Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   98 / 434
(#) SBandee hozzászólása Dec 6, 2009 /
 
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy honnan tudnék beszerezni nagyfeszültségű diódát/szelénsort/stb.?

Minimum 10KV-os nagyságrendben.

A régi tévék szétszedését ne írjátok, mert olyanokhoz nem jutok hozzá.
Már keresgélek egy ideje, de nem találok sehol.
(#) bankimajki hozzászólása Dec 9, 2009 /
 
Sziasztok, LM3916-os IC-t SMD kivitelben hol lehet kapni? Normál kivitelt szinte mindenhol, de szeretnék miniatürizálni
(#) gulasoft hozzászólása Dec 9, 2009 /
 
Olyan mmc/sd foglalatot keresek aminek az alján van 11 tüske egyenlő távolságokra, és az oldalán nincs csatlakozó.
Itt van egy ilyen pl:
MMC/SD development kit alatt

Itthon csak olyat láttam aminek 8 v 9 lába van alul.
(#) vbalint válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
A National Semiconductor oldalán csak DIP tok szerepel, szóval nem hiszem hogy találsz SMD-t
(#) zolika60 válasza dbase hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Azt nem tudom hol vehetnél, de ezen a LINK-en van egy módszer amivel közönséges forrasztóónt is használhatsz:Bővebben: Link
(#) bankimajki hozzászólása Dec 10, 2009 /
 
Sziasztok és ez hol kapható? AT45DB4161 (ill. kb. mennyibe ker.?)
(#) kadarist válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Szia!

Nem erről van szó véletlenül?Bővebben: Link
(#) vbalint válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
A RET-nél van. Bővebben: Link De vess egy pillantást a Winbond W25X64-re is, mert ez 64Mb-es, és a Chipcad-nél ugyanannyiba kerül, mint az AT45DB161 a RET-nél url=www.chipcad.hu]Chipcad[/url]
(#) vbalint válasza vbalint hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Bocs, ez nem jött össze... Szóval a RET: www.ret.hu. És a chipcad: www.chipcad.hu
(#) bankimajki válasza vbalint hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Nagyon szépen köszönöm, lusta voltam a HE-store-ban kikeresni, és csak a keresőjébe írtam. Az pedig nem lökte ki. (Amúgy egy srácnak építek egy kapcsolást és abban ez van, nincs kedvem átalakítani a kapcsit.)
(#) Alkatel hozzászólása Dec 11, 2009 /
 
Van itt valaki Londonbol rajtam kivul? Alkatresz beszerzesi gond van. Itt nincs HE store, Conrad se RET. Van helyette Maplin. Sorozatban kellene gyartanom egy egyszeru kondenzator mikrofon erositot fejhallgato kimenettel.. Ma elmentem az altalam ismert egyetlen lelohelyre (Maplin)es probaltam vasarolni. 5 keszulekre vittem az anyaglistat. Keszulek doboz csak 4 db van, beultetheto 3,5 jack aljzat csak 2, TDA 2822 csak a katalogusban, 100 nanos kondi 2 az az ketto!!! db az egesz boltban. Otthon betemetnek a legkisebb alkatresz boltban is ezekkel az alap cuccokkal. A kerdesem a kovetkezo lenne: tud valaki itt normalis alkatresz boltot? Szoros a hataridom, mert egy alapitvanynak kell leadnom referencia gyanant. Az E-Bay-t ne ajanld kerlek, mert nem veletlenul zartak be ezer valahanyszaz web shopot...
(#) Holubek hozzászólása Dec 12, 2009 /
 
Üdv! Tudna valaki segíteni hogy villanócsőhöz gyújtótrafó hol kapható? 170V ---> 4kV -os kellene (ZTR200)
(#) Saggitarius válasza Alkatel hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Hi there,

Ne aggodj, itt nalunk Irorszagban meg rosszabb, itt csak egyedul a Maplin letezik, ott meg sz*r sincs, tiszta orulet, viszont ugy tudom van tobb alkatreszes ceg UK-ban, majd megnezem.
(#) Alkatel válasza Saggitarius hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Koszi, azthiszem talaltam a listadban 1-et, ahol nem csak katalogus van, hanem alkatresz is. A legtobb helyen csak rendelesre van cucc es esetleg azt kapom amit rendelek. Az eladok szinte csak a katalogus szamokat ismerik. Nem szakavatottak.
(#) kadarist válasza Saggitarius hozzászólására (») Dec 14, 2009 /
 
Szia!

A Farnell nem foglalkozik kiskereskedelemmel Írországban? Bővebben: Link
(#) hapro hozzászólása Dec 17, 2009 /
 
Szerintetek hol kaphatok olcsón max 20cm-es vagy még rövidebb fogaslécet keresztmetszetileg minél kisebbet, és hozzá minimum 1db fogaskereket. Lehet akár műanyag is.
Hozzávetőlegesen a fogasléc keresztmetszete 5X5mm is elég. Mondjuk akár 5cm-es darab is elég lenne, egy oszlopos nyákfúróhoz kellene, most ihletet kaptam, és beugrott egy terv.
(#) hapro válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Igen. Köszönöm. Ezt megtaláltam én is, de itt úgy láttam, a legkisebb 15X15mm, és fogaskereket nem találtam hozzá.
(#) hapro válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Ezek szerint szerezzek lécet valahogy...
(#) nagy hoho válasza hapro hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Nekem is ez a gondom! Készen van a fúrógépem de a fogaskerék nem pontosan a fogasléchez való.Én a fogaslécet- ami inkább fogas lemez- egy olyan nyomtatóból szedtem ki ami leporellókat írt. Ha jól mondom.Én szedtem szét de nem találom a fogaskereket hozzá. Abból a fogaslécből tudok adni ha megfelelne.Egyébként a gép nagyon finoman működik Egy század kotyogása sincs. Te, hogy oldottad meg?
(#) mex válasza hapro hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Csak nyákot fúrni, elég lenne műanyag léc is. Ilyet meg kitermelhetsz rossz dvd, vagy cd meghajtóból. A lemezt mozgató tálca szerves darabját képezik. Kis munkával simán kivágható, és a kerék is adott.
(#) nagy hoho válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Köbzoli írja, hogy sok fogaskereke van lehet, hogy ehhez a léchez is lenne? Vajon, hogy tudnánk ezt össze hozni?
(#) nagy hoho válasza mex hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Annál egy kicsit combosabb kell!
(#) mex válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Van kőkori fénymásolóból kiszedett léc-kerék párosom, az igen jó lenne, de azzal még terveim vannak.
Ha kijutok a garázsba szétnézek.
(#) hapro válasza mex hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Írtam is, hogy jó lehet akár a műanyag is.
A CD olvasó nagyon jó ötlet, eszembe sem jutott. Megpróbálom abból kiszedni, az is megfelel nekem nyákfúrásra.
Esetleg mátrix nyomtatókban van egy bordásszíj és annak fogaskereke. Esetleg az oszlopra ráragasztom a bordásszíjjat, és azon gördül majd a fogaskerék.
(#) nagy hoho válasza mex hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Azért nézz szét a garázsban hát van valami felesleges ami nekem jó lenne.
(#) mex válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Rendben (csak időt nem merek mondani).
(#) nagy hoho válasza hapro hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Olvasd el az 581581 hsz-t
(#) nagy hoho válasza mex hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Nem sürgős, még a tokmány nincs a gépen mert van rajta egy ici-pici esztergályos munka rajta és az én padom nem elég precíz hozzá.
(#) nagy hoho válasza hapro hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
A bordás szíj egész jó ötlet, ennek utána nézek.
(#) hapro válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
Nos..én még sehogyan nem oldottam meg.
Tegnap mint írtam is, egy ötlet megcsapta a gondolataimat, és most jár a fejem a megvalósításon. És egész jó ötletnek tartom, hogy az oszlopra teszek egy fogaslécet, a mozgó részre meg a fogaskereket, amit ugye hajtok majd egy karral kívülről, és így fog föl-le mozogni a szerkezet, gyakorlatilag csak millimétereket kell mozognia, de nem baj, ha mondjuk 1-2cm-t is tud.
Az asztallapot meg ahogy az oszlopos fúróknál állíthatóra készíteném el, így lehetőség nyílik a magasság állításra is.
Valószínű a kérdésedre válaszolva így elméletben úgy fogom megoldani a kotyogást, hogy az oszlop elején, esetleg még hátulján is lesz 1-1 vezető sín, ami egy vagy kettő valószínű műanyagot fog megvezetni, amire lesz fogatva a fogaskerék, és maga a gépezet is. Nyákfúráshoz nem szükséges nekem tized milliméteres precízség, hiszen ha a kezemmel véletlenül megtolom a nyákot fúrás előtt akkor már oda is a fúrógép precízsége.
Az első vezető sín valószínű maga a fogasléc lenne.
Kb így állok vele elméletben eddig.
A pontos hogyanokat meg úgyis készítés közben szoktam kitalálni! Előre ezeket nem lehet 100%-osan megtervezni, mert valamit egészen biztos, hogy nem kapok, vagy más anyagból lesz, vagy más kötést kell ott alkalmazni, vagy menet közben más ötletem támad, stb...
Következő: »»   98 / 434
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem