része(az időzítő motorja hajtja), de a mechanikája eltérő lehet.

Ha leégett, és szeretnéd a fokozatkapcsolás előnyeit megtartani akár plusz pénz kifizetése mellett, akkor vagy típusazonos mikró fokozatkapcsolóját kell beépítened(ha típushiba akkor nehéz lesz ilyet találni), vagy egyedi módszereket kell alkalmazni és utólagos fokozatkapcsolót beépíteni. Én egy relét építettem be ami átveszi a nagy(kb. 6 A) áram kapcsolgatását. A relé kis, kb. 50-100 mA-es áramát továbbra is a fokozatkapcsoló szolgáltatja, nyilván kevesebb szikrával és terheléssel. 2500Ft-ot kértem érte,
ebből a relé 1200Ft volt. Egy szakszerviz nyilván többet kér érte.
(#) karesz080 válasza zombee hozzászólására (») Nov 12, 2009 /
 
Szia!
Elöször is köszi a gyors választ!
A hol melegít hol nem-re azt értettem,hogy ki be kapcsolgatja a magnetront.
A fokozatkapcsolót megmértem,hogy jó-e (műszer szerint jó)de még nem szedtem szét.
Ezt még megnézem!
Mégegyszer köszi!
(#) mikrobika válasza zoz11 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Kicsit konkrétabban ha megkérhetnélek. Egy műveletet végrehajtottam közben, a Méh telelepen egy kidobott mikróból kivettem az ép csillámlemezt és azt építettem be az enyémbe, kicsit nagyobb,ez megoldás?
Köszi a választ.
(#) kadarist válasza mikrobika hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Szia!

Bocs,hogy én válaszolok. EZ a megoldás!
(#) mikrobika válasza kadarist hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Tisztelt "kadarist"!
Köszi a megerősítést, én is így gondoltam. Anyósomék meg állítólag kidobták az övékét hasonló okból. Puff!
Üdv:"mikrobika"
(#) hlado hozzászólása Nov 20, 2009 /
 
Sziasztok !

Nem tudom tudtok-e abban a kérdésben segiteni, hogy van több tipusu mikron.Át tudom-e cserélni a megnetronokat a rosszból a jóba?
Mit kell figyelembe vennem?
(#) kadarist válasza hlado hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Szia!

Ha a felfogatása és a vezetékcsatlakozások is passzolnak, akkor nyugodtan cserélj.
(#) hlado válasza kadarist hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Szia !

Köszi a gyors választ.
De az is mindegy, hogy mekkora teljesitményű a mikró?( Hány watt ).
És hogy milyen tipusu a benne levő magnetron az számit?
(#) kadarist válasza hlado hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Olyan nagy különbség nem lehet a Watt-ban, két mikró között. Ha kompletten, rezonátorral együtt cserélsz magnetront, akkor a típus nem lényeg.
(#) zombee válasza hlado hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Én trafót cseréltem 1x, 600W-os trafóját 900W-osba.
Ugyanúgy melegít mint azelőtt, szóval magnetron függő a teljesítmény, persze ha a trafód bírja.
(#) Prityu hozzászólása Nov 22, 2009 /
 
Szevasztok. Van egy Ignis AKL538 mikróm. A magnetron elötti lapocska átégett, és szikrázott kegyetlenül. Most megfordítottam, és működik rendesen. Ezt a lapocskát mikamitnak nézem. Kérdésem, hogy cserélhető-e csillámra? Tudtommal a mikamit összeragasztott csillám törmelék. Vagy ez nem is mikamit? Használhatom egy ideig így megfordítva is, amíg nem szerzek újat?
Kösz a segítséget...
(#) kadarist válasza Prityu hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Szia!

Használhatod, de érdemes jól elmosni, mielőtt visszateszed.Az égett részt kapargasd ki!
(#) Prityu válasza kadarist hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Köszi a választ. És a csillámhoz mit szólsz?, mert ha tökre kikaparom, akkor átlyukad.
(#) kadarist válasza Prityu hozzászólására (») Nov 22, 2009 / 1
 
Ragaszd be a lyukat egy csepp sziloplaszttal. A lényeg az, hogy zsíros, szenesedett rész ne legyen rajta.
(#) Prityu válasza kadarist hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Így teszek. Köszönöm.
(#) zombee válasza kadarist hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Köszönöm, jó tudni!
Már vagy 20 átlyukadt csillámot kikúrtam a kukába hasonló okok miatt, szerencsére eddig MÉH+lomi+vatera mindig találtam pótalkatrészt...
(#) Busz hozzászólása Nov 28, 2009 /
 
Sziasztok!



Ismerősnek néha szokott olyat csinálni a mikrója hogy bekapcsoláskor csak búg. Olyan mintha zárlatos lenne a trafó és nem melegít. És "büdösödik" is...


De ha meg jókedve van tökéletesen működik.
Nagyon rosszkedvében szikrázik is hátul a trafóknál... D



Mi lehet a gond?



Válaszokat előre is köszi!
(#) zombee válasza Busz hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Ha hangosan búg akkor biztosan zárlat.
Ha néha megy vagy szikrázik is mellette, akkor vagy a kondi ütöt át, vagy valahol a vezetékek.

Legnagyobb valószínűséggel a szekunder tekercs üt át, ami lényegében trafócserét jelent. Ha kell, tudok segíteni ebben is.
(#) kadarist válasza Busz hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Szia!

Lehet, hogy csak a zsíros pára ment be a magnetronhoz. Alapos tisztítás kellene a magnetron kicsatolónyílásánál, a csillámlemez mögött.
(#) hlado hozzászólása Nov 29, 2009 /
 
Sziasztok !

Ki tud segiteni abban:

A mikro nem melegit de a magnetron része jó.
Lehet a gondja a 220-as panelon lévő relé?
Vagy tud valaki más hiba lehetőséget?
(#) zombee válasza hlado hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
dióda is lehet, meg trafó is.
(#) shaba25 hozzászólása Nov 30, 2009 /
 
Sziasztok!

Van egy 7 éves Daewoo mikróm, és két napja nem melegít. Bekapcsol, forog a tányér benne és a hangja sem más. Mi lehet a gond? A válaszoknál kérném figyelembe venni, hogy NŐ vagyok!
(#) kadarist válasza shaba25 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Szia!
Van bátorságod belenyúlni? Lehet biztosíték, dióda hiba, stb.stb.
(#) shaba25 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Muszáj lesz!
(#) shaba25 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Köszönöm! Mindjárt megvizsgálom!
Következő: »»   11 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem