Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   132 / 607
(#) Zupp87 válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Íme..

450w2.zip
    
(#) ptesza válasza Zupp87 hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
A 4 ohm-os használható 8 ohm-ra?

Mondjuk eléggé veszélyes kapcsolás! 180V DC már komoly áramütést tud okozni. :shocking:
(#) ptesza válasza sprofan hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Nagyon nem értek ,hozzá de szerintem egy védelem lenne, ami "leveszi" a bemeneti jelet , ha a kimeneten DC-lenne.
(#) ptesza válasza highand hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Így van ,csak épp 7293-ról lenne szó. Zoka fórumtárs meg is épített egyet itt ezen a fórumon is megtalálható.
(#) Zupp87 válasza ptesza hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
Valamint szerintem az IC negatív visszacsatolását is macerálja.
(#) Kaz0 hozzászólása Dec 11, 2009 /
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem.
Készítettem egy 2.1 erősítőt 2xTDA2030 és TDA7294 sub-nak. A baj ott van, hogy először minden részt külön leteszteltem (külön a bal oldali TDA2030-ra kötöttem +-12VDC, utána a Jobbra, végül TDA7294-re +-24VDC, természetesen külön mindegyikre saját hűtés az elővigyázatossá végett) és minden működött
A probléma azután kezdődött, amikor az egészet EGY hűtésre raktam, szigetelés nélkül.
Megtekercseltem egy trafót +-13VDC és +-35VDC, rákötöttem az erősítőre, és a TDA7294-ről stabil zúgás jön, kinyomja hangszórót, lemértem, 2V-ot ad rá folyamatosan. Gyorsan kikapcsoltam, kiforrasztottam a helyéről, külön hűtéssel, külön táppal uj NYÁK-ra tettem. Azonban most a régi +-24VDC-vel próbálkoztam, ugyanaz, hangszóró kinyomva. +-12VDC-nél is ugyanaz.
Kérdésem a következő: ki lehet dobni a 7294-est? Mi volt a probléma? Túl sok volt a feszültség? Szerintem szerint kell hogy bírja Vagy az hogy közös hűtésen volt mind a 3 IC?
(#) ImiDj válasza Kaz0 hozzászólására (») Dec 11, 2009 / 1
 
Nekem volt ez a problemam a tda 7293-al.Kinyomta a hangszorot.Nekem nem jott helyre pedig +-24V-ot kapot.Szerintem elszalt az oka lehet hogy maradt a kondikban aram mikor atszerelted(en is jartam mar igy ezert mindig ki kel sutni a kondit vagy elenalast tenni ra).Meg probald hatha helyre jon de nem sok eselyt latok.Szigetelten ted ra a bordara mind a 3-at nem lesz baj,az is lehet hogy szigeteles nelkul tetted ra az Ic-ket egy bordara es meghalt a tda7294.Remelem segitetem (Amugy a modiknak nem fog tetceni ezek a nagy meretu kepek legkozelebb tedd at jpg-be).
(#) Kaz0 hozzászólása Dec 11, 2009 /
 
Kösz a gyors választ ImiDj!
Igen, szigetelés nélkül raktam rá mind a 3-mat közös hűtésre. Utólag belegondolva tényleg ez lehetett a probléma, mert így a 12V és a 35 V "-" részét rövidrezártam!!!
Tehát vehetek egy újat, igaz?
A képeket azért hagytam nagyfelbontásban, h olvashatóak legyenek, de ha ez probléma, legközelebb odafigyelek!
Másnak is ugyanez a véleménye mint ImiDj-nek?
(#) ptesza válasza Kaz0 hozzászólására (») Dec 11, 2009 /
 
A TDA7294 hátlapja negatív tápfeszen van. Szerencse , hogy nem dobta le a sapkáját. Szerintem az IC :bummafejbe:
(#) Zupp87 válasza ptesza hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Én is elpukkasztottam így egy IC-t.. Amikor Szigeteletlenül tettem az alu hátlapra kipróbálni, ami történetesen a GND volt
(#) Kaz0 hozzászólása Dec 12, 2009 /
 
Köszönöm a segítséget mindenkitől! Lenne azonban még egy kérdésem: a TDA7294 ugyanugy 70W-ot ad le +-12VDC-ről, mint -+35VDC-ről, csak több ampert vesz fel? És a torzítással mi a helyzet? Változik, ha lejjebb engedem a tápfeszültséget?
(#) martin96 válasza Kaz0 hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
12 voltról max 25wattot lehet kivenni ebből az ic-ből.A torzítás meg nálam nagyobb volt 12 volton mint 42-őn.
(#) Zupp87 válasza Kaz0 hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Van az adatlapon egy görbe: power supply vs. output power. Vagy valami ilyesmi.
(#) Kaz0 hozzászólása Dec 13, 2009 /
 
Bocsi h megint zavarok...
De most nézem h a hangszóró 50W@12Ohm! Az IC adatlapján csak 4 és 8 ohm-ra találtam adatokat. Tudom h ezzel is fog szólni, csak halkabb lesz. Arra vagyok kíváncsi h a +-35V elég neki h torzításmentesen le tudja adni az 50W-ot? Vagy emeljem feljebb 1-2 volttal? Azért kérdem mert nem sok kedvem van megint hozzá nyúlni a transzformátorhoz
(#) DJ Szabcsa válasza Kaz0 hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Akkora feszültség elég lesz neki. Amúgy a trafó hány wattos?
(#) Kaz0 válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Nem tudom hány wattos, egy régi tv-ből vettem ki. Itt egy kép róla, ilyen jó lesz?

Kep-0189.jpg
    
(#) ImiDj válasza Kaz0 hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Nekem is volt ilyen trafom.Igy a kepbol nemtudom hogy 150W vagy 250W.En ara tipelek hogy 250W-os.Merd le vasmag magasagat meg szeleseget egy meteresel es akkor bisztosat tudunk mondani.Amugy akarhogy eleg lesz ha 150W is.En ugyanugy Tda7294-hez tettem ilyen regi tv-bol trafot.Az orosz tv-bol banyaztam ki
(#) Kaz0 válasza ImiDj hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Ezek a méretek, amugy honnan lehet kiszámolni hány wattos, és hogy elég ehhez az erősítőhöz?
(#) ImiDj válasza Kaz0 hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Hogy latom a vasmag az 40x20mm.Na most 4x2=8 az egyik oldalt es a masik is ugyanenyi.Szoval 8+8=16.Ez az ertek kell nekunk mert 16x16=256W.Ha a vasmag(ahol megvan tekerve a rez huzal)5x2cm akkor a W-ot ugy szamolod ki:5x2=10 es 10 a gyokon ami 10x10=100W-os trafo(javitsatok ki ha tevedek).A mi esetunkben ezt dupla vasmagos ezert kell kulon kiszamitani a vasmagot es egyutesen megszorozni
(#) Kaz0 válasza ImiDj hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Kösz ImiDj, akkor az a lényeg h egy ilyen trafó elég nekem! Amugy valami ilyesmiről van szó?
Amúgy mennyi amperre van szükség TDA7294-nél? Milyen vastag legyen a drót, amit rátekerek? 1mm átmérőjű elég?
(#) ImiDj válasza Kaz0 hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Most ezt nemtudom pontosan megmondani de szerintem eleg lesz sztereo erositohoz.Jobb lenne 1.5mm-es de ez is megfelel szerintem.Tudtam hogy hany ampere milyen vastag drot jar de mar elfelejtetem.A tda fel tud venni akar 6A is de ahoz mar hangero is parosul Valahol megvan hogy milyen vastag drot,ha megvan felteszem.
(#) Kaz0 válasza ImiDj hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Huuh az jó lenne, valami táblázat vagy ilyesmi! Közben észrevettem, h az egyik TDA2030as is elszállt, ugyhogy vehetek azt is!
De már nem akarom félbehagyni, már sok munkám benne van. Ha kész lesz majd rakok fel képeket. Jó a fórum, kösz mindent!
Üdv: Kaz0
(#) ptesza válasza ImiDj hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Úgy tudom 3A az 1mm-es.
(#) csuszo_zalan hozzászólása Dec 13, 2009 /
 
Helló! A TDA7294 +-22 V ról tud működni,vagy mindenféleképpen +-30V kell neki? Kösz
(#) kadarist válasza csuszo_zalan hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Szia!

Minimum +-10V. maximum +-50V kell hozzá.
(#) ImiDj válasza kadarist hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Bocs hogy belekotyogok de +-43 fole nem menek.Az adatlapon +-40V a max Igen +-50 a max bemeno jel nelkul
(#) kadarist válasza ImiDj hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Ez így igaz! Köszönöm a pontosítást!
(#) martin96 válasza ImiDj hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Nálam +-42 voltról ment régebben.
(#) ImiDj válasza ptesza hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Ez igy van :yes:
(#) ImiDj válasza Kaz0 hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Talaltam egy tablazatot Bővebben: Link.A 4-ik tablazat az.1mm az 3A-ert 1.5mm az 6A-ert tud.Remelem segitetem.Ez romanul van de le van jol irva meg tablazatokal es jol jon egy ilyen tablazat
Következő: »»   132 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem