Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   412 / 2500
(#) Dj TSM válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
üdv
A 23. lábra okvetlenül kell az a 3,3 volt.Az a logikai egységek tápforrása mivel,hogy ez egy digitális erösitö az adatlapi leirás szerint.Szerintem ha megkapja azt a tápfeszt is akkor menni fog,a kivánt feszt pedig elöállithatod valami kis stabilizátorral,zenerdiódával.De ha van otthon pc tápod azzal letudod próbálni az egész ic t,ott lessz 3,3 volt meg 12 ami már elég a próbához,aztán meg megllátod,hogy érdemes e neki tápot fabrikálni.
(#) Directors válasza Dj TSM hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Én még régebben megépítettem ezt az erősítőt és +- 35V kap. Akkor 4 ohmos hangfal is mehet bátran rá azt mondod.
(#) Robi85 válasza Dj TSM hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Megkapta a 3.3Voltot. +23V volt a tápfesz, de megse mukkant. Volt előtte egy DDX 8000 5.1es processor ami gondolom a végfok ICket vezérli, de sajna ez nem müködik. A dvd amiből kiszedtem annak a tápját meg már szétszedtem, mert kellet belőle pár alkatrész. Ugyhogy ez igy gondolom nem is fog müködni.
(#) peter1995 hozzászólása Dec 5, 2009 /
 
Hello.Szeretnék házilag építeni egy erősítőt.Úgy kb 4-500w-ra gondoltam.Milyen cuccokat kell vegyek hozzá és hogy kel összerakni.Valaki ha tudna egy rajzot meg alkatrész listát azt megköszönném.( de csak könnyebbet mivel még kezdő vagyok )
előre is kössz

Közel 200 erősítővel kapcsolatos topik van. Fel is dobja témaindításkor a lehetőségeket, ott a kereső is, de akkor is nyitsz még egyet.
szamóca
(#) djlatino válasza peter1995 hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
nos. ha már épitetél néhány egy-két száz wattos erössitöt, és van multimétered, szkopd, és generátorod, akkor nem probléma. enélkül neki se álj! néhány tanács. csak olyan fetet használj aminek a belsö ellenállása 0.1 ohm alatt van. lehetöleg nagyon alatta. az sem lenne nagy hátrány ha komplementer lenne. de ez nem olyan egyszerü. ne legyen az elején áramtükör. és a védelem gyors legyen benne, és ne áramkorlátozos. álltalánosságban ennyi.

Megkérlek hogy használj nagybetűket mondatkezdéskor.
Tudod ezen az oldalon ragaszkodunk ehhez a konzervatív dologhoz.
Köszi.
szamóca
(#) saraha válasza djlatino hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Idézet:
„nos. ha már épitetél néhány egy-két száz wattos erössitöt, és van multimétered, szkopd, és generátorod, akkor nem probléma. enélkül neki se álj!”

Azért elkel némi szaktudás is... ,meg a helyesírási szótár
(#) gleccser16 hozzászólása Dec 5, 2009 /
 
Helló.

Valaki tudna nekem mondani vagy linkelni, olyan elektrolit kondenzátort ami jó és nem valami gagyi?
2 darab 10000uf-os kellene 63V.
Neten rengeteg van, de nem tudom melyik a jó. És a magassága ne legyen nagyobb 5,5 cm-nél.

Tápkondenzátornak kellene, és 4-5 ezer péznél ne ha lehet ne legyen drágább.

(#) szamóca válasza gleccser16 hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
(#) gleccser16 hozzászólása Dec 5, 2009 /
 
Ezt a kettőt találtam elfogadhatónak.

Ez:Bővebben: Link

Ez:Bővebben: Link

Ezek jók lesznek? Melyiket? Csak azért hq-ról mert inen már rendeltem...
(#) szamóca válasza gleccser16 hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Azt írtad jó minőséget akarsz. Azt meg kell fizetni. Ezek átlagos standard kondik.
Magas üzemóra, kis szivárgási áram, kis belső ellenállás, magas hőmérséklet tűrés, csavaros csatlakozók, stb jellemzik a jobb minőséget.
Mégis milyen szuper végfok igényli nálad ezeket a tápelkókat?
(#) gleccser16 válasza szamóca hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Múlt héten lettem kész az stk 4241V-ös 2x120w-os erősítőmmel. Egy 320VA-es toroid trafóval és valami jobb kondival lesz meghajtva. Csak azt hittem a két darab 5000-nél nem lesz drágább.
(#) szamóca válasza gleccser16 hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
A második linkelt jobb paraméterekkel bír, de ehhez a teljesítményhez már duplázd meg az elkókat, és köss be egy-egy LOW ESR 500-1000µF-ost velük párhuzamosan.
(#) djlatino válasza saraha hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
biztos igy van. bár már már terveztem és épitettem jonéhány sokszáz wattos erössitöt, meg van néhány erössitögyárto ismerösöm is, de még egyiket sem láttam szotárral forrasztani az áramköröket. a szaktudást nem magyarorán árulják a gimnáziumban.
(#) gleccser16 válasza szamóca hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Akkor 4x10000µF vagy 2x20000uF?
Én úgy tudom, hogy kb. 100nF-os kondit kell kötni párhuzamosan. De a Low Esr 500-1000µF-os minek kell oda?
(#) saraha válasza djlatino hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Idézet:
„szaktudást nem magyarorán árulják a gimnáziumban.”

Akkor te biztos héberül írtál-olvastál az iskolában.
Én meg úgy tudom,hogy a magyar oktatási rendszer interdiszciplináris rendszerű.
(#) szamóca válasza gleccser16 hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
A 100nF-os nagyfrekis szűrés miatt kell. Az alacsony belső ellenállású csökkenti valamelyest a táp eredő belső ellenállását.
(#) Alkotó válasza highand hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Nekem távolról sincsenek ilyen komoly ismereteim/érveim, de már a legelső pillanattól a TEXAS-t juttatja eszembe a VF2 "IC-s elejű" változata.
Hogy mi mennyire "Hi" meg "Lo" az elég összetett kérdés. Nekem a TEXAS is nagyon jó volt hosszú évekig. Attól zengett a koleszszoba meg a TeslaB100-as szalagos magnómtól.
(#) Alkotó válasza gleccser16 hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Idézet:
„De a Low Esr 500-1000ľF-os minek kell oda?”

Nem is gondolod milyen nehezet kérdeztél. Eddig még csak közelítőleg sem tudta nekem senki megindokolni a méregdrága LowESR kondik tápba való szükségességét. Szerintem sima puffer (azért jó nagy persze, és lehetőleg ne egy nagy értékű, hanem 2db kisebb), és néhány mikrós MKT, vagy MKP kondi már tuti jó megoldás.
Hogy miért jobb mondjuk 2x4700µF mint 1x10000uF, azt már valaki pontosan elmagyarázta nekem, de most nem tudom idézni, viszont egészen biztosan jobban szól ez a megoldás. Nehéz megfogalmazni, de "részletezőbb" lesz a hang. "feszesebb" és "tagoltabb" minden. Olyan mintha 5m-el szélesebb lenne a színpad.
(#) aflmor válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
A több "kicsi", fürgébb mint egy nagy. :yes: (nagyvonalakban, röviden, szerintem)
(#) vendelkiraly válasza szamóca hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Szépen alakul ez a B5 erősítő! Remélem, majd részletesen beszámolsz a B5 topikban, a tapasztalatokról, és láthatunk még + képeket is.
(#) Imi65 hozzászólása Dec 5, 2009 /
 
Sziasztok!
Kis hangerőn rettenetes nagy eltérések vannak a két csatorna között. Ha kiemelem a poti megcsapolása, és a test közötti 47k Ohm -ot, egy csapásra helyreállnak a szintek. Rossz a poti? A vicces az, hogy Ohm -mérővel nem tudok komolyabb asszimmetriát mérni a megcsapolásnál sem, bármely állásban. Bosszantó.....

VT 6380 S.GIF
    
(#) szamóca válasza vendelkiraly hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Köszi!
Ma döngettem délután szintiről hajtva.
Érlelődik bennem egy olyan meglátás, hogy huzamosabb idejű használat esetén, fárasztó a mély kiemelés amit a szabályzó csinál. Mivel ennek a fiziológiai szabályzónak a kiiktatása felépítéséből adódóan nem lehetséges, ezért építenem kell egy sima fesz. osztós változatot is.
Bár a fiatalabb generáció döglene ezért a dögös hangzásért az biztos.
A többi majd a B5 topikba.
(#) highand válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Priviben elküldöm neked az én feltételezéseimet arról, miért számít a táp, a hangban.
(#) szamóca válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Lehet van ilyen potim újba.
(#) csovalek hozzászólása Dec 5, 2009 /
 
Üdv.
Ujra jelentkezek, de most sokkal nagyobb segítséget kérek...
Megépítettem a mellékelt ic adatlapján levő erősítőt.
Bekapcsolom, az egyik fele alig szól és nagyon élesen és recsegve.
A másik fele pedig ha nincs rajta az mp3 akkor kwára zúg ha rádugom az mp3mat akkor sokkal mélyebben zúg de még mindíg hangosan, ha bekapcsolom az mp3 mat és megy a zene akkor abbahagyja és eléggé torzítósan, de szól, ha lehalkítom ujra elkezdi azt a zúgást...
és ha hagyon hogy zúgjon akkor elkezd néha egyre gyorsabb ütemben valami mégegy zajt adni...
Szóval nem tudom, mit csináltam rosszul.
Tudna valaki tippet adni???

KIA tan.pdf
    
(#) saraha válasza highand hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Nekem is elküldenéd?Kiváncsi vagyok mások véleményére jómagam is.
(#) csovalek válasza csovalek hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Annyi változott, hgoy mostmár zúg mind a 2 fele.
Észrevettem, hogy ez halk felénél 1 láb nem volt rendesen odaforrasztva.
Egy gyors javítás és mostmár stereoban halgathatom a zúgást.
Azért valaki segíthetne.
Leellenőriztem többször is minden lábat és mind a helyén van...
(#) Jeladó válasza szamóca hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Köszi ráleltem, csak még regisztrálni kéne.......valahogy.
(#) mrex hozzászólása Dec 6, 2009 /
 
Sziasztok!
Tegnap felélesztettem a karaoke keverővel egybeépített erősítőrendszeremet. A Problémám hogy a közelében lévő bármilyen kapcsoló vagy kéziszerszám elindulására egy bazi reccsenés fut végig a cuccon. a mikrofonbemenetek a belinkelt oldal szerintiek. a keverő modulok is ebből a projektből valók
Bővebben: Link a táp is és a kimeneteket meghajtó szimmetrikus és asszimetrikus modul is ebből a projektből való. A visszhangosítója egy PT2399 alapkapcsolás.
Az aktív hangváltó Aktív hangváltó is innét való
Felépítés:
3 a fentiek szerinti mikrofonelőerősítő (Szimmetrikus) 20dB pad-dal Paraméteres középpel szerelt 3 utas hangszín Peak level leddel egy összegzőmodul a mikrofonoknak egy mikrofon mastere onnét a visszhangosítóra (mind a3 mikrofon egy szinten van effektezve) az Alapkeverőn egy asszimetrikus bemenet van (Pc, Cd, Magnó) egy asszimertikus stereo bemenet (5pólusú XLR) hosszú kábel csatlakoztatása végett egy másik keverő csatlakozik ide.
A főkimeneten van még egy 3 sávos paraméteres hangszín a master előtt
A vu meter Kivezérlésmérő
A végfokok Quad 405 6db Ezeknek külön Tápja van külön trafóról. A ház bútrolapból van az előlap fém amire a kezelőszervek vannak elhelyezve . Elképzelhető hogy a földelési hálózatomban van a hiba. A két táp földjét ha összekötöm akkor hurok van . A két rendszer a jelföldeken találkozik. Mintha két különbözö dobozban elhelyezett készüléket dugnék össze. Azok is csak a jelföldön találkoznak.
A kimerítő leírásból látható, hogy komolyan gonolom a szerkezetet.
Ha valaki tudna segíteni abban, hogy tudnám a reccsenés kiküszöbölni az nagyon jó lenne . Köszi Mrex
(#) saraha válasza mrex hozzászólására (») Dec 6, 2009 /
 
Nem semmi.6db Quad.
Szerintem próbálj meg a trafókhoz külön zavarszűrőt tenni.
Ha így sem jó akkor a graetz-ekhez a diódákkal párhuzamosan 4db 10-100nF kondit forrassz be.
Nekem anno segített egy 400W-os végfoknál.
Következő: »»   412 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem